Izdvajamo
Naslovna » BG svaštara » TV - kad ti se ne izlazi » RTS 2 i RTS 3: TV nastava za učenike osnovnih škola (4-9. maj 2020)
TV nastava - raspored časova (foto: Pexels)
TV nastava - raspored časova (foto: Pexels)

RTS 2 i RTS 3: TV nastava za učenike osnovnih škola (4-9. maj 2020)

TV nastava za učenike osnovnih škola organizovana je radnim danima na kanalima RTS 2 i RTS 3, a ovde je raspored časova od 4. do 9. maja 2020.

Za učenike osnovnih škola emituje se posebno pripremljen i adaptiran obrazovni sadržaj u skladu sa propisanim planom i programom nastave i učenja. Časovi se od 23. marta 2020. emituju na dva kanala – RTS 2 i RTS 3.

Subota, 9. maj 2020, TV nastava će takođe biti emitovana jer je radna subota.

Ukoliko bude zasedanja Narodne skupštine Srbije, raspored prikazivanja biće izmenjen i premešten sa RTS 2 na RTS 3 za učenike od II do IV razreda, a za učenike od V do VIII biće promenjeni termini emitovanja.

Raspored nastave za I razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 4. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – U gostima, Desanka Maksimović
  2. Matematika – Sabiranje brojeva do 100, utvrđivanje
  3. Engleski jezik – My family, part 2

Utorak, 5. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Oduzimanje brojeva do 100, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Veliko slovo u pisanju ličnih imena i prezimena. Pravilno potpisivanje (ime, pa prezime)
  3. Svet oko nas -Kretanje i snalaženje u prostoru

Sreda, 6. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Vetar sejač, Mira Alečković
  2. Likovna kultura – Maštovito slikanje, dete slikar
  3. Matematika – Sabiranje brojeva do 100 (tekstualni zadaci), utvrđivanje

Četvrtak, 7. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Oduzimanje brojeva do 100 (tekstualni zadaci), utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Tačka, upitnik i uzvičnik/pitam, zapovedam, obaveštavam; utvrđivanje
  3. Svet oko nas – Snalaženje u vremenu

Petak, 8. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Slikar, Branislav Lazarević
  2. Matematika – Sabiranje i oduzimanje brojeva do 100, utvrđivanje
  3. Muzička kultura – Rođendanska pesma, nepoznati autor

Subota, 9. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Glas, slovo, reč, rečenica; utvrđivanje
  2. Matematika – Sabiranje i oduzimanje brojeva do 100 (tekstualni zadaci), utvrđivanje
  3. Muzička kultura – Pesma (po izboru nastavnika)

Raspored nastave za II razred osnovne škole – RTS 2 

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 8.00 do 9.40!

Ponedeljak, 4. maj 2020. (9.45-11.25); 

  1. Srpski jezik – Nikola Tesla – znameniti Srbin (priče iz detinjstva)
  2. Matematika – Određivanje nepoznatog činioca
  3. Engleski jezik – My clothes, part 2

Utorak, 5. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Određivanje nepoznatog činioca, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Vrste reči: imenice (vlastite i zajedničke); rod i broj imenica
  3. Svet oko nas – Čovek stvara – materijali, utvrđivanje

Sreda, 6. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Kratke narodne umotvorine (zagonetke, poslovice, brzalice, pitalice, razbrajalice)
  2. Likovna kultura – Likovne igre: Zamišljanja (stvarnost i mašta)
  3. Matematika – Određivanje nepoznatog broja, utvrđivanje

Četvrtak, 7. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Redosled računskih radnji (množenje)
  2. Srpski jezik – Glagoli (glagolska vremena, potvrdni i odrični glagolski oblici)
  3. Svet oko nas – Različiti oblici kretanja tela

Petak, 8. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Pas i njegova senka, Dositej Obradović
  2. Matematika – Redosled računskih radnji (deljenje)
  3. Muzička kultura – Obrada pesme „Mi idemo preko polja“

Subota, 9. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Glas, slovo, reč, rečenica; utvrđivanje
  2. Matematika – Redosled računskih radnji (množenje i deljenje), utvrđivanje
  3. Muzička kultura – Utvrđivanje pesme „Mi idemo preko polja“ i slušanje muzike „Zakleo se bumbar“, M. Šouc

Raspored nastave za III razred osnovne škole – RTS 2

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 9.45 do 11.25!

