Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za mart 2017.
Kinoteka – repertoari za mart 2017.

Kinoteka – repertoari za mart 2017.

Jugoslovenska kinoteka. – Ovo su repertoari za mart 2017.

Ovog meseca u salama Kinoteke:
• 45. FEST
• Šok koridor predstavlja: Bert I. Gordon
• Otadžbina naša iz ugla stranih filmaša
• Dani vajmarske kulture: Pozni Vajmar
• Beogradski irski festival
• Nema sreda i Dokumentarni četvrtak
• Moj izbor: Elma Tataragić
• Filmska muzika
• 120 godina od prvih snimanja u Srbiji
• Međunarodna smotra arheološkog filma
• Filmovi Pitera Džeksona
• Sećanja…

Muzej kinoteke, Kosovska 11

Do nedelje, 5. marta
45. FEST

Ponedeljak, 6. mart
ŠOK KORIDOR PREDSTAVLjA: BERT I. GORDON
17:00 CARSTVO MRAVA (SAD 1977)
Empire of the Ants
ul. Džoan Kolins (Joan Collins), Robert Lansing (Robert Lansing)
r. Bert I. Gordon (Bert I. Gordon)

19:00 STRAVIČAN DOŽIVLjAJ (SAD 1976)
The Food of the Gods
ul. Maržo Gortner (Marjoe Gortner), Pamela Franklin (Pamela Franklin)
r. Bert I. Gordon (Bert I. Gordon)

21:00 MAGIČNI MAČ (SAD 1962)
The Magic Sword
ul. Bejzil Retboune (Basil Rathbone), Estel Vinvud (Estelle Winwood)
r. Bert I. Gordon (Bert I. Gordon)
Utorak, 7. mart
65 GODINA RADA MUZEJA JUGOSLOVENSKE KINOTEKE
17:00 PLODOVI GNEVA (SAD 1940)
The Grapes of Wrath
Ul. Henri Fonda (Henry Fonda), Džon Karadin (John Carradine)
r:Džon Ford (John Ford)

19:00 TRAGAČI (SAD 1956)
The Searchers
ul: Džon Vejn (John Wayne), Džefri Hanter (Jeffrey Hunter)
r:Džon Ford (John Ford)

21:00 BLEJDRANER (SAD 1982)
Blade Runner
Ul. Harison Ford (Harrison Ford), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
r. Ridli Skot (Ridley Scott)
Sreda, 8. mart
16:30 DVOJE (JUG 1961)
Ul. Beba Lončar, Miha Baloh
r. Aleksandar Saša Petrović

18:30 MOSTOVI OKRUGA MEDISON (SAD 1995)
The Bridges of Madison County
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Meril Strip (Meryl Streep)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

21:00 SEKS I USAMLjENA DEVOJKA (SAD 1964)
Sex and the Single Girl
Ul. Lorin Bekol ( Lauren Bacall), Natali Vud (Natalie Wood)
r. Ričard Kvin (Richard Quinne)
Četvrtak, 9. mart
OTADžBINA NAŠA IZ UGLA STRANIH FILMAŠA
17:00 OLIMPIJA 1.DEO
Olympia 1. Teil – Fest der Völker
Dokumenarni film
r. Leni Rifenšal (Leni Riefenstahl)

19:00 U PLANINAMA JUGOSLAVIJE (JUG/SSSR 1946)
V gorakh Yugoslavii
Ul. Ivan Bernesev (Ivan Bersenev), Nikolaj Mordvinov (Nikolai Mordvinov)
r. Abram Rom (Abram Room)

21:00 PROVERENO NEMA MINA (JUG/SSSR 1965)
Ul. Olga Lisenko (Olga Lysenko), Branko Pleša
r. Zdravko Velimirović, Jurij Lisenko (Yuriy Lysenko)
Petak, 10. mart
17:00 PARTIZANI (JUG/SAD/LIH 1974)
Ul. Rod Tejlor (Rod Taylor), Adam Vest (Adam West)
r. Stole Janković

19:00 SUTJESKA (JUG 1973)
Ul. Ričard Barton (Richard Burton), Irena Papas (Irene Papas)
r. Stipe Delić

21:00 SALON KITI (IT/SRN/FR 1976)
Salon Kitty
Ul. Helmut Berger (Helmut Berger), Ingrid Tulin (Ingrid Thulin)
r. Tinto Bras (Tinto Brass)
Subota, 11. mart
DANI VAJMARSKE KULTURE: POZNI VAJMAR
19:00 PLAVI ANĐEO (NEM 1930)
Der blaue Engel
Ul. Marlen Ditrih (Marlene Dietrich), Emil Janings (Emil Jannings)
r. Jozef fon Šernberg (Josef von Sternberg)

21:00 DEVOJKE U UNIFORMI (NEM 1931)
Mädchen in Uniform
Ul. Dorotea Vik (Dorothea Wieck), Emilia Unda (Emilia Unda)
r. Leontin Sagan (Leontine Sagan), Karl Frelih (Carl Froelich)
Nedelja, 12. mart
19:00 NIČIJA ZEMLjA (NEM 1931)
Niemandsland
Ul. Ernst Buš (Ernst Busch), Valdemar Vladimir Sokolof (Waldemar Vladimir Sokoloff)
r. Viktor Trivas (Victor Trivas)

