Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » FEST 2012: Program u DOB-u i Kinoteci

FEST 2012: Program u DOB-u i Kinoteci

40. FEST pod sloganom „U svetu velikih“ biće održan od 24. februara do 4. marta. Za to vreme biće prikazana 72 premijerna filma, kao i dvadesetak ostvarenja u retrospektivama.

Program će se održavati u Sava centru (Milentija Popovića 9), Dvorani Kulturnog centra Beograda (Kolarčeva 6), Domu omladine Beograda (Makedonska 22) i u Jugoslovenskoj kinoteci (Kosovska 11).

Cene ulaznica u Domu omladine Beograda: 150 dinara (12.30 i 15.00), 200 dinara (17.30), 300 dinara (20.00) i 250 dinara (22.30). Cena ulaznice u Kinoteci je 150 dinara. (danubeogradu.rs)

PROGRAM u Domu omladine Beograda

Subota, 25. februar

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Bolje sutra / A Better Life
SAD, 2011, 98 min.
R: Chris Weitz
U: Demián Bichir, José Julián, Eddie Piolin Sotelo
F: Alma nagrade – najbolji film

EVROPA U EVROPI
(15.00) U odlasku / Odcházení
Češka, 2011, 90 min.
R: Václav Havel
U: Josef Abrhám, Dagmar Havlová Veškrnová, Barbara Seidlová, Tatiana Vilhelmová
F: Moskva 2011.

IZABRANI DOKUMENTARCI
(17.30) Plašim se da se sve razume
Srbija, 2012, 50 min.
R: Mladomir Puriša Đorđević
U: Jirži Mencl, Puriša Đorđević

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(20.00) Ložač / Kochegar
Rusija, 2010, 80 min.
R: Alexey Balabanov
U: Mikhail Skryabin, Yuri Matveyev, Alexander Mosin, Aida Tumutova
F: Roterdam 2011.

HOLLYWOOD
(22.30) Lovac / The Hunter
Australija, 2011, 100 min.
R: Daniel Nettheim
U: Sam Neill, Willem Dafoe, Frances O’Connor

Nedelja, 26. februar

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Identitet mača / Wo Kou De Zong Ji
Kina, 2011, 108 min.
R: Haofeng Xu
U: Yu Chenghui, Song Yang, Zhao Yuanyuan
F: Toronto 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(15.00) Ovde sam / Here I Am
Australija, 2011, 91 min.
R: Beck Cole
U: Shai Pittman, Marcia Langton, Quinaiha Scott, Bruce Carter, Pauline Whyman, Vanessa Worrall
F: Manhajm 2011.

EVROPA U EVROPI
(17.30) Pukotina u školjci / Die Unsichtbare
Nemačka, 2011, 113 min.
R: Christian Schwochow
U: Stine Fischer Christensen, Ulrich Noethen
F: Karlovi Vari 2011.

EVROPA VAN EVROPE
(20.00) Lokalni vampir
Crna Gora, 2011, 90 min.
R: Branko Baletić
U: Mišo Obradović, Gordana Gadžić, Kristina Stevović
F: Pula 2011, HN 2011.

KANADA
(22.30) Rebekini dnevnici / Moth Diaries
Kanada, Irska, 2011, 85 min.
R: Mary Harron
U: Lily Cole, Sarah Gadon, Sarah Bolger, Judy Parfitt, Scott Speedman
F: Toronto 2011.

Ponedeljak, 27. februar

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Tranzitni gradovi / Mudon Al Tranzit
Jordan, 2010, 73 min.
R: Mohhamed Hushki
U: Saba Mubarak, Mohammad Al Qabbani, Ashraf Farah
F: Manhajm 2011.

EVROPA U EVROPI
(15.00) Cigan / Cigán
Slovačka, Češka, 2011, 107 min.
R: Martin Šulik
U: Ján Mižigár, Martin Hangurbadžo, Martina Kotlárová, Miroslav Gulyas, Attila Mokos
F: Karlovi Vari 2011 – nagrada žirija, nagrada Don Kihot

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(17.30) Vodene ruke / Water Hands
Singapur, Srbija, 2011, 96 min.
R: Vladimir Todorović
U: Sara Yang, Lam Fung, Marko Škorić, Tatjana Todorović, Goran Andrejin, Nađa Todorović
F: Roterdam 2011.

