Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za decembar 2020.
Kinoteka - repertoari: Festival autorskog filma - Egzil
Kinoteka - repertoari: Festival autorskog filma - Egzil

Kinoteka – repertoari za decembar 2020.

Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka tokom decembra 2020. u salama u Uzun Mirkovoj i Kosovskoj, pored redovnih ciklusa.

Festival autorskog filma traje do 16. decembra, a zbog teške i nestabilne epidemiološke situacije organizatori će program objavljivati iz nedelje u nedelju. Tako ćemo i mi dodavati najavljene projekcije na ovom linku, pošto se deo programa ove manifestacije održava u obe sale Kinoteke.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Festival autorskog filma 2020
Utorak, 1. decembar 2020.
12.00… LOŠ SPOJ
Bad Timing, 123′
Režija: Nicolas Roeg

14.30… FRENCH TECH
French Tech, 92′
Režija: Bruno Podalydes

16.30… LUX AETERNA
Lux Aeterna, 51′
Režija: Gaspar Noe

Sreda, 2. decembar 2020.
12.00… PROFESORKA KLAVIRA
The Piano Teacher, 131′
Režija: Michael Haneke

14.30… MARE
Mare, 84′
Režija: Andrea Štaka

16.30… MANDIBULE
Mandibles, 77′
Režija: Quentin Dupleux

Četvrtak, 3. decembar 2020.
12.00… ŽIVOT MEĐU ZVEZDAMA
High Life, 113′
Režija: Claire Denis

14.30… EGZIL
Exile, 121′
Režija: Visar Morina

17.00… Promocija knjige – FCS
PČELINJAK U OSINJEM GNEZDU – MONOGRAFIJA JOVANA ŽIVANOVIĆA
Autor: Bogdan Zlatić
Besplatan ulaz

Petak, 4. decembar 2020.
Velikani svetskog filma: Kirk Daglas
13.00… IZ PROŠLOSTI (SAD 1947)
Uloge: Robert Mičam (Robert Mitchum), Kirk Daglas (Kirk Douglas)
Režija: Žak Turner (Jacques Tourneur)

15.00… ŠAMPION (SAD 1949)
Champion
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Artur Kenedi (Arthur Kennedy)
Režija: Mark Robson (Mark Robson)

Subota, 5. decembar 2020.
12.00… STAZA SLAVE (SAD 1957)
Paths of Glory
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Ralf Miker (Ralph Meeker)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

13.30… SPARTAK (SAD 1960)
Spartacus
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Nedelja, 6. decembar 2020.
12.30.. 20 000 MILjA POD MOREM (SAD 1954)
20,000 Leagues Under the Sea
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Džejms Mejson (James Mason)
Režija: Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

15.00… DETEKTIVSKA PRIČA (SAD 1951)
Detective Story
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Elinor Parker (Eleanor Parker)
Režija: Vilijam Vajler (William Wyler)

Ponedeljak, 7. decembar 2020.
13.00… TRI LjUBAVI (SAD 1953)
The Story of Three Loves
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Pjer Anđeli (Pier Angeli)
Režija: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli), Gofrid Rajnhart (Gottfried Reinhardt)

15.00… 30 GRAD ILUZIJA (SAD 1952)
The Bad and the Beautiful
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lana Tarner (Lana Turner)
Režija: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

Utorak, 8. decembar 2020.
13.00… ŽEĐ ZA ŽIVOTOM (SAD 1956)
Lust for life
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Entoni Kvin (Anthony Quinn)
Režija: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli), Džordž Kjukor (George Cukor)

15.00… OBRAČUN KOD O.K. KORALA (SAD 1957)
Gunfight at the O.K. Corral
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Bert Lankaster (Burt Lancaster)
Režija: Džon Strdžis (John Sturges)

Sreda, 9. decembar 2020.
13.00… ZABRANjENE STRASTI (SAD 1960)
Strangers When We Meet
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Kim Novak (Kim Novak)
Režija: Ričard Kvin (Richard Quine)