21:00 KAPETAN IZ KEPENIKA (NEM 1931)
Der Hauptmann von Köpenick
Ul. Maks Adalbert (Max Adalbert), Ernst Dernburg (Ernst Dernburg)
r. Rihard Osvald (Richard Oswald)
Ponedeljak, 13. mart
16:30 Sećanje na… EVGENIJE LAZAREV (Evgenij Lazarev)
VASILIJE SURIKOV (SSSR 1959)
Vasilij Surikov
Ul. Evgenije Lazarev (Evgenij Lazarev), Larisa Kadočnikova (Larisa Kadočnikova)
R. Anatolij Ribakov (Anatolij Rybakov)

18:30 Sećanje na… VLADIMIR ZELjDIN (Vladimir Zel’din)
UČITELj IGRANjA (SSSR 1952)
Učitel’ tancev
Ul. Vladimir Zeljdin (Vladimir Zel’din), Mark Pecovski (Mark Pecovskij)
R. Tatjana Lukaševič (Tat’jana Lukaševič), Vladimir Kancelj (Vladimir Kancel’)

21:00 Sećanje na… SERGEJ MIKAELjAN (Sergej Mikaeljan)
ZALjUBLjEN PO SOPSTVENOJ ŽELjI (SSSR 1982)
Vljublen po sobstvennomu želaniju
Ul. Oleg Jankovski (Oleg Jankovskij), Evgenija Glušenko (Evgenija Glušenko)
R. Sergej Mikaeljan (Sergej Mikaeljan)
Utorak, 14. mart
SEĆANjE NA…KRSTO ŠKANATA
17:00 U SENCI MAGIJE (JUG 1955)
Režija: Krsto Škanata

IZVEŠTAJ IZ SELA ZAVOJ (JUG, 1963)
Režija: Krsto Škanata

PRVI PADEŽ – ČOVEK (JUG, 1964)
Režija: Krsto Škanata

ODRIČEM SE SVETA (JUG, 1965)
Režija: Krsto Škanata

ULjEZ (JUG, 1965)
Režija: Krsto Škanata

RATNIČE, VOLjNO! (JUG,1966)
Režija: Krsto Škanata

NOSTALGIJA VAMPIRA (JUG, 1968)
Režija: Krsto Škanata

19:00 GOSPA KRALjICA HRVATA (JUG, 1992)
Režija: Krsto Škanata

TERORISTI (JUG, 1970)
Režija: Krsto Škanata

21:00 MOŠEVAC (JUG, 1988)
Režija: Krsto Škanata

HVALA NA SLOBODI (JUG, 1988)
Režija: Krsto Škanata

DVANAEST MESECI ZIME (JUG, 1983)
Režija: Krsto Škanata
Sreda, 15. mart
BEOGRADSKI IRSKI FESTIVAL
19:00 PLjAČKA ZA VOJU DUŠU (SAD/VB 2003)
Grand Theft Parsons
Ul. Džoni Noksvil (Johnny Knoxville), Kristina Eplgejt (Christina Applegate)
r. Dejvid Kafri (David Caffrey)

Q&A sa rediteljem Dejvidom Kafrijem posle projekcije filma
Četvrtak, 16. mart
14:00 LjUBAV/MRŽNjA (TV SERIJA) (IR 2010)
Love/Hate
Ul. Kilian Skot (Killian Scott), Tom Von-Lovlor (Tom Vaughan-Lawlor)
r. Dejvid Kafri (David Caffrey)
Prikazivanje nekoliko epizoda tv serije

17:00 KALENIĆ – POSLEDNjI DANI GRADSKE PIJACE (RS 2011)
kratki dokumentarni
r. Ivan Vuković, Milan Miletić
razgovor sa rediteljem filma IVANOM vUKOVIĆEM

MRTVI (VB/IR/SAD/DRN 1987)
The Dead
Ul. Anđelika Hjuston (Anjelica Huston), Donal MekKan (Donal McCann)
r. Džon Hjuston (John Huston)

19:00 SETANTA: STANjE NEZAVISNOSTI (IR 1996)
Setanta: The State of Independence
dokumenatarni film
r. Brajan Vilis (Brian Willis)

GHOST BLUES: PRIČA O RORI GALAGERU (VB 2010)
Ghost Blues: The Story of Rory Gallagher
dukumentarni film
r. Ijan Tulijer (Ian Thuillier)
Petak, 17. mart
17:00 FRENK (VB/IR/SAD 2014)
Frank
Ul. Majkl Fasbender (Michael Fassbender), Domnal Glisan (Domhnall Gleeson)
r. Leonard Leni Abrahamson (Leonard Lenny Abrahamson)
Subota, 18. mart
17:00 DOBRE VIBRACIJE (VB/IR 2012)
Good Vibrations
Ul. Ričard Dormer (Richard Dormer), Džodi Vitaker (Jodie Whittaker)
r. Liza Baros D’sa (Lisa Barros D’Sa), Glen Lejbrn (Glenn Leyburn)

