Naslovna » Izlasci » Izložbe » ULUS: Bijenale mladih – Zajednički jezik / Language In Common
ULUS: Bijenale mladih - Zajednički jezik / Language In Common
ULUS: Bijenale mladih - Zajednički jezik / Language In Common

ULUS: Bijenale mladih – Zajednički jezik / Language In Common

Od 29. jula do 5. septembra 2021. na više lokacija u Beogradu ULUS će organizovati Bijenale mladih sa temom „Zajednički jezik / Language In Common„.

Bijenale mladih je međunarodna izložba savremene umetnosti mladih koje se ove godine prvi put predstavlja beogradskoj publici u Umetničkom paviljonu „Cvijeta Zuzorić“, Galeriji ULUS, Rimskom bunaru, Vojnom bunkeru, Velikom barutnom magacinu (Barutana), Amamu (Planetarijum), Sahat kuli, Kuli Nebojša, KC „Footnote“, KC „Magacin“ i nizu drugih javnih prostora, sa fokusom na prostor Beogradske tvrđave.

Ceremonija otvaranja obaviće se 29. jula (17.00) u Umetničkom paviljonu „Cvijeta Zuzorić“, a u istom momentu biće otvorena i sva ostala izložbena mesta.

Piknik povodom otvaranja trajaće od 17.00 do ponoći na Donjem Kalemegdanu, na platou ispred Planetarijuma, uz podršku Kišobrana.

Bijenale mladih realizuje Organizacioni tim Bijenala mladih u saradnji sa Umetničkim savetom ULUS-a, a novost projekta je produkcija 40-ak novih radova mladih umetnika.

Kustoski tim Bijenala, angažovan po konkursu, čine Senka Latinović, Teodora Jeremić i Jovana Trifuljesko.

One su skupa sa Organizacionim timom mladih radile na razvijanju novih ideja mladih umetnika koje su se kasnije i (ko)producirale, a biće predstavljene na izložbi. Kustoski tim je zaslužan za izložbenu koncepciju koja uspostavlja preklapanja i pronalazi sistem u kom se formiraju različiti kustoski koncepti odražavajući Bijenale mladih mestom koje odgovara na zajedničke potrebe svih koji učestvuju u njegovom stvaranju – što uključuje ne samo produkciju i izvođenje umetničkih radova, već i izgradnju diskursa i distribuciju znanja.

U okviru celokupne manifestacije, uz kustoske radionice, biće organizovan i edukativni program u saradnji sa DK „Studentski grad“ i mnogobrojnim akterima na lokalnoj umetničkoj i kulturnoj sceni.

Tema manifestacije „Zajednički jezik“ predstavlja rezultat sinergije različitih koncepata svih uključenih u ovaj projekat.

Izložba je segmentirana u 11 izložbenih celina u kojima učestvuje ukupno 118 izlagača iz celog sveta, a veliki broj učesnika nastupiće i u pratećem programu Bijenala.

Bijenale mladih 2021 – program

Umetnički paviljon „Cvijeta Zuzorić“, uto-pet 13.00-19.00, vikend 12.00-18.00
Izložbena celina: New Constellations – I’ll stop the world and melt with you
Izlagači/ce: Adna Muslija, Clément Bedel, Danijela Matović, Iva Palurović, Iris Blauensteiner, Jelena Micić, Jovan Turčinović, KOLXOZ, Katarina Stanojlović, Konstantinos Petrović, Lidija Ristić, Ljubomir Popović, Marija Anđelković, Marko Riboškić, Milica Mijajlović, Milica Vesić, Nina Puhar i Milica Žujović, Ognjen Rodić, Sanja Anđelković, Sanja Ćopić, Sara Milojević i Luka Jovanov, Shaotong He, Sofija Pavković, Sonja Jo, Topčiderska klasa (Aleksandar Jovanović, David Radonjić, Jovana Blagojević, Ksenija Erjavec, Marija Solujić, Marijana Arunović, Marko Obradović, Mihailo Ristić, Nevena Ostojić i Pavle Ćurčić), Vanja Novaković, Vanja Žunić i Pavle Banović, Vera Kavaleuskaya, Viktoria Schmid, Žarko Aleksić

