Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za februar 2022.
Kinoteka - februar 2022: Što te tata pušta samu
Kinoteka - februar 2022: Što te tata pušta samu

Kinoteka – repertoari za februar 2022.

Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka tokom februara 2022. u salama u Uzun Mirkovoj i Kosovskoj, pored redovnih ciklusa.

Na programu ovog meseca u Kinoteci: Oliver Stoun na bis, Sećanja… (Žan-Žak Bene), Festival iranskog filma, U susret FEST-u, 50. FEST.

U Muzeju Kinoteke zainteresovani mogu da prate sledeće programe: Sećanja (Sali En Hauz, Žan Mark Vale, Arlin Dal, Vladan Živković, Sergej Solovjov, Beti Vajt, Dinko Tucaković, Sidni Poatje), Velikani svetskog filma – Piter Bogdanović, Moj izbor (Dušan Milić), Šok koridor predstavlja: Majkl Rivs, Revija japanskih filmova, U susret FEST-u.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Utorak, 1. februar 2022.
Oliver Stoun na bis
18.00… VOD (SAD, 1986)
Platoon
Uloge: Tom Berindžer (Tom Berenger), Vilem Dafo (Willem Dafoe)
Režija: Oliver Stoun (Oliver Stone)

20.30… VOLSTRIT (SAD, 1987)
Wall Street
Uloge: Majkl Daglas (Michael Douglas), Čarli Šin (Charlie Sheen)
Režija: Oliver Stoun (Oliver Stone)

Sreda, 2. februar 2022.
ROĐEN 4. JULA (SAD, 1989)
18.00… Born on the Fourth of July
Uloge: Tom Kruz (Tom Cruise), Kira Sedžvik (Kyra Sedgwick)
Režija: Oliver Stoun (Oliver Stone)

20.30… VOLSTRIT: NOVAC NIKAD NE SPAVA (SAD, 2010)
Wall Street: Money Never Sleeps
Uloge: Šaja Labuf (Shia LaBeouf), Majkl Daglas (Michael Douglas)
Režija: Oliver Stoun (Oliver Stone)

Četvrtak, 3. februar 2022.
Sećanje na… Žan-Žak Bene
18.00… DIVA (FRA, 1981)
Diva
Uloge: Vilhelmina Fernandez (Wilhelmenia Fernandez), Frederik Andre (Frédéric Andréi)
Režija: Žan-Žak Bene (Jean-Jacques Beineix)

20.30… BETI BLU (FRA, 1986)
Betty Blue / 37°2 le matin
Uloge: Beatris Dal (Beatrice Dalle), Žan Ig Anglad (Jean-Hugues Anglade)
Režija: Žan-Žak Bene (Jean-Jacques Beineix)

Petak, 4. februar 2022.
Festival iranskog filma
18.00… Svečano otvaranje festivala: Muhamed, Božiji poslanik
Istorijski film koji prati detinjstvo Božijeg poslanika Muhameda, kroz koji se prepliću događaji, iskušenja i nevolje grada Meke u šestom veku. Za snimanje ove epske priče koja je najskuplja produkcija u iranskoj kinematografiji, proslavljeni iranski reditelj Madžid Madžidi okupio je izuzetnu ekipu saradnika, među kojima su i dva oskarovca, snimatelj Vitorio Storaro i muzičar A. R. Rahman, kao i Miljen Kreka Kljaković, poznati svetski scenograf i dobitnik mnogobrojnih međunarodnih nagrada (francuska filmska nagrada „Sezar“, nagrada Evropske filmske akademije, nominacija za nagradu EMI za film).
Režija: Madžid Madžidi
Uloge: Mahdi Pakdel, Ali Reza Šođa’nuri, Mohsen Tanabande, Mina Sadati, Sara Bajat, Darijuš Farhang
Godina proizvodnje: 2015.
Dužina: 178 minuta

Subota, 5. februar 2022.
17.00… Muhamed, Božiji poslanik (repriza)

20.00… Anđeli dolaze
Priča o siromašnom svešteniku Ahmedu i njegovoj ženi koji se suočavaju sa finansijskim teškoćama u podizanju svoje troje dece.
Režija i scenario: Hamed Muhamedi
Uloge: Džavad Ezati, Nazanin Bajati, Elham Korda, Reza Nadži
Godina proizvodnje: 2014.
Dužina: 80 minuta

