Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za oktobar 2021.
Kinoteka - repertoari za oktobar 2021: Ludi Pjero
Kinoteka - repertoari za oktobar 2021: Ludi Pjero

Kinoteka – repertoari za oktobar 2021.

Jugoslovenska kinoteka radi punom parom, a pred nama je raznovrsan program za oktobar 2021. u salama u Uzun Mirkovoj 1 i Kosovskoj 11.

Na programu ovog meseca u Kinoteci: Dani češkog i slovačkog filma, 30. Međunarodni festival etnološkog filma, „Rade Marković – 100 godina od rođenja“, Bosi fest 2021, „Velikani svetskog filma: Žan-Pol Belmondo“, Svetski dan audio-vizuelne baštine, Dani katalonskog filma.

U Muzeju Kinoteke zainteresovani mogu da prate sledeće programe: 60 godina Pokreta nesvrstanih zemalja, „Sećanje na…“ (Mikis Teodorakis, Ed Azner, Nino Kastelnuovo, Soni Čiba, Rosita Kintana), „Bond, Džejms Bond 007“, „Po željama gledalaca“, „Moj izbor: Milan Marić“, Dani jevrejskog filma: Mjuzikli i kompozitori, Šok koridor predstavlja: Džef Liberman.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Petak, 1. oktobar 2021.
Dani češkog i slovačkog filma
20.30… DVA PUTA (ČEŠ, 2019)
Two Roads
Režija: Radovan Sibrt (Radovan Síbrt)

Subota, 2. oktobar 2021.
18.00… PUKOTINA (SLO, 2019)
Trhlina
Uloge: David Hartl (David Hartl), Emanuel Hason (Emanuel Hason)
Režija: Peter Bebjak (Peter Bebjak)

20.30… ŠARLATAN (ČEŠ/POLj/IR/SLO, 2020)
Charlatan
Uloge: Ivan Trojan (Ivan Trojan), Josef Trojan (Josef Trojan)
Režija: Agnješka Holand (Agnieszka Holland)

Nedelja, 3. oktobar 2021.
18.00… DOZVOLA ZA PUTOVANjE ZA DUPČEKA (SLO, 2018)
Vycestovacia doložka pre Dubčeka
Režija: Juraj Lihosit (Juraj Lihosit)

20.30… OSMESI TUŽNIH MUŠKARACA (ČEŠ, 2018)
Úsmevy smutných muzu
Uloge: David Švehlik (David Švehlík), Jaroslav Dušek (Jaroslav Dušek)
Režija: Dan Svatek (Dan Svátek)

Ponedeljak, 4. oktobar 2021.
30. Međunarodni festival etnološkog filma
16.00… Dafa Meti (Difficult) (2020)
Režija: Tal Amiran (Tal Amiran)

16.30… Kanarta: Alive in Dreams (2020)
Režija: Akimi Ota (Akimi Ota)

Utorak, 5. oktobar 2021.
16.00… Ait Atta: Nomads of the High Atlas (2020)
Režija: Inanc Tekguc (Inanc Tekguc), Eda Elif Tibet (Eda Elif Tibet)

17.30… Land of Kereks (2020)
Režija: Ivan Golovnjev 2020.

18.00… Balora (2021)
Režija: Abdolgader Kaledi (Abdolgadher Khaledi)

Sreda, 6. oktobar 2021.
16.00… Boris Kuhar, 1929-2018 (2021)
Režija: Nađa Valentičić Furlan

16.40… Chateau Beijing (2017)
Režija: Boris Petrić

18.00… Kasongo (im)material (2020)
Režija: Noemi Arazi (Noemi Arazi), Žorž Senga (Georges Senga)

18.45… Da zakitim mramor cvijećem (2021)
Režija: Sara Stijović

19.00… The Body Won’t Close (2021)
Režija: Matajs van de Port (Mattijs van de Port)

20.30… LU-LU-LU-LU (2019)
Režija: Predrag Todorović

Četvrtak, 7. oktobar – nedelja, 10. oktobar 2021.
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 11. oktobar 2021.
Rade Marković – 100 godina od rođenja
18.00… ČUDOTVORNI MAČ (JUG, 1950)
Uloge: Rade Marković, Vera Ilić Đukić
Režija: Vojislav Nanović