Ponedeljak, 4. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Vuk i jagnje, narodna basna
  2. Matematika – Pisanje brojeva rimskim ciframa
  3. Engleski jezik – Welcome to my home

Utorak, 5. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Pisanje brojeva rimskim ciframa, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Upotreba velikog slova u pisanju imena praznika, naslova knjiga, časopisa i novina
  3. Priroda i drušvo – Stanovništvo našeg kraja (sličnosti, razlike, suživot), utvrđivanje

Sreda, 6. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Marko Kraljević i beg Kostadin, narodna pesma, 1. deo
  2. Likovna kultura – Umetnički zanati
  3. Matematika – Paralelne prave i crtanje paralelnih pravih

Četvrtak, 7. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Normalne prave i crtanje normalnih pravih
  2. Priroda i drušvo – Čime se ljudi bave (proizvodne i neproizvodne delatnosti i njihova međuzavisnost)
  3. Srpski jezik – Marko Kraljević i beg Kostadin, narodna pesma, 2. deo

Petak, 8. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Kornjača i zec, Ezop
  2. Matematika – Uglovi i obeležavanje uglova
  3. Muzička kultura – Strani kompozitori, slušanje muzike

Subota, 9. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Upotreba velikog slova, utvrđivanje
  2. Matematika – Vrste uglova i crtanje uglova
  3. Muzička kultura – Savila se bela loza vinova

Raspored nastave za IV razred osnovne škole – RTS 2

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 11.30 do 13.10!

Ponedeljak, 4. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Objekat
  2. Matematika – Upoređivanje površi, površina figure i merenje površine
  3. Engleski jezik – What are you doing?

Utorak, 5. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Matematika – Jedinice mere za površinu (do m²)
  2. Srpski jezik – Ko da to bude, Stevan Raičković
  3. Priroda i drušvo – Obnovljivi i neobnovljivi izvori energije

Sreda, 6. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Priloške odredbe za vreme, mesto i način
  2. Likovna kultura – Od starog do novog – izrada maske
  3. Matematika – Jedinice mere za površinu (do m²), utvrđivanje

Četvrtak, 7. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Matematika – Jedinice mere za površinu veće od m²
  2. Priroda i drušvo – Delatnost ljudi u različitim krajevima Srbije
  3. Srpski jezik – Funkcija reči u rečenici, utvrđivanje

Petak, 8. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Od pašnjaka do naučenjaka (odlomak), Mihailo Pupin
  2. Matematika – Izračunavanje površine pravougaonika
  3. Muzička kultura – U Milice, narodna pesma

Subota, 9. maj 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik – Kroz vasionu i vekove (odlomak), Milutin Milanković
  2. Matematika – Izračunavanje površine pravougaonika, utvrđivanje
  3. Muzička kultura – Deca su ukras sveta

Raspored nastave za V razred osnovne škole – RTS 3

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 13.15 do 14.55!

Ponedeljak, 4. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Predikat
  2. Matematika – Brojevni izrazi, 1. deo, utvrđivanje
  3. Istorija – Rimska religija, obrada

Utorak, 5. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Brojevni izrazi, 2. deo, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Pravi i nepravi objekat
  3. Biologija – Voda, obrada

Sreda, 6. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Priloške odredbe
  2. Tehnika i tehnologija – Karakteristike tehničkih crteža – Izrada tehničkih crteža priborom za tehničko crtanje
  3. Geografija – Ugroženost i zaštita biljnog i životinjskog sveta na Zemlji, obrada

Četvrtak, 7. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika – Jednačine sa nepoznatim činiocem, deljenikom i deliocem, obrada
  2. Engleski jezik – Talking about rules, necessities, apsence of necessities…
  3. Biologija – Voda, utvrđivanje

Petak, 8. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Apozicija i obnavljanje rečeničkih članova
  2. Matematika – Složenije jednačine, obrada
  3. Informatika i računarstvo -Kornjača grafika, vežbanje

Subota, 9. maj 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik – Mitološke pesme – Vila zida grad
  2. Matematika – Nejednačine sa nepoznatim činiocem, deljenikom i deliocem, obrada
  3. Istorija – Hrišćanstvo, obrada

Raspored nastave za VI razred osnovne škole – RTS 3

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 15.00 do 16.40!

