Studenti u blokadi iz Novog Sada, ali i Beograda i drugih gradova, objavili su detaljnu satnicu i program aktivnosti koju su isplanirali.
Direktan prenos protesta možete da gledate na OVOM LINKU.
Varadinski i Žeželjev most u Novom Sadu u subotu, 1. februara 2025, biće blokirani na tri sata, a Most slobode 24 sata, odnosno do nedelje, 2. februara do 15.00.
Za 14.05 planiran je organizovani polazak studenata iz kampusa ka Žeželjevom mostu, u 14.20 polazak ka varadinskom mostu, a u 14.30 je planiran polazak ka Mostu slobode.
Blokada sva tri mosta trajaće od 15.00 do 18.00, a u intervalu od 18.00 do 19.00 studenti i građani bi trebalo da se sa Varadinskog i Žeželjevog mosta upute ka Mostu slobode gde će se nastaviti 24-časovna blokada.
Okupljenima će se u 19.00 obratiti studenti, a potom je planiran nastup Pop hora.

Građani su pozvani da izađu na terase i prozore i učestvuju u petominutnoj buci koja će početi u 20.00. Građanima će se potom obratiti Ivan Ivanović, Saša Sinđelić i Gabor Pongo, a u 21.15 ponovo će nastupiti hor.
Između 22.00 i 22.20 na mostu će govoriti Siniša Kovačević, Zoran Kesić i Dragan Bjelogrlić. Potom sledi polučasovni nastup Igora Stankovića.
Od 23.00 slede obraćanja okupljenima Jelene Obućine, Mine Đikanović i Jelene Stupljanin. Ana Ferik Ivanović, arhitektica, najaviće 15-minutnu tišinu.
Planirano je da u 23.52 započne 15-minutno odavanje pošte za nastradale u padu nadstrešnice uz upaljene bliceve na telefonima. Pola sata posle ponoći na mostu će govoriti inženjer geologije Goran Đajić, koji je prvi ukazao da su netačne tvrdnje vlasti da na nadstrešnici nije bilo radova.
Potom sledi prikazivanje filmova koje će trajati tokom noći.
Aktivnosti su zakazane i za 2. februar od 9.00 i trajaće do 11.00, za kada je planirano „jutarnje mentalno razgibavanje“. Potom će se na mostu smenjivati Relja Štigić, Milan Kovačević, Teodora Vukša, Lena Trifunović i Živa Stanojević.
Pred kraj blokade, 2. februara od 14.00 počeće grupno čišćenje mosta. (danubeogradu.rs)

Novinar iz Beograda od 1992. godine, osnivač je i glavni i odgovorni urednik portala Dan u Beogradu.