20.30… SUMNjIVO LICE (JUG, 1954)
Uloge: Mihajlo Bata Paskaljević, Rade Marković
Režija: Soja Jovanović

Utorak, 12. oktobar 2021.
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 13. oktobar 2021.
18.00… LAŽNI CAR (JUG, 1955)
Uloge: Rade Marković, Raša Plaović
Režija: Velimir Stojanović

20.30… PRVI GRAĐANIN MALE VAROŠI (JUG, 1961)
Uloge: Rade Marković, Ljuba Tadić
Režija: Mladomir Puriša Đorđević

Četvrtak, 14. oktobar 2021.
18.00… RADOPOLjE (JUG, 1963)
Uloge: Rade Marković, Gizela Vuković
Režija: Stole Janković

20.30… DIVERZANTI (JUG, 1967)
Uloge: Rade Marković, Bata Živojinović
Režija: Hajrudin Šiba Krvavac

Petak, 15. oktobar 2021.
18.00… ROJ (JUG, 1966)
Uloge: Rade Marković, Mira Stupica
Režija: Miodrag Mića Popović

Besplatna projekcija
20.30… SEZONA MIRA U PARIZU (JUG/FRA, 1981) – restaurisana verzija
Uloge: Dragan Nikolić, Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Predrag Golubović

Subota, 16. oktobar 2021.
18.00… VODA NEŠTO NOSI (ČSSR, 1969)
Touha zvaná Anada
Uloge: Rade Marković, Milena Dravić
Režija: Jan Kadar (Ján Kadár), Elmar Klos (Elmar Klos)

Besplatna projekcija
20.30… SEZONA MIRA U PARIZU (JUG/FRA, 1981) – restaurisana verzija
Uloge: Dragan Nikolić, Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Predrag Golubović

Nedelja, 17. oktobar 2021.
18.00… VARIOLA VERA (JUG, 1982)
Uloge: Rade Šerbedžija, Rade Marković
Režija: Goran Marković

20.30… SABIRNI CENTAR (JUG, 1989)
Uloge: Rade Marković, Bogdan Diklić
Režija: Goran Marković

Ponedeljak, 18. oktobar / utorak, 19. oktobar / sreda, 20. oktobar 2021.
Bosi fest 2021
Program smo objavili na OVOM LINKU.

Četvrtak, 21. oktobar 2021.
Velikani svetskog filma: Žan-Pol Belmondo
18.00… DO POSLEDNjEG DAHA (FRA, 1960)
À bout de souffle
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

20.30… ČOVEK IZ RIJA (FRA/ITA, 1964)
L’homme de Rio
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Fransoaz Dorleak (Françoise Dorléac)
Režija: Filip de Broka (Philippe de Broca)

Petak, 22. oktobar 2021.
18.00… MODERATO KANTABILE (FRA, 1960)
Moderato Cantabile
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Žana Moro (Jeanne Moreau)
Režija: Piter Bruk (Peter Brook)

20.30… ŽENA JE ŽENA (FRA/ITA, 1961)
Une femme est une femme
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ana Karina (Anna Karina)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Subota, 23. oktobar 2021.
18.00… LEON MORIN, SVEŠTENIK (FRA/ITA, 1961)
Léon Morin, prêtre
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Emanuel Riva (Emmanuelle Riva)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… NAJSTARIJI FERŠO (FRA/ITA, 1963)
L’aîné des Ferchaux
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Nedelja, 24. oktobar 2021.
18.00… POTKAZIVAČ (FRA/ITA, 1962)
Le doulos
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Serž Ređani (Serge Reggiani)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… LUDI PJERO (FRA/ITA, 1965)
Pierrot le fou
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ana Karina (Anna Karina)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Ponedeljak, 25. oktobar 2021.
18.00… DOKTOR POPOL (FRA/ITA, 1972)
Docteur Popaul
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Mija Farou (Mia Farrow)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.30… U LAVIRINTU MOĆI (FRA, 1976)
Le corps de mon ennemi
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Bernar Blije (Bernard Blier)
Režija: Anri Vernej (Henri Verneuil)

Utorak, 26. oktobar 2021.
18.00… ROBERTO LA ROKA (FRA/ITA, 1961)
Un nommé La Rocca
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Kristin Kaufman (Christine Kaufmann)
Režija: Žan Beker (Jean Becker)

