Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za novembar 2021.
Kinoteka - novembar 2021: Do poslednjeg daha
Kinoteka - novembar 2021: Do poslednjeg daha

Kinoteka – repertoari za novembar 2021.

Jugoslovenska kinoteka radi punom parom, a pred nama je raznovrsan program za novembar 2021. u salama u Uzun Mirkovoj 1 i Kosovskoj 11.

Na programu ovog meseca u Kinoteci: Dani hrvatskog filma, Slobodna zona, Japansko-srpski festival filma, Velikani svetskog filma: Emir Kusturica i Festival autorskog filma.

U Muzeju Kinoteke zainteresovani mogu da prate sledeće programe: Žan-Pol Belmondo na bis, Sećanje na… (Mart Merkadje, Melvin van Pibls, Lesli Brikus, Mario Kamus, Felipe Kazals, Marko Živić, Džejn Pauel), Po željama gledalaca, Mikro FAF, Moj izbor, Fokus (Dostojevski – 200 godina od rođenja), Šok koridor predstavlja: Džozef Ruben, Festival autorskog filma.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 1. novembar 2021.
Dani hrvatskog filma
18.00… GRANICE (HR 2021)
dugometražni dokumentarni film
Režija: Bojan Bojić

19.00… KRALjINA (HR 2020)
Uloge: Korana Ugrina, Tin Rožman
Režija: Saša Poštić

19.30… Hommage – Osvrt na lik i đelo Andrije Zafranovića
(1949-2021) uz projekciju foto-video…
Govore:
dr Ivana Kronja, koselektorka SHF 2021, filmolog
Nenad Pirnat, FTV montažer i saradnik A. Zafranovića,
Lordan Zafranović, filmski reditelj i brat A. Zafranovića

20.00… VEČERNjA ZVONA (JUG 1986)
Uloge: Rade Šerbedžija, Petar Božović
Režija: Lordan Zafranović

Utorak, 2. novembar 2021.
18.00… SRIJEM, U VREMENU I PROSTORU (HR 2006)
igrano-dokumenarni film
Uloge: Čarko Radić, Čedo Martinić
Režija: Stipe Ercegović

19.00… DUGOSVIRAJUĆI ROK (HR 2020)
Dugosvirajući rock
dugometražni dokumentarni
Režija: Bernardin Modrić

20.00… Svečano otvaranje festivala
RIBARENJE I RIBARSKO PRIGOVARANjE
Uloge: Rade Šerbedžija, Leon Lučev
Režija: Milan Trenc

Sreda, 3. novembar 2021.
18.00… Kratki film – kontra pandemije!
MY CORONA (RS 2020)
kratki ekspeimentalni film
Režija: Branka Bešević Gajić

18.05… ODLUKA/The Decision (RS 2021)
kratki igrani film
Uloge: Stefan Đoković, Saša Đurašević
Režija: Branka Bešević Gajić

19.05… U ŠUMI (HR 2020)
kratki igrani film
Uloge: Josip Ledina, Lana Meniga
Režija: Sara Grgurić

19.25… AZ, BRANKO PRIDIVSKOM FUČIĆ (HR 2016)
dugometražni dokumentarni
Režija: Bernardin Modrić

20.10… MARE (ŠVA/HR 2020)
Uloge: Marija Škaričić, Goran NAvojec
Režija: Anrea Štaka

Četvrtak, 4. novembar 2021.
18.00… JANKO POLIĆ KAMOV ILI VITEZ CRNE PSOVKE (HR 2001)
dugometražni dokumentarni
Režija: Bernardin Modrić

19.00… OD TOGA DANA (HR 2021)
Režija: Slavica Šnur

20.00… Svečano zatvaranje
PLAVI CVIJET (HR/RS 2021)
Uloge: Vanja Ćirić, Anja Šovagović- Despot
Režija: Zrinko Ogresta

Petak, 5. novembar 2021.
Festival Slobodna zona
15.00… DOBAR AMERIKANAC (AUT 2015)
dokumentarni film
Režija: Fridrih Moser (Friedrich Moser)