EVROPA VAN EVROPE
(20.00) Fleke
Hrvatska, 2011, 94 min.
R: Aldo Tardozzi
U: Iskra Jirsak, Nika Mišković, Živko Anočić, Goran Grgić, Sanja Vejnović, Filip Križan,
Franjo Kuhar

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(22.30) Kinez za poneti / Un Conte Chinois
Argentina, 2011, 100 min.
R: Sebastián Borenszstein
U: Ricardo Darín, Muriel Santa Ana, Ignacio Huang, Enric Rodríguez
N: Najbolji argentinski film 2011, Manhajm 2011.

Utorak, 28. februar

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Gromozeka
Rusija, 2011, 104 min.
R: Vladimir Kott
U: Nikolay Dobrynin, Boris Kamorzin, Leonid Gromov, Yevgeniya Dobrovolskaya, Polina Filonenko
F: Roterdam 2011.

EVROPA U EVROPI
(15.00) One / Elles
Francuska, Poljska, Nemačka, 2011, 96 min.
R: Malgoska Szumowska
U: Juliette Binoche, Joanna Kulig, Anaïs Demoustier
F: Toronto 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(17.30) Draga, s tobom nešto nije u redu / Habibi
Palestina, UAE, SAD, Holandija, 2011, 78 min.
R: Susan Youseff
U: Kais Nashef, Maisa Abd Elhadi, Yussef Abu Warda, Amer Khalil, Najwa Mubarki
F: Toronto 2011.

EVROPA VAN EVROPE
(20.00) Restaurator / Restaurátor
Izrael, 2011, 105 min.
R: Joseph Madmony
U: Sasson Gabai, Henry David, Sara Adler, Nevo Kimchi, Ruth Burstein
F: Karlovi Vari 2011 – najbolji film, Jerusalim 2011 – najbolji film, Sandens 2011 – najbolji scenario

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(22.30) Poslednji dan na Zemlji / 4:44 Last Day On Earth
SAD, 2011, 82 min.
R: Abel Ferrara
U: Willem Dafoe, Shanyn Leigh, Natasha Lyonne, Paul Hipp
F: Venecija 2011.

Sreda, 29. februar

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Industrija Argentina / Industria Argentina
Argentina, 2011, 95 min.
R: Ricardo Diaz Iacoponi
U: Carlos Portaluppi, Eduardo Cutuli, Aymará Rovera, Celina Font, Soledad Silveyra, Daniel Valenzuela, Luis Margani
F: Manhajm 2011.

EVROPA U EVROPI
(15.00) Almajerova ludorija / La Folie Almayer
Belgija, Francuska, 2011, 127 min.
R: Chantal Akerman
U: Stanislas Merhar, Marc Barbé, Aurora Marion, Zac Andrianasolo
F: Toronto 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(17.30) Cuchera
Filipini, 2011, 90 min.
R: Josef Israel Laban
U: Maria Isabel Lopez, Simon Ibarra, Sue Prado, Jon Neri, Isadora Villasquez
F: Toronto 2011.

EVROPA VAN EVROPE
(20.00) Bela so / Marilivit Tetri
Gruzija, 2011, 80 min.
R: Ketevan Machavariani
U: Nino Koridze, Gagi Svanidze, Fea Tsivadze, George Kipshidze, Nestan Kvnikadze, Giorgi Giorganashvili
F: Manhajm 2011.

EVROPA U EVROPI
(22.30) Lovci na glave / Hodejegerne
Norveška, 2011, 101 min.
R: Morten Tyldum
U: Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund, Nikolaj Coster-Waldau
F: Toronto 2011.

Četvrtak, 1. mart

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Draga, s tobom nešto nije u redu / Habibi
Palestina, UAE, SAD, Holandija, 2011, 78 min.
R: Susan Youseff
U: Kais Nashef, Maisa Abd Elhadi, Yussef Abu Warda, Amer Khalil, Najwa Mubarki
F: Toronto 2011.

