Naslovna » Izlasci » Pozorište » Pozorišni repertoari » Pozorišni repertoari – mart 2023.
Pozorišni repertoari - mart 2023: MP "Duško Radović" - "Per Gint u kraljevstvu trolova" (foto: B. Abdulović)
Pozorišni repertoari - mart 2023: MP "Duško Radović" - "Per Gint u kraljevstvu trolova" (foto: B. Abdulović)

Pozorišni repertoari – mart 2023.

Ovo su pozorišni repertoari za mart 2023. godine. Pored nekoliko premijera trećeg meseca u godini biće obeležen Svetski dan pozorišta.

Pojedine predstave i događaje koji su vezani za pozorište opširnije smo predstavili na OVOM LINKU.

Pozorišni repertoari – mart 2023.
(kliknite na naziv pozorišta)

Scena „Studio“
Opera i teatar Madlenianum
Bitef teatar
Zvezdara teatar
MP „Duško Radović“
Narodno pozorište
OP Dadov
Pan teatar
Pozorište „Boško Buha“
Pozorište lutaka „Pinokio“
Pozorište na Terazijama
Scena „Stamenković“
Teatar „Levo“
Teatar Vuk
DKSG
MTS dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)
Dom omladine Beograda
UK „Stari grad“ (Parobrod)
Akademija 28
KPGT
KC Magacin
Studentski kulturni centar
Reflektor teatar
DKCB
CZKD
Pozorište „Slavija“
KC Čukarica
Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica
Kuća kralja Petra I
Stand up komedija
Puls teatar, Lazarevac
Kuća Đure Jakšića
Dorćolsko narodno pozorište
Teatar na Brdu
Centar za kulturu Lazarevac
Pozorištance Puž
SKC Obrenovac
Atelje 212
BDP
JDP
Teatrijum
Jevrejski kulturni centar Beograd
UVC „Šumice“
AKUD „Branko Krsmanović“
********************************************

Scena „Studio“

Kamerna scena "Studio"
Kamerna scena „Studio“

Kneginje Zorke 11b, 063/7794-441
Nedelja, 12. mart (20.00) KAO DA SMO BILE NEKAD
Monodrama o Margiti Stefanović Magi
Autorski projekat Ane Vučić
Cena ulaznice: 700 dinara

Ponedeljak, 13. mart (20.00) LUTKE
Inspirisano romanom „Moja genijalna prijateljica“, Elene Ferante
Režija: Nenad Radović
Igraju: Milica Vrzić, Nina Mrđa
Cena ulaznice: 700 dinara

Sreda, 15. mart (20.00) JE L’ IMAŠ GRAM?
Po motivima knjige „Pitaj Alisu: Dnevnik jedne narkomanke“
Režija: Vasilije Krstić, Nađa Marjanović
Igraju polaznici Pozorišnog studija
Cena ulaznice: 500 dinara

Nedelja, 19. mart (20.00) NINA?
Monodrama Nikoline Vujević
Cena ulaznice: 700 dinara

Utorak, 21. mart (20.00) KAJSIJE U OKTOBRU
Nezavisna produkcija i FSU
Tekst: Miloš Pešut
Režija: Vida Ognjenović
Igraju: Vanja Radivojević, Goran Ivanović
Cena ulaznice: 700 dinara

Subota, 25. mart (20.00) / nedelja, 26. mart (20.00) / ponedeljak, 27. mart (20.00) / utorak, 28. mart (20.00) ČIZMA – premijera
Po motivima dela „Budi čovek“ i „Dečak u prugastoj pidžami“
Režija: Nenad Radović, Ivana Vuković
Igraju polaznici Pozorišnog studija
Cena ulaznice: 500 dinara

Četvrtak, 30. mart (20.00) OVO NIJE BAJKA
Predstava o vršnjačkom nasilju, zasnovana na istinitom događaju
Tekst i režija: Nenad Radović
Igraju polaznici Pozorišnog studija
Cena ulaznice: 500 dinara

Opera i teatar Madlenianum

Glavna 32, tel. 011/316 27 97, blagajna@madlenianum.rs
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, tel. 011/21 80 400; 011/33 00 111, biletarnica@madlenianum.rs
Velika scena
Sreda, 1. mart (19.30) Veliki Getsbi
Utorak, 7. mart (19.30) Da krenemo ispočetka
Sreda, 8. mart (19.30) Koferče
Četvrtak, 9. mart (19.30) Valcer poručnika Nidrigena
Sreda, 15. mart (19.30) Gospođica Julija
Petak, 31. mart (19.30) Turandot

Mala scena
Četvrtak, 2. mart (20.00) Feliks i Dori
Petak, 3. mart (20.00) Tvoja ruka u mojoj
Ponedeljak, 20. mart (20.00) Život iz dva dela – Teatar Teatron, Malme

Bitef teatar

Skver Mire Trailović 1, 3236-234
Sreda, 1. mart (20.00) Plovidba
Petak, 3. mart (20.00) Čudo Lavinija – premijera
Subota, 4. mart (20.00) Čudo Lavinija – premijera
Sreda, 8. mart (20.00) Lux in tenebris
Petak, 10. mart (20.00) Čudo Lavinija
Ponedeljak, 13. mart (20.00) Sveta Prada
Subota, 18. mart (20.00) Kontinent Balkan
Nedelja, 19. mart (20.00) Smrt i devojka
Utorak, 21. mart (20.00) Bliže
Sreda, 22. mart (20.00) Čudo Lavinija
Četvrtak, 23. mart (20.00) Da sam ptica
Subota, 25. mart (20.00) Kontinent Balkan
Sreda, 29. mart (20.00) Kretanje
Četvrtak, 30. mart (20.00) Damar 