Ponedeljak, 4. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Nezavisne predikatske rečenice
  2. Matematika – Obrnuto proporcionalne veličine, obrada
  3. Istorija – Kulturni verski pokreti u Evropi početkom novog veka, obrada

Utorak, 5. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Razmera, proporcija, osobine proporcije; obrada
  2. Srpski jezik – Aska i vuk, Ivo Andrić
  3. Fizika – Pritisak čvrstih tela, utvrđivanje

Sreda, 6. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Deskriptivne pesme
  2. Biologija – Bolesti koje izazivaju bakterije i životinje, obrada
  3. Geografija – Klima i biljni svet Evrope, obrada

Četvrtak, 7. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika – Primena proporcije u direktnoj i obrnutoj proporcionalnosti, obrada
  2. Engleski jezik – Talking about experiences – Talking about past and present
  3. Fizika – Pritisak u tečnosti koja miruje, obrada

Petak, 8. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Rodoljubive pesme (Gračanica, Desanka Maksimović)
  2. Matematika – Primena proporcije u direktnoj i obrnutoj proporcionalnosti, utvrđivanje
  3. Informatika i računarstvo – Kornjača grafika – grananje, ugnežđenje petlje, procedure, torke/liste

Subota, 9. maj 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik – Ditiramb „Hvala suncu, zemlji, travi“, Stevan Raičković
  2. Matematika – Primena proporcije – procenat, obrada
  3. Geografija – Kartografija, sistematizacija

Raspored nastave za VII razred osnovne škole – RTS 3

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 16.45 do 18.25!

Ponedeljak, 4. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Građenje reči
  2. Matematika – Dužina kružnog luka, utvrđivanje
  3. Istorija – Druga vladavina Miloša i Mihajla Obrenovića

Utorak, 5. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Površina kruga, obrada
  2. Srpski jezik – Istorija jezika
  3. Biologija – Nasleđivanje pola i nasledne bolesti, obrada

Sreda, 6. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Narodna epika, obnavljanje
  2. Geografija – Australija i Okeanija, obrada
  3. Hemija – Izračunavanje u hemiji, 3. deo, obrada

Četvrtak, 7. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika – Površina kruga, utvrđivanje
  2. Engleski jezik – Modals – revision and Talking about quantities – I have a few friends and I am happy
  3. Fizika – Snaga, obrada

Petak, 8. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Dioba Jakšića, narodna epska pesma
  2. Matematika – Površina delova kruga, obrada
  3. Informatika i računarstvo – Crtanje: relativno zadavanje koordinata i dimenzija

Subota, 9. maj 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik – Bezlične rečenice
  2. Matematika – Površina delova kruga, utvrđivanje
  3. Biologija – Oboljenja i nega polnih organa, obrada

Raspored nastave za VIII razred osnovne škole – RTS 3

  • Ako bude zasedanje Narodne skupštine onda važi isti raspored ali na RTS 3 od 18.30 do 20.45!

Ponedeljak, 4. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik – Sistematizacija značenja i funkcije padeža
  2. Matematika – površina i zapremina kupe, utvrđivanje
  3. Istorija – Spoljnja politika socijalističke Jugoslavije, obrada
  4. Fizika – Struktura atoma nuklearne sile

Utorak, 5. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Matematika – Složena obrtna tela, utvrđivanje
  2. Srpski jezik – Narodna lirika „Srpska djevojka“
  3. Biologija – Savremeni način života, obrada
  4. Engleski jezik – The Future Continuous Tense

Sreda, 6. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik – Sistematizacija glasova
  2. Geografija – Srbi van granica Srbije, utvrđivanje
  3. Istorija – Društvene i kulturne prilike u socijalističkoj Jugoslaviji, obrada
  4. Hemija – Organska hemija, 2. deo, utvrđivanje

Četvrtak, 7. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Matematika – Kupa, sistematizacija
  2. Engleski jezik – Practice makes it Perfect – Future tenses revision
  3. Fizika – Radioaktivno zračenje, prirodna radioaktivnost. Biološki efekti, zaštita od zračenja, obrada
  4. Biologija – Ekološka kultura, obrada

Petak, 8. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik – Sistematizacija glasovnih promena
  2. Matematika – Sfera i lopta, obrada
  3. Geografija – Panonska Srbija, obnavljanje
  4. Hemija – Nemetali, oksidi, kiseline, utvrđivanje

Subota, 9. maj 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik – Sistematizacija narodne epike
  2. Matematika – Sfera i lopta, utvrđivanje
  3. Fizika – Struktura atoma, nuklearne sile. Radiaktivno zračenje…
  4. Hemija – Metali, oksidi, hidroksidi; utvrđivanje

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.