Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za februar 2017.
Kinoteka: Ozloglašena
Kinoteka: Ozloglašena

Kinoteka – repertoari za februar 2017.

Jugoslovenska kinoteka. – Ovo su repertoari za februar 2017.

Ovog meseca u salama Kinoteke biće realizovani ciklusi „Sećanja…“, „Robert Altman na bis“, „Mačke na filmu“, „Moj izbor“, „Filmski maraton – mjuzikl“, „Šok koridor predstavlja“, „Alfred Hičkok“, „Piter Selers na bis“, Festival iranskog filma, „Velikani svetskog filma: Žan-Lik Godar“.

Od 25. februara do 5. marta i u salama Kinoteke, po tradiciji, biće održane projekcije u okviru FEST-a.

Muzej kinoteke, Kosovska 11

Sreda, 1. februar

Sećanje na… Ajaće Parolin (Aiace Parolin)
(17.00) Zavedena i ostavljena (IT/FR, 1963)
Sedotta e abbandonata
ul. Lando Buzanka (Lando Buzzanca), Lola Braćini (Lola Braccini)
r. Pjetro Đermi (Pietro Germi)
f. Ajaće Parolin (Aiace Parolin)

Sećanje na… Dejvid Hamilton (David Hamilton)
(19.00) Laura – senke jednog leta (FR, 1979)
Laura, les ombres de l’ete
ul. Mod Adams (Maud Adams), Don Danlap (Dawn Dunlap),
r. Dejvid Hamilton (David Hamilton)

Sećanje na… Nadin Alari (Nadine Alari)
(21.00) Sasvim obična priča (FR/SRN, 1978)
Une histoire simple
ul. Romi Šnajder (Romy Schneider), Nadin Alari (Nadine Alari)
r. Klod Sote (Claude Sautet)

Četvrtak, 2. februar

(19.00) Sezona mira u Parizu (FR/JUG, 1981)
ul. Dragan Nikolić, Marija Šnajder (Maria Schneider)
r. Predrag Golubović

(21.00) U potrazi za gospodinom Gudbarom (SAD, 1977)
Looking For Mr. Goodbar
ul. Dajen Kiton (Diane Keaton), Ričard Gir (Richard Gere)
r. Ričard Bruks (Richard Brooks)

Petak, 3. februar

Stogodišnjica rođenja Đuzepea de Santisa (Giuseppe de Santis)

(17.00) Dani slave (IT/ŠV, 1945)
Giorni di gloria
Dokumentarni film
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

(19.00) Tragičan lov (IT, 1947)
Caccia tragica
ul. Vivi Đoi (Vivi Gioi), Andrea Čeki (Andrea Checchi)
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

(21.00) Gorak pirinač (IT, 1949)
Riso amaro
ul. Silvana Mangano (Silvana Mangano), Vitorio Gasman (Vittorio Gassmann)
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

Subota, 4. februar

(17.00) Nema mira među maslinama (IT, 1950)
Non c’è pace tra gli ulivi
ul. Raf Valone (Raf Vallone), Lucia Bose (Lucia Bosé)
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

(19.00) Rim u 11 (IT/FR, 1952)
Roma, ore 11
ul. Lucia Bose (Lucia Bosé), Karla Del Pođo (Carla Del Poggio)
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

(21.00) Ana Zakeo (IT, 1953)
Un marito per Anna Zaccheo
ul. Silvana Pampanini (Silvana Pampanini), Amedeo Nacari (Amedeo Nazzari)
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

Nedelja, 5. februar

(16.30) Zabranjene strasti (IT, 1972)
ul. Lino Kapolkio (Lino Capolicchio), Femi Benusi (Femi Benussi)
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

(18.30) Ljudi i vukovi (IT/FR, 1957)
ul. Silvana Mangano (Silvana Mangano), Iv Montan (Yves Montand)
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis), Leopoldo Savona (Leopoldo Savona)

(21.00) Cesta duga godinu dana (IT/JUG, 1958)
La strada lunga un anno
ul. Gordana Miletić, Ivica Pajer
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

Ponedeljak, 6. februar

Sećanje na… Margit Bara (Margit Bara)
(17.00) Kuća pod stenom (MAĐ, 1958)
Haz a sziklak alatt
ul. Margit Bara (Margit Bara), Janoš Gerbe (Janos Gorbe)
r. Karolji Mak (Karoly Makk), Đerđi Hinč (Gyorgy Hintsch)

Sećanje na… Nikola Korabov (Nikola Korabov)
(19.00) Ivan Kondarev (BUG, 1973)
ul. Anton Gorčev (Anton Gorčev), Katja Paskaleva ( Katja Paskaleva)
r. Nikola Korabov (Nikola Korabov)