EVROPA U EVROPI
(15.00) Bez oca / Die Vaterlosen
Austrija, 2011., 94 min.
R: Marie Kreutzer
U: Andrea Kiendl, Andrea Wenzl, Emily Cox, Philipp Hochmair, Sami Loris
F: Berlinale 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(17.30) Pungsan / Poongsan
Južna Koreja, 2011, 121 min.
R: Juhn Jaihong
U: Yoon Kye-Sang, Kim Gyu-Ri, Jongsoo Kim
F: Rim 2011.

EVROPA VAN EVROPE
(20.00) Maja / Maya
Albanija, 2011, 98 min.
R: Pluton Vasi
U: Genti Kame, Rovena Lule Kuka, Myzaref Zifla, Eva Hasula, Alert Celoaliaj, Xhevahir Zeneli, Arben Derhemi, Marjana Kondi
F: Šangaj 2011, Rejndens 2011, Indija, GOA 2011.

EVROPA U EVROPI
(22.30) Parkirani / Parked
Irska, 2010, 90 min.
R: Darragh Byrne
U: Colm Meaney, Colin Morgan, Milka Ahlroth, Stuart Graham, Michael McElhatton, David Wilmot
F: Manhajm 2011.

Petak, 2. mart

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Kinez za poneti / Un Conte Chinois
Argentina, 2011, 100 min.
R: Sebastián Borenszstein
U: Ricardo Darín, Muriel Santa Ana, Ignacio Huang, Enric Rodríguez
N: Najbolji argentinski film 2011, Manhajm 2011.

KANADA
(15.00) Prodavac / Le Vendeur
Kanada, 2011, 107 min.
R: Sébastien Pilote
U: Gilbert Sicotte, Nathalie Cavezzali, Jeremy Tessier, Jean-Francois Boudreau
F: Sandens 2011, Manhajm 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(17.30) Identitet mača / Wo Kou De Zong Ji
Kina, 2011, 108 min.
R: Haofeng Xu
U: Yu Chenghui, Song Yang, Zhao Yuanyuan
F: Toronto 2011.

EVROPA VAN EVROPE
(20.00) Budućnost je večna / Gelecek Uzun Surer
Turska, Francuska, Nemačka, 2011, 108 min.
R: Özcan Alper
U: Gaye Gursel, Durukan Ordu, Sarkis Seropyan, Osman Karakoc, Erdal Kirik
F: Toronto 2011.

KANADA
(22.30) Romeo 11 / Romeo Eleven
Kanada, 2011, 100 min.
R: Ivan Grbović
U: Ali Ammar, Joseph Bou Nassar, Sanda Bourenane
F: Karlovi Vari 2011 – nagrada ekumenskog žirija, Solun 2011 – nagrada za ljudske vrednosti

Subota, 3. mart

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Vulkan / Eldfjall
Island, Danska, 2011, 95 min.
R: Rúnar Rúnarsson
U: Margrét Helga Jóhannsdóttir, Theódór Júlíusson, Elma Lisa Gunnarsdóttir
F: Kan 2011., Toronto 2011., Valjadolid 2011 – najbolji mladi reditelj, Transilvanija 2011 – najbolja režija, Rejkjavik 2011 – nagrada FIPRESCI, najbolji film

KANADA
(15.00) Oliver Šerman / Oliver Sherman
Kanada, 2010, 82 min.
R: Ryan Redford
U: Garret Dillahunt, Donal Logue, Molly Parker, Kaelan Meunier, Ava Corbeil, Marc Strange
F: Manhajm 2011.

KANADA
(17.30) Rebekini dnevnici / Moth Diaries
Kanada, Irska, 2011, 85 min.
R: Mary Harron
U: Lily Cole, Sarah Gadon, Sarah Bolger, Judy Parfitt, Scott Speedman
F: Toronto 2011.

EVROPA VAN EVROPE
(20.00) Beduin
Rusija, 2011, 90 min.
R: Igor Vološin
U: Olga Simonova, Mikhail Yevlanov, Serafima Migay
F: Karlovi Vari 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(22.30) Život bez principa / Dyut Meng Gam
Hong Kong, 2011, 107 min.
R: Johnnie To
U: Lau Ching Wan, Richie Jen, Denise Ho
F: Venecija 2011., Toronto 2011.

