Film „Rizičan let“, reditelja Mela Gibsona sa Markom Volbergom u glavnoj ulozi, prikazivaće se u bioskopima od četvrtka, 23. januara 2025.
Ova napeta mešavina intenzivne akcije i psihološkog trilera odvija se u malom avionu koji leti iznad veličanstvenih pejzaža Aljaske. Radnja započinje kada agentkinja FBI u jeftinom motelu uhvati Vinstona koji je sarađivao sa mafijaškom porodicom. Sutradan, Medlin sprovede Vinstona do aviona koji ih prevozi za Ankoridž, a Vinston se konstantno žali na lisice koje ga drže vezanog za sedište. Privremeni predah od Vinstonovih stalnih komentara donosi dolazak pilota Derila, simpatičnog i pristupačnog veterana, koji tvrdi da je ovu rutu obavio mnogo puta. Međutim, ubrzo nakon poletanja, agentkinja primećuje pilotsku dozvolu na podu – otkriće koje će promeniti tok njihovog leta i života.
Popularni Mark Volberg ističe da će gledaoci tokom filma iskusiti čitav spektar emocija:
„Vikaće, smejaće se, pokrivati oči, navijaće… ‘Rizičan let’ je divlja vožnja koju treba doživeti u bioskopima. Ovaj film je totalno lud i baš je kul! Gledaoci mogu da očekuju neočekivano. I još ovo: ćelav sam u ovom filmu; ošišali su me! Nema veštačkih ćelavih kapica ili perika. Sve je stvarno.“
(danubeogradu.rs)

Novinar iz Beograda od 1992. godine, osnivač je i glavni i odgovorni urednik portala Dan u Beogradu.