15.00… POSLEDNjI SUMRAK (SAD, 1961)
The Last Sunset
Uloge: Rok Hadson (Rock Hudson), Kirk Daglas (Kirk Douglas)
Režija: Robert Oldrič (Robert Aldrich)

Četvrtak, 10. decembar 2020.
Simon Sinjore – 100 godina od rođenja
13.00… ZLATNI KOVČEG (FRA 1952)
Casque d’or
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Serž Ređani (Serge Reggiani)
Režija: Žak Beker (Jacques Becker)

15.00… TEREZA RAKEN (FRA/ITA 1953)
Thérèse Raquin
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Raf Valone (Raf Vallone)
Režija: Marsel Karne (Marcel Carné)

Petak, 11. decembar 2020.
13.00… DEMONI (FRA 1955)
Les diaboliques
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Vera Kluzo (Véra Clouzot)
Režija: Anri Žorž Kluzo (Henri-Georges Clouzot)

15.00… SALEMSKE VEŠTICE (FRA/ITA 1957)
Les sorcières de Salem
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Iv Montan (Yves Montand)
Režija: Rejmon Rulo (Raymond Rouleau)

Subota, 12. decembar 2020.
13.00… PUT U VISOKO DRUŠTVO (VB, 1959)
Room at the Top
Uloge: Lorens Harvi (Laurence Harvey), Simon Sinjore (Simone Signoret)
Režija: Džek Klejton (Jack Clayton)

15.00… SLAVNE LjUBAVI (FRA/ITA 1961)
Amours célèbres
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Pjer Vanek (Pierre Vaneck)
Režija: Mišel Boaron (Michel Boisron)

Nedelja, 13. decembar 2020.
12.00… BROD LUDAKA (SAD 1965)
Ship of Fools
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Vivijen Li (Vivien Leigh)
Režija: Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

14.30… VOJSKA U SENCI (FRA/ITA, 1969)
L’Arme des ombres
Uloge: Lino Ventura, Simon Sinjore (Simone Signoret)
Režija: Žan Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Ponedeljak, 14. decembar 2020.
13.00… KUPE ZA UBICU (FRA 1965)
Compartiment tueurs
Uloge: Katrin Alegre (Catherine Allégret), Simon Sinjore (Simone Signoret)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

15.00… TEROR I STRAST (SAD 1967)
Games
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Džejms Kan (James Caan)
Režija: Kertis Harington (Curtis Harrington)

Utorak, 15. decembar 2020.
Rimejk, umetnost ili reciklaža
13.00… DO POSLEDNjEG DAHA (FR, 1960)
À bout de souffle
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

15.00… DO POSLEDNjEG DAHA (SAD 1983)
Breathless
Uloge: Ričard Gir (Richard Gere), Valeri Kapriski (Valérie Kaprisky)
Režija: Džim MekBrajd (Jim McBride)

– – – – –

XXII Festival nitratnog filma (16-23. decembar 2020)
Sreda, 16. decembar 2020.
11.30… CIGANČICA ANE
Fante-Anne (NO, 1920) 75 min
Režija: Rasmus Breinstein
Uloge: Asta Nielsen, Einar Tveito

13.00… BELA SOBA
Bjalata staja (BG, 1968) 78 min
Režija: Metodi Andonov
Uloge: Apostol Karamitev, Elena Rajnova

15.00… Svečano otvaranje festivala „Nitrat 22“
PJESMA O ZRAKAMA (GE, cca 1938-1941) 2.5 min
REKLAMA PROJEKTA SEZONA KLASIKA (SEASON OF CLASSICS) (NL, 2020) 3,5 min
GREŠNICA BEZ GREHA (JUG, 1930) 90 min
Režija: Kosta Novaković
Uloge: Sonja Stanisavljević, Ilija Dragićević

Četvrtak, 17. decembar 2020.
11.00… PUTOVANJE BANDITA ČUIJA
Chuji Tabinakki Daisanbu Goyohen (JP, 1927) 94 min
Režija: Daisuke Ito
Uloge: Denjiro Okochi, Naoe Fushimi

13.00… OSAM AKORDA
Otte Akkorder (DK, 1944) 108 min
Režija: Johan Jacobsen
Uloge: Erling Schroeder, Asbjorn Andersen

15.00… KULA SEDAM GRBAVACA
La Torre de los siete jorobados (ES, 1944) 85 min
Režija: Edgar Neville
Uloge: Antonio Casal, Isabel de Pomes

Petak, 18. decembar 2020.
12.00… POPLAVE U LONJSKOM POLJU ( 1941) 5min
KRSTIONICA KNEZA VIŠESLAVA (1942) 3 min
PUTEM PREPORODA – JUGOSLAVIJA JUČE I DANAS (1938) 55 min

13.30… LASTAVICA I SENICA
l’Hirondelle et la mesange (FR, 1920) 78 min
Režija: Andre Antoine
Uloge: Maguy Deliac, Jane Maylianes

15.00… SVAKODNEVNA HRABROST
Každy den odvahu (CS, 1964) 86 min
Režija: Evald Schorm
Uloge: Jana Brejchova, Jan Kačer

Subota, 19. decembar 2020.
11.00… BORBA/ ISTRAJAVANJE
Fen dou (CN, 1932) 84 min
Režija: Dongshan Shi
Uloge: Zheng Junli, Chen Yanyan

12.45… DEVOJKA I ZUMBULI
Flicka och hyacinter (SE, 1950) 89 min
Režija: Hasse Ekman
Uloge: Eva Henning, Ulf Palme

14.30… KRAJ SEZONE
Utoszezon (HU, 1967) 120 min
Režija: Zoltan Fabri
Uloge: Antal Pager, Janos Rajz

Nedelja, 20. decembar 2020.
11.00… U SREDIŠTU NEPOZNATE JUŽNE AMERIKE
Au Centre de l’Amérique du Sud inconnue (BE, 1924) 39 min
Režija: Marquis de Wavrin

U ZEMLJI SKALPOVA
Au pays du scalp (BE, 1931) 72 min
Režija: Marquis de Wavrin

12.45… NATAN MUDRI
Nathan der weise (GE, 1922) 128 min
Režija: Manfred Noa
Uloge: Werner Krauss, Carl de Vogt

15.00… VRATA RAJA
La porta del cielo (IT, 1945) 84 min
Režija: Vittorio de Sica
Uloge: Marina Berti, Maria Mercader

Ponedeljak, 21. decembar 2020.
15.00… BRILJANTNI BAJOGRAF: PRVE POKRETNE SLIKE EVROPE (1897-1902)
The brilliant Biograph: Earliest moving images of Europe (US, 1897-1902) 52 min

HLEB
O Pao (PT, 1959) 59 min
Režija: Manoel de Oliveira

17.00… IZVOR ZA ŽEDNE
Rodnik dlja žažduščih / Krinicja dlja spraglih (SU, 1965) 70 min
Režija: Jurij Il’enko
Uloge: Dmitrij Miljutenko, Larisa Kadočnikova

18.30… JOVANKA ORLEANKA
Joan the Woman (US, 1916) 137 min
Režija: Cecil B. DeMille
Uloge: Geraldine Farrar, Raymond Hatton

Utorak, 22. decembar 2020.
14.00… ISTORIJA VELIKE LJUBAVI
Historia de un gran amor (MX, 1942) 150 min
Režija: Julio Bracho
Uloge: Jorge Negrete, Domingo Soler

17.00… POSLEDNJI POVRATNIK (FR, 1939)
Le Dernier Tournant (1939) 78 min
Režija: Pierre Chenal
Uloge: Fernand Gravey, Michel Simon

