Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka tokom aprila 2021. godine u salama u Uzun Mirkovoj i Kosovskoj, pored redovnih ciklusa.
Na programu ovog meseca: „Po željama gledalaca“, „Sećanja“, „Moj izbor“ (Oleg Novković), „Fokus“ (Đuzepe Rotuno), „Velikani svetskog filma“ (Herman Mankievič), „Književnost na filmu“, „Dani slovenačkog filma“, „Bernardo Bertoluči – 80 godina od rođenja“, „Vitez fest“ i „Šok koridor“ (Hesus Franko).
Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1
Četvrtak, 1. april 2021.
Po željama gledalaca
16.30… BORSALINO (FRA/ITA, 1970)
Borsalino
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo)
Režija: Žak Dere (Jacqes Deray)
19.00… KAZABLANKA (SAD, 1942)
Casablanca
Uloge: Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)
Petak, 2. april 2021.
17.00… DIPLOMAC (SAD, 1967)
The Graduate
Uloge: Dastin Hofman (Dustin Hoffman), En Benkroft (Anne Bancroft)
Režija: Majk Nikols (Mike Nichols)
19.00… RATNICI PODZEMLjA (SAD, 1979)
The Warriors
Uloge: Majkl Bek (Michael Beck). Džejms Remar (James Remar)
Režija: Volter Hil (Walter Hill)
Subota, 3. april 2021.
17.00… E.T. VANZEMALjAC (SAD, 1982)
E.T. The Extra – Terrestrial
Uloge: Henri Tomas (Henry Thomas), Dru Barimor (Drew Barrymore)
Režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)
19.00… ŽENE NA RUBU NERVNOG SLOMA (ŠPA, 1988)
Mujeres al borde de un ataque de nervios
Uloge: Karmen Maura (Carmen Maura), Rosi de Palma (Rossy de Palma)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)
Nedelja, 4. april 2021.
16.00… ZBOGOM MOJA KONKUBINO (KIN, 1993)
Bàwáng Bié Jī / Farewell My Concubine
Uloge: Lesli Čeng (Leslie Cheung), Gong Li (Gong Li)
Režija: Čen Kajge (Kaige Chen)
19.00… DALEKO OD RAJA (SAD/FRA, 2002)
Far from Heaven
Uloge: Džulijen Mur (Julianne Moore), Denis Kvejd (Dennis Quaid)
Režija: Tod Hejns (Todd Haynes)
Ponedeljak, 5. april 2021.
Sećanje na… Žan-Klod Karijer
17.00… SVLAČENjE (SAD 1971)
Taking Off
Uloge: Lin Karlin (Lynn Carlin), Bak Henri (Buck Henry)
Scenario: Žan-Klod Karijer (Jean-Claude Carrier)
Režija: Miloš Forman (Milos Forman)
19.00… DISKRETNI ŠARM BURŽOAZIJE (FRA, 1972)
Le Charme Discret de la Burgeoisie
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Pol Franker (Paul Frankeur)
Scenario: Žan-Klod Karijer (Jean-Claude Carrier)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Bunuel)
Utorak, 6. april 2021.
17.00… SVENOVA LjUBAV (FRA/SRN, 1984)
Un Amour de Swann
Uloge: Džeremi Ajrons (Jeremy Irons), Ornela Muti (Ornella Muti)
Scenario: Žan-Klod Karijer (Jean-Claude Carrier)
Režija: Folker Šlondorf (Volker Schlondorff)
19.00… KO TO TAMO PEVA (JUG, 1980)
Uloge: Pavle Vuisić, Dragan Nikolić
Režija: Slobodan Šijan
Sreda, 7. april 2021.
Moj izbor: Oleg Novković
16.30… SKUPLjAČI PERJA (JUG, 1967)
Uloge: Bekim Fehmiu, Olivera Katarina
Režija: Aleksandar Saša Petrović
18.30… ZALjUBLjENE ŽENE (VB, 1969)
Women in Love
Uloge: Alen Bejts (Alan Bates), Oliver Rid (Oliver Reed)
Režija: Ken Rasel (Ken Russell)
Četvrtak, 8. april 2021.
15.00… ANDREJ RUBLjOV (SSSR, 1966)
Andrej Rublev
Uloge: Anatolij Solonjicin (Anatolij Solonicyn), Ivan Lapikov (Ivan Lapikov)
Režija: Andrej Tarkovski (Andrei Tarkovsky)
18.30… VARLjIVO SUNCE (RUS/FRA, 1994)
Utomlennye solntsem
Uloge: Oleg Menjšikov (Oleg Menshikov), Nikita Mihalkov (Nikita Mikhalkov)
Režija: Nikita Mihalkov (Nikita Mikhalkov)
Petak, 9. april 2021.