Zvezdara teatar

Milana Rakića 38, 2419-664, 2414-527
Scena Danilo Bata Stojković
Nedelja, 5. mart (19.30) Osama – Kasaba u Njujorku
Ponedeljak, 6. mart (19.30) Klaustrofobična komedija
Sreda, 8. mart (19.30) Nije čovek ko ne umre – premijera
Četvrtak, 9. mart (19.30) Sportsko srce
Ponedeljak, 13. mart (19.30) Berači snova
Utorak, 14. mart (19.30) Nije čovek ko ne umre
Sreda, 15. mart (19.30) Nije čovek ko ne umre
Petak, 17. mart (19.30) Osama – Kasaba u Njujorku
Subota, 18. mart (19.30) Nije čovek ko ne umre
Utorak, 21. mart (19.30) Ljubav u Savamali
Sreda, 22. mart (19.30) Klaustrofobična komedija
Petak, 24. mart (19.30) Rambo Amadeus: Veče glomazne poezije i rasklimatanog džeza
Subota, 25. mart (19.30) Pasivno pušenje
Nedelja, 26. mart (19.30) Tre sorele
Ponedeljak, 27. mart (19.30) Nije čovek ko ne umre
Utorak, 28. mart (19.30) Narodni poslanik – NP Timočke krajine „Zoran Radmilović“
Četvrtak, 30. mart (19.30) Tre sorele

Nova scena
Sreda, 1. mart (20.00) Knjiga o Milutinu
Petak, 3. mart (20.00) Knjiga o Milutinu
Petak, 10. mart (20.00) Knjiga o Milutinu
Nedelja, 19. mart (20.00) Knjiga o Milutinu
Subota, 25. mart (20.00) Knjiga o Milutinu
Petak, 31. mart (20.00) Generalna proba samoubistva

Malo pozorište “Duško Radović”

Aberdareva 1, Tašmajdan; 7858-439, 7858-440
www.malopozoriste.co.rs
Scena za decu
Sreda, 1. mart (10.30) WOW!
Četvrtak, 2. mart (10.00) Per Gint u kraljevstvu trolova
Subota, 4. mart (17.00) Kameni cvet
Nedelja, 5. mart (12.00) Kad je bio mrak
Utorak, 7. mart (10.30) Kameni cvet
Sreda, 8. mart (10.30) San letnje noći
Četvrtak, 9. mart (10.30) Guliver
Petak, 10. mart (10.30) Kradljivci kokosovih oraha
Subota, 11. mart (17.00) Kradljivci kokosovih oraha
Nedelja, 12. mart (12.00) Bambi
Utorak, 14. mart (12.15) Ukradeni princ i izgubljena princeza
Sreda, 15. mart (10.30) Bambi
Četvrtak, 16. mart (10.30) Mala škola rokenrola
Petak, 17. mart (10.30) Aska i vuk
Subota, 18. mart (17.00) Aska i vuk
Nedelja, 19. mart (12.00) Guliver
Utorak, 21. mart (10.30) Ukradeni princ i izgubljena princeza
Sreda, 22. mart (10.30) Ukradeni princ i izgubljena princeza
Četvrtak, 23. mart (12.15) Kameni cvet
Petak, 24. mart (10.30) Kradljivci kokosovih oraha
Subota, 25. mart (17.00) Snežna kraljica
Nedelja, 26. mart (12.00) Per Gint u kraljevstvu trolova
Utorak, 28. mart (10.30) Kad je bio mrak
Sreda, 29. mart (10.30) Svetu se ne može ugoditi
Četvrtak, 30. mart (10.30) Mala škola rokenrola
Petak, 31. mart (10.30) Per Gint u kraljevstvu trolova

Večernja / tinejdž scena
Sreda, 1. mart (20.00) Romeo i Julija
Utorak, 7. mart (20.00) San letnje noći
Sreda, 8. mart (19.00) Centar za pozitivan razvoj dece i omladine /
Pozorište van pozorišta: Otkrivanje povezanosti među ljudima
Četvrtak, 9. mart (20.00) Utopija
Utorak, 14. mart (20.00) Dečak sa koferom
Četvrtak, 16. mart (20.00) San letnje noći
Petak, 24. mart (20.00) Dečak sa koferom
Petak, 31. mart (20.00) Romeo i Julija 

