Treći srednjovekovni festival Beli orlovi za celu porodicu i sve generacije biće održan od 5. do 7. septembra 2024. u Donjem gradu Beogradske tvrđave.
Zainteresovane očekuje srednjovekovno selo, radionice starih zanata i veština (kovanje, kaligrafija, mozaik, saračka radionica…), igraonice za decu, viteške borbe, đustanje), jahanje konja, srednjovekovni bazar, srednjovekovna i etno muzika i plesna radionica.
Festival organizuje Udruženje za očuvanje starih zanata i veština „Beli orlovi“ u saradnji sa Javnim preduzećem „Beogradska tvrđava“.
U petak, otvaranje je u 16.00, a program će trajati do 19.30, u subotu program traje od 11.00 do 20.00, a u nedelju od 11.00 do 17.00. (danubeogradu.rs)

Dan u Beogradu osnovan je 2011. godine i jedan je od najčitanijih lokalnih portala u Srbiji. Osnivač i glavni urednik je Nenad Mandić – Ah Neša.