nedelja,  
27. april 2025.  
 

Trofej Beograda 2025 u orijentiringu

Trofej Beograda u orijentiringu (foto: Pixabay) Trofej Beograda u orijentiringu (foto: Pixabay)
Trofej Beograda u orijentiringu (foto: Pixabay)

U subotu i nedelju, 29. i 30. marta 2025, Orijentiring savez Beograda organizovaće 23. Trofej Beograda u orijentiringu na različitim lokacijama.

U subotu, 29. marta od 11.00, u bloku 30 na Novom Beogradu na programu je disciplina „sprint distanca“. Za što kraće vreme pokušaće da pređu stazu koja obuhvata novoizrađenu mapu ovog naselja.

Deo prelepog predela Lipovičke šume u pravcu Barajeva i Meljaka teren je gde će se trka održati u nedelju, 30. marta od 10.30, u disciplini „duga distanca“. Po završetku svih učesnika biće održana trka za najmlađe, do 10 godina, kao i proglašenje pobednika koji se dobijaju sabiranjem vremena oba dana.

Pored standardnih kategorija, nosioci, odnosno glavne kategorije koje se bore za titulu Trofeja Beograda ove godine su kategorije mlađih pionira. Prijavljeno je oko 200 učesnika iz mnogih gradova u našoj zemlji.

Prvi dan takmičenja boduje se i kao kolo Orijentiring sprint lige Srbije i kao trka za Svetsku rang listu za kategoriju seniora/ki u disciplini „sprint distanca“ (World Ranking Event – WRE), dok se drugi dan takmičenja boduje i kao kolo Orijentiring lige Srbije i kao trka za Svetsku rang listu u disciplini „duga distanca“. Obe trke su i selektivne za nastupe orijentiring reprezentacije naše zemlje u 2025. godini što dodatno govori o kvalitetu i visokom rangu takmičenja.

Takmičenje će biti održano pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu.