Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoar za februar 2013.
Sever severozapad
Sever severozapad

Kinoteka – repertoar za februar 2013.

Pogledajte repertoar za februar 2013. Jugoslovenske kinoteke (Kosovska 11).

Iz programa izdvajamo FEST 2013, cikluse „Rođeni 2013“, „Postapokalipsa“ i „Ruski revolucionarni eksperiment“, kao i uvek popularni „Po željama gledalaca“. U Studiju „Dr Vlada Petrić“ od 18. do 21. februara (18.00) biće predstavljeno nekoliko filmova Krulica i Grinfildove.

PROGRAM

Petak, 1. februarPostapokalipsa
(18.00) Ja sam legenda (SAD 2007)
(20.00) Planeta majmuna (SAD 1968)

Subota, 2. februar
(16.00) Grad svetla (SAD 2008)
(18.00) Rat (JUG 1960)
(20.00) Knjiga spasa (SAD 2010)

Nedelja, 3. februar
(16.00) Put (SAD 2009)
(18.00) Potomci (SAD 2006)
(20.00) Kešern (JAP 2004)

Ponedeljak, 4. februar
(18.00) Devet (SAD 2009)
(20.00) Terminator – Spasenje (SAD 2009)

Utorak, 5. februar
(18.00) Bodljikava žica (SAD 1996)
(20.00) Vremeplov (SAD 2002)

Sreda, 6. februar
(18.00) Testament ( SAD 1983)
(20.00) Poslednja obala (SAD 1959)

Četvrtak, 7. februarRuski revolucionarni eksperiment
(18.00) Šesti deo sveta (SSSR, 1926)
(19.30) Čovek s kino-aparatom (SSSR, 1929)
(21.00) Zrak smrti (SSSR, 1925)

Petak, 8. februar
(18.00) Kraj Sankt-Peterburga (SSSR, 1927)
(19.30) Mati (SSSR, 1926)
(21.00) Generalna linija (SSSR, 1929)

Subota, 9. ferbuar
(18.00) Devojka sa kutijom (SSSR, 1927)
(19.30) Oklopnjača Potemkin (SSSR, 1925)
(21.00) Zemlja (SSSR, 1930)

Nedelja, 10. februarRođeni 1913
(15.00) Paula (SAD 1952 – Loreta Jang)
(17.00) Kasim – odmetnik iz Zobe (VB 1959 – Viktor Mejčor)
(20.00) Kratak susret (VB 1945 – Trevor Hauard)

Ponedeljak, 11. februar
(15.00) Vampirove ljubavnice (VB/SAD 1970 – Piter Kašing)
(17.00) Odavde do večnosti (SAD 1953 – Bert Lankaster)
(20.00) Alfavil (FRA/ITA 1965 – Edi Konstantin)

Utorak, 12. februar
(15.00) Tajni život Voltera Mitija (SAD 1947 – Deni Kej)
(17.00) Ima li pilota u avionu (SAD 1980 – Lojd Bridžis)
(20.00) Samson i Dalila (SAD 1949 – Hedi Lamar)

Sreda, 13. februar
(15.00) Lepotica i zver (FRA 1946 – Žan Mare)
(17.00) Morski vuk (SAD 1941 – Džon Garfild)
(20.00) Dođi i uzmi (SAD 1936 – Frensis Farmer)

Četvrtak, 14. februarIn memoriam Harry Carey Jr, 1921-2012
(17.00) Junaci Zapada – Nosila je žutu traku (SAD 1949)
(19.00) Karavan hrabrih (SAD 1950)
(21.00) Rančeri napadaju (SAD 1963)

Petak, 15. februar
(17.00) Povratak čoveka zvanog Trinita (ITA 1971)
(19.00) Jahači na duge staze (SAD 1980)
(21.00) Zaljubljeni porotnik (SAD 1988)

Subota, 16. februarIn Memoriam Sergiu Nicolaescu, 1930-2013
(17.00) Besmrtni ratnici (RUM/FRA 1967)
(19.00) Mihajlo Hrabri (RUM/FRA/ITA 1971)
(21.00) Ipova smrt (RUM 1972)

Nedelja, 17. februarIn memoriam Charles Durning, 1923-2012
(17.30) Žaoka (SAD 1973)
(20.00) Naslovna strana (SAD 1974)

Ponedeljak, 18. februar
(17.30) Poslednja zraka sumraka (SAD/NEM 1977)
(20.00) Šarkijeva mašina (SAD 1981)

Utorak, 19. februar
(15.00) Tutsi (SAD 1982)
(17.00) Biti ili ne biti (SAD 1983)
(20.00) Najbolji mali kupleraj u Teksasu (SAD 1982)

Sreda, 20. februarIn memoriam Sol Yurick, 1925-2013
(17.00) Ratnici podzemlja (KAN/SAD 1979)

Sreda, 20. februarIn memoriam Patti Page, 1927-2013
(20.00) Kota Zabriski (SAD1970)

Četvrtak, 21. februarU susret „Umri muški 5“
(15.00) Umri muški (SAD 1988)
(17.00) Umri muški 2 (SAD 1990)
(19.00) Umri muški sa osvetom (SAD 1995)
(21.00) Umri muški 4 (SAD/VB 2007)

Petak, 22. februarPo željama gledalaca
(17.00) Šok koridor (SAD 1963)
(19.00) Šerburski kišobrani (FRA/NEM 1964)
(21.00) Bal vampira (SAD/VB 1967)

Subota, 23. februarFEST 2013.
Omaž: Majkl Medsen (Michael Madsen)
(19.00) Telma i Luiz (SAD/FRA 1991)
(21.00) Ulični psi (SAD 1992)

Nedelja, 24. februar
(19.00) Bekstvo (SAD/JAP 1994)
(21.00) Vrste (SAD 1995)

Ponedeljak, 25. februar
(19.00) Doni Brasko (SAD 1997)
(21.00) Ubiti Bila – II deo (SAD 2004)

Utorak, 26. februar
(19.00) Grad greha (SAD 2005)
(21.00) Pored puta (SAD 2013)

Sreda, 27. februar
Omaž: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)
(19.00) Pozovi M radi ubistva (SAD 1954)
(21.00) Prozor u dvorište (SAD 1954)

Četvrtak, 28. februar
(19.00) Topaz (SAD 1969)
(21.00) Vrtoglavica (SAD 1958)

Petak, 1. mart
(19.00) Sever severozapad (SAD 1959)
(21.00) Psiho (SAD 1960)

Subota, 2. mart
Omaž Albert Mejer (Albert Meyer): Dodela Zlatnog pečata
(19.00) Albertov put (SRB 2012)
Omaž: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)
(21.00) Nevolje sa Harijem (SAD 1955)

Nedelja, 3. mart
(19.00) Marni (SAD 1964)
(21.00) Ptice (SAD 1963)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.