18.30… POD GREHOM/ REGINA, ILI OČEVI GRESI
Der Katzensteg (GE, 1927) 126 min
Režija: Gerhard Lamprecht
Uloge: Lissy Arna, Jack Trevor

Sreda, 23. decembar 2020.
15.00… BLAGO
Nidhanaya (LK, 1972) 106 min
Režija: Lester James Peries
Uloge: Gamini Fonseka, Malini Fonseka

17.00… BETOVEN /VELIKA BETOVENOVA LJUBAV
Un grand amour de Beethoven (FR, 1936) 110 min
Režija: Abel Gance
Uloge: Harry Baur, Annie Ducaux

19.00… ORLOV
Der Orlow (GE, 1927) 101 min
Režija: Jakob Fleck, Louse Fleck
Uloge: Ivan Petrovich, Vivian Gibson

– – – – –

Četvrtak, 24. decembar 2020.
Rimejk umetnost ili reciklaža
16.30… JEDANAEST VETERANA (SAD 1960)
Ocean’s Eleven
Uloge: Frenk Sinatra (Frank Sinatra), Din Martin (Dean Martin)
Režija: Luis Majlstoun (Lewis Milestone)

19.00… IGRAJ SVOJU IGRU/Oušnovih 11 (SAD 2001)
Ocean’s Eleven
Uloge: Džordž Kluni (George Clooney), Bred Pit (Brad Pitt)
Režija: Stiven Soderberg (Steven Soderbergh)

Petak, 25. decembar 2020.
17.00… LjUDI MAČKE (SAD 1942)
Cat People
Uloge: Simon Simon (Simone Simon), Tom Konvej (Tom Conway)
Režija: Žak Turner (Jacques Tourner)

18.30… LjUDI MAČKE (SAD 1982)
Cat People
Uloge: Malkom MekDauel (Malcolm McDowell), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
Režija: Pol Šreder (Paul Schrader)

Subota, 26. decembar 2020.
16.00… OTVORI OČI (ŠPA/FRA/ITA, 1998)
Abre los ojos
Uloge: Eduardo Noriega (Eduardo Noriega), Penelope Kruz (Penélope Cruz)
Režija: Alehandro Amenabar (Alejandro Amenábar)

18.30… NEBO BOJE VANILE (SAD/ŠPA, 2001)
Vanilla Sky
Uloge: Tom Kruz (Tom Cruise), Penelope Kruz (Penélope Cruz)
Režija: Kameron Krou (Cameron Crowe)

Nedelja, 27. decembar 2020.
17.00… PSIHO (SAD, 1960)
Psycho
Uloge: Entoni Perkins (Anthony Perkins), Dženet Li (Janet Leigh)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

19.00… PSIHO (SAD, 1998)
Psycho
Uloge: Vins Von (Vince Vaughn), En Hejč (Anne Heche)
Režija: Gas van San (Gus Van Sant)

Ponedeljak, 28. decembar 2020.
15.00… SEDAM SAMURAJA (JAP, 1954)
Shichinin no Samurai
Uloge: Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Takaši Šimura (Takashi Shimura)
Režija: Akira Kurosava (Akira Kurosawa)

19.00… SEDMORICA VELIČANSTVENIH (SAD, 1960)
The Magnificent Seven
Uloge: Jul Briner (Yul Brynner), Eli Valah (Eli Wallach)
Režija: Džon Stardžis (John Sturges)

Utorak, 29. decembar 2020.
16.30… U ZENITU SUNCA (FR/IT, 1960)
Plein soleil
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Rene Kleman (René Clément)

18.30… TALENTOVANI GOSPODIN RIPLI (SAD, 1999)
The Talented Mr. Ripley
Uloge: Met Dejmon (Matt Damon), Džud Lo (Jude Law)
Režija: Entoni Mingela (Anthony Minghella)