Sećanje na… Za Za Gabor (Zsa Zsa Gabor)
(21.00) Državni neprijatelj br. 1 (FR/IT, 1953)
L’ennemi public no. 1
ul. Za Za Gabor (Zsa Zsa Gabor), Fernandel (Fernandel)
r. Anri Vernej (Henri Verneuil)

Utorak, 7. februar

Robert Altman na bis
(17.00) MEŠ (SAD, 1970)
MASH
ul. Donald Satrlend (Donald Sutherland), Eliot Guld (Elliot Gould)
r. Robert Altman (Robert Altman)

(19.00) Kockar i bludnica (SAD, 1971)
McCabe and Mrs. Miller
ul. Voren Biti (Warren Beatty), Džuli Kristi (Julie Christie)
r. Robert Altman (Robert Altman)

(21.00) Priviđenja (VB/SAD, 1972)
Images
ul. Suzan Jork (Susannah York), Rene Oberžonoa (Rene Auberjonois)
r. Robert Altman (Robert Altman)

Sreda, 8. februar

(17.30) Svi smo mi lopovi (SAD, 1974)
Thieves Like Us
ul. Kit Karadin (Keith Carradine), Šeli Duval (Shelley Duvall)
r. Robert Altman (Robert Altman)

(20.00) Nešvil (SAD, 1975)
Nashville
ul. Kit Karadin (Keith Carradine), Keren Blek (Karen Black)
r. Robert Altman (Robert Altman)

Četvrtak, 9. februar

(17.30) Igrač (SAD, 1992)
The Player
ul. Tim Robins (Tim Robbins), Greta Skaki (Greta Scacchi)
r. Robert Altman (Robert Altman)

(20.00) Kratki rezovi (SAD, 1993)
Short Cuts
ul. Endi Mekdauel (Andie MacDowell), Džulijen Mur (Julianne Moore)
r. Robert Altman (Robert Altman)

Petak, 10. februar

(17.00) Visoka moda (SAD, 1994)
Pret-a-Porter
ul. Sofija Loren (Sophia Loren), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
r. Robert Altman (Robert Altman)

(20.00) Gosford park (VB/SAD/IT, 2001)
Gosford Park
ul. Megi Smit (Maggie Smith), Kristin Skot Tomas (Christin Scott Thomas)
r. Robert Altman (Robert Altman)

Subota, 11. februar

Mačke na filmu
(17.00) Crna mačka (SAD, 1934)
The Black Cat
ul. Boris Karlof (Boris Karloff), Bela Lugoši (Bela Lugosi)
r. Edgar G. Ulmer (Edgar G. Ulmer)

(18.30) Mačka iz svemira (SAD, 1978)
The Cat from Outer Space
ul. Ken Beri (Ken Berry), Sendi Dankan (Sandy Duncan)
r. Norman Tokar (Norman Tokar)

(20.30) Doručak kod Tifanija (SAD, 1961)
Breakfast at Tiffany’s
ul. Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Džordž Pepard (George Peppard)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

Nedelja, 12. februar

(17.00) Mačak detektiv (SAD, 1965)
That Darn Cat!
ul. Hejli Mils (Hayley Mills), Din Džouns (Dean Jones)
r. Robert Stivenson (Robert Stevenson)

(19.00) Privatni detektiv (SAD, 1973)
Tho Long Goobdye
ul. Eliot Guld (Elliot Gould), Nina van Palandt (Nina van Pallandt)
r. Robert Altman (Robert Altman)

(21.00) Čovek i mačak (SAD, 1974)
Harry and Tonto
ul. Art Karni (Art Carney), Elen Brnstin (Ellen Burstyn)
r. Pol Mazurski (Paul Mazursky)

Ponedeljak, 13. februar

Sećanje na… Tadeuš Hmielevski (Tadeusz Chmielewski)
(17.00) Kako sam započeo Drugi svetski rat (I deo) – Bekstvo (POLj, 1969)
Jak Rozpetalem druga wojne swiatowa (I) – Ucieczka
ul. Marjan Kočinjak (Marian Kociniak), Janina Boronjska (Janina Boronska)
r. Tadeuš Hmielevski (Tadeusz Chmielewski)

(19.00) Kako sam započeo Drugi svetski rat (II deo) – Predajte oružje, molim (POLj, 1969)
Jak Rozpetalem druga wojne swiatowa (II) – Za Bronia
ul. Marjan Kočinjak (Marian Kociniak), Kristina Borovič (Krystyna Borowicz)
r. Tadeuš Hmielevski (Tadeusz Chmielewski)

