Naslovna » Izlasci » Festivali » 11. Beogradski festival poezije i knjige

11. Beogradski festival poezije i knjige

Beogradski festival poezije i knjige, jedanaesti put po redu, pod parolom ‚‚Trgni se! Poezija!“ biće održan od 11. do 15. maja na sedam lokacija u Beogradu.

Bilioteka grada Beograda, Naodna biblioteka Srbije, KC Grad, Galerija Polet, Filološka gimnazija, XIII Beogrdska gimnazija i Filološki fakultet biće domaćini festivala ove godine.Za dž

Beogradski festival poezije i knjige – program

Četvrtak, 11.maj

13h – POEZIJA ZA SREDNJOŠKOLCE:
Jorgos Hristodulidis, Goran Čolakhodžić, Arvis Viguls – Filološka gimnazija;
Malgožata Lebda, Biserka Rajčić – XIII Beogradska gimnazija

18h – IZVAN SVAKOG ZLA – Otvaranje festivala: OMAŽ pesniku Vladislavu Petkovuću Disu (1880-1917): O pesniku govori Tomislav Marinković; predstavljanje učesnika festivala

19h – METONIMIJE – otvaranje festivalske izložbe: Maša Đuričić, Maja Ćuk, Sonja Žugić, Dragana Nikolić, Marija Gužvica, Romana Bošković, Jelena Jovčić, Aleksandra Zdravković, Snežana Krejić, Biljana Popović, Maja Jovanović, Tijana Titin, Maša Milenković, Maja Jovanović, Aleksandra Petković (TKV) i Dina Radoman.

20h – ČITANJE POEZIJE: Tomislav Marinković, Jorgos Hristodulidis Andrea Gril, Šarlot Van den Brok, Aurelija Lasak, Đozep Pedrals, Goran Stamenić
Biblioteka grada Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56

Petak, 12. maj

12h – RAZGOVORI S PESNICIMA/PREVODIOCIMA:
12h – Poezija sa Kipra: Jorgos Hristodulidis, Aleksandra Milanović, Saša Đorđević, Sanja Milić
13h – Poljska poezija: Malgožata Lebda (Jezik zemlje), Biserka Rajčić, Tamara Krstić
Moderatori Milena Đorđijević i Dejan Matić
Narodna biblioteka Srbije, Atrijum, Skerlićeva 1(ulaz sa Svetosavkog platoa)

13h – POEZIJA ZA SREDNJOŠKOLCE: Andrea Gril, Srđan Gagić, Đozep Pedrals – Filološka gimnazija

12-18h – POEZIJA ZA STUDENTE: Aurelija Lasak, Jolanda Kastanjo, Nika Pfajfer, Đozep Pedrals – Filološki fakultet

16h – RAZGOVORI S PESNICIMA/PREVODIOCIMA:
16h – New Voices of Poetry: Arvis Viguls, Aurelija Lasak, Šarlot Van den Brok, Milan Dobričić
17h – Austrijska poezija: Andrea Gril, Nika Pfajfer, Sonja Harter, Đorđe Trišović – uvodna reč: Johanes Irčik, direktor Austrijskog kulturnog foruma u Beogradu
Moderatori Srđan Gagić i Dejan Matić
Biblioteka grada Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56

19h – POEZIJA&FILM: Potop – režija Jelena Jovčić

20h – ČITANJE POEZIJE: Sonja Harter, Malgožata Lebda, Robert Simonišek, Daniel Kovač, Patrik Kovalski, Đozep Pedrals
Galerija Polet, Cetinjska 15

Subota, 13. maj

12h – POEZIJA I VINO: poseta vinariji Radovanović i čitanje poezije – Krnjevo, Podrum Radovanović