16.30… VIRIDIJANA (ŠPA/MEK, 1961)
Viridiana
Uloge: Silvia Pinal (Silvia Pinal), Fransisko Rabal (Francisco Rabal)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)
18.30… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FRA/ITA, 1972)
Ultimo tango a Parigi
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
Subota, 10. april 2021.
16.00… KROZ TALASE (DAN/ŠVE/FRA/HOL/NOR/IS/ŠPA, 1996)
Breaking the Waves
Uloge: Emili Votson (Emily Watson), Stelan Skarsgord (Stellan Skarsgård)
Režija: Lars fon Trir (Lars von Trier)
18.30… PROFESORKA KLAVIRA (FRA/AUT, 2001)
La pianiste
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Ani Žirardo (Annie Girardot)
Režija: Mihael Haneke (Michael Haneke)
Nedelja, 11. april 2021.
17.00… SEDMI PEČAT (ŠVE, 1957)
Det sjunde inseglet
Uloge: Maks Fon Sidou (Max von Sydow), Bibi Anderson (Bibi Andersson)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)
19.00… TAKSISTA (SAD, 1976)
Taxi Driver
Uloge: Robert de Niro (Robert de Niro), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
Režija: Martin Skorseze (Martin Scorsese)
Ponedeljak, 12. april 2021.
Književnost na filmu
17.00… DR (JUG, 1962)
Uloge: Milivoje Živanović, Mija Aleksić
Režija: Sofija Soja Jovanović
18.30… UBITI PTICU RUGALICU (SAD, 1962)
To Kill a Mockingbird
Uloge: Gregori Pek (Gregory Peck), Džon Menja (John Megna)
Režija: Robert Maligan (Robert Mulligan)
Utorak, 13. april 2021.
16.30… REBEKA (SAD, 1940)
Uloge: Lorens Olivije (Laurence Olivier), Džoan Fontejn (Joan Fontaine)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)
19.00… TREJNSPOTING (VB, 1996)
Uloge: Juan Makgregor (Ewan McGregor), Džoni Li Miler (Jonny Lee Miller)
Režija: Deni Bojl (Danny Boyle)
Sreda, 14. april 2021.
16.30… ORKANSKI VISOVI (SAD, 1939)
Wuthering Heights
Uloge: Merl Oberon (Merle Oberon), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
Režija: Vilijam Vajler (William Wyler)
18.30… LOLITA (VB/SAD, 1962)
Uloge: Džejms Mejson (James Mason), Šeli Vinters (Shelley Winters)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Četvrtak, 15. april 2021.
16.30… PETRIJIN VENAC (JUG, 1980)
Uloge: Mirjana Karanović, Dragan Maksimović
Režija: Srđan Kranović
18.30… LET IZNAD KUKAVIČIJEG GNEZDA (SAD, 1975)
One Flew Over the Cuckoo’s Nest
Uloge: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Luiz Flečer (Louise Fletcher)
Režija: Miloš Forman (Milos Forman)
Petak, 16. april 2021.
16.30… KVAKA 22 (SAD, 1970)
Catch 22
Uloge: Alan Arkin (Alan Arkin), Martin Balsam (Martin Balsam)
Režija: Majk Nikols (Mike Nichols)
19.00… KANTERBERIJSKE PRIČE (ITA/FRA, 1972)
I racconti di Canterbury
Uloge: Hju Grifit (Hugh Griffith), Laura Beti (Laura Betti)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)
Subota, 17. april 2021.
Fokus: Đuzepe Rotuno
16.00… JUČE, DANAS, SUTRA (ITA, 1963)
Ieri, oggi, domani
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Snimatelj: Đuzepe Rotuno (Giuseppe Rotunno)
Režija: Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)
18.00… ROKO I NjEGOVA BRAĆA (FRA/ITA, 1960)
Rocco e i suoi fratelli
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Ani Žirardo (Annie Girardot)
Snimatelj: Đuzepe Rotuno (Giuseppe Rotunno)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
Nedelja, 18. april 2021.
16.00… STRANAC (ITA/FRA/ALŽ, 1967)
Lo straniero
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
Snimatelj: Đuzepe Rotuno (Giuseppe Rotunno)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
18.00… GEPARD (ITA/FRA, 1963)
Il Gattopardo
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Alen Delon (Alain Delon)
Snimatelj: Đuzepe Rotuno (Giuseppe Rotunno)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
Ponedeljak, 19. april 2021.