(21.00) Kako sam započeo Drugi svetski rat (III deo) – Najzad kući (POLj, 1969)
Jak Rozpetalem druga wojne swiatowa (III) – Wsrod Swoich
ul. Marjan Kočinjak (Marian Kociniak), Joana Jedrika (Joanna Jedryka)
r. Tadeuš Hmielevski (Tadeusz Chmielewski)

Utorak, 14. februar

Izabel Iper (Isabelle Huppert)
(17.00) Krik života (FR, 1976)
Docteur Françoise Gailland
ul. Ani Žirardo (Annie Girardot), Izabel Iper (Isabelle Huppert)
r. Žan-Luj Bertučeli (Jean-Louis Bertuccelli)

(19.00) Pletilja čipki (FR/ŠV/SRN, 1976)
La dentellière
ul. Izabel Iper (Isabelle Huppert), Iv Beneiton (Yves Beneyton)
r. Klod Goreta (Claude Goretta)

(21.00) Osam žena (FR/IT, 2002)
8 femmes
ul. Izabel Iper (Isabelle Huppert), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
r. Fransoa Ozon (François Ozon)

Sreda, 15. februar

Moj izbor: Srećko Horvat
(17.00) Čovek u belom odelu (VB, 1951)
The Man in the White Suit
ul. Alek Ginis (Alec Guinness), Džoan Grinvud (Joan Greenwood)
r. Aleksander Mekkendrik (Alexander Mackendrick)

(19.00) Dan kada je Zemlja stala (SAD, 1951)
The Day the Earth Stood Still
ul. Majkl Reni (Michael Rennie), Patriša Nil (Patricia Neal)
r. Robert Vajz (Robert Wise)

(21.00) Invazija trećih bića (SAD, 1956)
Invasion of the Body Snatchers
ul. Kevin MekKarti (Kevin McCarthy), Dena Vinter (Dana Wynter)
r. Don Zigel (Don Siegel)

Četvrtak, 16. februar

(17.00) Poslednja obala (SAD, 1959)
On the Beach
ul. Ava Gardner (Ava Gardner), Gregori Pek (Gregory Peck)
r. Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

(19.00) Alfavil (FR/IT, 1965)
Alphaville, une étrange aventure de Lemmy Caution
ul. Edi Konstantine (Eddie Constantine), Ana Karina (Anna Karina)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(21.00) THX 1138 (SAD, 1971)
THX 1138
ul. Robert Duval (Robert Duvall), Donald Plezens (Donald Pleasance)
r. Džordž Lukas (George Lucas)

Petak, 17. februar

(17.00) TV mreža (SAD, 1976)
Network
ul. Fej Danavej (Faye Dunaway), Vilijam Holden (William Holden)
r. Sidni Almet (Sidney Lumet)

(19.00) Oni žive (SAD, 1988)
They Live
ul. Rodi Pajper (Roddy Piper), Kit Dejvid (Keith David)
r. Džon Karpenter (John Carpenter)

(21.00) Kad ima ljubavi (DAN, 2003)
It’s All About Love
ul. Hoakin Finiks (Joaquin Phoenix), Kler Dejns (Claire Danes)
r. Tomas Vinterberg (Thomas Vinterberg)

Subota, 18. februar

Filmski maraton – mjuzikl

(12.00) Voli me noćas (SAD,1932)
Love me tonight
ul. Moris Ševalije (Maurice Chevalier), Dženet Mekdonald (Jeanette MacDonald)
r. Ruben Mamulijan (Rouben Mamoulian)

(14.00) Da zaigramo (SAD, 1937)
Shall We Dance
ul. Fred Aster (Fred Astair), Džindžer Rodžers (Ginger Rogers)
r. Mark Sendrič (Mark Sandrich)

(16.00) Žena mojih snova (NEM, 1944)
Die Frau meiner Träume
ul. Marika Rek (Marika Rökk), Volfgang Lukši (Wolfgang Lukschy)
r. Georg Jakobi (Geogr Jacoby)

(18.00) Proleće (SSSR, 1947)
Vesna
ul. Ljubov Orlova (Ljubov Orlova), Nikolaj Čerkasov (Nikolaj Čerkasov)
r. Grigorij Aleksandrov (Grigorij Aleksandov)

(20.00) Amerikanac u Parizu (SAD, 1951)
An American in Paris
ul. Džin Keli (Gene Kelly), Lesli Karon (Leslie Caron)
r. Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

(22.00) Revolveraš iz Arizone (ČSSR, 1964)
Limonadovy Joe
ul. Karel Fiala (Karel Fiala), Miloš Kopecki (Miloš Kopecky)
r. Oldrih Lipski (Oldrich Lipsky)