Sreda, 30. decembar 2020.
17.00… ČOVEK KOJI JE PREVIŠE ZNAO (VB, 1934)
The Man Who Knew Too Much
Uloge: Lesli Benks (Leslie Banks), Edna Best (Edna Best)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

18.30… ČOVEK KOJI JE PREVIŠE ZNAO (SAD, 1956)
The Man Who Knew Too Much
Uloge: Džejms Stjuart (James Stewart), Doris Dej (Doris Day)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Četvrtak, 31. decembar 2020.
Nema najavljenih projekcija

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Festival autorskog filma 2020
Utorak, 1. decembar 2020.
15.00… ZLOČIN I KAZNA
Crime and Punishment, 93′
Režija: Aki Kaurismaki

Sreda, 2. decembar 2020.
15.00… NASTASJA
Nastasja, 100′
Režija: Andrzej Wajda

Četvrtak, 3. decembar 2020.
15.00… BIĆE SKORO PROPAST SVETA
84′
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Petak, 4. decembar 2020.
15.00… NEPRIJATELJ
95′
Režija: Živojin Pavlović

Subota, 5. decembar 2020.
Šok koridor predstavlja: Anri Žorž Kluzo
13.00… UBICA STANUJE U BROJU 21 (FR 1942)
L’assassin habite… au 21
Uloge: Pjer Frene (Pierre Fresnay), Suzi Deler (Suzy Delair)
Režija: Anri Žorž Kluzo (Henri-Georges Clouzot)

15.00… DEMONI (FR 1955)
Les diaboliques
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Vera Kluzo (Véra Clouzot)
Režija: Anri Žorž Kluzo (Henri-Georges Clouzot)

Nedelja, 6. decembar 2020.
13.00… GAVRAN (FR 1943)
Le corbeau
Uloge: Pjer Frene (Pierre Fresnay), Ženet Lekler (Ginette Leclerc)
Režija: Anri Žorž Kluzo (Henri-Georges Clouzot)

15.00… NADNICA ZA STRAH (FR 1953)
Le salaire de la peur
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Šarl Vanel (Charles Vanel)
Režija: Anri Žorž Kluzo (Henri-Georges Clouzot)

Ponedeljak, 7. decembar 2020.
Fokus: Mikelanđelo Antonioni
13.00 i 15.00… AVANTURA (IT/FR, 1960)
L’avventura
Uloge: Gabriele Ferceti (Gabriele Ferzetti), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Utorak, 8. decembar 2020.
13.00… NOĆ (IT/FR, 1961)
La notte
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žana Moro (Jeanne Moreau)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

15.00… POMRAČENjE (IT/FR, 1962)
L’eclisse
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Sreda, 9. decembar 2020.
13.00… AVANTURA (IT/FR, 1960)
L’avventura
Uloge: Gabriele Ferceti (Gabriele Ferzetti), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

15.00… NOĆ (IT/FR, 1961)
La notte
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žana Moro (Jeanne Moreau)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Četvrtak, 10. decembar 2020.
13.00… CRVENA PUSTINjA (IT/FR, 1964)
Il deserto rosso
Uloge: Monika Viti (Monica Vitti), Ričard Haris (Richard Harris)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

15.00… KOTA ZABRISKI (SAD, 1970)
Zabriskie Point
Uloge: Mark Frešet (Mark Frechette), Rod Tejlor (Rod Taylor)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Petak, 11. decembar 2020.
13.00… PROFESIJA REPORTER (IT/ŠP/FR, 1975)
Professione: reporter
Uloge: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

15.00… UVEĆANjE (VB/IT/SAD, 1966)
Blow-Up
Uloge: Dejvid Hemings (David Hemmings), Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Subota, 12. decembar 2020.
Sećanje na… Mustafa Nadarević
13.00… MIRIS DUNjA (JUG 1982)
Uloge: Mustafa Nadarević, Ljiljana Blagojević
Režija: Mirza Idrizović

