Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Festivali » FEST 2012: Program u Sava centru

FEST 2012: Program u Sava centru

40. FEST pod sloganom „U svetu velikih“ biće održan od 24. februara do 4. marta. Za to vreme biće prikazana 72 premijerna filma, kao i dvadesetak ostvarenja u retrospektivama.

Program će se održavati u Sava centru (Milentija Popovića 9), Dvorani Kulturnog centra Beograda (Kolarčeva 6), Domu omladine Beograda (Makedonska 22) i u Jugoslovenskoj kinoteci (Kosovska 11).

Cene ulaznica u Sava centru: 200 dinara (11.00 i 13.30), 250 dinara (16.30) i 300 dinara (19.00 i 22.00). Ulaznice će moći da se kupe od 1. februara na blagajnama dvorana i u Bilet centru. FEST zadržava pravo izmene programa. (danubeogradu.rs)

PROGRAM u Sava centru

Petak, 24. februar

GLAVNI PROGRAM
Svečano otvaranje (cena ulaznice: 500 din.)
(19.00) Drvo života / The Tree Of Life
SAD, 2011, 138 min.
R: Terrence Malick
U: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Hunter McCracken
F: Kan 2011 – Zlatna palma, Satelit nagrade – najbolji originalni scenario Terrence Malick, najbolja sporedna ženska uloga Jessica Chastain

GLAVNI PROGRAM
(23.00) Ovo mora da je to mesto / This Must Be The Place
Italija, Francuska, Irska, 2011, 118 min.
R: Paolo Sorrentino
U: Sean Penn, Judd Hirsch, Eve Hewson, Kerry Condon, Harry Dean Stanton, Frances McDormond
F: Kan 2011.

Subota, 25. februar

GLAVNI PROGRAM
(11.00) Drvo života / The Tree Of Life
SAD, 2011, 138 min.
R: Terrence Malick
U: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Hunter McCracken
F: Kan 2011 – Zlatna palma, Satelit nagrade – najbolji originalni scenario Terrence Malick, najbolja sporedna ženska uloga Jessica Chastain

GLAVNI PROGRAM
(13.30) Ovo mora da je to mesto / This Must Be The Place
Italija, Francuska, Irska, 2011, 118 min.
R: Paolo Sorrentino
U: Sean Penn, Judd Hirsch, Eve Hewson, Kerry Condon, Harry Dean Stanton, Frances McDormond
F: Kan 2011.

BRITANIKA
(16.30) Džejn Ejr / Jane Eyre
V. Britanija, SAD, 2011, 120 min.
R: Cary Joji Fukunaga
U: Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell, Sally Hawkins, Holliday Grainger
N: LA filmska kritika – nagrada M. Fasbenderu

GLAVNI PROGRAM
(19.00) Koža u kojoj živim / La Piel Que Habito
Španija, 2011, 116 min.
R: Pedro Almodóvar
U: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes, Jan Cornet, Roberto Álamo, Blanca Suárez, Eduard Fernández
F: Kan 2011.

GLAVNI PROGRAM
FEST predstavlja
(22.00) Zalet
Srbija, 22 min.
R: M Stamatov
U: M. Dakić, M. Predić, Z. Cvijanović, E. Kusturica, G. G. Bernal

(22.30) Krvoproliće / Carnage
Francuska, Nemačka, Poljska, Španija, 2011, 79 min.
R: Roman Polanski
U: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly
F: Venecija 2011.

Nedelja, 26. februar

GLAVNI PROGRAM
(11.00) Koža u kojoj živim / La Piel Que Habito
Španija, 2011, 116 min.
R: Pedro Almodóvar
U: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes, Jan Cornet, Roberto Álamo, Blanca Suárez, Eduard Fernández
F: Kan 2011.

GLAVNI PROGRAM
FEST predstavlja
(13.30) Zalet
Srbija, 22 min.
R: M Stamatov
U: M. Dakić, M. Predić, Z. Cvijanović, E. Kusturica, G. G. Bernal

(14.00) Krvoproliće / Carnage
Francuska, Nemačka, Poljska, Španija, 2011, 79 min.
R: Roman Polanski
U: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz, John C. Reilly
F: Venecija 2011.