16.00… SAV TAJ DžEZ (SAD, 1979)
All That Jazz
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Džesika Lang (Jessica Lange)
Snimatelj: Đuzepe Rotuno (Giuseppe Rotunno)
Režija: Bob Fosi (Bob Fosse)
18.30… SATIRIKON (ITA, 1969)
Fellini – Satyricon
Uloge: Martin Poter (Martin Potter), Hiram Keler (Hiram Keller)
Snimatelj: Đuzepe Rotuno (Giuseppe Rotunno)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)
Utorak, 20. april 2021.
16.30… PET OŠIŠANIH ŽENA (ITA/SAD, 1960)
5 Branded Women
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Silvana Mangano (Silvana Mangano)
Snimatelj: Đuzepe Rotuno (Giuseppe Rotunno)
Režija: Martin Rit (Martin Ritt)
18.30… SEĆAM SE (ITA/FRA, 1973)
Amarcord
Uloge: Bruno Canin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
Snimatelj: Đuzepe Rotuno (Giuseppe Rotunno)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)
Sreda, 21. april 2021.
Po željama gledalaca
16.00… TAJNA NAPUŠTENE KUĆE (ITA, 1975)
Profondo rosso
Uloge: Dejvid Hemings (David Hemmings), Daria Nikolodi (Daria Nicolodi)
Režija: Dario Arđento (Dario Argento)
18.30… LIMENI DOBOŠ (SRN/FRA/POLj/JUG, 1979)
Die Blechtrommel
Uloge: Dejvid Benent (David Bennent), Mario Adorf (Mario Adorf)
Režija: Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)
Četvrtak, 22. april 2021.
17.00… MAČKA JE VIDELA UBICU (SAD, 1977)
The Late Show
Uloge: Lili Tomlin (Lily Tomlin), Art Karni (Art Carney)
Režija: Robert Benton (Robert Benton)
19.00… PRIPREMITE MARAMICE (FRA/BEL, 1978)
Préparez vos mouchoirs
Uloge: Žerar Depardje (Gerard Depardieu), Karol Lor (Carole Laure)
Režija: Bertran Blije (Bertrand Blier)
Petak, 23. april 2021. / subota, 24. april 2021.
Velikani svetskog filma: Herman Mankievič
17.00… ČAROBNjAK IZ OZA (SAD, 1939)
The Wizard of Oz
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Frenk Morgan (Frank Morgan)
Scenario: Herman Mankievič (Herman J. Mankiewicz)
Režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)
19.00… GRAĐANIN KEJN (SAD, 1941)
Citizen Kane
Uloge: Orson Vels (Orson Welles), Džozef Koten (Joseph Cotten)
Scenario: Herman Mankievič (Herman J. Mankiewicz)
Režija: Orson Vels (Orson Welles)
Nedelja, 25. april 2021.
17.00… PROHUJALO SA VIHOROM (SAD, 1939)
Gone With the Wind
Uloge: Klark Gebl (Clark Gable), Vivijen Li (Vivien Leigh)
Režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)
Ponedeljak, 26. april 2021.
Dani slovenačkog filma 2021
18.00… MUZIKA JE VREMENSKA UMETNOST: LP FILM LAIBACH (SLO, 2018, 52 min)
Glasba je časovna umetnost: LP film Laibach
Režija: Igor Zupe
19.30… Svečano otvaranje festivala: NERAZDVOJNI (SLO, 2020, 16 min)
Neločljivi
Režija: Marko Naberšnik
19.50… ANTIGONA – KAKO SE USUĐUJEMO! (SLO, 2020, 86 min)
Antigona – kako si upamo!
Režija: Jani Sever
Utorak, 27. april 2021.
18.00… LUKA MARS (SLO, 2019, 7 min)
Marsova luka
Režija: Mauro Lainšček
PEVAJ MI PESMU (SLO, 2018, 107 min)
Poj mi pesem
Režija: Miraj Zupanič
20.00… ONA LOVI (SLO, 2019, 19 min)
Lovka
Režija: Urška Đukić
PRIČE IZ KESTENOVE ŠUME (SLO, 2019, 81 min)
Zgodbe iz kostanjevih gozdov
Režija: Gregor Božič
Sreda, 28. april 2021.