Nedelja, 4. mart

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(12.30) Pungsan / Poongsan
Južna Koreja, 2011, 121 min.
R: Juhn Jaihong
U: Yoon Kye-Sang, Kim Gyu-Ri, Jong-soo Kim
F: Rim 2011.

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(15.00) Vulkan / Eldfjall
Island, Danska, 2011, 95 min.
R: Rúnar Rúnarsson
U: Margrét Helga Jóhannsdóttir, Theódór Júlíusson, Elma Lisa Gunnarsdóttir
F: Kan 2011., Toronto 2011., Valjadolid 2011 – najbolji mladi reditelj, Transilvanija 2011 – najbolja režija, Rejkjavik 2011 – nagrada FIPRESCI, najbolji film

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(17.30) Poslednji dan na Zemlji / 4:44 Last Day On Earth
SAD, 2011, 82 min.
R: Abel Ferrara
U: Willem Dafoe, Shanyn Leigh, Natasha Lyonne, Paul Hipp
F: Venecija 2011.

EVROPA U EVROPI
(20.00) Stanje šoka
Slovenija, Bugarska, Srbija, BiH, Makedonija, 2011, 92 min.
R: Andrej Košak
U: Martin Marion, Urška Hlebec, Nikola Kojo, Aleksandra Balmazović, Emir Hadžihafisbegović, Vlado Novak

EVROPA U EVROPI
(22.30) Sveti Nikola / Sint
Holandija, 2010, 88 min.
R: Dick Maas
U: Huub Stapel, Egbert-Jan Weeber, Caro Lenssen, Bert Luppes, Escha Tanihatu
F: Karlovi Vari 2011.

 

 

PROGRAM u Kinoteci

Subota, 25. februar
OMAŽ PITERU BOGDANOVIČU
(20.00) Poslednja bioskopska predstava / The Last Picture Show
1971, 118 min.

Nedelja, 26. februar
OMAŽ JIRŽIJU MENCLU
(17.30) Strogo kontrolisani vozovi / Closely Watched Trains
1966, 93 min.

OMAŽ PITERU BOGDANOVIČU
(20.00) Mesec od papira / Papermoon
1973, 102 min.

Ponedeljak, 27. februar
OMAŽ JIRŽIJU MENCLU
(17.30) Hirovito leto / Capricious Summer
1968, 74 min.

OMAŽ PITERU BOGDANOVIČU
(20.00) Što te tata pušta samu? / What’s Up Doc?
1972, 94 min.

Utorak, 28. februar
OMAŽ MENAHEMU GOLANU
(17.30) Gangster Lepke / Lepke
1975, 110 min.

OMAŽ PITERU BOGDANOVIČU
(20.00) Bioskop za groš / Nickleodeon
1976, 121 min.

Sreda, 29, februar
OMAŽ MENAHEMU GOLANU
(17.30) Bolero
1984, 105 min.

OMAŽ PITERU BOGDANOVIČU
(20.00) Dejzi Miler / Daisy Miller
1974, 91 min.

Četvrtak, 1. mart
OMAŽ MENAHEMU GOLANU
(17.30) Mata Hari
1985, 108 min.

OMAŽ PITERU BOGDANOVIČU
(20.00) Maska / Mask
1985, 120 min.

Petak, 2. mart
(17.30) PROSLAVA DANA MUZEJA KINOTEKE

Subota, 3. mart
OMAŽ MENAHEMU GOLANU
(17.30) Manifesto
1988, 96 min.

OMAŽ PITERU BOGDANOVIČU
(20.00) Dan kada su se svi smejali / They All Laughed
1981, 115 min.

Nedelja, 4. mart
OMAŽ MENAHEMU GOLANU
(17.30) Obarač / Over The Top
1987, 93 min.

OMAŽ PITERU BOGDANOVIČU
(20.00) Zaljubljeni porotnik / Ilegally Yours
1988, 102 min.

Program u Sava centru

Program u Dvorani KCB

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.