BRITANIKA
(16.30) Orkanski visovi / Wuthering Heights
V. Britanija, 2011, 129 min.
R: Andrea Arnold
U: James Howson, Kaya Scodelario, Steve Evets, Solomon Glave, Shannon Beer
F: Venecija 2011, Valjadolid 2011 – najbolja fotografija

HOLLYWOOD
(19.00) Ratni konj / War Horse
SAD, 2011, 146 min.
R: Steven Spielberg
U: Emily Watson, David Thewlis, Peter Mullan, Niels Arestrup, Tom Hiddleston, Jeremy Irvine, Benedict Cumberbatch, Toby Kebbell

HOLLYWOOD
(22.00) Vozač / Drive
SAD, 2011, 100 min.
R: Nicolas Winding Refn
U: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Ron Perlman, Christina Hendricks, Albert Brooks, Oscar Isaac
F: Kan 2011 – nagrada za režiju, Holivud 2011 – najbolja sporedna uloga Carey Mulligan

Ponedeljak, 27. februar

HOLLYWOOD
(11.00) Ratni konj / War Horse
SAD, 2011, 146 min.
R: Steven Spielberg
U: Emily Watson, David Thewlis, Peter Mullan, Niels Arestrup, Tom Hiddleston, Jeremy Irvine, Benedict Cumberbatch, Toby Kebbell

HOLLYWOOD
(13.30) Vozač / Drive
SAD, 2011, 100 min.
R: Nicolas Winding Refn
U: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Ron Perlman, Christina Hendricks, Albert Brooks, Oscar Isaac
F: Kan 2011 – nagrada za režiju, Holivud 2011 – najbolja sporedna uloga Carey Mulligan

IZABRANI DOKUMENTARCI
(16.30) Princeza Dajana – Ubistvo / Unlawful Killing
V. Britanija, 2011, 85 min.
R: Keith Allen
U: Mohamad Al Fayed, Lorna Bennett, Phil Cornwell, Tony Curtis, Piers Morgan
F: Kan 2011.

GLAVNI PROGRAM
(19.00) Melanholija / Melancholia
Danska, Švedska, Francuska, Nemačka, 2011, 130 min.
R: Lars Von Trier
U: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Stellan Skaarsgård, John Hurt, Charlotte Rampling
F: Kan 2011 – najbolja ženska uloga K. Dunst, Evropska filmska akademija – najbolji film, fotografija, scenografija

BRITANIKA
(22.00) Moramo da razgovaramo o Kevinu / We Need To Talk About Kevin
V. Britanija, SAD, 2011, 112 min.
R: Lynne Ramsay
U: Tilda Swinton, John C. Reilly, Ezra Miller, Ashley Gerasimovich
F: Kan 2011, London – Najbolji film, Evropska filmska akademija – Najbolja ženska uloga

Utorak, 28. februar

GLAVNI PROGRAM
(11.00) Melanholija / Melancholia
Danska, Švedska, Francuska, Nemačka, 2011, 130 min.
R: Lars Von Trier
U: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Stellan Skaarsgård, John Hurt, Charlotte Rampling
F: Kan 2011 – najbolja ženska uloga K. Dunst, Evropska filmska akademija – najbolji film, fotografija, scenografija

BRITANIKA
(13.30) Moramo da razgovaramo o Kevinu / We Need To Talk About Kevin
V. Britanija, SAD, 2011, 112 min.
R: Lynne Ramsay
U: Tilda Swinton, John C. Reilly, Ezra Miller, Ashley Gerasimovich
F: Kan 2011, London – Najbolji film, Evropska filmska akademija – Najbolja ženska uloga

PANORAMA SVETSKOG FILMA
(16.30) Lovac / The Hunter
Australija, 2011, 100 min.
R: Daniel Nettheim
U: Willem Dafoe, Frances O‘Connor, Sam Neill
F: Toronto 2011.

GLAVNI PROGRAM
(19.00) Dž. Edgar / J. Edgar
SAD, 2011, 137 min.
R: Clint Eastwood
U: Leonardo DiCaprio, Naomi Watts, Armie Hammer, Josh Lucas, Judi Dench

GLAVNI PROGRAM
(22.00) Imamo papu / Habemus Papam
Italija, Francuska, 2011, 102 min.
R: Nanni Moretti
U: Michel Piccoli, Nanni Moretti, Jerzy Stuhr, Renato Scarpa, Franco Graziosi, Margherita Buy, Dario Cantarelli
F: Kan 2011.

Sreda, 29. februara

GLAVNI PROGRAM
(11.00) Dž. Edgar / J. Edgar
SAD, 2011, 137 min.
R: Clint Eastwood
U: Leonardo DiCaprio, Naomi Watts, Armie Hammer, Josh Lucas, Judi Dench

GLAVNI PROGRAM
(13.30) Imamo papu / Habemus Papam
Italija, Francuska, 2011, 102 min.
R: Nanni Moretti
U: Michel Piccoli, Nanni Moretti, Jerzy Stuhr, Renato Scarpa, Franco Graziosi, Margherita Buy, Dario Cantarelli
F: Kan 2011.