18.00… REŠETARI SA CRVENOG KRSTA (SLO, 2020, 23 min)
Režija: Dragomir Zupanc
ODLAŽENJE (SLO, 2020, 65 min)
Odpotovanje
Režija: Petra Seliškar
20.00… KOJI JE DANAS DAN? (SLO, 2020, 3 min)
Kateri dan sploh je?
Režija: Luka Marčetić
NE ZABORAVI DA DIŠEŠ (SLO, 2019, 72 min)
Ne pozabi dihati
Režija: Martin Turk
Četvrtak, 29. april 2021.
18.00… SEME RADOSTI (SLO, 2019, 12 min)
Režija: Ana Cerar
MANGUPI (JUG, 1977, 96 min)
To so gadi
Režija: Jože Bevc
20.00… ISTORIJA BICIKLIZMA (SLO, 2020, 4 min)
Zgodovina biciklizma
Režija: Karpo Godina
KORPORACIJA (SLO, 2019, 90 min)
Režija: Matej Nahtigal
Petak, 30. april 2021. – ponedeljak, 3. maj 2021.
Nema najavljenih projekcija
Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11
Četvrtak, 1. april 2021.
Po željama gledalaca
16.00… MOSKVA SUZAMA NE VERUJE (SSSR, 1979)
Moskva slezam ne verit
Uloge: Vera Alentova (Vera Alentova) , Aleksej Batalov (Aleksei Vladimirovich Batalov)
Režija: Vladimir Menjšov (Vladimir Menshov)
18.30… STALKER (SSSR, 1979)
Stalker
Uloge: Anatolij Solonjicin (Anatolij Solonicyn), Aleksandar Kajdanovski (Aleksandr Kajdanovski)
Režija: Andrej Tarkovski (Andrei Tarkovsky)
Petak, 2. april 2021.
17.00… SMRT I DEVOJKA (VB/FR/SAD, 1994)
Death and the Maiden
Uloge: Sigurni Viver (Sigourney Weaver), Ben Kingsli (Ben Kingsley)
Režija: Roman Polanski (Roman Polanski)
19.00… TOMI (VB, 1975)
Tommy
Uloge: Oliver Rid (Oliver Reed), En Margret (Ann-Margret)
Režija: Ken Rasel (Ken Russell)
Subota, 3. april 2021. / nedelja, 4. april 2021.
17.00… PROHUJALO SA VIHOROM (SAD, 1939)
Gone With the Wind
Uloge: Klark Gebl (Clark Gable), Vivijen Li (Vivien Leigh)
Režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)
Ponedeljak, 5. april 2021.
Sećanje na… Vasilij Lanovoj
17.00… CRVENA JEDRA (SSSR, 1961)
Alыe parusa
Uloge: Vasilij Lanovoj, Anastasija Verinskaja
Režija: Aleksandr Ptuško
19.00… PAVLE KORČAGIN (SSSR, 1956)
Pavel Korčagin
Uloge: Vasilij Lanovoj, Tatjana Stradina
Režija: Aleksadr Alov, Vladimir Naumov
Utorak, 6. april 2021.
Sećanje na… Boris Komnenić
17.00… TAJVANSKA KANASTA (JUG, 1985)
Uloge: Boris Komnenić, Neda Arnerić
Režija: Goran Marković
19.00… SPLAV MEDUZE (JUG, 1980)
Uloge: Olga Kacjan, Boris Komnenić
Režija: Karpo Aćimović Godina
Sreda, 7. april 2021.
Sećanje na… Boris Komnenić
17.00… BOLjI ŽIVOT (JUG, 1989)
Uloge: Marko Nikolić, Boris Komnenić
Režija: Mihailo Vukobratović
Sećanje na… Vlasta Velisavljević
19.00… PUT OKO SVETA (JUG, 1964)
Uloge: Miodrag Petrović Čkalja, Vlasta Velisavljević
Režija: Soja Jovanović
Četvrtak, 8. april 2021.
Sećanje na… Vlasta Velisavljević
17.00… DEVOJKA SA KOSMAJA (JUG, 1972)
Uloge: Mihailo Janketić, Vlasta Velisavljević
Režija: Dragovan Jovanović
19.00… NEMA PROBLEMA (JUG, 1984)
Uloge: Nikola Simić, Vlasta Velisavljević
Režija: Milivoje Mića Milošević
Petak, 9. april 2021.
17.00… TERASA NA KROVU (SRJ, 1995)
Uloge: Marko Nikolić, Vlasta Velisavljević
Režija: Gordan Mihić
19.00… MALA NOĆNA MUZIKA (SRJ, 2002)
Uloge: Gordan Kičić, Vlasta Velisavljević
Režija: Dejan Zečević
Subota, 10. april 2021.