15.00… OTAC NA SLUŽBENOM PUTU (JUG 1985)
Uloge: Predrag Miki Manojlović, Mustafa Nadarević
Režija: Emir Kusturica

Nedelja, 13. decembar 2020.
13.00… VEĆ VIĐENO (JUG/VB 1987)
Uloge: Mustafa Nadarević, Anica Dobra
Režija: Goran Marković

15.00… GLUVI BARUT (JUG 1990)
Uloge: Mustafa Nadarević, Fabijan Šovagović
Režija: Bahrudin Bato Čengić

Ponedeljak, 14. decembar 2020.
Sećanje na… Vera Zima
13.00… MEĆAVA (JUG, 1977)
Uloge: Slobodan Perović, Vera Zima
Režija: Antun Vrdoljak

Sećanje na… Mirko Babić
15.00… TIMOČKA BUNA (JUG, 1983)
Uloge: Velimir Bata Živojinović, Mirko Babić
Režija: Žika Mitrović

Utorak, 15. decembar 2020.
Prateći program izložbe „Alan Ford trči počasni krug“
13.00… MARATONCI TRČE POČASNI KRUG (JUG 1982)
Uloge: Bogdan Diklić, Danilo Bata Stojković
Režija: Slobodan Šijan

15.00… DELIKATESNA RADNjA (FR, 1991)
Delicatessen
Uloge: Mari Lor Dunjak (Marie-Laure Dougnac), Dominik Pinon (Dominique Pinon)
Režija: Mark Karo (Marc Caro), Žan Pjer Žene (Jean-Pierre Jeunet)

Sreda, 16. decembar 2020.
Zdravko Velimirović – 15-ogodišnjica smrti
13.00… DAN 14 (JUG 1960)
Uloge: Nikola Popović, Karlo Bulić
Režija: Zdravko Velimirović

15.00… PROVERENO NEMA MINA (JUG/SSSR 1965)
Uloge: Olga Lisenko (Olga Lysenko), Branko Pleša
Režija: Zdravko Velimirović

Četvrtak, 17. decembar 2020.
13.00… LELEJSKA GORA (JUG 1968)
Uloge: Slobodan Dimitrijević, Milivoje Živanović
Režija: Zdravko Velimirović

15.00… DERVIŠ I SMRT (JUG 1974)
Uloge: Vojislav Voja Mirić, Velimir Bata Živojinović, Pavle Vuisić, Olivera Katarina
Režija: Zdravko Velimirović

Petak, 18. decembar 2020.
13.00… VRHOVI ZELENGORE (JUG 1976)
Uloge: Sergej Bondarčuk (Sergey Bondarchuk), Velimir Bata Živojinović
Režija: Zdravko Velimirović

15.00… DVOBOJ ZA JUŽNU PRUGU (JUG 1978)
Uloge: Vojislav Voja Mirić, Dragomir Bojanić Gidra
Režija: Zdravko Velimirović

Subota, 19. decembar 2020.
13.00… DOROTEJ (JUG 1981)
Uloge: Gojko Šantić, Gorica Popović
Režija: Zdravko Velimirović

15.00… VREME LEOPARDA (MOZ/JUG 1985)
Uloge: Armando Loja (Armando Loya), Ana Mazue (Ana Mazue)
Režija: Zdravko Velimirović

Nedelja, 20. decembar 2020.
13.00… VRATA RAJA (SAD, 1980)
Heaven’s Gate
Uloge: Kris Kristoferson (Kris Kristofferson), Kristofer Voken (Christopher Walken)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

Ponedeljak, 21. decembar 2020.
Sećanje na… Ivan Bekjarev
17.00… BOKSERI IDU U RAJ (JUG, 1967)
Uloge: Mija Aleksić, Ivan Bekjarev
Režija: Branko Ćelović

