Ruski animirani film „Pinokio: Istinita priča“ zasnovan je na jednoj od najpoznatijih bajki na svetu. Prikazivaće se u bioskopima od 11. juna 2026.
Već decenijama generacije dece iz različitih zemalja odrastaju uz čarobnu priču o avanturama drvenog lutka. Mladi Pinokio, koga je oživeo briljantni drvodelja, Đepeto, beži iz majstorove kuće, željan da upozna svet.
Nailazi na putujući cirkus pod vođstvom lukavog Mođafoka. On pretvara Pinokija, lutka koji govori, u glavnu atrakciju svojih predstava i puni dvorane u svakom gradu, dok njegovi pomoćnici, mačak i lisica, pljačkaju kuće posetilaca. Pinokio o tome nema pojma.
U međuvremenu, zaljubljuje se u Belu, gimnastičarku i Mođafokovu poćerku. Ali, ne može da očekuje da će mu uzvrati ljubav jer je on samo lutak, a ne pravi dečak. Klovn iz cirkusa daje Pinokiju vredan savet, da potraži pomoć veštice Lusilde. Hoće li Pinokio uspeti da postane čovek i osvoji ljubav svog života?

Dan u Beogradu osnovan je 2011. godine i jedan je od najčitanijih lokalnih portala u Srbiji. Osnivač i glavni urednik je Nenad Mandić – Ah Neša.