Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za jul 2024.
Jugoslovenska kinoteka: Neki to vole vruće
Jugoslovenska kinoteka: Neki to vole vruće

Kinoteka – repertoari za jul 2024.

Jugoslovenska kinoteka tokom jula 2024. realizovaće popularni program „Leto u Kinoteci“, kao i popularni Letnji bioskop na terasi Doma Vojske Srbije.

Uz ciklus posvećen velikom glumcu Donaldu Saderlendu, julski program biće u znaku revije zanimljivih i važnih ostvarenja iz istorije sedme umetnosti. Za 15. jul najavljeno je otvaranje A1 Kinoteka letnjeg bioskopa. Publiku pod vedrim nebom očekuje čak 48 filmova – svake večeri, sve do 31. avgusta. Repertoar ćemo objaviti uskoro.

Projekcije u Kosovskoj nisu planirane.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 1. jul 2024.
Leto u Kinoteci
18.00… ŽACA (FRA/ITA, 1972)
Un flic
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
Režija: Žan Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Sećanje na… Donald Saderlend
20.30… MEŠ (SAD, 1970)
M*A*S*H
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Eliot Guld (Elliot Gould)
Režija: Robert Altman (Robert Altman)

Utorak, 2. jul 2024.
18.00… TRAMVAJ ZVANI ŽELjA (SAD, 1951)
A Streetcar Named Desire
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Vivijen Li (Vivien Leigh)
Režija: Elija Kazan (Elia Kazan)

20.30… KLUT (SAD, 1971)
Klute
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Džejn Fonda (Jane Fonda)
Režija: Alan Pakula (Alan J. Pacula)

Sreda, 3. jul 2024.
18.00… OBUČENA DA UBIJE (SAD, 1980)
Dressed to Kill
Uloge: Endži Dikinson (Angie Dickinson), Majkl Kejn (Michael Caine)
Režija: Brajan de Palma (Brian de Palma)

20.30… DAMA I DIJAMANTI (SAD, 1973)
Lady Ice
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Dženifer O’Nil (Jennifer O’Neill)
Režija: Tom Gris (Tom Gries)

Četvrtak, 4. jul 2024.
18.00… GULIVEROVA PUTOVANjA (SAD, 1939)
Gulliver’s Travels
animirani film
Režija: Dejv Flajšer (Dave Fleischer)

20.30… SJAJ I BEDA HOLIVUDA (SAD, 1975)
The Day of the Locust
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Karen Blek (Karen Black)
Režija: Džon Šlesindžer (John Schlesinger)

Petak, 5. jul 2024.
18.00… KOSA (SAD, 1979)
Hair
Uloge: Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijams (Treat Williams)
Režija: Miloš Forman (Miloš Forman)

20.30… XX VEK I (ITA/FRA, 1976)
Novecento
Uloge: Robert de Niro (Robert De Niro), Donald Saderlend (Donald Sutherland)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

Subota, 6. jul 2024.
17.30… NAJDUŽI DAN (SAD, 1962)
The Longest Day
Uloge: Džon Vejn (John Wayne), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Ken Anakin (Ken Annakin), Endru Marton (Andrew Marton), Bernhard Viki
(Bernhard Vicky)

20.30… XX VEK II (ITA/FRA, 1976)
Novecento
Uloge: Robert de Niro (Robert De Niro), Donald Saderlend (Donald Sutherland)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

Nedelja, 7. jul 2024.
18.00… TUTSI (SAD, 1982)
Tootsie
Uloge: Dastin Hofman (Dustin Hoffman), Džesika Lang (Jessica Lange)
Režija: Sidni Polak (Sydney Pollack)

20.30… FELINIJEV KAZANOVA (ITA/SAD, 1976)
Il Casanova di Federico Fellini
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Siseli Braun (Cicely Browne)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Ponedeljak, 8. jul 2024.
18.00… ŠKORPION UBIJA (SAD, 1971)
Dirty Harry
Uloge: Klint Istvud (Clint Eastwood), Hari Gvardino (Harry Guardino)
Režija: Don Sigel (Don Siegel)

20.30… NOĆ ORLOVA (VB, 1976)
The Eagle Has Landed
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Majkl Kejn (Michael Caine)
Režija: Džon Sterdžes (John Sturges)

Utorak, 9. jul 2024.
18.00… DRAGE ZVEZDE VELIKOG MEDVEDA (ITA, 1965)
Vaghe stelle dell’orsa… / Sandra
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.30… KRVNI SRODNICI (KAN/FRA, 1978)
Les liens de sang
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Liza Langloa (Lisa Langlois)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Sreda, 10. jul 2024.
18.00… LIFT ZA GUBILIŠTE (FRA, 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

20.30… VELIKA PLjAČKA ZLATNOG VOZA (VB, 1977)
The First Great Train Robbery
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Donald Saderlend (Donald Sutherland)
Režija: Majkl Krajton (Michael Crichton)