Nedelja, 6. februar 2022.
18.00… Anđeli dolaze (repriza)

20.00… Lina
Priča o avganistanskoj devojci koja živeći u iranskoj porodici traga za izgubljenim identitetom. Nakon analize krvi, Marjam odnosno Lina, otkriva da ljudi koje je smatrala svojim biološkim roditeljima to, zapravo, nisu. Ona je odlučna da sazna ko je njen biološki otac i zašto se nikada nije vratio po nju. Posle dugog traganja, Lina dobija telefonski broj iz Avganistana.
Režija i scenario: Ramin Rasuli
Uloge: Amir Agai, Hasiba Ebrahimi, Homajun Eršad, Ja’ti Gabišavi, Možgan Kamdžu Godina proizvodnje: 2018.
Dužina: 90 minuta

Ponedeljak, 7. februar 2022.
18.00… Lina (repriza)

20.00… Slepo crevo
Film pripada žanru socijalne drame koja prati aktuelna dešavanja u društvu. Zbog jakih bolova u stomaku Zari sa suprugom odlazi u bolnicu koristeći zdravstvenu knjižicu svoje prijateljice, jer je njena istekla, gde se podvrgava operaciji slepog creva. Međutim, osoblje bolnice počinje da sumnja u njen pravi identitet, uvlačeći bračni par u borbu sa zdravstvenim sistemom. Ovo je debitantsko ostvarenje Huseina Namazija kojim je na 47. filmskom festivalu u Montrealu osvojio nagradu za najbolji scenario.
Režija i scenario: Husein Namazi
Uloge: Anahita Nemati, Amir Ali Danai, Simon Simonijan, Reza Akbarpur, Pardis Manučehri.
Godina proizvodnje: 2018.
Dužina: 83 minuta

Utorak, 8. februar 2022.
18.00… Slepo crevo (repriza)
20.00… List života
Priča o čoveku koji se bori da ostvari želju koja za njega gubi značaj onda kada se ostvari. Film je sniman u prelepim uskim alejama između vrtova, ravnici, obradivom zemljištu i pustinjskim predelima okruga Badžestan (pokrajina Horasan Razavi na severoistoku Irana).
Režija i scenario: Ebrahim Mohtari
Uloge: Said Pur-Samimi, Mahdi Ahmadi, Marjam Mogadam, Sadžad Tabeš, Sahar Salahšur
Godina proizvodnje: 2017.
Dužina: 90 minuta

Sreda, 9. februar 2022.
18.00… List života (repriza)

20.00… Divlje ruže
Zbog nedostatka učenika školi u snegom pokrivenom i nepripustačnom selu preti zatvaranje. Učitelj kreće u potragu za učenicima, međutim, sam upada u veću nevolju…
Režija, scenario i produkcija: Rahbar Kanbari
Uloge: Davud Rezaji, Nagin Gafari, Pedram Pur-Abasi, Lejla Šabani-Nežad, Hesam Šodža’ji
Godina proizvodnje: 2018.
Dužina: 83 minuta

Četvrtak, 10. februar 2022.
U susret FEST-u
18.00… KRV MOJE KRVI (ITA/FRA/ŠVA, 2015)
Sangue del mio sangue
Uloge: Roberto Herlicka (Roberto Herlitzka), Pjer Đorđo Belokio (Pier Giorgio Bellocchio)
Režija: Marko Belokio (Marco Bellocchio)

20.30… BELI BOG (MAĐ/NEM/ŠVE, 2014)
Fehér isten
Uloge: Žofija Pšota (Zsófia Psotta), Šandor Žoter (Sándor Zsótér)
Režija: Kornel Mundruco (Kornél Mundruczó)

Petak, 11. februar 2022.
18.00… BELI BOG (MAĐ/NEM/ŠVE, 2014)
Fehér isten
Uloge: Žofija Pšota (Zsófia Psotta), Šandor Žoter (Sándor Zsótér)
Režija: Kornel Mundruco (Kornél Mundruczó)

20.30… KLIMAKS (FRA/BEL, 2018)
Climax
Uloge: Sofija Butela (Sofia Boutella), Kidi Smajl (Kiddy Smile)
Režija: Gaspar Noe (Gaspar Noé)

Subota, 12. februar 2022.
18.00… KLIMAKS (FRA/BEL, 2018)
Climax
Uloge: Sofija Butela (Sofia Boutella), Kidi Smajl (Kiddy Smile)
Režija: Gaspar Noe (Gaspar Noé)

20.30… MLADA I DIVNA (FRA, 2013)
Jeune et jolie
Uloge: Marin Vakt (Marine Vacth), Žeraldin Pelas (Géraldine Pailhas)
Režija: Fransoa Ozon (François Ozon)

Nedelja, 13. februar 2022.
18.00… MLADA I DIVNA (FRA, 2013)
Jeune et jolie
Uloge: Marin Vakt (Marine Vacth), Žeraldin Pelas (Géraldine Pailhas)
Režija: Fransoa Ozon (François Ozon)

20.30… NA TELU I DUŠI (MAĐ, 2017)
Teströl és lélekröl
Uloge: Aleksandra Borbelj (Alexandra Borbély), Geza Morčanji (Géza Morcsányi)
Režija: Ildiko Enjedi (Ildikó Enyedi)

Ponedeljak, 14. februar 2022.
18.00… NA TELU I DUŠI (MAĐ, 2017)
Teströl és lélekröl
Uloge: Aleksandra Borbelj (Alexandra Borbély), Geza Morčanji (Géza Morcsányi)
Režija: Ildiko Enjedi (Ildikó Enyedi)

20.30… MOJA MAJKA (ITA/FRA/NEM, 2015)
Mia madre
Uloge: Džon Turturo (John Turturro), Nani Moreti (Nanni Moretti)
Režija: Nani Moreti (Nanni Moretti)

Utorak, 15. februar 2022. / sreda, 16. februar 2022.
Nema najavljenih projekcija

Četvrtak, 17. februar 2022.
18.00… MOJA MAJKA (ITA/FRA/NEM, 2015)
Mia madre
Uloge: Džon Turturo (John Turturro), Nani Moreti (Nanni Moretti)
Režija: Nani Moreti (Nanni Moretti)

20.30… PROŠLOST (FRA/ITA/BEL, 2013)
Le passé
Uloge: Berenis Bežo (Bérénice Bejo), Tahar Rahim (Tahar Rahim)
Režija: Asgar Farhadi (Asghar Farhadi)

Petak, 18. februar 2022.
18.00… PROŠLOST (FRA/ITA/BEL, 2013)
Le passé
Uloge: Berenis Bežo (Bérénice Bejo), Tahar Rahim (Tahar Rahim)
Režija: Asgar Farhadi (Asghar Farhadi)

20.30… SIBIL (FRA/BEL, 2019)
Sibyl
Uloge: Viržini Efira (Virginie Efira), Adel Eksarkopulos (Adèle Exarchopoulos)
Režija: Žistin Trije (Justine Triet)

Subota, 19. februar 2022.
18.00… SIBIL (FRA/BEL, 2019)
Sibyl
Uloge: Viržini Efira (Virginie Efira), Adel Eksarkopulos (Adèle Exarchopoulos)
Režija: Žistin Trije (Justine Triet)

20.30… DžIMI P. (SAD/FRA, 2013)
Jimmy P.
Uloge: Benisio del Toro (Benicio Del Toro), Matje Amalrik (Mathieu Amalric)
Režija: Arno Deplešen (Arnaud Desplechin)

Nedelja, 20. februar 2022.
18.00… DžIMI P. (SAD/FRA, 2013)
Jimmy P.
Uloge: Benisio del Toro (Benicio Del Toro), Matje Amalrik (Mathieu Amalric)
Režija: Arno Deplešen (Arnaud Desplechin)

20.30… HRONIČNI (MEK/FRA, 2015)
Chronic
Uloge: Tim Rot (Tim Roth), Sara Saderland (Sarah Sutherland)
Režija: Majkl Franko (Michel Franco)

Ponedeljak, 21. februar 2022.
18.00… HRONIČNI (MEK/FRA, 2015)
Chronic
Uloge: Tim Rot (Tim Roth), Sara Saderland (Sarah Sutherland)
Režija: Majkl Franko (Michel Franco)

20.30… VERAN ČOVEK (FRA, 2018)
L’homme fidèle
Uloge: Letisija Kasta (Laetitia Casta), Lili-Rouz Dep (Lily-Rose Depp)
Režija: Luj Garel (Louis Garrel)