17.30… SENSO (ITA 1954)
Senso
Uloge: Farli Grejndžer (Farley Granger), Alida Vali (Alida Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.00… ROKO I NjEGOVA BRAĆA (FRA/ITA, 1960)
Rocco e i suoi fratelli
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Ani Žirardo (Annie Girardot)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Subota, 6. novembar 2021.
15.00… SUMRAK BOGOVA (ITA/SRN 1969)
La caduta degli dei (Götterdämmerung)
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Ingrid Tulin (Ingrid Thulin)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.00… GEPARD (ITA/FRA, 1963)
Il Gattopardo
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Alen Delon (Alain Delon)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Nedelja, 7. novembar 2021.
15.00… SANGALINO LETO (LIT/FRA/HL 2015)
Sangailes vasara/The Summer of Sangalie
Uloge: Julija Steponaitite (Julija Steponaityte), Aiste Dirziute (Aiste Dirziute)
Režija: Alante Kavaite (Alanté Kavaïté)

17.30… SMRT U VENECIJI (ITA/FRA, 1971)
Morte a Venezia
Uloge: Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Romolo Vali (Romolo Valli)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.00… NAJLEPŠI DEČAK NA SVETU (ŠVE 2021)
The Most Beautiful Boy In The World
dokumentarni film
Režija: Kristina Lindstrom (Kristina Lindström), Kristijan Petri (Kristian Petri)

Ponedeljak, 8. novembar 2021.
15.00… STRANAC (ITA/FRA, 1967)
Lo Straniero
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Ana Karina (Anna Karina)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

17.30… ŽENA U RATU (ISL/FRA/UKR 2018)
Kona fer í stríð
Uloge: Haldora Gerhardsdotir (Halldóra Geirharðsdóttir), Johan Sigurdarson (Jóhann Sigurðarson)
Režija: Benedikt Erlingson (Benedikt Erlingsson)

20.00… PAD KRALjA (ŠPA/FRA 2018)
El reino
Uloge: Antonio de la Tore (Antonio de la Torre), Monika Lopez (Mónica López)
Režija: Rodrigo Sorogojen (Rodrigo Sorogoyen)

Utorak, 9. novembar 2021.
14.00… FABRIKA NIŠTAVILA (POR 2017)
A Fábrica de Nada
Uloge: Žoze Smit Vargas (José Smith Vargas), Karla Galvao (Carla Galvão)
Režija: Pedro Pinjo (Pedro Pinho)

17.30… DAN OSLOBOĐENjA (LET/NOR/SLO 2016)
Liberation Day
dokumentarni film
Režija: Moretn Travik (Morten Traavik), Ugis Olte (Uģis Olte)

20.00… KUĆNA NEGA (ČŠ/SLO 2015)
Domácí péce
Uloge: Alena Mihulova (Alena Mihulová), Bolek Polivka (Bolek Polívka)
Režija: Slaven Horak (Slávek Horák)

Sreda, 10. novembar 2021. / četvrtak, 11. novembar 2021.
Nema najavljenih projekcija

Petak, 12. novembar 2021. – ponedeljak, 15. novembar 2021.
Japansko-srpski filmski festival 2021.
Najava manifestacije i program objavljeni su na OVOM LINKU.

Utorak, 16. novembar 2021.
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 17. novembar 2021.
Velikani svetskog filma: Emir Kusturica
20.00… SJEĆAŠ LI SE, DOLI BEL (JUG 1981)
Uloge: Slavko Štimac, Slobodan Aligrudić
Režija: Emir Kusturica

Četvrtak, 18. novembar 2021.
20.00… OTAC NA SLUŽBENOM PUTU (JUG 1985)
Uloge: Predrag Miki Manojlović, Mirjana Karanović
Režija: Emir Kusturica

Petak, 19. novembar 2021.
20.00… DOM ZA VEŠANjE (JUG 1988)
Uloge: Davor Dujmović, Bora Todorović
Režija: Emir Kusturica

Subota, 20. novembar 2021.
20.00… SNOVI U ARIZONI (SAD/FRA 1993)
Arizona Dream
Uloge: Džoni Dep (Johnny Depp), Džeri Luis (Jerry Lewis)
Režija: Emir Kusturica