19:00 LUDA MERI (IR 2016)
A Date for Mad Mary
Ul. Šona Kerlslejk (Seána Kerslake), Tara Li (Tara Lee)
r. Daren Torton (Darren Thornton)

21:00 DžO STRAMER: NEPISANA BUDUĆNOST (IR/VB 2007)
Joe Strummer – The Future is Unwritten
Dokumentarni film
r. Džulijen Templ (Julien Temple)
Nedelja, 19. mart
17:00 FRENK (VB/IR/SAD 2014) 95′
Frank
Ul. Majkl Fasbender (Michael Fassbender), Domnal Glisan (Domhnall Gleeson)
r. Leonard Leni Abrahamson (Leonard Lenny Abrahamson)

19:00 DžO STRAMER: NEPISANA BUDUĆNOST (IR/VB 2007)
Joe Strummer – The Future is Unwritten
Dokumentarni film
r. Džulijen Templ (Julien Temple)

21:00 PLjAČKA ZA VOJU DUŠU (SAD/VB 2003)
Grand Theft Parsons
Ul. Džoni Noksvil (Johnny Knoxville), Kristina Eplgejt (Christina Applegate)
r. Dejvid Kafri (David Caffrey)
Ponedeljak, 20. mart
17:00 SETANTA: STANjE NEZAVISNOSTI (IR 1996)
Setanta: The State of Independence
dokumenatarni film
r. Brajan Vilis (Brian Willis)

GHOST BLUES: PRIČA O RORI GALAGERU (VB 2010)
Ghost Blues: The Story of Rory Gallagher
dukumentarni film
r. Ijan Tulijer (Ian Thuillier)

19:00 DOBRE VIBRACIJE (VB/IR 2012)
Good Vibrations
Ul. Ričard Dormer (Richard Dormer), Džodi Vitaker (Jodie Whittaker)
r. Liza Baros D’sa (Lisa Barros D’Sa), Glen Lejbrn (Glenn Leyburn)
Utorak, 21. mart
17:00 LUDA MERI (IR 2016)
A Date for Mad Mary
Ul. Šona Kerlslejk (Seána Kerslake), Tara Li (Tara Lee)
r. Daren Torton (Darren Thornton)

19:00 KALENIĆ – POSLEDNjI DANI GRADSKE PIJACE (RS 2011)
kratki dokumentarni
r. Ivan Vuković, Milan Miletić

MRTVI (VB/IR/SAD/DRN 1987)
The Dead
Ul. Anđelika Hjuston (Anjelica Huston), Donal MekKan (Donal McCann)
r. Džon Hjuston (John Huston)
Sreda, 22. mart
NEMA SREDA: RENE KLER – NOSTALGIČAR FILMSKOG PARIZA
17:00 MEĐUČIN (FR, 1924)
Entr’acte
Uloge: Žan Borlen (Jean Borlin), Fransis Pikabia (Francis Picabia)
Režija: Rene Kler (René Clair)

ZAMIŠLjENO PUTOVANjE (FR, 1925)
Le Voyage imaginaire
Uloge: Doli Dejvis (Dolly Davis), Žan Borlen (Jean Borlin)
Režija: Rene Kler (René Clair)

19:00 PARIZ SPAVA (FR, 1923)
Paris qui dort
Uloge: Anri Rolan (Henry Rollan), Marsel Vale (Marcel Vallée)
Režija: Rene Kler (René Clair)

DVA SRAMEŽLjIVCA (FR, 1927)
Les deux timides
Uloge: Moris de Ferodi (Maurice de Féraudy), Pjer Bačev (Pierre Batcheff)
Režija: Rene Kler (René Clair)

21:00 ITALIJANSKI SLAMNI ŠEŠIR (FR, 1927)
Un Chapeau de paille d’ Italie
Uloge: Olga Čehova (Olga Tschechowa), Alber Prežan (Albert Préjean)
Režija: Rene Kler (René Clair)
Četvrtak, 23. mart
DOKUMENTARNI ČETVRTAK: ROMAN KARMEN
16:30 POVRATAK GEORGI DIMITROVA U MOSKVU (SSSR, 1934)
Doma
Režija: Roman Karmen

KINA U BORBI (SSSR, 1939)
Kitaй v borьbe
Režija: Roman Karmen

DAN NOVOG SVETA (SSSR, 1940)
Denь novogo mira
Režija: Roman Karmen

18:30 ALBANIJA (SSSR, 1945)
Albaniя
Režija: Roman Karmen

GRENADA, GRENADA MOJA (SSSR, 1967)
Grenada, Grenada, Grenada moя
Režija: Roman Karmen

20:30 VELIKI OTADžBINSKI RAT (SSSR, 1965)
Velikaя Otečestvennaя
Režija: Roman Karmen
Petak, 24. mart
MOJ IZBOR ELMA TATARAGIĆ
17:00 TAČNO U PODNE (SAD 1952)
High Noon
Ul. Geri Kuper (Gary Cooper), Gejs Keli (Grace Kelly)
r. Fred Cineman (Fred Zinneman)

