Manifestaciju Novobeogradska zimska bajka organizovaće Opština Novi Beogradu, 21. i 22. decembra 2024. (od 12.00), u bloku 45 (Jurija Gagarina 221).
Na šetalištu „Lazaro Kardenas“ zanimljiv praznični program na više punktova namenjen je deci ali i svim generacijama Novobeograđana.
Odrasli će imati priliku da uživaju u domaćoj hrani, vinu i rakiji mnogobrojnih izlagača.
Manifestacija ima i humanitarni karakter koju opština organizuje sa Crvenim krstom Novi Beograd, tako da se roditelji pozivaju da ponesu i doniraju sve igračke koje njihova deca više ne koriste.
Na programu za decu, u subotu, između ostalog su; zimska radionica (12.00-16.00), predstava „Deda mraz kod Maše i mede“ (15.30), kao i praznični bioskop na otvorenom (projekcija počinje u 16.30).
U nedelju 22. decembra (12.00-16.00), najmlađi Novobeograđani takođe imaju priliku da uživaju u zimskoj radionici, zatim u „Žurci sa maskotama“, kao i dve predstave: „Filipov magični šou“ (14.00) i „Patrolne šape u novogodišnjoj zavrzlami“ (15.00).
Tokom manifestacije organizovano je i popularno crtanje po licu za dečake i devojčice, a oba dana deca će imati priliku da se slikaju sa Deda Mrazom i stvore uspomenu na uzbudljiv praznični period. (danubeogradu.rs)