EVROPA U EVROPI
(16.30) Videti more / Voir La Mer
Francuska, 2011, 91 min.
R: Patrice Leconte
U: Pauline Lefèvre, Clément Sibony, Nicolas Giraud,Gilles Cohen, Urbain Cancelier, Jean-Claude Bolle-Reddat
F: Toronto 2011.

HOLLYWOOD
(19.00) Potomci / The Descendants
SAD, 2011, 115 min.
R: Alexander Payne
U: George Clooney, Shailene Woodley, Amara Miller, Beau Bridges
N: Zlatni globus za najbolji film, Zlatni globus za najbolju mušku ulogu G. Clooney, Filmski festival Havaji – najbolji film, LA filmska kritika – najbolji film

HOLLYWOOD
(22.00) Dnevnik opijanja / The Rum Diary
SAD, 2011, 120 min.
R: Bruce Robinson
U: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Michael Rispoli, Amber Heard, Richard Jenkins
N: Holivudski filmski festival – nagrada Spotlight za Amber Heard

Četvrtak, 1. mart

HOLLYWOOD
(11.00) Potomci / The Descendants
SAD, 2011, 115 min.
R: Alexander Payne
U: George Clooney, Shailene Woodley, Amara Miller, Beau Bridges
N: Zlatni globus za najbolji film, Zlatni globus za najbolju mušku ulogu G. Clooney, Filmski festival Havaji – najbolji film, LA filmska kritika – najbolji film

HOLLYWOOD
(13.30) Dnevnik opijanja / The Rum Diary
SAD, 2011, 120 min.
R: Bruce Robinson
U: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Michael Rispoli, Amber Heard, Richard Jenkins
N: Holivudski filmski festival – nagrada Spotlight za Amber Heard

EVROPA U EVROPI
(16.30) Žena iz susedstva / La Femme Du 5é
Francuska, V. Britanija, Poljska, 2011, 83 min.
R: Pawel Pawlikowski
U: Kristin Scott Thomas, Ethan Hawke, Joanna Kulig, Samir Guesmi
F: Toronto 2011.

GLAVNI PROGRAM
(19.00) Opasan metod / A Dangerous Method
V. Britanija, Nemačka, Kanada, Švajcarska, 2011, 99 min.
R: David Cronenberg
U: Keira Knightley, Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Sarah Gadon, Vincent Cassel
F: Venecija 2011.

GLAVNI PROGRAM
(22.00) 360 / 360
V. Britanija, Austrija, Francuska, Brazil, 2011, 115 min.
R: Fernando Merielles
U: Rachel Weisz, Jude Law, Anthony Hopkins, Ben Foster, Jamel Debbouze
F: Toronto 2011, London 2011.

Petak, 2. februar

GLAVNI PROGRAM
(11.00) Opasan metod / A Dangerous Method
V. Britanija, Nemačka, Kanada, Švajcarska, 2011, 99 min.
R: David Cronenberg
U: Keira Knightley, Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Sarah Gadon, Vincent Cassel
F: Venecija 2011.

GLAVNI PROGRAM
(13.30) 360 / 360
V. Britanija, Austrija, Francuska, Brazil, 2011, 115 min.
R: Fernando Merielles
U: Rachel Weisz, Jude Law, Anthony Hopkins, Ben Foster, Jamel Debbouze
F: Toronto 2011, London 2011.

HOLLYWOOD
(16.30) Dabar / The Beaver
SAD, UAE, 2011, 91 min
R: Jodie Foster
U: Mel Gibson, Jodie Foster, Jennifer Lawrence, Anton Yelchin, Cherry Jones
F: Kan 2011.

HOLLYWOOD
(19.00) Martovske ide / The Ides Of March
SAD, 2011, 100 min.
R: George Clooney
U: Ryan Gosling, George Clooney, Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti, Marisa Tomei, Jeffrey Wright, Evan Rachel Wood
F: Venecija 2011.