Utorak, 22. februar 2022. / sreda, 23. februar 2022. / četvrtak, 24. februar 2022.
Nema najavljenih projekcija

Petak, 25. februar 2022.
18.00… VERAN ČOVEK (FRA, 2018)
L’homme fidèle
Uloge: Letisija Kasta (Laetitia Casta), Lili-Rouz Dep (Lily-Rose Depp)
Režija: Luj Garel (Louis Garrel)

20.30… KRV MOJE KRVI (ITA/FRA/ŠVA, 2015)
Sangue del mio sangue
Uloge: Roberto Herlicka (Roberto Herlitzka), Pjer Đorđo Belokio (Pier Giorgio Bellocchio)
Režija: Marko Belokio (Marco Bellocchio)

Subota, 26. februar 2022. – nedelja, 6. mart 2022.
50. FEST: Novi hrabri svet
Program je objavljen na OVOM LINKU.

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Utorak, 1. februar 2022.
Sećanje na… Sali En Hauz
17.30… ČITI, ČITI, BENG, BENG (SAD, 1968)
Chitty Chitty Bang Bang
Uloge: Dik van Dajk (Dick Van Dyke), Sali En Hauz (Sally Ann Howes)
Režija: Ken Hjuz (Ken Hughes)

Sećanje na… Žan Mark Vale
20.00… POSLOVNI KLUB DALAS (SAD, 2013)
Dallas Buyers Club
Uloge: Metju Makonahi (Matthew McConaughey), Dženifer Garner (Jennifer Garner)
Režija: Žan Mark Vale (Jean-Marc Vallee)

Sreda, 2. februar 2022.
Sećanje na… Arlin Dal
17.30… NESPRETNI SNIMATELj (SAD, 1950)
Watch the Birdie
Uloge: Red Skelton (Red Skelton), Arlin Dal (Arlene Dahl)
Režija: Džek Donohju (Jack Donohue)

Četvrtak, 3. februar 2022.
Velikani svetskog filma – Piter Bogdanović
17.30… POSLEDNjA BIOSKOPSKA PREDSTAVA (SAD, 1971)
The Last Picture Show
Uloge: Timoti Botoms (Timothy Bottoms), Džef Bridžiz (Jeff Bridges)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

20.00… ŠTO TE TATA PUŠTA SAMU (SAD, 1972)
What’s Up, Doc?
Uloge: Barbra Strajsend (Barbra Streisand), Rajan O’Nil (Ryan O’Neal)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

Petak, 4. februar 2022.
17.30… MESEC OD HARTIJE (SAD, 1973)
Paper Moon
Uloge: Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Tejtum O’Nil (Tatum O’Neal)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

20.00… DEJZI MILER (SAD, 1974)
Daisy Miller
Uloge: Sibil Šepard (Cybill Shepherd), Bari Braun (Barry Brown)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

Subota, 5. februar 2022.
17.30… BIOSKOP ZA GROŠ (SAD, 1976)
Nickelodeon
Uloge: Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

20.30… VELIKI DžEK – JAVNA KUĆA U SINGAPURU (SAD, 1979)
Saint Jack
Uloge: Ben Gazara (Ben Gazzara), Denholm Eliot (Denholm Elliott)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

Nedelja, 6. februar 2022.
17.30… DAN KADA SU SE SVI SMEJALI (SAD, 1981)
They All Laughed
Uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Ben Gazara (Ben Gazzara)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

20.00… MASKA (SAD, 1985)
Mask
Uloge: Šer (Cher), Erik Stolc (Eric Stoltz)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

Ponedeljak, 7. februar 2022.
Sećanje na… Vladan Živković
17.30… KAD BUDEM MRTAV I BEO (JUG, 1967)
Uloge: Dragan Nikolić, Vladan Živković
Režija: Živojin Pavlović

20.00… DORUČAK SA ĐAVOLOM (JUG, 1971)
Uloge: Velimir Bata Živojinović, Vladan Živković
Režija: Miroslav Mika Antić

Utorak, 8. februar 2022.
17.30… POSLEDNjA TRKA (JUG, 1979)
Uloge: Vladan Živković, Vladimir Buljan
Režija: Jovan Rančić

20.00… POZORIŠNA VEZA (JUG, 1981)
Uloge: Vojislav Voja Brajović, Vladan Živković
Režija: Milorad Laković