Nedelja, 19. februar

FIlmski maraton – mjuzikl

(12.00) Gospođice iz Rošfora (FR, 1967)
Les Demoiselles de Rochefort
ul. Katrin Denev (Catherine Deneuve), Fransoaz Dorleak (Francoise Dorlèac)
r. Žak Demi (Jacques Demy)

(14.00) Tomi (VB, 1975)
Tommy
ul. Oliver Rid (Oliver Reed), En Margret (Ann-Margret)
r. Ken Rasel (Ken Russell)

(16.00) Briljantin (SAD, 1978)
Grease
ul. Džon Travolta (John Travolta), Olivija Njutn-Džon (Olivia Newton – John)
r. Randal Klejser (Randal Kleiser)

(18.00) Bal (IT, 1983)
Le Bal
ul. Etjen Gišar (Etienne Guichard), Režis Buke (Règis Bouquet)
r. Etore Skola (Ettore Scola)

(20.00) Čikago (SAD/NEM, 2002)
Chicago
ul. Rene Zelveger (Renèe Zellweger), Ketrin Zita Džons (Catherine Zeta-Jones)
r. Rob Maršal (Rob Marschall)

(22.00) Lak za kosu (SAD, 2007)
Hairspray
ul. Džon Travolta (John Travolta), Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer)
r. Adam Šenkmen (Adam Shankman)

Ponedeljak, 20. februar

Šok koridor predstavlja: Ejbel Ferara (Abel Ferrara)
(17.00) Kradljivci tela (SAD, 1993)
Body Snatchers
ul. Gebrijel Anvar (Gabrielle Anwar), Meg Tili (Meg Tilly)
r. Ejbel Ferara (Abel Ferrara)

(19.00) Anđeo osvete (SAD, 1980)
Ms. 45
ul. Zoe Lund (Zoe Lund), Albert Sinkis (Albert Sinkys)
r. Ejbel Ferara (Abel Ferrara)

(21.00) Njujork, grad straha (SAD, 1984)
Fear City
ul. Tom Berindžer (Tom Berenger), Džek Skalia (Jack Scalia)
r. Ejbel Ferara (Abel Ferrara)

Utorak, 21. februar

(17.00) Pomračenje svesti (SAD/FR, 1997)
The Blackout
ul. Metju Modin (Matthew Modine), Klaudija Šifer (Claudia Schiffer)
r. Ejbel Ferara (Abel Ferrara)

(19.00) Zli poručnik (SAD, 1992)
Bad Lieutenant
ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Viktor Argo (Victor Argo)
r. Ejbel Ferara (Abel Ferrara)

(21.00) Kralj Njujorka (IT/SAD, 1990)
King of New York
ul. Kristofer Voken (Christopher Walken), Dejvid Karuzo (David Caruso)
r. Ejbel Ferara (Abel Ferrara)

Sreda, 22. februar

Nema sreda: Fridrih Vilhelm Murnau – „Zora“ nemačkog filma
(17.00) Nosferatu (NEM, 1922)
Nosferatu – Eine Symphonie des Grauens
ul. Maks Šrek (Max Schreck), Gustav fon Vangenhejm (Gustav von Wangenheim)
r. Fridrih Vilhelm Murnau (Friedrich Wilhelm Murnau)

(19.00) Poslednji čovek (NEM, 1923)
Der Letzte Mann
ul. Emil Janings (Emil Jannings), Mali Delšaft (Maly Delschaft)
r. Fridrih Vilhelm Murnau (Friedrich Wilhelm Murnau)

(21.00) Faust (NEM, 1926)
Faust
ul. Gesta Ekman (Gosta Ekman), Emil Janings (Emil Jannings)
r. Fridrih Vilhelm Murnau (Friedrich Wilhelm Murnau)

Četvrtak, 23. februar

Dokumentarni četvrtak: Britanski dokumentaristički pokret
(17.00) Ribarski brodovi / Nošeni strujama (VB, 1929)
Drifters
r. Džon Grirson (John Grierson)

Noćna pošta (VB, 1936)
Night Mail
r. Bejzil Rajt (Basil Wright), Hari Vot (Harry Watt)

Lice od uglja (VB, 1936)
Coal Face
r. Alberto Kavalkanti (Alberto Cavalcanti)

(19.00) Pesma Cejlona (VB, 1934/35)
The Song of Ceylon
r. Bejzil Rajt (Basil Wright)

Severno more (VB, 1938)
North Sea
r. Hari Vot (Harry Watt)