20.30… KRADLjIVAC IZ PARIZA (FRA/ITA, 1967)
Le voleur
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ženevjev Bižol (Geneviève Bujold)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Sreda, 27. oktobar 2021.
18.00… VRELI ASFALT (FRA/ITA, 1960)
Classe tous risques
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Lino Ventura (Lino Ventura)
Režija: Klod Sote (Claude Sautet)

Svetski dan audio-vizuelne baštine
20.30… DAN ČETRNAESTI (JUG, 1960)
Uloge: Nikola Popović, Olga Spiridonović
Režija: Zdravko Velimirović

Četvrtak, 28. oktobar 2021.
Dani katalonskog filma
20.30… NEVINOST (ŠPA, 2019)
La innocència
Uloge: Karmen Arufat (Carmen Arrufat), Laja Marulj (Laia Marull)
Režija: Lusija Alemani (Lucía Alemany)

Petak, 29. oktobar 2021.
18.00… UČENICE (ŠPA, 2020)
Las niñas
Uloge: Andrea Fandos (Andrea Fandos), Natalija de Molina (Natalia de Molina)
Režija: Pilar Palomero (Pilar Palomero)

20.30… SOK OD LUBENICE (ŠPA, 2019)
Suc de síndria
kratki igrani film
Uloge: Elena Martin (Elena Martín), Maks Grose Majenh (Max Grosse Majench)
Režija: Irena Moraj (Irene Moray)

MOJA MEKSIČKA PERECA (ŠPA, 2020)
My Mexican Bretzel
dokumentarni film
Režija: Nurija Himenez (Nuria Giménez)

Subota, 30. oktobar 2021.
18.00… DANI PRED NAMA (ŠPA, 2019)
Uloge: David Verdager (David Verdaguer), Marija Rodrigez Soto (Maria Rodríguez Soto)
Režija: Karlos Markes-Marset (Carlos Marques-Marcet)

20.30… STRANKINjA (ŠPA, 2020)
Forastera
kratki igrani film
Uloge: Zoe Stajn (Zoe Stein), Katerina Alorda (Caterina Alorda)
Režija: Lusija Alenjar Iglesijas (Lucía Aleñar Iglesias)

OKEAN MORE (ŠPA, 2021)
El ventre del mar
Uloge: Roher Kasamahor (Roger Casamajor), Oskar Kapoja (Òscar Kapoya)
Režija: Agusti Viljaronga (Agustí Villaronga)

Nedelja, 31. oktobar 2021.
18.00… FARUKAS (SAD/ŠPA, 2020)
Farrucas
kratki igrani film
Uloge: Hadum Bengnidira Nijeto (Hadoum Benghnidira Nieto), Fatema Banalgani Busrih (Fatema Benalghani Bousrij)
Režija: Ijan de la Rosa (Ian de la Rosa)

SEDAM RAZLOGA DA POBEGNETE (IZ DRUŠTVA) (ŠPA, 2019)
7 razones para huir (de la sociedad)
Uloge: Ema Suarez (Emma Suárez), Lola Duenjas (Lola Dueñas)
Režija: Herard Kinto (Gerard Quinto), Esteve Soler (Esteve Soler), David Toras (David Torras)

20.30… VAMPIRICA IZ BARSELONE (ŠPA, 2020)
La vampira de Barcelona
Uloge: Serhi Lopez (Sergi López), Bruna Kusi (Bruna Cusí)
Režija: Luis Danes (Lluís Danés)

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Petak, 1. oktobar 2021.
60 godina Pokreta nesvrstanih zemalja
18.00… LEZI, PUCA SE! (Tajland, 1976)
Killer Elephants
Uloge: Sombat Metane (Sombat Metanee), Alen Jen (Alen Yen)
Režija: Kom Akadej (Kom Akkadej)

20.30… ALEKSANDRIJA… ZAŠTO? (Alžir/Egipat, 1979)
Iskanderija… lih?
Uloge: Nagla Fati (Naglaa Fathi), Ahmed Zaki (Ahmed Zaky)
Režija: Jusef Šahin (Youssef Chahine)