Sreda, 9. februar 2022.
17.30… RAD NA ODREĐENO VREME (JUG, 1980)
Uloge: Milena Dravić, Vladan Živković
Režija: Milan Jelić

20.00… NEDELjNI RUČAK (JUG, 1982)
Uloge: Velimir Bata Živojinović, Vladan Živković
Režija: Milan Jelić

Četvrtak, 10. februar 2022.
Moj izbor: Dušan Milić
17.30… MODERNA VREMENA (SAD, 1936)
Modern Times
Uloge: Čarli Čaplin (Charlie Chaplin), Polet Godar (Paulette Goddard)
Režija: Čarli Čaplin (Charlie Chaplin)

20.00… RAZJARENI BIK (SAD, 1980)
Raging Bull
Uloge: Robert de Niro (Robert de Niro), Džo Peši (Joe Pesci)
Režija: Martin Skorseze (Martin Scorsese)

Petak, 11. februar 2022.
17.30… GRAĐANIN KEJN (SAD, 1941)
Citizen Kane
Uloge: Orson Vels (Orson Welles), Džozef Koten (Joseph Cotten)
Režija: Orson Vels (Orson Welles)

20.00… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD, 1968)
2001: A Space Odyssey
Uloge: Kir Djulej (Keir Dullea), Gari Lokvud (Gary Lockwood)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Subota, 12. februar 2022.
17.00… OZLOGLAŠENA (SAD, 1946)
Notorious
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

19.00… MESTO POD SUNCEM (SAD, 1951)
A Place in the Sun
Uloge: Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor)
Režija: Džordž Stivens (George Stevens)

21.00… PSIHO (SAD, 1960)
Uloge: Entoni Perkins (Anhony Perkins), Dženet Li (Janet Leigh)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Nedelja, 13. februar 2022.
17.00… BULEVAR SUMRAKA (SAD, 1950)
Sunset Boulevard
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

19.00… PONOĆNI KAUBOJ (SAD, 1969)
Midnight Cowboy
Uloge: Džon Vojt (John Voight), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
Režija: Džon Šlesindžer (John Schlesinger)

21.00… AJKULA (SAD, 1975)
The Jaws
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Ričard Drajfus (Richard Dreyfuss)
Režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)

Ponedeljak, 14. februar 2022.
Šok koridor predstavlja: Majkl Rivs
18.00… UBICA BEZ ODGOVORNOSTI (VB, 1967)
The Sorcerers
Uloge: Boris Karlof (Boris Karloff), Ketrin Lejsi (Catherine Lacey)
Režija: Majkl Rivs (Michael Reeves)

20.00… ZA DžELATA NEMA MILOSTI (VB, 1968)
Witchfinder General
Uloge: Vinsent Prajs (Vincent Price), Ijan Ogilvi (Ian Ogilvy)
Režija: Majkl Rivs (Michael Reeves)

Utorak, 15. februar 2022. / sreda, 16. februar 2022.
Nema najavljenih projekcija

Četvrtak, 17. februar 2022.
Sećanje na… Sergej Solovjov
17.30… ASA (SSSR, 1987)
Uloge: Stanislav Govoruhin (Stanislav Govoruhin), Tatjana Drubič (Tatьяna Drubič)
Režija: Sergej Solovjov (Sergeй Solovьёv)

Sećanje na… Beti Vajt
20.00… VERIDBA (SAD, 2009)
The Proposal
Uloge: Sandra Bulok (Sandra Bullock), Beti Vajt (Betty White)
Režija: En Flečer (Anne Fletcher)

Petak, 18. februar 2022.
Revija japanskih filmova
19.00… I TVOJA PTICA MOŽE DA ZAPEVA (JAP, 2018)
And Your Bird Can Sing / Kimi no tori wa utaeru
Uloge: Tasuku Emoto (Tasuku Emoto), Šizuka Išibaši (Shizuka Ishibashi)
Režija: Šo Mijake (Shô Miyake)

Subota, 19. februar 2022.
Sećanje na… Dinko Tucaković
17.00… ŠEST DANA JUNA (KAN/JUG, 1985)
Uloge: Nebojša Krstić, Sintija Ašperger (Cynthia Ashperger)
Režija: Dinko Tucaković