(21.00) Požari su počeli (VB, 1943)
Fires Are Started
r. Hemfri Dženings (Humphrey Jennings)

Petak, 24. februar

Sećanje na… Vilijam Piter Blati (William Peter Blatty)
(17.00) Isterivač đavola (SAD, 1973)
The Exorcist
ul. Maks von Sidou (Max von Sydow), Linda Bler (Linda Blair)
r. Vilijam Fridkin (William Friedkin)
sc. Vilijam Piter Blati (William Peter Blatty)

(19.00) Isterivač đavola III (SAD, 1990)
The Exorcist III
ul. Džordž Si Skot (George C. Scott), Ed Flanders (Ed Flanders)
r. Vilijam Piter Blati (William Peter Blatty)

(21.00) Deveta konfiguracija (SAD, 1980)
The Ninth Configuration
ul. Stejsi Kič (Stacy Keach), Skot Vilson (Scott Wilson)
r. Vilijam Piter Blati (William Peter Blatty)

Subota, 25. februar – nedelja, 5. mart

45. FEST – najava i program

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Sreda, 1. februar

(10.00) Poverljivo iz L.A. (SAD, 1997)
L.A. Confidential
ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(12.30) Zlatni momci (SAD, 2000)
Wonder Boys
ul: Majkl Daglas (Michael Douglas), Tobi Megvajer (Tobey Maguire)
R: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

Alfred Hičkok

(18.00) Ucena (VB, 1929)
Blackmail
ul.Eni Ondra (Anny Ondra), Džon Longden (John Longden)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

(20.30) Krčma Jamajka (VB, 1939)
Jamaica Inn
ul. Morin O’Hara (Maureen O’Hara), Čarls Loton (Charles Laughton)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Četvrtak, 2. februar

(10.00) Zlatni momci (SAD, 2000)
Wonder Boys
ul. Majkl Daglas (Michael Douglas), Tobi Megvajer (Tobey Maguire)
r. Kurtis Henson (Curtis Hanson)

(12.30) Živeti i umreti u L.A. (SAD, 1985)
To Live and Die in L.A.
ul. Vilem Defo (Willem Dafoe), Vilijem Pitersen (William Petersen)
r. Vilijem Fridkin (William Friedkin)

(18.00) Začaran (SAD, 1945)
Spellbound
ul. Gregori Pek (Gregory Peck), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

(20.30) Ozloglašena (SAD, 1946)
Notoriuous
ul. Keri Grant (Cary Grant), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Petak, 3. februar

(10.00) Živeti i umreti u L.A. (SAD, 1985)
To Live and Die in L.A.
ul. Vilem Defo (Willem Dafoe), Vilijem Pitersen (William Petersen)
r. Vilijem Fridkin (William Friedkin)

Piter Selers na bis

(12.30) Nikada ne popuštaj (VB, 1960)
Never Let Go
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Ričard Tod (Richard Todd)
r. Džon Giljermin (John Guillermin)

(18.00) Konopac (SAD, 1948)
The Rope
ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Farli Grejndžer (Farley Granger)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

(20.30) Nazovi M radi ubistva (SAD, 1954)
Dial M for Murder
ul. Grejs Keli (Grace Kelly), Rej Milard (Ray Millard)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Subota, 4. februar

(10.00) Nikada ne popuštaj (VB, 1960)
Never Let Go
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Ričard Tod (Richard Todd)
r. Džon Giljermin (John Guillermin)

(12.30) Za igru je potrebno dvoje (VB, 1962)
Only Two Can Play
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Mej Zeterlig (Mai Zetterling)
r. Sidni Gilijat (Sidney Gilliat)

(18.00) Prozor u dvorište (SAD, 1954)
Rear Window
ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Grejs Keli (Grace Kelly)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

(20.30) Drž’te lopova (SAD, 1955)
To Catch a Thief
ul. Keri Grant (Cary Grant), Grejs Keli (Grace Kelly)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Nedelja, 5. februar

(10.00) Za igru je potrebno dvoje (VB, 1962)
Only Two Can Play
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Mej Zeterlig (Mai Zetterling)
r. Sidni Gilijat (Sidney Gilliat)

(12.30) Valcer toreadora (VB, 1962)
Waltz of the Toreadors
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Deni Robin (Dany Robyn)
r. Džon Giljermin (John Guillermin)

(18.00) Čovek koji je suviše znao (SAD, 1956)
The Man Who Knew Too Much
ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Doris Dej (Doris Day)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

(20.30) Vrtoglavica (SAD, 1958)
Vertigo
ul. Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Ponedeljak, 6. februar

(18.00) Sever-severozapad (SAD, 1959)
North by Northwest
ul. Keri Grant (Cary Grant), Iv Meri Seint (Eva Marie Saint)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

(20.30) Psiho (SAD, 1960)
Psycho
ul. Entoni Perkins (Anhony Perkins), Dženet Li (Janet Leigh)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Utorak, 7. februar

(10.00) Valcer toreadora (VB, 1962)
Waltz of the Toreadors
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Deni Robin (Dany Robyn)
r. Džon Giljermin (John Guillermin)

(12.30) Pucanj u tami (VB/SAD, 1964)
A Shot in the Dark
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Elke Zomer (Elke Sommer)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(18.00) Ptice (SAD, 1963)
The Birds
ul. Rod Tejlor (Rod Taylor), Tipi Hedren (Tippi Hedren)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

(20.30) Marni (SAD, 1964)
Marnie
ul. Tipi Hedren (Tippi Hedren), Šon Koneri (Sean Connery)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Sreda, 8. februar

(10.00) Pucanj u tami (VB/SAD, 1964)
A Shot in the Dark
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Elke Zomer (Elke Sommer)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(12.30) Doktor Strejndžlav (SAD/VB, 1964)
Dr. Strangelove
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Džordž Si Skot (George C. Scott)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Festival iranskog filma

(20.00) Melburn (IRN, 2014)
Melburn
ul. Pejman Mo’adi (Payman Moaadi), Negar Džavaherian (Negar Javaherian)
r. Nima Džavidi (Nima Javidi)

Četvrtak, 9. februar

(10.00) Doktor Strejndžlav (SAD/VB, 1964)
Dr. Strangelove
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Džordž Si Skot (George C. Scott)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

(12.30) Šta je novo mačkice (FR/SAD, 1965)
What’s New Pussycat
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Piter O’Tul (Peter O’Toole)
r. Klajv Doner (Clive Donner), Ričard Talmadž (Richard Talmadge)

(20.00) Riba i mačka (IRN, 2013)
Māhi Va Gorbeh
ul. Babak Karimi Tari (Babak Karimi Tari), Said Ebrahimifar (Saeed Ebrahimifar)
r. Šahram Mokri (Shahram Mokri)

Petak, 10. februar

(10.00) Šta je novo mačkice (FR/SAD, 1965)
What’s New Pussycat
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Piter O’Tul (Peter O’Toole)
r. Klajv Doner (Clive Donner), Ričard Talmadž (Richard Talmadge)

(12.30) Kazino Rojal (VB/SAD, 1967)
Casino Royale
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Orson Vels (Orson Welles)
r. Ken Hjuz (Ken Hughes), Džon Hjuston (John Huston)…

(20.00) Telohranitelj (IRN, 2016)
Bādigārd
ul. Parviz Parastui (Parviz Parastoui), Merila Zarei (Merila Zarei)
r. Ebrahim Hatamikia (Ebrahim Hatamikia)

Subota, 11. februar

(10.00) Kazino Rojal (VB/SAD, 1967)
Casino Royale
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Orson Vels (Orson Welles)
r. Ken Hjuz (Ken Hughes), Džon Hjuston (John Huston)…

(12.30) Zabava (SAD, 1968)
The Party
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Klodin Lonže (Claudine Longet)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(20.00) Gde su mi cipele? (IRN, 2016)
Kafsh-hāyam Ku?
ul. Reza Kianian (Reza Kianian), Roja Nonahali (Roya Nonahali)
r. Kiumars Purhamad (Kiumars Poorahmad)

Nedelja, 12. februar

(10.00) Zabava (SAD, 1968)
The Party
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Klodin Lonže (Claudine Longet)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(12.30) Voleo sam hipi devojku (SAD, 1968)
I Love You, Alice B. Toklas!
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Džo Van Flit (Joe Van Fleet)
r. Haj Averbek (Hy Averback)

(20.00) Slatki ukus mašte (IRN, 2014)
ul. Šahab Hoseini (Shahab Hoseini), Nazanin Bajati (Nazanin Bayati)
r. Kamal Tabrizi (Kamal Tabrizi)

Ponedeljak, 13. februar

Velikani svetskog filma: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(17.00) Tribina Eksplozija slobode.
Učesnici: Milutin Petrović, Joca Jovanović.
Moderator: Radiša Cvetković.

(19.00) Koketna žena (FR, 1955)
Une femme coquette
ul. Marija Lisandr (Maria Lysandre), Rolan Tomačof (Roland Tolmatchoff)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Šarlota i Veronika (FR, 1959)
Charlotte et Véronique, ou Tous les garçons s’appellent Patrick
ul. Žan-Klod Briali (Jean-Claude Brialy), An Kolet (Anne Collette)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Šarlota i njen Žil (FR, 1960)
Charlotte et son Jules
ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), An Kolet (Anne Collette)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(21.00) Do poslednjeg daha (FR, 1960)
À bout de souffle
ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Utorak, 14. februar

(10.00) Voleo sam hipi devojku (SAD, 1968)
I Love You, Alice B. Toklas!
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Džo Van Flit (Joe Van Fleet)
r. Haj Averbek (Hy Averback)

(12.30) Povratak Pinka Pantera (VB, 1975)
The Return of the Pink Panher
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(19.00) Priča o ljubavi (FR, 1961)
Une histoire d’eau
ul. Žan-Klod Briali (Jean-Claude Brialy), Karolin Dim (Caroline Dim)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard), Fransoa Trifo (François Truffaut)

Žena je žena (FR/IT, 1961)
Une femme est une femme
ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ana Karina (Anna Karina)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(21.00) Sedam smrtnih grehova / Lenjost (IT/FR, 1962)
Les sept péchés capitaux / La paresse
ul. Edi Konstantin (Eddie Constantine), Nikol Miler (Nicole Mirel)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Živeti život (FR, 1962)
Vivre sa vie: Film en douze tableaux
ul. Ana Karina (Anna Karina), Sadi Rebo (Sady Rebbot)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Sreda, 15. februar

(17.00) Mali vojnik (FR, 1963)
Le petit soldat
ul. Ana Karina (Anna Karina), Mišel Subor (Michel Subor)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(19.00) Promocija knjige „Godard“, izdavačke kuće Sandorf.
Učesnici: Miroljub Stojanović, Ivan Sršen, Dario Grgić.
Moderator: Radiša Cvetković.

(21.00) Rogopag (priča Novi svet) (IT/FR, 1963)
Ro.Go.Pa.G. (segment „Il nuovo mondo“)
ul. Žan-Mark Bori (Jean-Marc Bory), Aleksandra Stjuart (Alexandra Stewart)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard), Ugo Gregoreti (Ugo Gregoretti), Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini), Roberto Roselini (Roberto Rossellini)

Četvrtak, 16. februar

(17.00) Karabinjeri (FR/IT, 1963)
Les carabiniers
ul. Patris Mule (Patrice Moullet), Marino Mase (Marino Masé)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(19.00) Prezir (FR/IT, 1963)
Le mépris
ul. Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(21.00) Udata žena (FR, 1964)
Une femme mariée: Suite de fragments d’un film tourné en 1964
ul. Bernar Noel (Bernard Noël), Maša Meril (Macha Méril)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Petak, 17. februar

(10.00) Povratak Pinka Pantera (VB, 1975)
The Return of the Pink Panher
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Kristofer Plamer (Christopher Plummer)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(12.30) Poziv na večeru sa ubistvom (SAD, 1976)
Murder by Death
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Alek Ginis (Alec Guiness)
r. Rober Mur (Robert Moore)

(17.00) Izvođenje izabranih scena iz Godarovih filmova sa glumcima ispred sale.
Režija: Radiša Cvetković

(19.00) Neobična banda (FR, 1964)
Bande à part
ul. Ana Karina (Anna Karina), Daniel Žirard (Danièle Girard)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(21.00) Ludi Pjero (FR/IT, 1965)
Pierrot le fou
ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ana Karina (Anna Karina)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Subota, 18. februar

(10.00) Poziv na večeru sa ubistvom (SAD, 1976)
Murder by Death
ul. Piter Selers (Peter Sellers), Alek Ginis (Alec Guiness)
r. Rober Mur (Robert Moore)

(12.30) Ledeno doba (SAD, 2002)
Ice Age
Animirani film
r. Kris Vedž (Chris Wedge)

(17.00) Alfavil (FR/IT, 1965)
Alphaville, une étrange aventure de Lemmy Caution
ul. Edi Konstantine (Eddie Constantine), Ana Karina (Anna Karina)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(19.00) Muški rod, ženski rod (FR/ŠVE, 1966)
Masculin féminin
ul. Žan-Pjer Leo (Jean-Pierre Léaud), Šantal Goja (Chantal Goya)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(21.00) Made in USA (FR, 1966)
ul. Ana Karina (Anna Karina), Laslo Sabo (László Szabó)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Nedelja, 19. februar

(10.00) Ledeno doba (SAD, 2002)
Ice Age
Animirani film
r. Kris Vedž (Chris Wedge)