Sećanje na… Pol Leduk
19.00… BAROKO (MEK/ŠPA 1989)
Barroco
Uloge: Fransisko Rabal (Francisco Rabal), Anhela Molina (Angela Molina)
Režija: Pol Leduk (Paul Leduc)

Utorak, 22. decembar 2020.
Prateći program izložbe „Alan Ford trči počasni krug“
14.00… BALKAN EKSPRES (JUG 1983)
Uloge: Dragan Nikolić, Bora Todorović
Režija: Branko Baletić

19.00… OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (ITA, 1958)
I soliti ignoti
Uloge: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

Sreda, 23. decembar 2020.
Nemi dan
18.00… METROPOLIS (NEM, 1927)
Metropolis
Uloge: Gustav Frelih (Gustav Froelich), Brigite Helm (Brigitte Helm)
Režija: Fric Lang (Fritz Lang)

Četvrtak, 24. decembar 2020.
Dokumentarni četvrtak za uzdah
17.00… POSLEDNjI SUNČEV ZRAK (1980)
Režija: Nikola Majdak

HOMO ET NATURA (1969)
Režija: Aleksandar Ilić

AKVA (1982)
Režija: Milorad Bajić

U ODBRANU ZDRAVLjA (1948)
Režija: Ksenija Rajevska

SUKOB (1989)
Režija: Aleksandar Ilić

ČOVEKOVA KOLEVKA (1973)
Režija: Radmila Nedeljković

HIGIJENA VODE (1968)
Režija: Predrag Golubović

19.00… KIČMA (JUG, 1975)
Uloge: Dragan Nikolić, Predrag Laković
Režija: Vlatko Gilić

Petak, 25. decembar 2020.
Sećanje na… Irina Skobceva
17.00… OTELO (RU, 1956)
Otello
Uloge: Sergej Bondarčuk, Irina Skobceva
Režija: Sergej Jutkevič

19.00… SERJOŽA (RU, 1960)
Sereža
Uloge: Sergej Bondarčuk, Irina Skobceva
Režija: Igor Talankin, Georgij Danelija

Subota, 26. decembar / nedelja, 27. decembar 2020.
Festival podvodnog filma 2020

Ponedeljak, 28. decembar 2020.
Sećanje na… Neli Kaplan
17.00… PROKLETA MARIJA (FR 1969)
La fiancee du pirate
Uloge: Bernadet Lafon (Bernadette Lafont), Žorž Žere (Georges Géret)
Režija: Neli Kaplan (Nelly Kaplan)

Sečanje na… Vojčeh Pšonjak
19.00… OBEĆANA ZEMLjA (POLj 1974)
Ziemia Obiecana
Uloge: Danijel Olbrihski (Daniel Olbrychski), Vojčeh Pšonjak (Wojciech Pszoniak)
Režija: Andžej Vajda (Andrzej Wajda)

Utorak, 29. decembar 2020.
Prateći program izložbe „Alan Ford trči počasni krug“
17.00… CRNA MAČKA, BELI MAČOR (SRJ/FRA/NEM/AUT/GR 1998)
Uloge: Srđan Todorović, Branka Katić
Režija: Emir Kusturica

19.00… DVE ČAĐAVE DVOCEVKE (VB, 1998)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Uloge: Džejson Stejtam (Jason Statham), Vini Džouns (Vinnie Jones)
Režija: Gaj Riči (Guy Richie)

Sreda, 30. decembar 2020.
Sećanje na… Džon Frejzer
17.00… U VRTLOGU SVESTI (VB 1976)
Schizo
Uloge: Lin Frederik (Lynne Frederick), Džon Frejzer (John Fraser)
Režija: Pit Voker (Pete Walker)

19.00… LjUBAVI ISIDORE DANKAN (VB 1968)
Isadora
Uloge: Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Džon Frejzer (John Fraser)
Režija: Karel Rajs (Karel Reisz)

Četvrtak, 31. decembar 2020.
Nema najavljenih projekcija

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.