Subota, 2. oktobar 2021.
18.00… SILA ZEMLjE (Peru, 1975)
Allpakallpa
Uloge: Tulio Loza (Tulio Loza), Hadson Valdivija (Hudson Valdivia)
Režija: Bernardo Arijas (Bernardo Arias)

20.30… NEPOBEĐENI (Indija, 1956)
Aparajito
Uloge: Smarankumar Gosal (Smarankumar Ghoshal), Kamala Adhikari (Kamala Adhikari)
Režija: Satjađit Raj (Satyajit Ray)

Nedelja, 3. oktobar 2021.
18.00… BOGOVI SU PALI NA TEME (Bocvana / Južnoafrička Republika, 1980)
The Gods Must Be Crazy
Uloge: Niksau (N!xau), Marijus Vejers (Marius Weyers)
Režija: Džejmi Ujs (Jamie Uys)

20.30… LjUBAV U SENCI PIRAMIDA (Egipat, 1965)
Gharam fi al-Karnak
Uloge: Farida Fahmi (Farida Fahmy), Mahmud Reda (Mahmoud Reda)
Režija: Ali Reda (Aly Reda)

Ponedeljak, 4. oktobar 2021.
18.00… UBICA U STROJU (Filipini, 1968)
Combat Killers
Uloge: Pol Edvards Džunior (Paul Edwards Jr.), Marlin Dauden (Marlene Dauden)
Režija: Ken Loring (Ken Loring)

20.30… VREME LEOPARDA (Mozambik/JUG, 1985)
O Tempo dos Leopardos
Uloge: Santos Mulungo (Santos Mulungo), Armando Loja (Armando Loya)
Režija: Zdravko Velimirović

Utorak, 5. oktobar 2021.
18.00… PUSTINjSKI LAV (Libija, 1980)
Lion of the Desert
Uloge: Entoni Kvin (Anthony Quinn), Oliver Rid (Oliver Reed)
Režija: Mustafa Akad (Moustapha Akkad)

20.30… TRI LUSIJE (Kuba, 1968)
Lucía
Uloge: Rakel Revuelta (Raquel Revuelta), Adela Legra (Adela Legrá)
Režija: Umberto Solas (Humberto Solás)

Sreda, 6. oktobar 2021.
18.00… KONDOROVA KRV (Bolivija, 1969)
Yawar Mallku
Uloge: Marselino Janavaja (Marcelino Yanahuaya), Benedikta Mendoza (Benedicta Mendoza)
Režija: Horhe Sanhines (Jorge Sanjinés)

20.30… ŽRTVE RATA (Indonezija, 1983)
Kamp Tawanan Wanita
Uloge: Marisa Hake (Marisa Haque), Boj Tirajoh (Boy Tirayoh)
Režija: Jopi Burnama (Jopi Burnama)

Četvrtak, 7. oktobar 2021.
18.00… SKUPLjAČI PERJA (JUG, 1967)
Uloge: Bekim Fehmiu, Olivera Katarina
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… MAJKA INDIJA (Indija, 1957)
Bharat mata / Mother India
Uloge: Nargis (Nargis), Sanil Dat (Sunil Dutt)
Režija: Mehbub Kan (Mehboob Khan)

Petak, 8. oktobar 2021.
18.00… ARAPSKA PRINCEZA (Egipat, 1963)
Amirat el Arab
Uloge: Varda el Džazairija (Warda el Jazairia), Ruždi Abaza (Rushdy Abaza)
Režija: Nijazi Mustafa (Niazi Mostafa)

20.30… CRNKINjA IZ… (Senegal, 1966)
La noire de…
Uloge: Mbisine Terez Diop (Mbissine Thérèse Diop), An-Mari Jelinek (Anne-Marie Jelinek)
Režija: Usman Semben (Ousmane Sembene)

Subota, 9. oktobar 2021.
20.30… ZEMLjA (Egipat, 1970)
Al-ard
Uloge: Mahmud al Meleji (Mahmoud Al Meleji), Nagva Ibrahim (Nagwa Ibrahim)
Režija: Jusef Šahin (Youssef Chahine)

Nedelja, 10. oktobar 2021.
16.00… PLAMEN OSVETE (Indonezija, 1981)
Perhitungan terakhir
Uloge: Bari Prima (Barry Prima), Tuti Vasijat (Tuty Wasiat)
Režija: Danu Umbara (Danu Umbara)

