Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoar za jul 2021.
Kinoteka - repertoar za jul 2021: Visoke potpetice
Kinoteka - repertoar za jul 2021: Visoke potpetice

Kinoteka – repertoar za jul 2021.

Tokom jula 2021. godine Jugoslovenska kinoteka će imati program u sali „Makavejev“ (Uzun Mirkova 1), a u Kosovskoj do septembra neće biti projekcija.

Tokom leta neće biti posebnih programa niti ciklusa, već su na programu kultni, najbolji filmovi svih vremena.

Kinoteka ponovo u programu Kan Klasik

U programu Kan Klasik predstojećeg, 74. festivala u Kanu biće prikazan film „Dan četrnaesti“ (1960) Zdravka Velimirovića i to sa digitalno restaurisane kopije koja je izrađena u saradnji Jugoslovenske kinoteke i Crnogorske kinoteke. Pre tačno 60 godina ova drama u produkciji „Lovćen filma“ bila je u trci za Zlatnu palmu. Tim povodom dve kinoteke su predložile, a Kanski festival prihvatio da je uvrsti u uglednu selekciju Kan Klasik.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Četvrtak, 1. jul 2021.
18.00… BULEVAR SUMRAKA (SAD, 1950)
Sunset Boulevard
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… AVANTURA (ITA/FRA, 1960)
L’avventura
Uloge: Gabriele Ferceti (Gabriele Ferzetti), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Petak, 2. jul 2021.
18.00… KONFORMISTA (IT/FR/SRN, 1970)
Il conformista
Uloge: Žan Luj Trentinjan (Jean Louis Trintignant), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… SEDMI PEČAT (ŠVE, 1957)
Det sjunde inseglet
Uloge: Maks fon Sidou (Max von Sidow), Gunar Bjornštrand (Gunnar Björnstrand)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Subota, 3. jul 2021.
18.00… SANjARI (VB/FRA/ITA, 2003)
The Dreamers
Uloge: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… GOLI U SEDLU (SAD, 1969)
Easy Rider
Uloge: Piter Fonda (Peter Fonda), Denis Hoper (Dennis Hopper)
Režija: Denis Hoper (Dennis Hopper)

Nedelja, 4. jul 2021.
18.00… VOJSKA U SENCI (FRA/ITA, 1969)
L’armée des ombres
Uloge: Lino Ventura (Lino Ventura), Pol Meris (Paul Meurisse)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… PLAVI SOMOT (SAD, 1986)
Blue Velvet
Uloge: Kajl Meklahlan (Kyle McLachlan), Izabela Roselini (Isabella Rossellini)
Režija: Dejvid Linč (David Lynch)

Ponedeljak, 5. jul 2021.
18.00… VRATI SE (ŠPA 2006)
Volver
Uloge: Penelope Kruz (Penelope Cruz), Karmen Maura (Carmen Maura)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.00… DIV (SAD, 1956)
Giant
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Rok Hadson (Rock Hudson)
Režija: Džordž Stivens (George Stevens)

Utorak, 6. jul 2021.
18.00… PROFESIJA REPORTER (ITA/ŠPA/FRA, 1975)
Professione: reporter
Uloge: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20.30… MESEC (IT/SAD, 1979)
La luna
Uloge: Džil Klejberg (Jill Clayburgh), Metju Bari (Matthew Barry)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Sreda, 7. jul 2021.
18.00… ISTREBLjIVAČ (SAD, 1982)
Blade Runner
Uloge: Harison Ford (Harrison Ford), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
Režija: Ridli Skot (Ridley Scott)

20.30… LIFT ZA GUBILIŠTE (FRA, 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Četvrtak, 8. jul 2021.
Nema najavljenih projekcija

Petak, 9. jul 2021.
18.00… PREZIR (FRA/ITA, 1963)
Le mépris
Uloge: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

20.30… JUČE DANAS SUTRA (ITA/FRA 1963)
Ieri, oggi, domani
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Vitorio de Sika (Vittorio de Sica)

Subota, 10. jul 2021. / nedelja, 11. jul 2021.
18.00 i 20.30… BAL NA VODI (JUG 1985) – projekcija restaurisane kopije filma
Uloge: Gala Videnović, Relja Bašić
Režija: Jovan Aćin

