Radnici JKP „Gradska čistoća“, sprovešće 18. juna 2025, mere kontrole i smanjenja populacije komaraca na javnim površinama grada Beograda.
Sutra, od 17.30, ekipe „Čistoće“ suzbijaće odrasle jedinke komaraca na sledećim lokalitetima: Ada Međica, Ada Ciganlija, Zvezdarska šuma, Šumice, Banjička šuma, Centralno groblje, nasip od Bloka 45 ka Ostružničkom mostu i Jakovu, nasip od Progara ka Jakovu, Bojčinska šuma, nasip Progar i deo ka „Tarzan plaži“, Boljevci uz kanale i uz Savu ka Nautičkom selu, naselja Stara Karaburma, Višnjica, Višnjička banja, Karaburma Ćalije, Zvezdara kod Novog groblja, Mali Leskovac, Orlovsko naselje, Kalemegdan – Gornji i Donji grad, Dorćol, Dunavski kej, Beograd na vodi, Lion i Mirijevo.
Preparat, koji ekipe JKP-a „Gradska čistoća“ koriste za tretman termalnog zamagljivanja odraslih jedinki komaraca sa zemlje, registrovalo je Ministarstvo za zaštitu životne sredine. Takođe, preparat je upisan u Privremenu listu biocidnih proizvoda, što znači da građani nemaju razloga za strah.
Ovo komunalno preduzeće apeluje na sugrađane da ekipama koje izvode tretmane suzbijanja komaraca omoguće nesmetan rad, a na pčelare da preduzmu potrebne mere kako bi zaštitili pčele tokom sprovođenja akcija na lokacijama gde se obavlja suzbijanje komaraca.

Dan u Beogradu osnovan je 2011. godine i jedan je od najčitanijih lokalnih portala u Srbiji. Osnivač i glavni urednik je Nenad Mandić – Ah Neša.