18.00… SPECIJALNO VASPITANjE (JUG, 1977)
Uloge: Slavko Štimac, Bekim Fehmiu
Režija: Goran Marković

20.30… PLAMEN ALŽIRA (Alžir, 1969)
Al Afyun wal asa
Uloge: Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant), Mari-Žoze Nat (Marie-José Nat)
Režija: Ahmed Rašedi (Ahmed Rachedi)

Ponedeljak, 11. oktobar 2021.
Sećanje na… Mikis Teodorakis
17.30… GRK ZORBA (GRČ/SAD, 1965)
Alexis Zorbas
Uloge: Entoni Kvin (Anthony Quinn), Alan Bejts (Alan Bates)
Muzika: Mikis Teodorakis (Mikis Theodorakis)
Režija: Mihalis Kakojanis (Michalis Kakogiannis)

20.00… SERPIKO (SAD, 1974)
Serpico
Uloge: Al Paćino (Al Pacino), Džon Randolf (John Randolph)
Muzika: Mikis Teodorakis (Mikis Theodorakis)
Režija: Sidni Lumet (Sidney Lumet)

Utorak, 12. oktobar 2021.
17.30… IFIGENIJA (GRČ, 1977)
Iphigenia
Uloge: Irena Papas (Irene Papas), Kostas Kazakos (Kostas Kazakos)
Muzika: Mikis Teodorakis (Mikis Theodorakis)
Režija: Mihalis Kakojanis (Michalis Kakogiannis)

Sećanje na… Ed Azner
20.00… POLICAJAC IZ BRONKSA (SAD, 1981)
Fort Apache the Bronx
Uloge: Pol Njumen (Paul Newman), Ed Azner (Ed Asner)
Režija: Danijel Petri (Daniel Petrie)

Sreda, 13. oktobar 2021.
Bond, Džejms Bond 007
17.30… DR NO (VB, 1962)
Dr. No
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Ursula Andres (Ursula Andress)
Režija: Terens Jang (Terence Young)

20.00… GOLDFINGER (VB, 1964)
Goldfinger
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Onor Blekman (Honor Blackman)
Režija: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

Četvrtak, 14. oktobar 2021.
17.30… U SLUŽBI NjENOG VELIČANSTVA (VB/ŠVA, 1969)
On Her Majesty’s Secret Service
Uloge: Džordž Lejzenbi (George Lazenby), Dajana Rig (Diana Rigg)
Režija: Piter R. Hant (Peter R. Hunt)

20.00… DIJAMANTI SU VEČNI (VB, 1971)
Diamonds Are Forever
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Džil Sent Džon (Jill St. John)
Režija: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

Petak, 15. oktobar 2021.
17.30… ŽIVI I PUSTI DRUGE DA UMRU (VB, 1973)
Live and Let Die
Uloge: Rodžer Mur (Roger Moore), Japet Koto (Yaphet Kotto)
Režija: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

20.00… SAMO ZA TVOJE OČI (VB, 1981)
For Your Eyes Only
Uloge: Rodžer Mur (Roger Moore), Karol Buke (Carole Bouquet)
Režija: Džon Glen (John Glen)

Subota, 16. oktobar 2021.
17.30… DOZVOLA ZA UBISTVO (VB/MEK/SAD, 1989)
License to Kill
Uloge: Timoti Dalton (Timothy Dalton), Robert Dejvi (Robert Davi)
Režija: Džon Glen (John Glen)

20.00… SVET NIJE DOVOLjAN (VB/SAD, 1999)
The World Is Not Enough
Uloge: Pirs Brosnan (Pierce Brosnan), Sofi Marso (Sophie Marceau)
Režija: Majkl Apted (Michael Apted)

Nedelja, 17. oktobar 2021.
17.30… UMRI DRUGI DAN (VB/SAD/ŠPA/ISL, 2002)
Die Another Day
Uloge: Pirs Brosnan (Pierce Brosnan), Hale Beri (Halle Berry)
Režija: Li Tamahori (Lee Tamahori)