Narodno pozorište u Beogradu

Francuska 3, 2620-946
Velika scena
Sreda, 1. mart (19.30) Trubadur
Četvrtak, 2. mart (19.30) Godine vrana
Petak, 3. mart (19.30) Deca
Subota, 4. mart (19.00) Aida
Nedelja, 5. mart (19.30) Rat i mir
Ponedeljak, 6. mart (19.30) Dama s kamelijama
Sreda, 8. mart (19.30) Turandot
Četvrtak, 9. mart (19.30) Godine vrana
Petak, 10. mart (19.30) Rat i mir
Nedelja, 12. mart (19.30) Magbet
Nedelja, 19. mart (19.30) Gusar / Le corsaire – premijera / u čast stogodišnjice Baleta NP
Sreda, 22. mart (19.00) Aida
Četvrtak, 23. mart (19.30) Gusar / Le corsaire
Subota, 25. mart (19.00) Karmen
Utorak, 28. mart (19.30) Gusar / Le corsaire
Sreda, 29. mart (19.30) Gusar / Le corsaire

pozorišta - dub logo

Scena „Raša Plaović“
Sreda, 1. mart (20.30) Sitnice koje život znače
Četvrtak, 2. mart (20.30) Mali bračni zločini
Subota, 4. mart (20.30) Uspavanka za Aleksiju Rajčić – engleski titl
Nedelja, 5. mart (20.30) Uspomene Sare Bernar
Ponedeljak, 6. mart (20.30) Što na podu spavaš – SNP
Utorak, 7. mart (20.30) Što na podu spavaš – SNP
Sreda, 8. mart (20.30) Ženski orkestar
Subota, 11. mart (20.30) Sestra Anđelika – Operski studio FMU
Nedelja, 12. mart (20.30) Gospođa Ajnštajn – engleski titl
Ponedeljak, 13. mart (20.30) Zli dusi
Utorak, 14. mart (20.30) Sitnice koje život znače
Četvrtak, 16. mart (20.30) Balkanski špijun
Petak, 17. mart (20.30) Iranska konferencija
Subota, 18. mart (20.30) Iluzijæ
Nedelja, 19. mart (20.30) Mali bračni zločini
Utorak, 21. mart (20.30) Sitnice koje život znače
Četvrtak, 23. mart (20.30) Balkanski špijun
Subota, 25. mart (20.30) Ženski orkestar
Nedelja, 26. mart (20.30) Uspavanka za Aleksiju Rajčić – engleski titl
Utorak, 28. mart (20.30) Gospođa Ajnštajn – engleski titl
Sreda, 29. mart (20.30) Vlast
Petak, 31. mart (20.30) Zaboravljeni Šekspir – studenti FSU i ansambl VisAntique

Omladinsko pozorište Dadov

Desanke Maksimović 6/1, 3243-643
Sreda, 15. mart (20.00) Izbiračica – svečano otvaranje i premijera
Četvrtak, 16. mart (20.00) Izbiračica
Ponedeljak, 20. mart (20.00) Izbiračica
Utorak, 21. mart (20.00) Izbiračica
Sreda, 22. mart (20.00) Izbiračica
Četvrtak, 23. mart (20.00) Izbiračica
Petak, 24. mart (20.00) Izbiračica
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Izbiračica
Utorak, 28. mart (20.00) Izbiračica
Sreda, 29. mart (20.00) Izbiračica
Četvrtak, 30. mart (20.00) Izbiračica
Petak, 31. mart (20.00) Izbiračica

Pan teatar

Bulevar kralja Aleksandra 298, 2418-524
Scena za decu
Subota, 4. mart (12.00) Pinokio
Subota, 4. mart (17.00) Bajka o mudrom prasetu
Nedelja, 5. mart (12.00) Ja imam talenat
Nedelja, 5. mart (17.00) Aladinova čarobna lampa
Subota, 11. mart (12.00) Ružno pače
Subota, 11. mart (17.00) Mačak i petao
Nedelja, 12. mart (12.00) Zlatokosa
Nedelja, 12. mart (17.00) Veliki svet male Zoe
Subota, 18. mart (12.00) Pipi Duga Čarapa u Kvizioneru
Subota, 18. mart (17.00) Ivica i Marica i Mek Bakica
Nedelja, 19. mart (12.00) Ja sam se zaljubiška
Nedelja, 19. mart (17.00) Petar Pan
Subota, 25. mart (12.00) Zlatokosa
Subota, 25. mart (17.00) Konjski zubić u našega cara
Nedelja, 26. mart (17.00) Alisa u zemlji Oza

Pozorište “Boško Buha”

Trg Republike 3, 2632-855; u toku je renoviranje!
Brojevi telefona u UK „Vuk“: 2441-187 i 064/8242-250

Scena za decu
Sreda, 1. mart (12.00) Aladinova čarobna lampa
Četvrtak, 2. mart (12.00) Zvezdarski vitez
Subota, 4. mart (17.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan
Nedelja, 5. mart (12.00) Čardak ni na nebu ni na zemlji
Ponedeljak, 6. mart (12.00) Zvezdarski vitez
Četvrtak, 9. mart (12.00) Lepotica i zver
Subota, 11. mart (12.00) Mačor u čizmama
Nedelja, 12. mart (12.00) Hajdi
Ponedeljak, 13. mart (12.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan
Utorak, 14. mart (12.00) Čardak ni na nebu ni na zemlji
Subota, 18. mart (17.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan
Sreda, 22. mart (12.00) Pepeljuga
Četvrtak, 23. mart (12.00) Aladinova čarobna lampa
Petak, 24. mart (12.00) Mačor u čizmama
Subota, 25. mart (12.00) Snežana i sedam patuljaka
Petak, 31. mart (12.00) Pepeljuga

Večernja scena
Petak, 3. mart (20.00) Ubistvo u Orijent ekspresu
Ponedeljak, 6. mart (19.30) Gospođa ministarka
Petak, 10. mart (20.00) 39 stepenika
Nedelja, 12. mart (20.00) Pošteni provalnik
Petak, 17. mart (20.00) Ubistvo u Orijent ekspresu
Subota, 25. mart (19.30) Gospođa ministarka
Utorak, 28. mart (20.00) Bokeški D mol
Sreda, 29. mart (20.00) Ubistvo u Orijent ekspresu
Petak, 31. mart (20.00) Krčmarica Mirandolina

Pozorište lutaka “Pinokio”

Bulevar Mihajla Pupina 66 / Goce Delčeva 1, Novi Beograd; 2691-715
Subota, 4. mart (12.00) Baš čelik
Subota, 4. mart (17.00) Pinokio
Nedelja, 5. mart (12.00) Devojka cara nadmudrila
Nedelja, 5. mart (17.00) Vuk i sedam jarića
Subota, 11. mart (12.00) Tužni psić
Subota, 11. mart (17.00) Zooteka
Nedelja, 12. mart (12.00) Karijus i Baktus
Nedelja, 12. mart (17.00) Tri praseta
Subota, 18. mart (12.00) Šešir pun boja
Subota, 18. mart (17.00) Ivica i Marica
Nedelja, 19. mart (12.00) Alisa u zemlji čuda
Nedelja, 19. mart (17.00) Čudna šuma
Subota, 25. mart (12.00) Princeza na zrnu graška
Subota, 25. mart (17.00) Knjiga o džungli
Nedelja, 26. mart (12.00) Bajka o začaranoj princezi
Nedelja, 26. mart (17.00) Ružno pače

Pozorište na Terazijama

Trg Nikole Pašića 3 i Terazije 29; 3229-943
Petak, 3. mart (19.30) Flashdance
Subota, 4. mart (19.30) Sa druge strane jastuka
Nedelja, 5. mart (19.30) Sa druge strane jastuka
Sreda, 8. mart (19.30) Cigani lete u nebo
Petak, 10. mart (19.30) Zona Zamfirova
Subota, 11. mart (19.30) Brodvejske vragolije
Nedelja, 12. mart (19.30) Mamma Mia!
Sreda, 15. mart (19.30) Crni leptir
Četvrtak, 16. mart (19.30) Čikago
Petak, 17. mart (19.30) Zona Zamfirova
Subota, 18. mart (19.30) Flashdance
Nedelja, 19. mart (19.30) Mamma Mia!
Sreda, 22. mart (19.30) Cigani lete u nebo
Petak, 24. mart (19.30) Fantom iz opere
Subota, 25. mart (19.30) Fantom iz opere
Nedelja, 26. mart (19.30) Čikago
Utorak, 28. mart (19.30) Crni leptir
Četvrtak, 30. mart (19.30) Cigani lete u nebo
Petak, 31. mart (19.30) Mamma Mia!

Scena “Stamenković”

UK “Palilula” / Centar za kulturu „Vlada Divljan“, Mitropolita Petra 8; 2764-526 i 2753-586
Nema najavljenih predstava. 

Teatar “Levo”

Resavska 11; 064/2371-417
Petak, 10. mart (20.30) Orkestar
Sreda, 15. mart (19.00) U zrnu smisla – poetski teatar
Petak, 17. mart (20.30) Lari Tompson
Nedelja, 19. mart (19.00) Mrzim zimu
Sreda, 29. mart (20.00) Ništa komercijalno – BAŠ teatar
Petak, 31. mart (20.30) Rstibuđilizovane Klejbezable

Teatar Vuk

Bulevar kralja Aleksandra 77а, 2424-860
Scena „Kult“
Petak, 10. mart (19.30) Jače smo od sudbine
Subota, 11. mart (19.30) Čovjek visine
Nedelja, 12. mart (19.30) Večito u ofsajdu
Utorak, 14. mart (19.30) Drvoredi
Četvrtak, 16. mart (19.30) Strah od leptira
Petak, 17. mart (19.30)
Subota, 18. mart (20.30) Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
Nedelja, 19. mart (19.30) Ne oкlevaj – improvizuj
Petak, 24. mart (19.30) Ružičasto
Petak, 31. mart (19.30) Balon

Scena „Aleksandar Popović“
Četvrtak, 9. mart (20.00) Sećanje vode
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Kabaretska predstava: Čeznem da vam kažem – Milorad Damjanović

Dom kulture „Studentski grad“

Bulevar Zorana Đinđića 179, 2691-442
Ponedeljak, 6. mart (20.00) Bračna igra – Akademija umetnosti
Ponedeljak, 13. mart (20.00) Organizam – Otvoreno pozorište DKSG
Subota, 18. mart (20.00) Lala – projekat „Hero’s Journey“
Petak, 24. mart (20.00) Luda nekretnina – Arno Humbert
Četvrtak, 30. mart (20.00) Kad te bog ritne u stomak

MTS dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)

Trg Nikole Pašića 5a, 4250-100
Utorak, 14. mart (20.00) Nikola Đuričko – stand up
Četvrtak, 16. mart (20.00) Žena moga muža
Nedelja, 26. mart (20.00) Magični varijete
Četvrtak, 30. mart (20.00) Državni posao: Velika seoba arhivatora

Dom omladine Beograda

Makedonska 22
Četvrtak, 9. mart (20.00) Dejt – autorska monodrama Sandre Silađev
Subota, 11. mart (20.00) Dejt – autorska monodrama Sandre Silađev
Ponedeljak, 20. mart (20.00) Dejt – autorska monodrama Sandre Silađev
Utorak, 21. mart (20.00) Dejt – autorska monodrama Sandre Silađev

Ustanova kulture „Stari grad“ (Parobrod)

Kapetan Mišina 6a
Četvrtak, 16. mart (20.00) Kontrabas – monodrama; Đorđe Kreća
Petak, 17. mart (20.00) Zagonetka revolucije – Dah teatar
Subota, 25. mart (20.00) Revolucionarni put
Četvrtak, 30. mart (20.00) Tajne žena

Akademija 28

Nemanjina 28
Večernja scena
Četvrtak, 2. mart (20.00) Fajront
Petak, 3. mart (20.00) Škola za ljubavnike
Subota, 4. mart (19.00) Magična komedija
Nedelja, 5. mart (20.00) Smrt na sahrani
Ponedeljak, 6. mart (20.00) One stvari
Sreda, 8. mart (19.00) Ženski razgovori
Sreda, 8. mart (21.00) Semir Gecić: Beskompromisni stend-ap
Četvrtak, 9. mart (20.00) Čorba od kanarinca
Subota, 11. mart (20.00) Ko je ovde idiot?
Ponedeljak, 13. mart (20.00) Kakva ti je žena, takav ti je život
Utorak, 14. mart (20.00) Zatvorski bluz
Sreda, 15. mart (20.00) Ero sa ovoga svijeta
Četvrtak, 16. mart (20.00) Zatvorski bluz
Petak, 17. mart (20.00) Kruševac geto
Subota, 18. mart (20.00) Poslednja šansa
Utorak, 21. mart (20.00) Neša Bridžis: Šifra F40.01
Sreda, 22. mart (20.00) Pola-pola – premijera
Petak, 24. mart (20.00) Ivan Bosiljčić: Naše veče
Subota, 25. mart (20.00) Priča se po gradu
Nedelja, 26. mart (20.00) Boing, boing
Ponedeljak, 27. mart (20.00) One stvari
Utorak, 28. mart (20.00) Jelica Brestovac: Tražim muža
Sreda, 29. mart (20.00) Davitelj protiv davitelja
Četvrtak, 30. mart (20.00) Hazim Mujčinović i Filip Andronik: Made in Bosnia
Petak, 31. mart (20.00) Idealna polovina

Dečja scena
Subota, 4. mart (17.00) Šašavi Štrumpfovi
Nedelja, 5. mart (12.00) Ivica i Marica
Nedelja, 5. mart (16.00) Veseli saobraćaj
Subota, 11. mart (17.00) Crvenkapa
Nedelja, 12. mart (12.00) Asteriks i Obeliks
Nedelja, 12. mart (16.00) Pipi Duga Čarapa
Subota, 18. mart (17.00) Tri musketara
Nedelja, 19. mart (12.00) Pinokio
Subota, 25. mart (17.00) Šumske zavrzlame
Nedelja, 26. mart (12.00) Princeza na zrnu graška
Nedelja, 26. mart (16.00) Ko se boji vuka još

KPGT

Radnička 3, Stara Šećerana; 066 977 31 29
Četvrtak, 2. mart (20.00) Ričard III
Petak, 3. mart (20.00) Psovanje publike
Subota, 4. mart (20.00) Buba u uhu
Sreda, 8. mart (20.00) Mi
Četvrtak, 9. mart (20.00) Mi
Petak, 10. mart (20.00) Buba u uhu
Subota, 11. mart (20.00) Tri sestre
Nedelja, 12. mart (20.00) Ljubavna priča
Sreda, 15. mart (20.00) Buba u uhu
Četvrtak, 16. mart (20.00) Dama sa psetancetom
Petak, 17. mart (20.00) Tri sestre
Subota, 18. mart (20.00) Ljubavna priča
Nedelja, 19. mart (20.00) Dama sa psetancetom
Ponedeljak, 20. mart (20.00) Psovanje publike
Sreda, 22. mart (20.00) Don Huan
Četvrtak, 23. mart (20.00) Strah i nada u SR Nemačkoj
Petak, 24. mart (20.00) Tri sestre
Subota, 25. mart (20.00) Buba u uhu
Nedelja, 26. mart (20.00) Mi
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Dama sa psetancetom
Utorak, 28. mart (20.00) Ričard III
Sreda, 29. mart (20.00) Strah i nada u SR Nemačkoj
Petak, 31. mart (20.00) Veliki pad

KC Magacin

Krajevića Marka 4
Nedelja, 5. mart (20.00) Rasvetljavanje slučaja serije ubistava trovanjem u Ćuprijskom okrugu sedamdesetih godina 19. veka – premijera; Puls teatar
Sreda, 29. mart (20.00) Rasvetljavanje slučaja serije ubistava…
Četvrtak, 30. mart (20.00) Rasvetljavanje slučaja serije ubistava…

Studentski kulturni centar

Kralja Milana 48
Petak, 17. mart (19.00) Brat – NasTeatar

Reflektor teatar

Dorćol Platz, Dobračina 59b; 060/3008-886
Sreda, 8. mart (20.00) Devojčice
Četvrtak, 9. mart (20.00) Ćao svima: Pravda za influensere
Četvrtak, 16. mart (20.00) Betmen Robin Beograd
Utorak, 21. mart (20.00) Muškarčine

Dečji kulturni centar Beograda

Takovska 8
Nema najavljenih predstava.