Nedelja, 21. novembar 2021.
20.00… PODZEMLjE (SRJ/FRA/NEM/BUG/ČR/MAĐ/VB/SAD 1995)
Underground
Uloge: Predrag Miki Manojlović, Lazar Ristovski
Režija: Emir Kusturica

Ponedeljak, 22. novembar 2021.
20.00… CRNA MAČKA, BELI MAČOR (SRJ/FRA/NEM/AUT/GR 1998)
Uloge: Srđan Todorović, Branka Katić
Režija: Emir Kusturica

Utorak, 23. novembar 2021.
20.00… SUPER 8 PRIČE (NEM/ITA/SRJ 2001)
Super 8 Stories
dokumentarni film
Režija: Emir Kusturica

Sreda, 24. novembar 2021.
20.00… ŽIVOT JE ČUDO (SCG/FRA/ITA 2004)
Uloge: Slavko Štimac, Nataša Šolak
Režija: Emir Kusturica

Četvrtak, 25. novembar 2021.
20.00… MARADONA (ŠPA/FRA 2008)
Maradona by Kusturica
dokumentarni film
Režija: Emir Kusturica

Petak, 26. novembar 2021.
20.00… ZAVET (RS/FRA 2007)
Uloge: Aleksandar Berček, Predrag Miki Manojlović
Režija: Emir Kusturica

Subota, 27. novembar 2021. – petak, 3. decembar 2021.
Festival autorskog filma
Program će biti objavljen naknadno

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Ponedeljak, 1. novembar 2021.
Žan-Pol Belmondo na bis
17.30… DVOSTRUKI OBRTAJ (FRA/ITA 1959)
À double tour
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Antonela Lualdi (Antonella Lualdi)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… DO POSLEDNjEG DAHA (FRA, 1960)
À bout de souffle
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Utorak, 2. novembar 2021.
17.30… MODERATO KANTABILE (FRA, 1960)
Moderato Cantabile
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Žana Moro (Jeanne Moreau)
Režija: Piter Bruk (Peter Brook)

20.00… VRELI ASFALT (FRA/ITA 1960)
Classe tous risques
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Lino Ventura (Lino Ventura)
Režija: Klod Sote (Claude Sautet)

Sreda, 3. novembar 2021.
17.30… ŽENA JE ŽENA (FRA/ITA, 1961)
Une femme est une femme
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ana Karina (Anna Karina)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

20.00… ROBERTO LA ROKA (FRA/ITA, 1961)
Un nommé La Rocca
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Kristin Kaufman (Christine Kaufmann)
Režija: Žan Beker (Jean Becker)

Četvrtak, 4. novembar 2021.
17.30… LEON MORIN, SVEŠTENIK (FRA/ITA, 1961)
Léon Morin, prêtre
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Emanuel Riva (Emmanuelle Riva)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.00… POTKAZIVAČ (FRA/ITA, 1962)
Le doulos
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Serž Ređiani (Serge Reggiani)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Petak, 5. novembar 2021.
17.30… NAJSTARIJI FERŠO (FRA/ITA, 1963)
L’aîné des Ferchaux
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.00… LUDI PJERO (FRA/ITA, 1965)
Pierrot le fou
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ana Karina (Anna Karina)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Subota, 6. novembar 2021.
17.30… UM CARUJE (FRA/ITA 1969)
Le cerveau
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Burvil (Bourvil)
Režija: Žerar Uri (Gérard Oury)

20.00… KRADLjIVAC IZ PARIZA (FRA/ITA, 1967)
Le voleur
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ženevjev Bižol (Geneviève Bujold)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Nedelja, 7. novembar 2021.
17.30… DOKTOR POPOL (FRA/ITA, 1972)
Docteur Popaul
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Mia Ferou (Mia Farrow)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… U LAVIRINTU MOĆI (FRA, 1976)
Le corps de mon ennemi
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Bernar Blije (Bernard Blier)
Režija: Anri Vernej (Henri Verneuil)