20.30… KAZINO ROJAL (VB/ČEŠ/SAD/NEM, 2006)
Casino Royale
Uloge: Danijel Krejg (Daniel Craig), Eva Grin (Eva Green)
Režija: Martin Kembel (Martin Campbell)

Ponedeljak, 18. oktobar 2021.
Sećanje na… Nino Kastelnuovo
17.30… ŠERBURSKI KIŠOBRANI (FRA, 1964)
Les parapluies de Cherbourg
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Nino Kastelnuovo (Nino Castelnuovo)
Režija: Žak Demi (Jacques Demy)

Sećanje na… Soni Čiba
20.00… ULIČNI BORAC (JAP, 1974)
Gekitotsu! Satsujin ken
Uloge: Soni Čiba (Sonny Chiba), Jutaka Nakadžima (Yutaka Nakajima)
Režija: Šigehiro Ozava (Shigehiro Ozawa)

Utorak, 19. oktobar 2021.
Sećanje na… Rosita Kintana
17.30… SUZANA (MEK, 1950)
Susana
Uloge: Rosita Kintana (Rosita Quintana), Fernando Soler (Fernando Soler)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Po željama gledalaca
20.00… CRNI BOMBARDER (SRJ, 1992)
Uloge: Dragan Bjelogrlić, Anica Dobra
Režija: Darko Bajić

Sreda, 20. oktobar 2021.
Moj izbor: Milan Marić
17.00… Dž. F. K. (SAD/FRA, 1991)
JFK
Uloge: Kevin Kostner (Kevin Costner), Gari Oldman (Gary Oldman)
Režija: Oliver Stoun (Oliver Stone)

20.30… PERSONA (ŠVE, 1966)
Persona
Uloge: Bibi Anderson (Bibi Andersson), Liv Ulman (Liv Ullmann)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Četvrtak, 21. oktobar 2021.
17.30… SVE O MOJOJ MAJCI (ŠPA, 1999)
Todo sobre mi madre
Uloge: Sesilija Rot (Cecilia Roth), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.00… PLES U TAMI (DAN/NEM/ITA/ŠVE/FRA, 2000)
Dancer in the Dark
Uloge: Bjerk (Björk), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
Režija: Lars fon Trir (Lars von Trier)

Petak, 22. oktobar 2021.
17.30… KROZ TALASE (DAN/VB, 1996)
Breaking the Waves
Uloge: Emili Votson (Emily Watson), Stelan Skarsgord (Stellan Skarsgård)
Režija: Lars fon Trir (Lars von Trier)

20.00… OSAM I PO (ITA/FRA, 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Subota, 23. oktobar 2021.
16.00… PRIČAJ S NjOM (ŠPA, 2002)
Hable con ella
Uloge: Rosario Flores (Rosario Flores), Havijer Kamara (Javier Cámara)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

18.00… AMARKORD / SEĆAM SE (ITA/FRA, 1973)
Amarcord
Uloge: Bruno Canin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… PAKLENA POMORANDžA (VB/SAD, 1971)
A Clockwork Orange
Uloge: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Majkl Bejts (Michael Bates)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Nedelja, 24. oktobar 2021.
17.00… RAŠOMON (JAP, 1950)
Rashômon
Uloge: Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Mačiko Kjo (Machiko Kyô)
Režija: Akira Kurosava (Akira Kurosawa)

18.30… LOŠE VASPITANjE (ŠPA, 2004)
La mala educación
Uloge: Gael Garsija Bernal (Gael García Bernal), Fele Martinez (Fele Martínez)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… MELANHOLIJA (DAN/ŠVE/FRA/NEM, 2011)
Melancholia
Uloge: Kirsten Danst (Kirsten Dunst), Šarlot Gensburg (Charlotte Gainsbourg)
Režija: Lars fon Trir (Lars von Trier)

Ponedeljak, 25. oktobar 2021.
Dani jevrejskog filma: Mjuzikli i kompozitori
17.30… PEVAJMO NA KIŠI (SAD, 1952)
Singin’ in the Rain
Uloge: Debi Rejnolds (Debbie Reynolds), Džin Keli (Gene Kelly)
Muzika: Artur Frid (Arthur Freed), Leni Hejton (Lennie Hayton)
Režija: Stenli Donen (Stanley Donen), Džin Keli (Gene Kelly)

