Utorak,  
23. jun 2026.  
 

„Magistri grafike“ u Prodajnoj galeriji „Beograd“

Magistri grafike... Magistri grafike...
Magistri grafike...

U Prodajnoj galeriji „Beograd“ (Kosančićev venac 19), od 18. oktobra (19.00) do 5. novembra biće otvorena izložba „Magistri grafike Akademije umetnosti u Novom Sadu 1992-2010“.

Izložba je koncipirana kao predstavljanje, putem zajedničkog projekta, svih svršenih studenata magistarskih studija novosadske Akademije umetnosti u protekle dve decenije.

Više od dvadeset autora izložiće svoje radove koji, u ovom slučaju, neće govoriti samo o individualnim kvalitetima i pozicioniranju svakog od njih ponaosob na umetničoj sceni, već o kontinuitetu pedagoškog rada jednog od najrelevantnijih centara za edukaciju umetnika, kao i o naporima Katedre grafike poslednjih godina da sistem postdiplomskih studija značajno unapredi. (danubeogradu.rs)