Četvrtak, 11. jul 2024.
18.00… MAČAK U ČIZMAMA (JAP, 1969)
Nagagutsu o haita neko
animirani film
Režija: Kimio Jabuki (Kimio Yabuki)

20.30… INVAZIJA TREĆIH BIĆA (SAD, 1978)
Invasion of the Body Snatchers
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Bruk Adams (Brooke Adams)
Režija: Filip Kaufman (Philip Kaufman)

Petak, 12. jul 2024.
18.00… KABARE (SAD, 1972)
Cabaret
Uloge: Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
Režija: Bob Fosi (Bob Fosse)

20.30… ČOVEK, ŽENA I BANKA (KAN, 1979)
A Man, a Woman and a Bank
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Bruk Adams (Brooke Adams)
Režija: Noel Blek (Noel Black)

Subota, 13. jul 2024.
17.30… GEPARD (ITA/FRA, 1963)
Il Gattopardo
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.30… OBIČNI LjUDI (SAD, 1980)
Ordinary People
Uloge: Donald Saderlend (Donald Sutherland), Meri Tajler Mur (Mary Tyler Moore)
Režija: Robert Redford (Robert Redford)

Nedelja, 14. jul 2024.
18.00… ZABAVA (SAD, 1968)
The Party
Uloge: Piter Selers (Peter Sellers), Klodin Lonže (Claudine Longet)
Režija: Blejk Edvards (Blake Edwards)

20.30… SVEMIRSKI KAUBOJI (SAD, 2000)
Space Cowboys
Uloge: Klint Istvud (Clint Eastwood), Donald Saderlend (Donald Sutherland)
Režija: Klint Istvud (Clint Eastwood)

Ponedeljak, 15. jul 2024.
19.00… FRANCUSKA VEZA (SAD, 1971)
The French Connection
Uloge: Džin Hekman (Gene Hackman), Roj Šajder (Roy Scheider)
Režija: Vilijam Fridkin (William Friedkin)

Utorak, 16. jul 2024.
19.00… ODSJAJI U ZLATNOM OKU (SAD, 1967)
Reflections in a Golden Eye
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Marlon Brando (Marlon Brando)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

Sreda, 17. jul 2024.
19.00… ĐAVOLjA KIČMA (ŠPA/MEK/FRA/ARG, 2001)
El espinazo del diablo
Uloge: Marisa Paredes (Marisa Paredes), Eduardo Norijega (Eduardo Noriega)
Režija: Giljermo del Toro (Guillermo del Toro)

Četvrtak, 18. jul 2024.
19.00… KONjIĆ GRBONjIĆ (SSSR, 1975)
Конек-горбунок
animirani film
Režija: Иван Иванов Вано, Борис Бутаков

Petak, 19. jul 2024.
19.00… PRIČA SA ZAPADNE STRANE (SAD, 1961)
West Side Story
Uloge: Natali Vud (Natalie Wood), Rita Moreno (Rita Moreno)
Režija: Džerom Robins (Jerome Robins), Robert Vajz (Robert Wise)

Subota, 20. jul 2024.
19.00… STAZA SLAVE (SAD, 1957)
Paths of Glory
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Ralf Miker (Ralph Meeker)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Nedelja, 21. jul 2024.
19.00… NEKI TO VOLE VRUĆE (SAD, 1959)
Some Like It Hot
Uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis), Džek Lemon (Jack Lemmon)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Ponedeljak, 22. jul 2024.
19.00… ZRNO ZLA (SAD, 1958)
Touch of Evil
Uloge: Čarlton Heston (Charlton Heston), Dženet Li (Janet Leigh)
Režija: Orson Vels (Orson Welles)

Utorak, 23. jul 2024.
19.00… DOBAR DAN, TUGO (SAD/VB, 1958)
Bonjour Tristesse
Uloge: Debora Ker (Deborah Kerr), Džin Siberg (Jean Seberg)
Režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

Sreda, 24. jul 2024.
19.00… BEKSTVO (SAD, 1972)
The Getaway
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Ali Mekgro (Ali MacGraw)
Režija: Sem Pekinpo (Sam Peckinpah)

Četvrtak, 25. jul 2024.
19.00… HEVI METAL (SAD, 1981)
Heavy Metal
animirani film
Režija: Džerald Poterton (Gerald Potterton)

Petak, 26. jul 2024.
19.00… TOMI (VB, 1975)
Tommy
Uloge: Rodžer Daltri (Roger Daltrey), Tina Tarner (Tina Turner)
Režija: Ken Rasel (Ken Russell)

Subota, 27. jul 2024.
18.00… ANDREJ RUBLjOV (SSSR, 1966)
Андрей Рублёв
Uloge: Anatolij Solonjicin (Анатолий Солоницын), Ivan Lapikov ((Иван Лапиков)
Režija: Andrej Tarkovski (Андрей Тарковский)