Kinoteka: Bal na vodi
Bal na vodi

Ponedeljak, 12. jul 2021.
18.00… VISOKE POTPETICE (ŠPA/FRA, 1991)
Tacones lejanos
Uloge: Viktorija Abril (Victoria Abril), Mariza Paredes (Marisa Paredes)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… LEPOTICA DANA (FRA/ITA, 1967)
Belle de jour
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Luis Bunjuel (Louis Buñuel)

Utorak, 13. jul 2021.
18.00… TRI BOJE: PLAVO (FRA/POLj/ŠVE, 1993)
Trois couleurs: Bleu
Uloge: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režan (Benoît Régent)
Režija: Kšištof Kješlovski (Krzysztof Kieslowski)

20.30… CVET MOJE TAJNE (ŠPA/FRA, 1995)
La flor de mi secreto
Uloge: Marisa Paredes (Marisa Paredes), Rosi de Palma (Rossy de Palma)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Sreda, 14. jul 2021.
18.00… UVEĆANjE (VB/ITA/SAD, 1966)
Blow-Up
Uloge: Dejvid Hemings (David Hemmings), Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20.30… PONOĆNI EKSPRES (VB/SAD, 1978)
Midnight Express
Uloge: Bred Dejvis (Brad Davis), Džon Hart (John Hurt)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

Četvrtak, 15. jul 2021.
18.00… KRIK U TAMI (FRA/ITA 1970)
Le boucher
Uloge: Stefan Odran (Stéphane Audran), Žan Jan (Jean Yanne)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… LOVAC NA JELENE (VB/SAD, 1978)
The Deer Hunter
Uloge: Robert de Niro (Robert de Niro), Kristofer Voken (Christopher Walken)
Režija: Majkl Ćimino (Michael Cimino)

Petak, 16. jul 2021.
18.00… ROZMARINA BEBA (SAD, 1968)
Rosemary’s Baby
Uloge: Mia Farou (Mia Farrow), Džon Kasavetes (John Cassavetes)
Režija: Roman Polanski (Roman Polanski)

20.30… NEPRILAGOĐENI (SAD, 1961)
The Misfits
Uloge: Klark Gejbl (Clark Gable), Merilin Monro (Marilyn Monroe)
Režija: Džon Hjuston (John Houston)

Subota, 17. jul 2021.
18.00… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FRA/ITA, 1972)
Ultimo tango a Parigi
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… DO POSLEDNjEG DAHA (FRA, 1960)
À bout de souffle
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Nedelja, 18. jul 2021.
18.00… ČANKING EKSPRES (HK 1994)
Chung Hing sam lam/Chungking Express
Uloge: Brigite Lin (Brigitte Lin), Toni Leung (Tony Chiu Wai Leung)
Režija: Vong Kar Vai

20.30… ŽIVO MESO (ŠPA 1997)
Carne trémula
Uloge: Havijer Bardem (Javier Bardem), Frančeska Neri (Francesca Neri)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Ponedeljak, 19. jul 2021.
18.00… PAKLENA POMORANDžA (VB/SAD, 1971)
A Clockwork Orange
Uloge: Malkolm Mekdauel (Malcolm McDowell), Majkl Bejts (Michael Bates)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20.30… DISKRETNI ŠARM BURŽOAZIJE (FRA 1972)
Le charme discret de la bourgeoisie
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Stefani Odran (Stéphane Audran)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Utorak, 20. jul 2021.
18.00… ODSJAJI U ZLATNOM OKU (SAD, 1967)
Reflections in a Golden Eye
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Marlon Brando (Marlon Brando)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

20.30… KRIK U TAMI (FRA/ITA, 1970)
Le boucher
Uloge: Stefani Odran (Stéphane Audran), Žan Jan (Jean Yanne)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Sreda, 21. jul 2021.
18.00… PARIZ–TEKSAS (FRA, 1984)
Paris, Texas
Uloge: Hari Din Stanton (Harry Dean Stanton), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