Galerija ULUS, uto-ned 13.00-20.00
Izložbena celina: BUBBLE: Dropped in the state of imaginary grace
Izlagači/ce: Davud Turković, Isidora Krstić, Jana Gligorijević i Marija Stanković, Jelena Milićević, Milena Petronijević, Nikša Suzić, Pavle Golijanin, Sara Masnikosa, Tamara Milošević, Zulfikar Filandra

Podrum Galerije ULUS, uto-ned 13.00-20.00
Izložbena celina: BORDERLINE: I saw the world thrashing all around your face
Izlagači/ce: Ana Aleksić, Andrijana Bugarić, Anja Tončić, Glen De Cock, Ivana Mirchevska i Elena Chemerska, Ksenija Tajsić, Léa Tissot, Miljana Niković

Veliki barutni magacin (Barutana), uto-ned 11.00-19.00
Izložbena celina: BATTLEGROUND: There’s nothing you and I won’t do
Izlagači/ce: Darja Mamula, Katarina Ilijašević, Marija Nikolić, Milena Ivanović, Nikola Radosavljević, Romana Pehar, SABA (Silvia Amancei i Bogdan Armanu), Slobodan Sailović, Vojislav Pavlović

Rimski bunar, uto-sub 11.00-19.00
Izložbena celina: REMEDY: I made a pilgrimage to save this humans race
Izlagači/ce: Bojana Branković, Kristina Palanjuk, Nemanja Milenković, Rita Nobre, Sofiia Sorokina, Tisa Neža Herlec i Mojca Zupančič

Vojni bunker, uto-sub 11.00-19.00
Izložbena celina: UNDERNEATH: Moving forward using all my breath
Izlagači/ce: Anja Štark, Darko Sretić, Dunja Ćorlomanović, Lazar Stojić, Milena Petrović, Pavle Radović, Vladimir Vasić

Amam – staro tursko kupatilo (Planetarijum), uto-sub 11.00-19.00
Izložbena celina: #GOALS: Dream of better lives
Izlagači/ce: Aleksandar Radičević, Juliana Nozomi, Kristina Bajilo, Mila Panić, Pavle Ćurčić, Tara Rodić

Konak kneginje Ljubice, utorak-četvrtak i subota: 10.00-17.00 pet: 10.00-18.00, ned: 10.00-14.00
Izložbena celina: IDENTITIES: Was it always mesh and lace?
Izlagači/ce: Adrienn Újházi i Marija Šumarac, Dea Džanković, Dejan Krstić, Karen Nhea Nielsen i Marko Gutić Mižimakov, Katarina Vasiljević, Lubica Mildeova, Nataša Nedelkova, Sandra Lakićević, Sara Apostolović, Saša Tatić, Sofija Milčić, Sofija Modošanov, Sybil Montet, Teodora Dimitrijević, Željka Aleksić

Footnote Centre, uto-sub 15.00-19.00
Izložbena celina: TÊTE-À-TÊTE: The future’s open wide
Izlagači/ce: Agata Szymanek, Aleksandar Rakezić, Alexandra Papademetriou, Hekler (Nataša Prljević, Jelena Prljević, Sonja Blum), Maja Simišić, Milica Dukić, Nađa Kračunović, Denise Lee, David Bilek, Tijana Radenković

Luna park
Izlagači/ce: Borjan Grujić, Nastasija Franklin i Jelena Krivokapić, SABA (Silvia Amancei i Bogdan Armanu)

Javni prostori u okviru Beogradkse tvrđave – na otvorenom
Izlagači/ce: Bogdan Đukanović, Darija Dragojlović, Jelisaveta Rapaić, Rebekka Ana Aimée Stuhlemer, Samit Nesvrstanih