Centar za kulturnu dekontaminaciju

Birčaninova 21, 3610-270
Subota, 11. mart (20.00) Dr Ausländer (Made for Germany) – titl na engleskom
Nedelja, 12. mart (20.00) Dr Ausländer (Made for Germany) – titl na engleskom
Utorak, 14. mart (20.00) Svet bez žena
Sreda, 15. mart (20.00) Svet bez žena – titl na engleskom

Pozorište „Slavija“

Svetog Save 16-18
Sreda, 1. mart (20.00) Ljubav & padeži
Četvrtak, 2. mart (20.00) Brak mrak
Petak, 3. mart (20.00) Bračni prevrtljivci
Subota, 4. mart (20.00) Sponzoruša
Nedelja, 5. mart (20.00) Sumnjivo lice
Ponedeljak, 6. mart (20.00) Udaj se muški
Utorak, 7. mart (20.00) Lopuže
Sreda, 8. mart (20.00) Upoznaj mog tatu
Četvrtak, 9. mart (20.00) Što se bore misli moje
Petak, 10. mart (20.00) Tuđe slađe
Subota, 11. mart (20.00) Krevet za šestoro
Nedelja, 12. mart (20.00) Opasna ljubavna igra
Ponedeljak, 13. mart (20.00) Sokin i Bosina
Utorak, 14. mart (20.00) Karamazovi
Sreda, 15. mart (20.00) Udaj se muški
Četvrtak, 16. mart (20.00) Vlast
Petak, 17. mart (20.00) Švaleri
Subota, 18. mart (20.00) Cabares cabarei
Nedelja, 19. mart (20.00) Zašto i kako ubiti muža
Ponedeljak, 20. mart (20.00) Koštana
Utorak, 21. mart (20.00) Reče mi jedan čoek…
Sreda, 22. mart (20.00) Sex u braku i po danu i po mraku
Četvrtak, 23. mart (20.00) Kirija
Petak, 24. mart (20.00) Ima nešto što bi trebalo da znaš
Subota, 25. mart (20.00) Samci i samice
Nedelja, 26. mart (20.00) Krevet za šestoro
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Crvena
Utorak, 28. mart (20.00) Holivudski san
Sreda, 29. mart (20.00) Svingeri
Četvrtak, 30. mart (20.00) Komedija zabune
Petak, 31. mart (20.00) Zašto i kako ubiti muža 

KC Čukarica

Turgenjevljeva 5, 3552-678
Večernja scena
Četvrtak, 2. mart (19.30) Dva mirisa ruže
Četvrtak, 9. mart (19.30) Kad neko zazvoni
Četvrtak, 16. mart (19.30) Muk – Pozorište „Raša Plaović“, Ub
Četvrtak, 23. mart (19.30) Gospođa ministarka
Četvrtak, 30. mart (19.30) Zlostavljanje

Scena za mlade – Studio BIS!
Petak, 3. mart (20.00) Kaznena subota
Petak, 10. mart (20.00) Kaznena subota
Ponedeljak, 13. mart (20.00) San letnje noći
Ponedeljak, 20. mart (20.00) San letnje noći

Dečja scena
Subota, 4. mart (12.00) Asteriks i Obeliks
Subota, 11. mart (12.00) Mačak u čizmama
Subota, 18. mart (12.00) Bio jednom jedan Mocart
Subota, 25. mart (12.00) Crvenkapa

Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica

Miška Kranjca 7, 3582-493
Dečje pozorište „Cvrle“
Subota, 4. mart (17.00) Hari Poterić
Nedelja, 5. mart (12.00) Čarobna šargarepa – Igor Mađioničar
Subota, 11. mart (17.00) Avanture Pipi Duge Čarape – Hajde obraduj dan
Nedelja, 12. mart (12.00) Pepeljuga
Subota, 18. mart (17.00) Veseli saobraćaj – Trupa Maka
Nedelja, 19. mart (12.00) Aska i vuk – Kofer teatar
Subota, 25. mart (17.00) Crvenkapa i zbunjeni vuk
Nedelja, 26. mart (12.00) Mala sirena i princ Nebojša

Kuća kralja Petra I

Vase Pelagića 40, 2652-986
Nema najavljenih predstava.

Stand up komedija

Bitefartcafe, Velika scena
Subota, 4. mart (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 7. mart (21.00) Veče 4 komičara – Mišo, Aleksandar, Marija i Lena
Subota, 11. mart (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 14. mart (21.00) Tomislav Primorac – Best of
Subota, 18. mart (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 21. mart (21.00) Nikola Radojlović – Mala neprijatnost
Subota, 25. mart (21.00) Radomir Nestorović – Bez pritiska!
Utorak, 28. mart (21.00) Crni humor 2023

Puls teatar

Hilandarska 2, Lazarevac; 8125-632
Četvrtak, 16. mart (20.00) Epitaf
Ponedeljak, 20. mart (18.00) Crno jagnje – Svetski dan pozorišta za decu i mlade
Sreda, 22. mart (20.00) Rasvetljavanje slučaja serije ubistava… – premijera
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Ljubav se nosi u tri – Svetski dan pozorišta

Dorćolsko narodno pozorište

Solunska 24, scena „Kosmodrom“ i scena „Manufaktura“; 064/8235-209
Nema najavljenih predstava.