Ponedeljak, 8. novembar 2021.
Sećanje na… Mart Merkadje
17.30… KAPETAN PAPUČAR (FRA, 1953)
Capitaine Pantoufle
Uloge: Fransoa Perije (François Périer), Mart Merkadje (Marthe Mercadier)
Režija: Gi Lefran (Guy Lefranc)

Sećanje na… Melvin van Pibls
20.00… PESMA SVIT SVITBEKA (SAD, 1971)
Sweet Sweetback’s Baadasssss Song
Uloge: Melvin van Pibls (Melvin Van Peebles), Hjubert Skejls (Hubert Scales)
Režija: Melvin van Pibls (Melvin Van Peebles)

Utorak, 9. novembar 2021.
Sećanje na… Lesli Brikus (Leslie Bricusse)
17.30… ČUDNOVATI DOKTOR DULITL (SAD 1967)
Doctor Dolittlee
Uloge: Reks Harison (Rex Harrison), Samanta Eger (Samantha Eggar)
Scenario: Lesli Brikus (Leslie Bricusse)
Režija: Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

Sećanje na… Mario Kamus
20.00… SUDBINA JEDNE ŽENE (ŠPA, 1969)
Esa mujer
Uloge: Sara Montijel (Sara Montiel), Ivan Rasimov (Ivan Rassimov)
Režija: Mario Kamus (Mario Camus)

Sreda, 10. novembar 2021.
Po željama gledalaca
17.30… HLEB I ČOKOLADA (ITA 1974)
Pane e cioccolata
Uloge: Nino Manfredi (Nino Manfredi), Ana Karina (Anna Karina)
Režija: Franko Brusati (Franco Brusati)

20.00… BULEVAR REVOLUCIJE (SRJ 1992)
Uloge: Bojana Maljević, Branislav Lečić
Režija: Vladimir Blaževski

Četvrtak, 11. novembar 2021.
Nema najavljenih projekcija

Petak, 12. novembar 2021. / subota, 13. novembar 2021. / nedelja, 14. novembar 2021.
Mikro FAF
Sve o festivalu pročitajte na OVOM LINKU.

Ponedeljak, 15. novembar 2021.
Moj izbor: Ines Vasiljević
17.30… SVE O EVI (SAD, 1950)
All About Eve
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), En Bakster (Anne Baxter)
Režija: Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

20.00… SEVER-SEVEROZAPAD (SAD, 1959)
North by Northwest
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Iv Meri Seint (Eva Marie Saint)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Utorak, 16. novembar 2021.
17.30… DO POSLEDNjEG DAHA (FRA, 1960)
À bout de souffle
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

20.00… FARENHAJT 451 (VB, 1966)
Fahrenheit 451
Uloge: Džuli Kristi (Julie Christie), Oskar Verner (Oscar Werner)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

Sreda, 17. novembar 2021.
17.30… BITKA ZA ALŽIR (ITA/ALŽ, 1966)
La battaglia di Algeri
Uloge: Žan Martin (Jean Martin), Sadi Jacef (Saadi Yacef)
Režija: Đilo Pontekorvo (Gillo Pontecorvo)

20.00… ISTRAGA NAD BESPREKORNIM GRAĐANINOM (ITA, 1970)
Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto
Uloge: Đan Maria Volonte (Gian Maria Volontè), Florinda Bolkan (Florinda Bolkan)
Režija: Elio Petri (Elio Petri)

Četvrtak, 18. novembar 2021.
17.30… BRILjANTIN (SAD, 1978)
Grease
Uloge: Džon Travolta (John Travolta), Olivija Njuton-Džon (Olivia Newton-John)
Režija: Randal Klajser (Randal Kleiser)

20.00… GUNISI (SAD, 1985)
The Goonies
Uloge: Šon Astin (Sean Astin), Džoš Brolin (Josh Brolin)
Režija: Ričard Doner (Richard Donner)

Petak, 19. novembar 2021.
17.30… NOĆ NA ZEMLjI (FRA/VB/NEM/SAD/JAP, 1991)
Night on Earth
Uloge: Džina Roulands (Gena Rowlands), Beatris Dal (Béatrice Dalle)
Režija: Džim Džarmuš (Jim Jarmusch)