Javni prostori izvan Beogradske tvrđave
Brankov most – silazak sa mosta prema Zelenom vencu i Gavrila Principa: Alma Gačanin, „Good life“
Kuća legata, Kneza Mihaila 46: Bojan Stojčić „Seeking for a person“
Tošin bunar – posle isključenja sa autoputa kod studentskog doma „11. april“: Kemil Bekteši, „Bekteši“
Gavrila Principa – preko puta Ekonomskog fakulteta i OŠ „Isidora Sekulić“: Olena Newkryta, „Und Wir Mittendrin. Wir sind Hier. Wir sind bei Uns“
Ružičnjak iza Vojnog muzeja + pešački prelaz iz Knez Mihailove ulice ka Beogradskoj tvrđavi: Jovana Sudimac, „Swoosh grip“

Performansi / Javni nastupi

Izvođači/ce: Aleks Zain i Nataša Milojević, Nemanja Bošković, Nina Ristić, Ognjen Rodić, Sonja Radaković, Stefan Lukić, Tisa Neža Herlec i Mojca Zupančič, Viking Krew

MKM – KC Magacin – vreme događaja će biti najavljeno

Sahat kula – vreme događaja će biti najavljeno

Kula Nebojša – vreme događaja će biti najavljeno

Bijenale mladih – prateći programi

  • 29. jul, 17.00… Svečano otvaranje Bijenala / UP „Cvijeta Zuzorić“, Mali Kalemegdan 1
  • 29. jul, 17.00-24.00… Matine piknik – Kišobran žurka / Donji grad – Beogradska tvrđava (plato ispred Planetarijuma)
  • 1. avgust, 18.00-20.00… Topčiderska klasa – žurka povodom useljenja / UP „Cvijeta Zuzorić“, Mali
    Kalemegdan 1
  • 1. avgust 20.00… Koncert – Tisa Neža Herlec – vokal; Yaşar Kan – saksofon; Mojca Zupančič – sintisajzer; Rok Zalokar – sintisajzer; Ruggero Di Luisi – perkusije, bubnjevi, Aleksandar Škorić – perkusije, bubnjevi / Muzički paviljon – Gornji grad – Beogradska tvrđava
  • 4. avgust, 17.00-20.00… Hekler – radionica / Online / KC „Fusnota“, Strahinjića bana 12 (dvorišna zgrada)
  • 5 – 7. avgust, 10.00-17.00 / Trišnja – radionica / Luna park
  • 7. avgust, 17.00-20.00… Hekler – radionica / Online / KC „Fusnota“, Strahinjića bana 12 (dvorišna zgrada)
  • 10. avgust 17.00-20.00… Hekler – radionica / Online / KC „Fusnota“, Strahinjića bana 12 (dvorišna zgrada)
  • 14. avgust 13.00… Agata – radionica virtuelnog dodira / Online
  • 25 – 29. avgust, tačno vreme će biti naknadno objavljeno… Alexandra Papademetriou – radionica „The Degrowth Toolbox for Artistic“
  • 28. avgust, 19.00… Nina Ristić – predstava „Positive“ Lockdown / UP „Cvijeta Zuzorić“, Mali Kalemegdan 1
  • 2. septembar, 18.00… Vera Kavaleuskaya – kolektivna subverzivna meditacija „All that has melted into air, inhale“ / UP „Cvijeta Zuzorić“
  • 3. septembar, 19.00… Nemanja Bošković – performans „Ray“ / Kula Nebojša, Donji grad – Beogradska tvrđava
  • 4. septembar, 20.00… Predstava „Mazohizam (hoću keks!)“ / KC „Magacin“, Kraljevića Marka 7
  • * Sonja Radaković – performans / Sahat kula – Beogradska tvrđava
  • 5. septembar, 19.00… Zatvaranje izložbe / Viking Crew – koncert / terasa UP „Cvijeta Zuzorić“, Mali Kalemegdan 1
  • * 15 – 30. septembar… Diskurzivni program / Dom kulture „Studentski grad“

* Datum i vreme programa će biti naknadno objavljeni na sajtu i društvenim mrežama Bijenala mladih

Informacije o ulaznicama i drugo potražite na ovom linku.

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.