Kuća Đure Jakšića

Skadarska 34
Nema najavljenih predstava.

Teatar na Brdu

Turgenjevljeva 5, 066/5109-815
Sreda, 8. mart (20.00) Petrijin venac
Petak, 10. mart (20.00) Kerovi
Nedelja, 12. mart (20.00) Celo telo tu me boli
Ponedeljak, 13. mart (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
Utorak, 14. mart (20.00) Frenki i Džoni
Sreda, 15. mart (20.00) Idem putem pa zagrlim drvo
Ponedeljak, 20. mart (20.00) Prah
Utorak, 21. mart (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
Sreda, 22. mart (20.00) Zlatni lačić od bižuterije
Četvrtak, 23. mart (20.00) Boing boing
Petak, 24. mart (20.00) Celo telo tu me boli
Subota, 25. mart (20.00) Pazi šta želiš
Nedelja, 26. mart (20.00) #Mačkapečena

Centar za kulturu Lazarevac

Hilandarska 3, Lazarevac; 8123-344
Utorak, 7. mart (18.00) Santiago od mora
Ponedeljak, 13. mart (20.00) Rolerkoster – Atelje 212

Pozorištance Puž

Radoslava Grujića 21
Petak, 3. mart (18.00) Gospodar pesme
Subota, 4. mart (12.00 i 17.00) Gospodar pesme
Nedelja, 5. mart (12.00 i 14.00) Gospodar pesme
Petak, 10. mart (18.00) Gospodar pesme
Subota, 11. mart (12.00 i 17.00) Gospodar pesme
Nedelja, 12. mart (12.00 i 17.00) Gospodar pesme
Petak, 17. mart (18.00) Crvenkapa
Subota, 18. mart (12.00 i 17.00) Princeza Snežana i 10 patuljaka
Nedelja, 19. mart (12.00 i 17.00) Princeza Dušica u zamku duhova
Petak, 24. mart (18.00) Čarobni nos
Subota, 25. mart (12.00 i 17.00) Gospodar pesme
Nedelja, 26. mart (12.00 i 17.00) U laži su kratke noge

SKC Obrenovac

Kralja Aleksandra I 63, 8721-361
Četvrtak, 2. mart (20.00) Nikola Đuričko – Show Biz

Atelje 212

Svetogorska 21
Scena „Mira Trailović“
Četvrtak, 2. mart (20.00) 64
Petak, 3. mart (20.00) Kao i sve slobodne djevojke
Subota, 4. mart (20.00) Noćna straža
Nedelja, 5. mart (20.00) Avgust u okrugu Osejdž
Ponedeljak, 6. mart (20.00) Dabogda te majka rodila
Utorak, 7. mart (20.00) Slavna Florens
Četvrtak, 9. mart (20.00) Revolt
Petak, 10. mart (20.00) Ljubavno pismo
Subota, 11. mart (20.00) Rolerkoster
Nedelja, 12. mart (20.00) Noćna straža
Nedelja, 26. mart (20.00) Otac – pretpremijera
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Otac – premijera
Utorak, 28. mart (20.00) Otac
Petak, 31. mart (20.00) Ljubavno pismo

Scena „Petar Kralj“
Četvrtak, 2. mart (20.30) Ova će biti ista
Petak, 3. mart (20.30) Strujosek
Subota, 4. mart (20.30) Amsterdam
Nedelja, 5. mart (20.30) Lažljivica
Ponedeljak, 6. mart (20.00) Strujosek
Četvrtak, 9. mart (20.30) Čista kuća
Petak, 10. mart (20.30) Posaditi drvo
Subota, 11. mart (20.30) Ova će biti ista
Nedelja, 12. mart (20.30) Ruska smrt
Utorak, 14. mart (20.30) Cacijev uspomenar
Četvrtak, 16. mart (20.30) Konstelacije
Petak, 17. mart (20.30) Čista kuća
Subota, 18. mart (20.30) Lažljivica
Nedelja, 19. mart (20.30) Slavna Florens
Ponedeljak, 20. mart (20.30) Amsterdam
Četvrtak, 23. mart (20.30) Strujosek
Petak, 24. mart (20.30) Čekaonica
Subota, 25. mart (20.30) Posaditi drvo
Nedelja, 26. mart (20.30) Lažljivica
Utorak, 28. mart (20.30) Jedan Pikaso
Četvrtak, 30. mart (20.30) Režim ljubavi
Petak, 31. mart (20.30) Ovaj će biti drugačiji

Beogradsko dramsko pozorište

Mileševska 64a
Velika scena „Olivera i Rade Marković“
Četvrtak, 2. mart (19.30) Idiot
Petak, 3. mart (19.30) Idiot
Subota, 4. mart (19.30) Divlje meso
Nedelja, 5. mart (19.30) Divlje meso
Četvrtak, 9. mart (19.30) Zaljubljeni Šekspir
Petak, 10. mart (19.30) Zaljubljeni Šekspir
Subota, 11. mart (19.30) Let iznad kukavičjeg gnezda
Nedelja, 12. mart (19.30) Let iznad kukavičjeg gnezda
Četvrtak, 16. mart (18.00) Božanstvena komedija
Petak, 17. mart (18.00) Božanstvena komedija
Subota, 18. mart (19.30) Ko se boji Virdžinije Vulf
Nedelja, 19. mart (19.30) Ko se boji Virdžinije Vulf
Četvrtak, 23. mart (19.30) Tiho teče Misisipi
Petak, 24. mart (19.30) Tiho teče Misisipi
Subota, 25. mart (19.30) Čitač
Nedelja, 26. mart (19.30) Čitač