19:00 DO POSLEDNjEG DAHA (FR 1960)
À bout de souffle
Ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Goddard)

21:00 SOLARIS (SSSR 1972) 167′
Solyaris
ul. Donatas Banionis (Donatas Banionis), Natalija Bondarčuk (Natal’ja Bondarčuk)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Subota, 25. mart
17:00 MALI VOJNICI (JUG 1967)
Ul. Stojan Stole Aranđelović, Mija Aleksić
r. Bahrudin Bato Čengić

19:00 ČETIRI STOTINE UDARACA (FRA 1959)
Les quatre cents coups
Ul. Žan-Pjer Lod (Jean-Pierre Léaud), Kler Morije (Claire Maurier)
r. Fransoa Trifo (François Truffaut)

21:00 GROZNICA SUBOTNjE VEČERI (SAD 1977)
Saturday Night Fever
Ul. Džon Travolta (John Travolta), Keren Lin gorni (Karen Lynn Gorney)
r. Džon Badam (John Badham)
Nedelja, 26. mart
16:30 VALTER BRANI SARAJEVO (JUG 1972)
ul. Velimir Bata Živojinović, Rade Marković
r. Hajrudin Šiba Krvavac

19:00 BOJA NARA (SSSR/JER 1969)
Sayat Nova
Ul. Sofiko Čiaureli (Sofiko Chiaureli), Melkon Alekjan (Melkon Alekyan)
R. Sergej Paradžanov (Sergei Parajanov)

20:30 LICE SA OŽILjKOM (SAD 1983)
Scarface
ul: Al Paćino (Al Pacino), Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer)
r: Brajan De Palma (Brian De Palma)
Ponedeljak, 27. mart
17:00 GLAVA ZA BRISANjE (SAD 1977)
Eraserhead
Ul. Džek Nens (Jack Nance), Šarlot Stjuart (Charlotte Stewart)
r. Dejvid Linč (David Lynch)

VELIKANI SVETSKOG FILMA: STENLI KJUBRIK
19:00 UBISVO/UZALUDNA PLjAČKA (SAD 1956)
The Killing
Ul. Sterlin Hejden (Sterling Hayden), Kolin Grej (Coleen Gray)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

21:00 STAZA SLAVE (SAD 1957)
Paths of Glory
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Ralf Miker (Ralph Meeker)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Utorak, 28. mart
17:30 SPARTAK (SAD 1960)
Spartacus
Ul. Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:00 LOLITA (VB/SAD 1062)
Lolita
Ul. Džejms Mejson (James Mason), Šeli Vinters (Shelley Winters), Sju Lajon (Sue Lyon)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Sreda, 29. mart
18:00 DOKTOR STREJNDžLAV (SAD/VB 1964)
Dr. Strangelove
Ul. Piter Selers (Peter Sellers), Džordž Si Skot (George C. Scott)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:00 ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB/SAD 1968) 160’
2001: A Space Odyssey
Ul. Kir Dulea (Keir Dullea), Geri Lokvud (Gary Lockwood)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Četvrtak, 30. mart
17:30 PAKLENA POMORANDžA (VB/SAD 1971)
A Clockwork Orange
ul. Malkolm MekDauel (Malcolm McDowell), Majkl Bejts (Michael Bates)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:00 BERI LINDON (VB/SAD/IR 1975)
Barry Lyndon
ul. Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Mariza Berenson (Marisa Berenson)
r. Stenli Kjubrik ( Stanley Kubrick)
Petak, 31. mart
17:30 ISIJAVANjE (VB/SAD 1980)
The Shining
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Šeli Duval (Shelley Duvall)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20:00 BOJEV METAK (VB/SAD 1987)
Full Metal Jacket
Ul. Metju Modin (Matthew Modine), Adam Boldvin (Adam Baldwin)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 6. mart
18:00 STARA KRITIKA
BIĆE SKORO PROPAST SVETA (FRA/JUG 1968) 84′
Ul. Ani Žirardo (Annie Girardot), Ivan Paluh (Ivan Palúch)
r. Aleksandar Saša Petrović
20:30 FILMSKA MUZIKA
VELIKA JEZA (SAD 1983)
The Big Chill
Ul. Glen Klouz (Glenn Close), Tom Berindžer (Tom Berenger)
r. Lorens Kazdan (Lawrence Kasdan)
Utorak, 7. mart
10:00 OD SUMRAKA DO SVITANjA (SAD 1996)
From Dusk Till Dawn
Ul. Džordž Kluni (George Clooney), Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)
R. Robert Rodrigez (Robert Rodriguez)

12:30 DVE ČAĐAVE DVOCEVKE (1998)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Ul. Džejson Stejtem (Jason Statham), Vini Džons (Vinnie Jones)
R. Gaj Riči (Guy Richie)
Sreda, 8. mart
10:00 DVE ČAĐAVE DVOCEVKE (1998)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Ul. Džejson Stejtem (Jason Statham), Vini Džons (Vinnie Jones)
R. Gaj Riči (Guy Richie)

12:30 ZGODNA ŽENA (SAD 1990)
Pretty Woman
ul: Ričard Gir (Richard Gere), Džulija Roberts (Julia Roberts)
r: Geri Maršal (Garry Marshall)