GLAVNI PROGRAM
(22.00) Avr / Le Havre
Finska, Francuska, Nemačka, 2011, 93 min.
R: Aki Kaurismäki
U: André Wilms, Kati Outinen, Jean-Pierre Darroussin, Blondin Miguel, Elina Salo, Evelyne Didi
F: Kan 2011 – FIPRESCI, Čikago 2011 – Zlatni Hugo, najbolji film, Minhen 2011 – nagrada Arri Zeiss

Subota, 3. mart

HOLLYWOOD
(11.00) Martovske ide / The Ides Of March
SAD, 2011, 100 min.
R: George Clooney
U: Ryan Gosling, George Clooney, Philip Seymour Hoffman, Paul Giamatti, Marisa Tomei, Jeffrey Wright, Evan Rachel Wood
F: Venecija 2011.

GLAVNI PROGRAM
(13.30) Avr / Le Havre
Finska, Francuska, Nemačka, 2011, 93 min.
R: Aki Kaurismäki
U: André Wilms, Kati Outinen, Jean-Pierre Darroussin, Blondin Miguel, Elina Salo, Evelyne Didi
F: Kan 2011 – FIPRESCI, Čikago 2011 – Zlatni Hugo, najbolji film, Minhen 2011 – nagrada Arri Zeiss

EVROPA U EVROPI
(16.30) Pobuna / Rebellion
Francuska, 2011, 136 min.
R: Mathieu Kassovitz
U: Mathieu Kassovitz, Iabe Lapacas, Malik Zidi, Alexandre Steiger
F: Busan 2011., BFI London, Solun 2011., Stokholm 2011.

BRITANIKA
(19.00) Čelična ledi / The Iron Lady
V. Britanija, 2012, 129 min.
R: Phyllida Lloyd
U: Meryl Streep, Jim Broadbent, Olivia Colman, Anthony Head, Richard E. Grant
N: Zlatni globus za najbolju žensku ulogu, Bostonska nagrada kritike – M. Streep, Njujorška nagrada kritike – M. Streep

GLAVNI PROGRAM
(22.00) Dečak sa biciklom / Le Gamin Au Vélo
Belgija, Francuska, Italija, 2011, 87 min.
R: Jean-Pierre et Luc Dardenne
U: Cécile De France, Thomas Doret, Jérémie Renier, Fabrizio Rongione, Egon Di Mateo
F: Kan 2011 – Gran pri žirija, Evropska filmska akademija 2011 – najbolji scenario, Valjadolid 2011

Nedelja, 4. mart

BRITANIKA
(11.00) Čelična ledi / The Iron Lady
V. Britanija, 2012, 129 min.
R: Phyllida Lloyd
U: Meryl Streep, Jim Broadbent, Olivia Colman, Anthony Head, Richard E. Grant
N: Zlatni globus za najbolju žensku ulogu, Bostonska nagrada kritike – M. Streep, Njujorška nagrada kritike – M. Streep

GLAVNI PROGRAM
(13.30) Dečak sa biciklom / Le Gamin Au Vélo
Belgija, Francuska, Italija, 2011, 87 min.
R: Jean-Pierre et Luc Dardenne
U: Cécile De France, Thomas Doret, Jérémie Renier, Fabrizio Rongione, Egon Di Mateo
F: Kan 2011 – Gran pri žirija, Evropska filmska akademija 2011 – najbolji scenario, Valjadolid 2011

BRITANIKA
(16.30) The Best Exotic Marigold Hotel
V. Britanija, 2011, 118. min.
R: John Madden
U: Bill Nighy, Judy Dench, Maggie Smith, Tom Wilkinson, Dev Patel

FEST PREDSTAVLJA
(19.00) Doktor Rej i đavoli
Srbija, 2012, 93 min.
R: Dinko Tucaković
U: Paul Murray, Dragan Bjelogrlić, Lena Bogdanović, Svetozar Cvetković, Ana Sofrenović, Tihomir Stanić, Jana Milić, Miodrag Krstović, Slobodan Ćustić, Pavle Pekić, Marko Gvero, Bojan Dimitrijević, Gordon Murray

GLAVNI PROGRAM
(22.00) Nespokojni / Restless
SAD, 2011, 91 min.
R: Gus Van Sant
U: Mia Wasikowska, Henry Hopper, Ryo Kase, Lusia Strus
F: Kan 2011.

Ponedeljak, 5. mart

GLAVNI PROGRAM
(19.00 i 21.30) Glumac / The Artist
Francuska, 2011, 100 min.
R: Michel Hazanavicius
U: Jean Dujardin, Bérénice Bejo i John Goodman
N: Pet Zlatnih globusa, 10 nominacija za Oskare

Program u Dvorani KCB

Program u Domu omladine Beograda i Kinoteci

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.