Književnost na filmu
16.30… MALE LISICE (SAD, 1941)
The Little Foxes
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), Herbert Maršal (Herbert Marshall)
Režija: Vilijam Vajler (William Wyler)
18.30… ROMEO I JULIJA (VB/ITA, 1968)
Romeo and Juliet
Uloge: Leonard Viting (Leonard Whiting), Olivija Hasi (Olivia Hussey)
Režija: Franko Zefireli (Franco Zeffirelli)
Nedelja, 11. april 2021.
16.30… ROMEO I JULIJA (VB/ITA, 1968)
Romeo and Juliet
Uloge: Leonard Viting (Leonard Whiting), Olivija Hasi (Olivia Hussey)
Režija: Franko Zefireli (Franco Zeffirelli)
19.00… NORA KUĆA LUTAKA (VB/FRA, 1973)
A Doll’s House
Uloge: Džejn Fonda (Jane Fonda), Edvard Foks (Edward Fox)
Režija: Džozef Lozi (Joseph Losey)
Ponedeljak, 12. april 2021.
17.00… NORA KUĆA LUTAKA (VB/FRA, 1973)
A Doll’s House
Uloge: Džejn Fonda (Jane Fonda), Edvard Foks (Edward Fox)
Režija: Džozef Lozi (Joseph Losey)
19.00… GOSPOĐICA JULIJA (ŠVE, 1951)
Fröken Julie
Uloge: Anita Bjork (Anita Björk), Ulf Palme (Ulf Palme)
Režija: Alf Sjoberg (Alf Sjöberg)
Utorak, 13. april 2021.
17.00… GOSPOĐICA JULIJA (ŠVE 1951)
Uloge: Anita Bjork (Anita Björk), Ulf Palme (Ulf Palme)
Režija: Alf Sjoberg (Alf Sjöberg)
19.00… SMRT U VENECIJI (IT/FR, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
Sreda, 14. april 2021.
16.30… SMRT U VENECIJI (IT/FR, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)
18.30… SIRANO (FRA, 1990)
Cyrano de Bergerac
Uloge: Žerar Depardje (Gerard Depardieu), An Broše (Anne Brochet)
Režija: Žan Pol Rapno (Jean-Paul Rappeneau)
Četvrtak, 15. april 2021.
Sećanje na… Vojkan Borisavljević
17.00… VIŠNjA NA TAŠMAJDANU (JUG, 1968)
Uloge: Gojko Drulović, Neda Arnerić
Muzika: Vojkan Borisavljević
Režija: Stole Janković
19.00… AVANTURE BORIVOJA ŠURDILOVIĆA (JUG, 1980)
Uloge: Ljubiša Samardžić, Miodrag Petrović
Muzika: Vojkan Borisavljević
Režija: Aleksandar Đorđević
Petak, 16. april 2021.
Sećanje na… Fransoa Leterije
17.00… IDI MAMI… TATA RADI (FRA, 1978)
Va voir maman, papa travaille
Uloge: Marlen Žober (Marlène Jobert), Filip Leotar (Philippe Léotard)
Režija: Fransoa Leterije (François Leterrier)
19.00… LjUBAVNICE (FRA, 1973)
Projection privée
Uloge: Fransoaz Fabijan (Françoise Fabian), Džejn Birkin (Jane Birkin)
Režija: Fransoa Leterije (François Leterrier)
Subota, 17. april 2021.
Bernardo Bertoluči – 80 godina od rođenja
17.00… SANjARI (VB/FRA/ITA, 2003)
The Dreamers
Uloge: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
19.00… KONFORMISTA (ITA/FRA/SRN, 1970)
Il conformista
Uloge: Žan Luj Trentinjan (Jean Louis Trintignant), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
Nedelja, 18. april 2021.
15.00… XX VEK I (ITA/FRA/SRN, 1976)
Novecento
Uloge: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)
18.00… XX VEK II (ITA/FRA/SRN, 1976)
Novecento
Uloge: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)
Ponedeljak, 19. april 2021.
16.00… MESEC (ITA/SAD, 1979)
La luna
Uloge: Džil Klejberg (Jill Clayburgh), Metju Bari (Matthew Barry)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
18.30… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FRA/ITA, 1972)
Ultimo tango a Parigi
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
Utorak, 20. april 2021.