Nedelja, 28. jul 2024.
19.00… GANGSTERSKA PETORKA (VB, 1955)
The Ladykillers
Uloge: Alek Ginis (Alec Guinness), Sesil Parker (Cecil Parker)
Režija: Aleksander Mekendrik (Alexander Mackendrick)

Ponedeljak, 29. jul 2024.
19.00… BULIT (SAD, 1968)
Bullitt
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Žaklin Bize (Jacqueline Bisset)
Režija: Piter Jejts (Peter Yates)

Utorak, 30. jul 2024.
19.00… NAJBOLjE GODINE NAŠEG ŽIVOTA (SAD, 1947)
The Best Years of Our Lives
Uloge: Mirna Loj (Myrna Loy), Frederik Marč (Frederic March)
Režija: Vilijam Vajler (William Wyler)

Sreda, 31. jul 2024.
19.00… NEK ZVER KREPA (FRA/ITA, 1969)
Que la bête meure
Uloge: Mišel Dišosoa (Michel Duchaussoy), Karolin Selije (Caroline Cellier)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Letnji bioskop (terasa Doma Vojske Srbije, Braće Jugovića 19)

Ponedeljak, 15. jul 2024.
VARLJIVO LETO ’68 (JUG, 1984) 91’
Uloge: Slavko Štimac, Danilo Bata Stojković
Režija: Goran Paskaljević

Utorak, 16. jul 2024.
ENEA (ITA, 2023) 115’
Enea
Uloge: Pietro Castellitto, Benedetta Porcaroli
Režija: Pietro Castellitto

Sreda, 17. jul 2024.
LJUBAV I MODA (JUG, 1960) 105’
Uloge: Beba Lončar, Mija Aleksić
Režija: Ljubomir Radičević

Četvrtak, 18. jul 2024.
PRAZNIK U RIMU (SAD, 1953) 118’
Roman Holiday
Uloge: Audrey Hepburn, Gregory Peck
Režija: William Wyler

Petak. 19. jul 2024.
LEPOTA POROKA (JUG, 1986) 105’
Uloge: Mima Karadžić, Mira Furlan
Režija: Živko Nikolić

Subota, 20. jul 2024.
NA TERAPIJI ILI NE (ŠPA, 2023) 93’
Bajo terapia
Uloge: Malena Alterio, Alexandra Jiménez
Režija: Gerardo Herrero

Nedelja, 21. jul 2024.
POVRATAK KAZANOVE (ITA, 2023) 90’
Il ritorno di Casanova
Uloge: Toni Servillo, Fabrizio Bentivoglio
Režija: Gabriele Salvatores

Ponedeljak, 22. jul 2024.
MARATONCI TRČE POČASNI KRUG (JUG, 1982) 92’
Uloge: Bogdan Diklić, Danilo Bata Stojković
Režija: Slobodan Šijan

Utorak, 23. jul 2024.
ZVERI (ŠPA, 2022) 137’
As bestas
Uloge: Marina Foïs, Denis Ménochet
Režija: Rodrigo Sorogoyen

Sreda, 24. jul 2024.
DAVITELJ PROTIV DAVITELJA (JUG, 1984) 96’
Uloge: Taško Načić, Nikola Simić
Režija: Slobodan Šijan

Četvrtak, 25. jul 2024.
AMERIČKI GRAFITI (SAD, 1973) 113’
American Graffiti
Uloge: Richard Dreyfuss, Ron Howard
Režija: George Lucas

Petak, 26. jul 2024.
MAJSTORI, MAJSTORI! (JUG, 1980) 83’
Uloge: Snežana Nikšić, Zoran Radmilović
Režija: Goran Marković

Subota, 27. jul 2024.
ALKARAS (ŠPA/ITA, 2022) 120’
Alcarràs
Uloge: Josep Abad, Jordi Pujol Dolcet
Režija: Carla Simón

Nedelja, 28. jul 2024.
STRELJCOV (RUS, 2020) 100’
Streltsov /Стрельцов
Uloge: Aleksandr Petrov, Stasya Miloslavskaya
Režija: Ilya Uchitel

Ponedeljak, 29. jul 2024.
BAL NA VODI (JUG, 1985) 112’
Uloge: Gala Videnović, Dragan Bjelogrlić
Režija: Jovan Aćin

Utorak, 30. jul 2024.
POSLEDNJA NOĆ LJUBAVI (ITA, 2023) 124’
L’ultima notte di Amore
Uloge: Pierfrancesco Favino, Linda Caridi
Režija: Andrea Di Stefano

Sreda, 31. jul 2024.
NACIONALNA KLASA (JUG, 1979) 105’
Uloge: Dragan Nikolić, Bora Todorović
Režija: Goran Marković

(danubeogradu.rs)

Uređuje: Ah Neša

Novinar iz Beograda od 1992. godine, osnivač je i glavni i odgovorni urednik portala Dan u Beogradu.