Od četvrtka, 7. aprila 2022, u bioskopima će se prikazivati „Kraljica od somota“, dokumentarac koji oduzima dah, impresivni zapisi u kojima ćete uživati.
Visoko na tibetanskoj visoravni, među neistraženim i nepristupačnim dolinama, nalazi se jedno od poslednjih svetilišta divljeg sveta u kome živi retka i neotkrivena fauna.
Jedan od najpoznatijih svetskih fotografa divljih životinja, Vensan Munije, vodi sa sobom avanturistu i romanopisca Silvena Tesona na svoju najnoviju misiju. Nekoliko nedelja će istraživati ove doline u potrazi za jedinstvenim životinjama i pokušati da uoče snežnog leoparda, jednu od najređih i najtežih velikih mačaka.
Originalni naziv filma i prevod na srpski: La Panthère des neiges / Kraljica od somota. Početak prikazivanja: 7. april 2022. Dužina trajanja: 92 minuta. Država i godina proizvodnje: Francuska / 2021. Pojavljivanja: Sylvain Tesson, Vincent Munier. Reditelji: Marie Amiguet i Vincent Munier.
(danubeogradu.rs)

Radio voditelj i novinar, osnivač je i glavni i odgovorni urednik portala Dan u Beogradu.