18:00 DANI VAJMARSKE KULTURE
FAUST
Faust: Eine deutsche Volkssage
Ul. Gesta Ekman (Gösta Ekmann), Emil Janings (Emil Jannings)
r. F.V. Murnau (F.W. Murnau)

20:30 PRAŠKI STUDENT (NEM 1926)
Der Student von Prag
Ul. Konrad Vajdt (Conrad Veidt), Elica la Porta (Elizza La Porta)
r. Henrik Galen (Henrik Galeen)
Četvrtak, 9. mart
10:00 ZGODNA ŽENA (SAD 1990)
Pretty Woman
ul: Ričard Gir (Richard Gere), Džulija Roberts (Julia Roberts)
r: Geri Maršal (Garry Marshall)

12:30 SLOBODAN DAN FERISA BJULERA (SAD 1986) 103′
Ferris Bueller’s Day Off
Ul. Metju Broderik (Matthew Broderick), Mia Sara (Mia Sara)
R. Džon Hjuz (John Hughes)

18:00 PUT MAJKE KRAUZEN KA SREĆI (NEM 1929)
Mutter Krausens Fahrt ins Glück
Ul. Aleksandra Šmit (Alexandra Schmitt), Holmes Cimerman (Holmes Zimmermann)
r. Fil Juci (Phil Jutzi)

20:30 PROSJAČKA OPERA (NEM 1931)
Die 3 Groschen-Oper
Ul. Rudolf Forster (Rudolf Forster), Lote Lenja (Lotte Lenya)
r. Georg Vilhelm Pabst (Georg Wilhelm Pabst)
Petak, 10. mart
10:00 SLOBODAN DAN FERISA BJULERA (SAD 1986) 103′
Ferris Bueller’s Day Off
Ul. Metju Broderik (Matthew Broderick), Mia Sara (Mia Sara)
R. Džon Hjuz (John Hughes)

12:30 GORŠTAK (VB 1986) 116′
Highlander
Ul. Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Šon Koneri (Sean Connery)
R. Rasel Malkehi (Russell Mulcahy)

18:00 BERLIN ALEKSANDERPLAC (NEM 1931)
Berlin-Alexanderplatz – Die Geschichte Franz Biberkopfs
Ul. Hajnrih Georg (Heinrich George), Maria Bard
r. Fil Juci (Phil Jutzi)

20:30 MALI ČOVEČE, ŠTA SADA? (SAD 1934)
Little Man, What Now?
Ul. Margaret Salavan (Margaret Sullavan), Daglas Montgomeri (Douglass Montgomery)
r. Frenk Borzaž (Frank Borzage)
Ponedeljak, 13. mart
120 GODINA OD PRVIH SNIMANjA U SRBIJI
18:00 SRPSKI FILM (1911-1914)
SVEČANOSTI PRILIKOM PREDAJE STARIH I PRIJEMA NOVIH ZASTAVA NA BANjICI 26. JUNA/9. JULA 1911. GODINE (SER, 1911)
Producent: Svetozar Botorić

TRKE NA BANjICI (SER,1911)
Producent: Svetozar Botorić

JEDNA SEOSKA SRPSKA SVADBA (SER, 1911)
Producent: Svetozar Botorić

BEOGRAD PO ZIMI (SER,1914)
Producent: Svetozar Botorić

ŽIVOT SRPSKE VOJSKE U LOGORU NA BANjICI (SER,1913)
Producent: Đoka Bogdanović

POVRATAK SRPSKIH POBEDNIKA I OSVEĆENjE I OTKRIVANjE KARAĐORĐEVOG SPOMENIKA NA KALEMEGDANU 11 . AVGUSTA 1913. GODINE (SER,1913)
Producent: Đoka Bogdanović

VELIKA PIJACA U BEOGRADU (SER, 1914)
Producent: Đoka Bogdanović
POGREB NIKOLAJA HARTVIGA CARSKOG RUSKOG POSLANIKA U BEOGRADU (SER,1914)
Producent: Đoka Bogdanović

20:30 VOIGTLANDER 1896 (JUG, 1988)
Uloge: Dubravko Jovanović, Marina Perazić, Predrag Milinković
Režija: Goran Radovanović

VOJSKA U SENCI (FRA/ITA, 1969)
L’ Arme des ombres
Uloge: Lino Ventura,Simon Sinjore (Simone Signoret), Pol Meris (Paul Meurisse)
Režija: Žan Pjer Melvil (Jean – Pierre Melville)
Utorak, 14. mart
10:00 GORŠTAK (VB 1986) 116′
Highlander
Ul. Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Šon Koneri (Sean Connery)
R. Rasel Malkehi (Russell Mulcahy)

12:30 U KANDžAMA LAVA/MLADI VINSTON (VB, 1972)
Young Winston
ul: Robert Šo (Robert Shaw), Entoni Hopkins (Anthony Hopkins)
r: Ričard Atenborou (Richard Attenborough)
autor dela: Vinston Čerčil (Winston Churchill)

18:00 FRANCUSKI FILM (1877 – 1914)
EMILE REYNAUD – PRAXINOSCOPE (FRA, 1877- 1879)
Režija: Emil Reno (Emile Reynaud)