20.30… NOĆ (ITA/FRA, 1961)
La notte
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Žana Moro (Jeanne Moreau)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Četvrtak, 22. jul 2021.
18.00… TAJ MRAČNI PREDMET ŽELjA (FRA/ŠPA, 1977)
Cet obscur objet du désir
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Karol Buke (Carole Bouquet)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.00… ANDREJ RUBLjOV (SSSR, 1966)
Andreй Rublёv
Uloge: Anatolij Solonjicin (Anatoliй Solonicыn), Ivan Lapikov (Ivan Lapikov)
Režija: Andrej Tarkovski (Andreй Tarkovskiй)

Petak, 23. jul 2021.
18.00… LOŠE VASPITANjE (ŠPA 2004)
La mala educación
Uloge: Gael Garsija Bernal (Gael García Bernal) , Fele Martinez (Fele Martínez)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… TRISTANA (ŠPA/ITA/FRA 1970)
Tristana
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Fernando Rej (Fernando Rey)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Subota, 24. jul 2021.
18.00… DOBAR DAN, TUGO (SAD/VB, 1958)
Bonjour Tristesse
Uloge: Debora Ker (Deborah Kerr), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

20.30… BRAK NA ITALIJANSKI NAČIN (ITA/FRA 1964)
Matrimonio alla Italiana
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)

Nedelja, 25. jul 2021.
18.00… KANTERBERIJSKE PRIČE (ITA/FRA 1972)
I racconti di Canterbury
Uloge: Hju Grifit (Hugh Griffith), Laura Beti (Laura Betti)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20.30… TIGAR VOLI SIROVO MESO (FRA/ITA 1964)
Le Tigre aime la chair fraîche
Uloge: Rože Anan (Roger Hanin), Daniela Bjanki (Daniella Bianchi)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Ponedeljak, 26. jul 2021.
18.00… SMRT U VENECIJI (ITA/FRA, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.30… STALKER (SSSR, 1979)
Stalker
Uloge: Anatolij Solonjicin (Anatolij Solonicyn), Aleksandar Kajdanovski (Aleksandr Kajdanovski)
Režija: Andrej Tarkovski (Andrei Tarkovsky)

Utorak, 27. jul 2021.
18.00… SOLARIS (SSSR, 1972)
Solaris
Uloge: Donatas Banionis (Donatas Banionis), Natalija Bondarčuk (Natalya Bondarchuk)
Režija: Andrej Tarkovski (Andrei Tarkovsky)

20.30… ISIJAVANjE (VB/SAD, 1980)
The Shining
Uloge: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Šeli Duval (Shelley Duvall)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Sreda, 28. jul 2021.
18.00… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD, 1968)
2001: A Space Odyssey
Uloge: Kir Djulej (Keir Dullea), Gari Lokvud (Gary Lockwood)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20.30… BULEVAR ZVEZDA (FRA/SAD, 2001)
Mulholland Drive
Uloge: Naomi Vots (Naomi Watts), Lora Elena Hering (Laura Elena Harring)
Režija: Dejvid Linč (David Lynch)

Četvrtak, 29. jul 2021.
18.00… MARNI (SAD, 1964)
Marnie
Uloge: Tipi Hedren (Tippi Hedren), Šon Koneri (Sean Connery)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.30… SVE O MOJOJ MAJCI (ŠPA, 1999)
Todo sobre mi madre
Uloge: Sesilija Rot (Cecilia Roth), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Petak, 30. jul 2021.
18.00… EL TOPO (MEK 1970)
El Topo
Uloge: Alehandro Hodorovski (Alejandro Jodorowsky), Brontis Hodorovski (Brontis Jodorowsky)
Režija: Alehandro Hodorovski (Alejandro Jodorowsky)

20.30… DNEVNIK JEDNE SOBARICE (ITA/FRA, 1964)
Le journal d’une femme de chambre
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Subota, 31. jul 2021.
18.00… GRAĐANIN KEJN (SAD ,1941)
Citizen Kane
Uloge: Orson Vels (Orson Welles), Džozef Koten (Joseph Cotten)
Režija: Orson Vels (Orson Welles)

20.30… RAŠOMON (JAP, 1950)
Rashômon
Uloge: Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Mačiko Kjo (Machiko Kyô)
Režija: Akira Kurosava (Akira Kurosawa)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.