19.00… DRUGI SVET (JAP, 2018)
Another World / Han Sekai
Uloge: Maju Harada (Mayu Harada), Hiroki Hasegava (Hiroki Hasegawa)
Režija: Džundži Sakamoto (Junji Sakamoto)

Nedelja, 20. februar 2022.
19.00… MORE PREŽIVLjAVANjA (JAP, 2019)
Sea of Revival / Nagi machi
Uloge: Lili Frenki (Lily Franky), Šingo Katori (Shingo Katori)
Režija: Kazuja Širaiši (Kazuya Shiraishi)

Ponedeljak, 21. februar 2022.
19.00… KAŽU DA NIŠTA NE OSTAJE ISTO (JAP, 2019)
They Say Nothing Stays the Same / Aru Sendo No Hanashi
Uloge: Akira Emoto (Akira Emoto), Ririka Kavašima (Ririka Kawashima)
Režija: Džo Odagiri (Joe Odagiri)

Utorak, 22. februar 2022.
Sećanje na… Sidni Poatje
17.30… ZA NjENU LjUBAV (SAD, 1968)
For Love of Ivy
Uloge: Sidni Poatje (Sidney Poitier), Abi Linkoln (Abbey Lincoln)
Režija: Danijel Men (Daniel Mann)

20.00… DVOBOJ KOD DIJABLA (SAD, 1966)
Duel at Diablo
Uloge: Džejms Garner (James Garner), Sidni Poatje (Sidney Poitier)
Režija: Ralf Nelson (Ralph Nelson)

Sreda, 23. februar 2022.
17.30… PRAVO NA ŽIVOT (SAD, 1961)
A Raisin in the Sun
Uloge: Sidni Poatje (Sidney Poitier), Klaudija Maknil (Claudia McNeil)
Režija: Danijel Pitri (Daniel Petrie)

20.00… BEKSTVO U LANCIMA (SAD, 1958)
The Defiant Ones
Uloge: Toni Kertis (Tony Curtis), Sidni Poatje (Sidney Poitier)
Režija: Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

Četvrtak, 24. februar 2022.
17.30… PLAČI, VOLjENA ZEMLjO (VB, 1951)
Cry, the Beloved Country
Uloge: Kanada Li (Canada Lee), Sidni Poatje (Sidney Poitier)
Režija: Zoltan Korda (Zoltan Korda)

20.30… U VRELINI NOĆI (SAD, 1967)
In the Heat of the Night
Uloge: Sidni Poatje (Sidney Poitier), Rod Stajger (Rod Steiger)
Režija: Norman Džuison (Norman Jewison)

Petak, 25. februar 2022.
U susret FEST-u
18.00… KRV MOJE KRVI (ITA/FRA/ŠVA, 2015)
Sangue del mio sangue
Uloge: Roberto Herlicka (Roberto Herlitzka), Pjer Đorđo Belokio (Pier Giorgio Bellocchio)
Režija: Marko Belokio (Marco Bellocchio)

20.30… BELI BOG (MAĐ/NEM/ŠVE, 2014)
Fehér isten
Uloge: Žofija Pšota (Zsófia Psotta), Šandor Žoter (Sándor Zsótér)
Režija: Kornel Mundruco (Kornél Mundruczó)

Subota, 26. februar 2022.
18.00… BELI BOG (MAĐ/NEM/ŠVE, 2014)
Fehér isten
Uloge: Žofija Pšota (Zsófia Psotta), Šandor Žoter (Sándor Zsótér)
Režija: Kornel Mundruco (Kornél Mundruczó)

20.30… KLIMAKS (FRA/BEL, 2018)
Climax
Uloge: Sofija Butela (Sofia Boutella), Kidi Smajl (Kiddy Smile)
Režija: Gaspar Noe (Gaspar Noé)

Nedelja, 27. februar 2022.
18.00… KLIMAKS (FRA/BEL, 2018)
Climax
Uloge: Sofija Butela (Sofia Boutella), Kidi Smajl (Kiddy Smile)
Režija: Gaspar Noe (Gaspar Noé)

20.30… MLADA I DIVNA (FRA, 2013)
Jeune et jolie
Uloge: Marin Vakt (Marine Vacth), Žeraldin Pelas (Géraldine Pailhas)
Režija: Fransoa Ozon (François Ozon)