PAUVRE PIERROT (FRA,1891)
Režija: Emil Reno (Emile Reynaud)

BARQUE SORTANT DU PORT (FRA, 1895)
Režija: Luj Limijer (Louis Lumiere)

BAIGNADE EN MER (FRA, 1895)
Režija: Luj Limijer (Louis Lumiere)

COMBAT DE COQS (FRA, 1895)

CONCOURS DE BOULES (FRA, 1895)
Režija: Luj Limijer (Louis Lumiere)

LAVEUSES (FRA, 1895)
Režija: Luj Limijer (Louis Lumiere)

PREMIERS PAS DE BEBE (FRA, 1895)
Režija: Luj Limijer (Louis Lumiere)

BATAILLE DE NEIGE (FRA, 1895)
Režija: Luj Limijer (Louis Lumiere)

EGYPTE – VILLAGE DE SAHKARAH (FRA, 1896)

CUIRASSIERS TRAVERSANT LE RHONE A LA NAGE (FRA, 1896)

LOURDES: TRANSPORT DE MALADES (FRA, 1896)

LIVERPOOL: PANORAMA PRIS DU CHEMIN DE FER ELECTRIQUE (FRA, 1896)

ARRIVEE D’UN TRAIN EN GARE DU NORD (FRA, 1895)
Režija: Žorž Demeni (Georges Demeny)

DISPUTE (FRA, 1895)
Režija: Žorž Demeni (Georges Demeny)

PLACE DE LA MADELEINE A PARIS (FRA, 1895)

A LA BASSE – COUR (FRA, 1897)
Režija: Ernest Normanden (Ernest Normandin)

IMAGES DE L’ EXPOSITION DE 1900 (FRA, 1900)
Režija: Žorž Melijes (Georges Melies)

HISTOIRE D’UN CRIME (FRA, 1901)
Režija: Ferdinan Zeka (Ferdinand Zecca)

LA CONQUETE DE L’AIR (FRA, 1901)
Režija: Ferdinan Zeka (Ferdinand Zecca)

SEPARATION DES SOEURS SIAMOISES RADICA ET DOODICA
Režija: Kleman Moris (Clement Maurice)

LE CHAUDRON INFERNAL (FRA, 1907)
Režija: Žorž Melijes ( (Georges Melies)

LE VOYAGE AUTOMOBILE PARIS – MONTE CARLO EN DEUX HEURES (FRA, 1904)
Režija: Žorž Melijes ( (Georges Melies)

LA COURSE A LA PERRUQUE (FRA, 1906)
Režija: Žorž Ato (Georges Hatot)

LOIE FULLER (FRA, 1905)

UN REVE DE DRANEM (FRA, 1905)

SCULPTEUR MODERNE (FRA, 1908)

LE BON INVALIDE ET LES ENFANTS (FRA, 1908)
Režija: Etjen Arno (Etienne Arnaud)

METEMPSYCHOSE (FRA, 1905)

UN DRAME CHEZ LES FANTOCHES (FRA, 1908)
Režija: Emil Kol (Emile Cohl)

PARIS SOUS LES EAUX- JOURNEE DU 29. JANVIER 1910. (FRA, 1910)

DE PARIS A ST GERMAIN (FRA, 1910)

L’AVENIR – DEVOILE PAR LES LIGNES DU PIED (FRA, 1914)
Režija: Emil Kol (Emile Cohl)

20:30 TAJNE ORIJENTA (NEM/FRA, 1928)
Geheimnisse des Orients
Uloge: Nina Košic (Nina Koschitz),Nikolaj Kolin (Nikolaj Kolin), Ivan Petrović (Ivan Petrovich)
Režija: Aleksandr Volkov (Alexandre Wolkoff)
Sreda, 15. mart
10:00 U KANDžAMA LAVA/MLADI VINSTON (VB, 1972)
Young Winston
ul: Robert Šo (Robert Shaw), Entoni Hopkins (Anthony Hopkins)
r: Ričard Atenborou (Richard Attenborough)
autor dela: Vinston Čerčil (Winston Churchill)

12:30 STARAC I MORE (SAD, 1958)
The Old Man and the Sea
ul: Spenser Trejsi (Spencer Tracy), Felipe Pazos (Felipe Pazos)
r: Džon Stardžes (John Sturges)
autor dela: Ernest Hemingvej (Ernest Hemingway)

18:00 FILM I RELIGIJA 500 GODINA PROTESTANTIZMA
LUTER (NEM/SAD 2003)
Luther
Ul. Džozef Fajns (Joseph Fiennes), Bruno Ganc (Bruno Ganz)
r. Erik Til (Eric Till)

20:30 KATARINA LUTER (NEM 2017)
Katharina Luther
Ul. Maks Mauf (Max Mauff), Devid Striesov (Devid Striesow)
r. Julia fon Hajnc (Julia von Heinz)
Četvrtak, 16. mart
10:00 STARAC I MORE (SAD, 1958)
The Old Man and the Sea
ul: Spenser Trejsi (Spencer Tracy), Felipe Pazos (Felipe Pazos)
r: Džon Stardžes (John Sturges)
autor dela: Ernest Hemingvej (Ernest Hemingway)