20.00… ŽIŽI (SAD, 1958)
Gigi
Uloge: Lesli Karon (Leslie Caron), Moris Ševalije (Maurice Chevalier)
Muzika: Alan Džej Lerner (Alan Jay Lerner), Frederik Leve (Frederick Löwe)
Režija: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

Utorak, 26. oktobar 2021.
17.30… PRIČA SA ZAPADNE STRANE (SAD, 1961)
West Side Story
Uloge: Natali Vud (Natalie Wood), Rita Moreno (Rita Moreno)
Muzika: Leonard Bernstajn (Leonard Bernstein), Stiven Sondhajm (Stephen Sondheim)
Režija: Džerom Robins (Jerome Robins), Robert Vajz (Robert Wise)

20.00… MOJA DRAGA LEDI (SAD, 1964)
My Fair Lady
Uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Reks Harison (Rex Harrison)
Muzika: Alan Džej Lerner (Alan Jay Lerner), Frederik Leve (Frederick Löwe)
Režija: Džordž Kjukor (George Cukor)

Sreda, 27. oktobar 2021.
17.00… MOJE PESME MOJI SNOVI (SAD, 1965)
The Sound of Music
Uloge: Džuli Endruz (Julie Andrews), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
Muzika: Oskar Hamerstajn II (Oscar Hammerstein II), Ričard Rodžers (Richard Rogers)
Režija: Robert Vajz (Robert Wise)

20.00… SMEŠNA DEVOJKA (SAD, 1968)
Funny Girl
Uloge: Barbra Strajsend (Barbra Streisand), Omar Šarif (Omar Sharif)
Muzika: Bob Meril (Bob Merril), Džul Stajn (Jule Styne)
Režija: Vilijam Vajler (William Wyler)

Četvrtak, 28. oktobar 2021.
17.30… HELO, DOLI (SAD, 1969)
Hello, Dolly!
Uloge: Barbra Strajsend (Barbra Streisand), Volter Matau (Walter Matthau)
Muzika: Džeri Herman (Jerry Herman)
Režija: Džin Keli (Gene Kelly)

20.00… KABARE (SAD, 1972)
Cabaret
Uloge: Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
Muzika: Ralf Berns (Ralph Burns), Fred Eb (Fred Ebb), Džon Kander (John Kander)
Režija: Bob Fosi (Bob Fosse)

Petak, 29. oktobar 2021.
17.30… JENTL (SAD, 1983)
Yentl
Uloge: Barbra Strajsend (Barbra Streisand), Ejmi Irving (Amy Irving)
Muzika: Alan Bergman (Alan Bergman), Mišel Legran (Michel Legrand)
Režija: Barbra Strajsend (Barbra Streisand)

20.00… ČIKAGO (SAD/NEM, 2002)
Chicago
Uloge: Rene Zelveger (Renèe Zellweger), Ketrin Zita Džouns (Catherine Zeta-Jones)
Muzika: Džon Kander (John Kander), Deni Elfman (Danny Elfman), Stiv Bartek (Steve Bartek)
Režija: Rob Maršal (Rob Marschall)

Subota, 30. oktobar 2021.
Šok koridor predstavlja: Džef Liberman
18.00… CRVI UBICE (SAD, 1976)
Squirm
Uloge: Don Skardino (Don Scardino), Patriša Pirsi (Patricia Pearcy)
Režija: Džef Liberman (Jeff Lieberman)

20.00… PLAVO SUNCE (SAD, 1977)
Blue Sunshine
Uloge: Zalman King (Zalman King), Debora Vinters (Deborah Winters)
Režija: Džef Liberman (Jeff Lieberman)

Nedelja, 31. oktobar 2021.
18.00… SOTONA I NjEGOV MALI POMOĆNIK (SAD, 2004)
Satan’s Little Helper
Uloge: Aleksander Brikel (Alexander Brickel), Ketrin Vinik (Katheryn Winnick)
Režija: Džef Liberman (Jeff Lieberman)

20.00… PRE SVITANjA (SAD, 1981)
Just Before Dawn
Uloge: Džordž Kenedi (George Kennedy), Majk Kelin (Mike Kellin)
Režija: Džef Liberman (Jeff Lieberman)

(danubeogradu.rs)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.