17.00… KONFORMISTA (ITA/FRA/SRN, 1970)
Il conformista
Uloge: Žan Luj Trentinjan (Jean Louis Trintignant), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
19.00… SANjARI (VB/FRA/ITA, 2003)
The Dreamers
Uloge: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
Sreda, 21. april 2021.
16.30… UKRADENA LEPOTA (ITA/FRA/VB, 1996)
Stealing Beauty
Uloge: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
18.30… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FRA/ITA, 1972)
Ultimo tango a Parigi
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
Četvrtak, 22. april 2021.
Sećanje na… Darinka Dara Čalenić
17.00… VETAR JE STAO PRED ZORU (JUG, 1959)
Uloge: Branko Pleša, Dara Čalenić
Režija: Radoš Novaković
19.00… NOŽ (JUG, 1967)
Uloge: Velimir Bata Živojinović, Dara Čalenić
Režija: Živorad Žika Mitrović
Petak, 23. april 2021.
17.00… SILOM OTAC (JUG, 1969)
Uloge: Dragutin Dobričanin, Dara Čalenić
Režija: Soja Jovanović
19.00… DOŠLO DOBA DA SE LjUBAV PROBA (JUG, 1980)
Uloge: Dragomir Gidra Bojanić, Dara Čalenić
Režija: Zoran Čalić
Subota, 24. april 2021.
Vitez fest
17.00… SEDMI PEČAT (ŠVE, 1957)
Det sjunde inseglet
Uloge: Maks Fon Sidou (Max von Sydow), Bibi Anderson (Bibi Andersson)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)
19.00… TRINAESTI RATNIK (SAD, 1999)
The 13th Warrior
Uloge: Antonio Banderas (Antonio Banderas), Omar Šarif (Omar Sharif)
Režija: Džon MekTirnan (John McTiernan)
Nedelja, 25. april 2021.
15.30… SEDAM SAMURAJA (JP, 1954)
Uloge: Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Takaši Šimura (Takashi Shimura)
Režija: Akira Kurosava (Akira Kurosawa)
19.00… KAGEMUŠA (JP/SAD, 1980)
Uloge: Tatsuja Nakadai (Tatsuya Nakadai), Cutomu Jamazaki (Tsutomu Yamazaki)
Režija: Akira Kurosava (Akira Kurosawa)
Ponedeljak, 26. april 2021.
Sećanje na… Aleksandar Sanja Ilić
17.00… VUKOVAR – JEDNA PRIČA (SRJ/IT/SAD/KIP, 1994)
Uloge: Mirjana Joković, Boris Isaković
Muzika: Aleksandar Sanja Ilić
Režija: Boro Drašković
19.00… HITNA POMOĆ (SRB/GR/NEM, 2009)
Uloge: Vesna Trivalić, Nenad Jezdić
Muzika: Aleksandar Sanja Ilić
Režija: Goran Radovanović
Utorak, 27. april 2021.
Sećanje na… Andrija Zafranović
16.00… KVAR (JUG, 1978)
Uloge: Aleksandar Berček, Neda Arnerić
Montaža: Andrija Zafranović
Režija: Miloš Radivojević
18.30… OTAC NA SLUŽBENOM PUTU (JUG, 1985)
Uloge: Miki Manojlović, Mirjana Karanović
Montaža: Andrija Zafranović
Režija: Emir Kusturica
Sreda, 28. april 2021.
17.00… OKTOBERFEST (JUG, 1987)
Uloge: Svetislav Goncić, Žarko Laušević
Montaža: Andrija Zafranović
Režija: Dragan Kresoja
19.00… ČUDO NEVIĐENO (JUG, 1984)
Uloge: Savina Geršak, Dragan Nikolić
Montaža: Andrija Zafranović
Režija: Živko Nikolić
Četvrtak, 29. april 2021.
Šok koridor predstavlja: Neshvaćeni genije Hesus Franko
17.00… GROF DRAKULA (ŠPA/SRN/ITA/VB, 1970)
Nachts, wenn Dracula erwacht
Uloge: Kristofer Li (Christopher Lee), Herbert Lom (Herbert Lom)
Režija: Hesus Franko (Jesús Franco)
19.00… VAMPIROS LEZBOS (ŠPA/NEM, 1971)
Vampyros Lesbos
Uloge: Soledad Miranda (Soledad Miranda), Eva Stremberg (Ewa Strömberg)
Režija: Hesus Franko (Jesús Franco)
Petak, 30. april 2021. – ponedeljak, 3. maj 2021.
Nema najavljenih projekcija
(danubeogradu.rs)