Naši dani
Sreda, 29. mart (19.30) Pokojnik – CNP
Četvrtak, 30. mart (19.30) Šćeri moja – CNP
Petak, 31. mart (19.30) Bladi mun – CNP

Mala scena „Predrag Pepi Laković“
Subota, 4. mart (20.00) Trpele
Nedelja, 5. mart (20.00) Trpele
Utorak, 7. mart (20.00) Yankee Rose
Sreda, 8. mart (20.00) Yankee Rose
Subota, 11. mart (20.00) Noć Helvera
Nedelja, 12. mart (20.00) Noć Helvera
Utorak, 14. mart (20.00) Yankee Rose
Sreda, 15. mart (20.00) Yankee Rose
Subota, 18. mart (20.00) Mizantrop
Nedelja, 19. mart (20.00) Mizantrop
Utorak, 21. mart (20.00) Yankee Rose
Sreda, 22. mart (20.00) Yankee Rose
Subota, 25. mart (20.00) Tramvaj zvani želja
Nedelja, 26. mart (20.00) Tramvaj zvani želja
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Crna kutija
Utorak, 28. mart (20.00) Crna kutija

Jugoslovensko dramsko pozorište

Kralja Milana 50
Velika scena „Ljuba Tadić“
Sreda, 1. mart (20.00) Tit Andronik
Četvrtak, 2. mart (20.00) Ujka Vanja
Petak, 3. mart (20.00) Vrat od stakla
Subota, 4. mart (20.00) Čudo u Šarganu
Nedelja, 5. mart (20.00) Tit Andronik
Utorak, 7. mart (20.00) Zašto je poludeo gospodin R?
Sreda, 8. mart (20.00) Vrat od stakla
Četvrtak, 9. mart (20.00) Natan Mudri
Četvrtak, 16. mart (20.00) Razvojni put Bore Šnajdera – premijera
Petak, 17. mart (20.00) Edip
Nedelja, 19. mart (20.00) Vatre
Ponedeljak, 20. mart (20.00) Razvojni put Bore Šnajdera
Utorak, 21. mart (20.00) Edip
Četvrtak, 23. mart (20.00) Veliki diktator – Slovensko narodno gledališče, Ljubljana
Petak, 24. mart (20.00) Edip
Subota, 25. mart (20.00) Hotel Slobodan promet
Nedelja, 26. mart (20.00) Zagreb-Beograd via Sarajevo
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Alisa u zemlji strahova
Utorak, 28. mart (20.00) Razvojni put Bore Šnajdera
Sreda, 29. mart (20.00) Putujuće pozorište Šopalović
Četvrtak, 30. mart (20.00) Putujuće pozorište Šopalović

Studio JDP
Petak, 3. mart (20.30) Moj muž
Nedelja, 5. mart (20.30) Audijencija
Četvrtak, 9. mart (20.30) Beogradska trilogija
Nedelja, 12. mart (20.30) Dok nas smrt ne razdvoji
Subota, 18. mart (20.30) Beogradska trilogija
Utorak, 21. mart (20.30) Moj muž
Petak, 24. mart (20.30) Moj muž
Subota, 25. mart (20.30) Dok nas smrt ne razdvoji
Utorak, 28. mart (20.30) Audijencija
Petak, 31. mart (20.30) Dok nas smrt ne razdvoji

Teatrijum – nova letnja scena

Kapetan Mišino zdanje, Studentski trg 1
Nema najavljenih predstava

Jevrejski kulturni centar Beograd

Jevrejska 16
Nema najavljenih predstava.

Ustanova Voždovački centar „Šumice“

Ustanička 125/1
Subota, 4. mart (20.00) Upoznaj mog tatu

Akademsko pozorište AKUD „Branko Krsmanović“

Balkanska 4, 3613-451
Subota, 4. mart (20.00) Razvod
Nedelja, 5. mart (20.00) Razvod
Ponedeljak, 6. mart (20.00) Odbrojavanje
Subota, 11. mart (20.00) Nina?
Nedelja, 12. mart (20.00) Noć kristalne pesnice
Ponedeljak, 13. mart (20.00) Dnevnik jednog ludaka
Subota, 18. mart (20.00) Naši dani
Nedelja, 19. mart (20.00) Večernja škola
Ponedeljak, 20. mart (20.00) Bečka stolica
Utorak, 21. mart (20.00) Još jedno me proleće ubraja – doček Nove godine u proleće sa Jasminom Stijović
Sreda, 22. mart (20.00) Woyzeck
Subota, 25. mart (20.00) Dali – autorski projekat Đorđa Momčilovića
Nedelja, 26. mart (20.00) Nana
Ponedeljak, 27. mart (20.00) Nigde nikog nema

(danubeogradu.rs)

Moguće su izmene u repertoarima u toku meseca!

Uređuje: Ah Neša

Novinar iz Beograda od 1992. godine, osnivač je i glavni i odgovorni urednik portala Dan u Beogradu.