12:30 IZGUBLjENA ČAST KATARINE BLUM (NEM, 1975)
Die verlorene Ehre der Katharina Blum
ul: Angela Vinkler (Angela Winkler), Mario Adorf (Mario Adorf)
r: Volker Šlendorf (Volker Schlondorff), Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)
autor dela: Hajnrih Bel (Heinrich Boll)

18:00 JEVANĐELjE PO MATEJU (ITA/FRA 1964)
Il vangelo secondo Matteo
Ul. Enrike Irazokui (Enrique Irazoqui), Margeria Karuzo (Margheria Caruso)
R. Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20:30 ŽITIJE BRAJANOVO (VB 1979)
Life of Brian
Ul. Erik Ajdl (Eric Idle), Džon Kliz (John Cleese)
r. Teri Džouns (Terry Jones)
Petak, 17. mart
10:00 IZGUBLjENA ČAST KATARINE BLUM (NEM, 1975)
Die verlorene Ehre der Katharina Blum
ul: Angela Vinkler (Angela Winkler), Mario Adorf (Mario Adorf)
r: Volker Šlendorf (Volker Schlondorff), Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)
autor dela: Hajnrih Bel (Heinrich Boll)

12:30 JENTL (SAD, 1983)
Yentl
ul: Barbra Strejsend (Barbra Streisand), Mendi Patinkin (Mandy Patinkin)
r: Barbra Strejsend (Barbra Streisand)
autor dela: Isak Baševic Singer (Isaac Bashevis Singer)

18:00 MIHAEL KOLHAS – BUNTOVNIK (DRN/FR 1969)
Michael Kohlhaas – Der Rebell
Ul. Dejvid Vorner (David Warner), Ana Karina (Anna Karina)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

20:30 IME RUŽE (IT/ZN/FR 1986)
Der Name der Rose
Ul. Šon Koneri (Sean Connery), Kristijan Slejter (Christian Slater)
R. Žan-Žak Ano (Jean Jaques Annaud)
Subota, 18. mart
10:00 JENTL (SAD, 1983)
Yentl
ul: Barbra Strejsend (Barbra Streisand), Mendi Patinkin (Mandy Patinkin)
r: Barbra Strejsend (Barbra Streisand)
autor dela: Isak Baševic Singer (Isaac Bashevis Singer)

12:30 PLAVA PTICA (SAD/SSSR, 1976)
The Blue Bird
ul: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Džejn Fonda (Jane Fonda)
r: Džordž Kjukor (George Cukor)
utor dela: Moris Meterlink (Maurice Maeterlinck)

18:00 DERVIŠ I SMRT (JUG 1974)
ul. Velimir Bata Živojinović, Vojislav Voja Mirić
r. Zdravko Velimirović

20:30 KOLONIJA (NEM/ŠP/LUK 2015)
Colonia
Ul. Ema Votson (Emma Watson), Daniel Brul (Daniel Brühl)
r. Florian Galenberger (Florian Gallenberger)
Nedelja, 19. mart
10:00 PLAVA PTICA (SAD/SSSR, 1976)
The Blue Bird
ul: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Džejn Fonda (Jane Fonda)
r: Džordž Kjukor (George Cukor)
utor dela: Moris Meterlink (Maurice Maeterlinck)

12:30 ISPOVEST VARALICE FELIKSA KRULA (NEM, 1957)
Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
ul: Horst Buholc (Horst Bucholz), Lizelot Pulver (Liselotte Pulver)
r: Kurt Hofman (Kurt Hoffman)
autor dela: Tomas Man (Thomas Mann)

18:00 GOJINE UTVARE (SAD/ŠPA 2006)
Goya’s Ghosts
Ul. Havijer Bardem (Javier Bardem), Natali Portman (Natalie Portman)
r. Miloš Forman (Milos Forman)

20:30 MARTIN LUTER (DRN 1983)
Martin Luther – Das Gewissen
Ul. Ulrih Tajn (Ulrich Thein), Frank Linert (Frank Lienert)
r. Kurt Vet (Kurt Veth)
Ponedeljak, 20. mart
18:00 SEĆANjE NA… DEBI REJNOLDS (Debbie Reynolds)
PEVAJMO NA KIŠI (SAD 1952)
Singin’ in the Rain
Ul. Debi Rejnolds (Debbie Reynolds), Džin Keli (Gene Kelly)
r. Stenli donen (Stanley Donen), Džin Keli (Gene Kelly)

20:30 SEĆANjE na… KERI FIŠER (Carrie Fisher)
RAZGLEDNICE IZ PAKLA (SAD 1990)
Postcards From the Edge
Ul. Meril Strip (Meryl Streep), Širli MekLejn (Shirley MacLaine)
r. Majk Nikols (Mike Nichols)
sc. Keri Fišer (Carrie Fisher)
Utorak, 21. mart
10:00 ISPOVEST VARALICE FELIKSA KRULA (NEM, 1957)
Bekenntnisse des Hochstaplers Felix Krull
ul: Horst Buholc (Horst Bucholz), Lizelot Pulver (Liselotte Pulver)
r: Kurt Hofman (Kurt Hoffman)
autor dela: Tomas Man (Thomas Mann)