Ponedeljak, 28. februar 2022.
18.00… MLADA I DIVNA (FRA, 2013)
Uloge: Marin Vakt (Marine Vacth), Žeraldin Pelas (Géraldine Pailhas)
Režija: Fransoa Ozon (François Ozon)

20.30… NA TELU I DUŠI (MAĐ, 2017)
Teströl és lélekröl
Uloge: Aleksandra Borbelj (Alexandra Borbély), Geza Morčanji (Géza Morcsányi)
Režija: Ildiko Enjedi (Ildikó Enyedi)

Utorak, 1. mart 2022.
18.00… NA TELU I DUŠI (MAĐ, 2017)
Uloge: Aleksandra Borbelj (Alexandra Borbély), Geza Morčanji (Géza Morcsányi)
Režija: Ildiko Enjedi (Ildikó Enyedi)

20.30… MOJA MAJKA (ITA/FRA/NEM, 2015)
Mia madre
Uloge: Džon Turturo (John Turturro), Nani Moreti (Nanni Moretti)
Režija: Nani Moreti (Nanni Moretti)

Sreda, 2. mart 2022.
18.00… MOJA MAJKA (ITA/FRA/NEM, 2015)
Mia madre
Uloge: Džon Turturo (John Turturro), Nani Moreti (Nanni Moretti)
Režija: Nani Moreti (Nanni Moretti)

20.30… PROŠLOST (FRA/ITA/BEL, 2013)
Le passé
Uloge: Berenis Bežo (Bérénice Bejo), Tahar Rahim (Tahar Rahim)
Režija: Asgar Farhadi (Asghar Farhadi)

Četvrtak, 3. mart 2022.
18.00… PROŠLOST (FRA/ITA/BEL, 2013)
Le passé
Uloge: Berenis Bežo (Bérénice Bejo), Tahar Rahim (Tahar Rahim)
Režija: Asgar Farhadi (Asghar Farhadi)

20.30… SIBIL (FRA/BEL, 2019)
Sibyl
Uloge: Viržini Efira (Virginie Efira), Adel Eksarkopulos (Adèle Exarchopoulos)
Režija: Žistin Trije (Justine Triet)

Petak, 4. mart 2022.
18.00… SIBIL (FRA/BEL, 2019)
Sibyl
Uloge: Viržini Efira (Virginie Efira), Adel Eksarkopulos (Adèle Exarchopoulos)
Režija: Žistin Trije (Justine Triet)

20.30… DžIMI P. (SAD/FRA, 2013)
Jimmy P.
Uloge: Benisio del Toro (Benicio Del Toro), Matje Amalrik (Mathieu Amalric)
Režija: Arno Deplešen (Arnaud Desplechin)

Subota, 5. mart 2022.
18.00… DžIMI P. (SAD/FRA, 2013)
Jimmy P.
Uloge: Benisio del Toro (Benicio Del Toro), Matje Amalrik (Mathieu Amalric)
Režija: Arno Deplešen (Arnaud Desplechin)

20.30… HRONIČNI (MEK/FRA, 2015)
Chronic
Uloge: Tim Rot (Tim Roth), Sara Saderland (Sarah Sutherland)
Režija: Majkl Franko (Michel Franco)

Nedelja, 6. mart 2022.
18.00… HRONIČNI (MEK/FRA, 2015)
Chronic
Uloge: Tim Rot (Tim Roth), Sara Saderland (Sarah Sutherland)
Režija: Majkl Franko (Michel Franco)

20.30… VERAN ČOVEK (FRA, 2018)
L’homme fidèle
Uloge: Letisija Kasta (Laetitia Casta), Lili Rouz Dep (Lily-Rose Depp)
Režija: Luj Garel (Louis Garrel)

Ponedeljak, 7. mart 2022.
18.00… VERAN ČOVEK (FRA, 2018)
L’homme fidèle
Uloge: Letisija Kasta (Laetitia Casta), Lili Rouz Dep (Lily-Rose Depp)
Režija: Luj Garel (Louis Garrel)

20.30… KRV MOJE KRVI (ITA/FRA/ŠVA, 2015)
Sangue del mio sangue
Uloge: Roberto Herlicka (Roberto Herlitzka), Pjer Đorđo Belokio (Pier Giorgio Bellocchio)
Režija: Marko Belokio (Marco Bellocchio)

(danubeogradu.rs)

loading...