(12.30) Pasji sinovi (SAD, 1981)
S.O.B.
ul. Džuli Endruz (Julie Andrews), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(15.00) Daleko od Vijetnama (Priča oko kamere) (FR, 1967)
Dokumentarni film
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard), Klod Leluš (Claude Lelouch), Alen Rene (Alain Resnais), Vilijam Klajn (William Klein), Joris Ivens (Joris Ivens)

(17.00) Kineskinja (FR, 1967)
La chinoise
ul. Žan-Pjer Lod (Jean-Pierre Léaud), An Viazemski (Anne Wiazemsky)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

(19.00) Tribina Kraj revolucije je uvek početak nove – Razgovori o novim tendencijama Godarovog stvaralaštva.
Učesnici: Ivan Velisavljević, Marko Kostić, Saša Radojević.
Moderator: Marko Grba Singh

(21.00) Vikend (FR/IT, 1967)
Week End
ul. Mirej Dark (Mireille Darc), Žan Jan (Jean Yanne)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Ponedeljak, 20. februar

(18.00) Buntovnik bez razloga (SAD, 1955)
Rebel Without a Cause
ul. Džejms Din (James Dean), Natali Vud (Natalie Wood)
r. Nikolas Rej (Nicholas Ray)

Sećanje na… Dinko Tucaković

(20.30) Doktor Rej i đavoli (RS/CG, 2012)
ul. Dragan Bjelogrlić, Pol Leonard Marej (Paul Leonard Murray)
r. Dinko Tucaković

Utorak, 21. februar

(10.00) Pasji sinovi (SAD, 1981)
S.O.B.
ul. Džuli Endruz (Julie Andrews), Robert Von (Robert Vaughn)
r. Blejk Edvards (Blake Edwards)

(12.30) Priča sa zapadne strane (SAD, 1961)
West Side Story
ul. Natali Vud (Natalie Wood), Rita Moreno (Rita Moreno)
r. Džerom Robins (Jerome Robins), Robert Vajs (Robert Wise)

Gojko Mitić

(20.30) Velika zmija (DRN, 1967)
Chingachgook, die grosse Schlange
ul. Gojko Mitić, Rolf Remer (Rolf Römer)
r. Rihard Grošop (Richard Groschopp

Sreda, 22. februar

(10.00) Priča sa zapadne strane (SAD, 1961)
West Side Story
ul. Natali Vud (Natalie Wood), Rita Moreno (Rita Moreno)
r. Džerom Robins (Jerome Robins), Robert Vajs (Robert Wise)

(13.00) Roki (SAD, 1976)
Rocky
ul. Silvester Stalone (Sylvester Stallone), Talija Šajr (Talia Shire)
r. Džon G. Avildsen (John G. Avildsen)

(18.00) Blago indijanskog rezervata (DRN, 1970)
Tödlicher Irrtum
ul. Gojko Mitić, Armin Miler-Štal (Armin Mueller-Stahl)
r. Konrad Pecold (Konrad Petzold)

(20.30) Oscerola (DRN, 1972)
ul. Gojko Mitić, Horst Šulce (Horst Schulze)
r. Konrad Pecold (Konrad Petzold)

Četvrtak, 23. februar

(10.00) Roki (SAD, 1976)
Rocky
ul. Silvester Stalone (Sylvester Stallone), Talija Šajr (Talia Shire)
r. Džon G. Avildsen (John G. Avildsen)

(12.30) Talični Tom (FR, 1971)
Lucky Luke
r: Rene Goscini (Rene Goscinny)

(18.00) Veliki poglavica (DRN, 1972)
Tecumseh
ul. Gojko Mitić, Anekatrin Burger (Annekathrin Bürger)
r. Hans Kracert (Hans Kratzert)

(20.30) Apaši (DRN/RUM/SSSR, 1972)
Apachen
ul. Gojko Mitić, Milan Beli
r. Gotfrid Koldic (Gottfried Kolditz)

Petak, 24. februar

(10.00) Talični Tom (FR, 1971)
Lucky Luke
r: Rene Goscini (Rene Goscinny)

(12.30) Od sumraka do svitanja (SAD, 1996)
From Dusk Till Dawn
ul. Džordž Kluni (George Clooney), Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)
r. Robert Rodrigez (Robert Rodriguez)

(18.00) Krvna braća / Braća po krvi (DRN, 1972)
Blutsbrüder
ul. Gojko Mitić, Din Rid (Dean Reed)
r. Verner V. Valrot (Werner W. Wallroth)

(20.30) Skaut (DRN/MON, 1983)
Der Scout
ul. Gojko Mitić, Milan Beli
r. Konrad Pecold (Konrad Petzold)

Subota, 25. februar – nedelja, 5. mart

45. FEST – najava i program

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.