12:30 ELMER DžENTRI, ŠARLATAN (SAD, 1960)
Elmer Gantry
ul: Bert Lankaster (Burt Lancester), Džin Simons (Jean Simmons)
r: Ričard Bruks (Richard Brooks)
autor dela: Sinkler Luis (Sinclair Lewis)

20:00 PORTUGAL
FLOFBELA (POR 2012)
Florbela
Ul. Dalila Karno (Dalila Carmo), Ivo Kanelas (Ivo Canelas)
r. Visente Alveš do O (Vicente Alves do Ó)
Sreda, 22. mart
10:00 ELMER DžENTRI, ŠARLATAN (SAD, 1960)
Elmer Gantry
ul: Bert Lankaster (Burt Lancester), Džin Simons (Jean Simmons)
r: Ričard Bruks (Richard Brooks)
autor dela: Sinkler Luis (Sinclair Lewis)

12:30 POTAMNELI ANĐELI (SAD, 1957)
The Tarnished Angels
ul: Rok Hadson (Rock Hudson), Robert Stak (Robert Stak)
r: Daglas Sirk (Douglas Sirk)
autor dela: Vilijam Fokner (William Faulkner)

20:00 MISTERIJE LISABONA: ŠTA BI TURISTA TREBALO DA VIDI (POR 2009)
Os Mistérios de Lisboa
dokumentarni film
r. Žoze Fonseka de Kosta (José Fonseca e Costa)
Četvrtak, 23. mart – petak, 31. mart
MEĐUNARODNA SMOTRA ARHEOLOŠKOG FILMA
Program će biti objavljen naknadno
Čevrtak, 23. mart
10:00 POTAMNELI ANĐELI (SAD, 1957)
The Tarnished Angels
ul: Rok Hadson (Rock Hudson), Robert Stak (Robert Stak)
r: Daglas Sirk (Douglas Sirk)
autor dela: Vilijam Fokner (William Faulkner)

12:30 NEBESKA STVORENjA (NZ/NEM, 1994)
Heavenly Creatures
ul. Melani Linski (Melanie Lynskey), Kejt Vinslet (Kate Winslet)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Petak, 24. mart
10:00 NEBESKA STVORENjA (NZ/NEM, 1994)
Heavenly Creatures
ul. Melani Linski (Melanie Lynskey), Kejt Vinslet (Kate Winslet)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

12:30 GOSPODAR PRSTENOVA: DRUŽINA PRSTENA (NZ/SAD, 2001)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Subota, 25. mart
10:00 GOSPODAR PRSTENOVA: DRUŽINA PRSTENA (NZ/SAD, 2001)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

13:30 GOSPODAR PRSTENOVA: DVE KULE (NZ/SAD, 2002)
The Lord of the Rings: The Two Towers
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Nedelja, 26. mart
10:00 GOSPODAR PRSTENOVA: DVE KULE (NZ/SAD, 2002)
The Lord of the Rings: The Two Towers
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

13:30 GOSPODAR PRSTENOVA: POVRATAK KRALjA (NZ/SAD, 2003)
The Lord of the Rings: The Return of the King
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Vigo Mortensen (Viggo Mortensen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Utorak, 28. mart
10:00 GOSPODAR PRSTENOVA: POVRATAK KRALjA (NZ/SAD, 2003)
The Lord of the Rings: The Return of the King
ul. Elajdža Vud (Elijah Wood), Vigo Mortensen (Viggo Mortensen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

13:00 KO SE BOJI DUHA JOŠ? (NZ/SAD, 1996)
The Frighteners
ul. Majkl Džej Foks (Michael J. Fox), Trini Alvarado (Trini Alvarado)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Sreda, 29. mart
10:00 KO SE BOJI DUHA JOŠ? (NZ/SAD, 1996)
The Frighteners
ul. Majkl Džej Foks (Michael J. Fox), Trini Alvarado (Trini Alvarado)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

12:30 KING KONG (NZ/SAD/NEM, 2005)
King Kong
ul. Naomi Vots (Naomi Watts), Džek Blek (Jack Black)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Četvrtak, 30. mart
10:00 KING KONG (NZ/SAD/NEM, 2005)
King Kong
ul. Naomi Vots (Naomi Watts), Džek Blek (Jack Black)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

13:30 DIVNE KOSTI (NZ/SAD/VB 2009) 135′
The Lovely Bones
ul. Rejčel Vajs (Rachel Weisz), Mark Volberg (MArk Wahlberg)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)
Petak, 31. mart
10:00 DIVNE KOSTI (NZ/SAD/VB 2009) 135′
The Lovely Bones
ul. Rejčel Vajs (Rachel Weisz), Mark Volberg (Mark Wahlberg)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

12:30 HOBIT: NEOČEKIVANO PUTOVANjE (NZ/SAD, 2012)
The Hobbit: An Unexpected Journey
ul. Martin Friman (Martin Freeman), Jan Mekelen (Ian McKellen)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.