20.00… MRŽNjA (FRA, 1995)
La haine
Uloge: Vensan Kasel (Vincent Cassel), Said Tagmaui (Saïd Taghmaoui)
Režija: Matju Kasovic (Matthieu Kassovitz)

Subota, 20. novembar 2021.
Fokus: Dostojevski – 200 godina od rođenja
17.30… BELE NOĆI (ITA/FRA 1957)
Le notti bianche
Uloge: Marija Šel (Maria Schell), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.00… BRAĆA KARAMAZOV (SAD 1958)
The Brothers Karamazov
Uloge: Jul Briner (Yul Brynner), Marija Šel (Maria Schell)
Režija: Ričard Bruks (Richard Brooks)

Nedelja, 21. novembar 2021.
17.30… IDIOT (SSSR 1958)
Idiot
Uloge: Juri Jakovljev (Yuriy Yakovlev), Julija Borisova (Yuliya Borisova)
Režija: Ivan Pirjev (Ivan Pыrьev)

20.00… BELE NOĆI (SSSR 1960)
Belыe noči
Uloge: Ljudmila Marčenko (Lyudmila Marchenko), Oleg Štrizenov (Oleg Strizhenov)
Režija: Ivan Pirjev (Ivan Pыrьev)

Ponedeljak, 22. novembar 2021.
17.30… NEPRIJATELj (JUG, 1965)
Sovražnik
Uloge: Velimir Bata Živojinović, Snežana Lukić
Režija: Živojin Pavlović

20.00… ZLOČIN I KAZNA (FRA 1956)
Crime et châtiment
Uloge: Žan Gaben (Jean Gabin), Marina Vladi (Marina Vlady)
Režija: Žorž Lampan (Georges Lampin)

Utorak, 23. novembar 2021.
Sećanje na… Felipe Kazals (Felipe Cazals)
17.30… MEKSIKO U PLAMENU (MEK 1971)
Zapata
Uloge: Antonio Agilar (Antonio Aguilar), Armando Akosta (Armando Acosta)
Režija: Felipe Kazals (Felipe Cazals)

Sećanje na… Marko Živić
20.00… BEOGRADSKI FANTOM (SRB/MAĐ/BUG 2009)
Uloge: Milutin Milošević, Marko Živić
Režija: Jovan B. Todorović

Sreda, 24. novembar 2021.
Sećanje na… Džejn Pauel
17.30… SEDAM NEVESTA ZA SEDMORO BRAĆE (SAD 1954)
Seven brides for seven brothers
Uloge: Džejn Pauel (Jane Powell), Hauard Kil (Howard Keel)
Režija: Stenli Donen (Stanley Donen)

20.00… LUKSUZNI BROD (SAD 1948)
Luxury Liner
Uloge: Džordž Brent (George Brent), Džejn Pauel (Jane Powell)
Režija: Ričard Vorf (Richard Whorf)

Četvrtak, 25. novembar 2021.
Šok koridor predstavlja: Džozef Ruben (Joseph Ruben)
18.00… STRAVIČNA SNOVIĐENjA (SAD 1984)
Dreamscape
Uloge: Denis Kvejd (Dennis Quaid), Maks fon Sidov (Max von Sydow)
Režija: Džozef Ruben (Joseph Ruben)

20.00… MANIJAK/OČUH (SAD 1987)
The Stepfather
Uloge: Teri O’Kvin (Terry O’Quinn), Džil Šojelin (Jill Schoelen)
Režija: Džozef Ruben (Joseph Ruben)

Petak, 26. novembar 2021.
18.00… PAKAO PRAVDE (SAD 1989)
True Believer
Uloge: Džejms Vuds (James Woods), Robert Dauni Džunior (Robert Downey Jr.)
Režija: Džozef Ruben (Joseph Ruben)

20.00… SPAVATI SA NEPRIJATELjEM (SAD 1991)
Sleeping with the Enemy
Uloge: Džulija Roberts (Julia Roberts), Patrik Bergin (Patrick Bergin)
Režija: Džozef Ruben (Joseph Ruben)

Subota, 27. novembar 2021. – petak, 3. decembar
Festival autorskog filma
Program će biti objavljen naknadno

(danubeogradu.rs)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.