19:30h – MLADI DIS: Ognjen Obradović (Oticanja), Petar Matović
20h – TRGNI SE! POEZIJA! – čitanje poezije: Tomislav Marinković, Ružica Cvetković Pfajfer, Arvis Viguls, Jolanda Kastanjo, Jorgos Hristodulidis, Aurelija Lasak, Robert Simonišek, Nika Pfajfer, Sonja Harter, Srđan Gagić, Goran Čolakhodžić, Malgožata Lebda, Goran Stamenić, Patrik Kovalski, Šarlot Van den Brok, Milan Dobričić…
Kafe Montana, Cara Dušana bb, Čačak

19:30h – IZVAN SVAKOG ZLA – čitanje poezije: Nikolina Andova, Andrea Grill, Ivan Šopov, Milena Ilić, Čarna Popović, Milka Popović, Slobodan Nikolić i Jasmina Topić
Gradska biblioteka Pančevo

Nedelja, 14. maj

12-18h – POEZIJA&SPORT– basket&fudbal – Ada Ciganlija

20h – ČITANJE POEZIJE: Nika Pfeifer, Ružica Cvetković Pfajfer, Arvis Viguls, Goran Čolakhodžić, Yolanda Castano, Ivan Šopov, Nikolina Andova Šopova, Srđan Gagić

21:30h – POEZIJA&MUZIKA: Nebograd Jam: novi kompozitori nova lirika: Ana Miković, Stefan Kostadinović, Slobodan Ivanović, Nikola Andrejić, Marija Družijanić, Marko Luković, Matija Anđelković.
KC Grad, Braće Krsmanović 4

Ponedeljak, 15. maj

12h – RAZGOVORI S PESNICIMA/PREVODIOCIMA:
12h – Treći Trg: Srđan Gagić, Goran Stamenić, Stevan Tatalović, Patrik Kovalski, Ružica Cvetković Pfajfer, Tamara Krstić, Milomir Gavrilović
13h – Poezija regiona: Robert Simonišek, Goran Čolakhodžić, Nikolina Andova, Ivan Šopov, Milena Ilić, Tamara Krstić
Moderatori Milena Đorđijević i Dejan Matić
Narodna biblioteka Srbije, Atrijum, Skerlićeva 1(ulaz sa Svetosavkog platoa)

16h – RAZGOVORI S PESNICIMA/PREVODIOCIMA:
16h – Disovo proleće: Tomislav Marinković, Ognjen Obradović, Maša Seničić, Bojan Marković, Jana Aleksić, Tamara Krstić
17h – Španska poezija: Jolanda Kastanjo, Biljana Isailović, Tamara Krstić
Moderatori Srđan Gagić i Dejan Matić
Biblioteka grada Beograda, Rimska dvorana, Knez Mihailova 56

19h – JEDENJE POEZIJE (zatvaranje festival) – izložba i degustacija jela inspirisanih poezijom
20h –IZVAN SVAKOG ZLA: Tomislav Marinković, Andrea Gril, Aurelija Lasak, Sonja Harter, Malgožata Lebda, Goran Čolakhodžić, Jolanda Kastanjo, Nikolina Andova, Arvis Viguls, Robert Simonišek, Ružica Cvetković Pfajfer, Ivan Šopov, Srđan Gagić, Patrik Kovalski, Stevan Tatalović, Goran Stamenić, Milan Dobričić, Maša Seničić, Viktor Radonjić, Milica Milosavljević, Daniel Kovač , Marija Dragnić, Natalija Jovanović, Ognjen Obradović, Slobodan Ivanović, Anja Marković, Bojan Marković, Jana Aleksić, Jasmina Topić, Gordana Smuđa, Dajana Vasojević… …
22h – PROGLAŠENJE POBEDINKA NAGRADNOG KONKURSA ZA POEZIJU TREĆEG TRGA I BEOGRADSKOG FESTIVALA POEZIJE I KNJIGE
KC Grad, Braće Krsmanović 4

Program POEZIJA&FILM u okviru ČITANJA POEZIJE i RAZGOVORA S PESNICIMA/ PREVODIOCIMA, selektor filmova: Jovan Marković.

Sve, još uvek, u orbiti (All Still Orbit, Dane Komljen, Bosna i Hecegovina/Srbija, 23’)
Tišina (Silence, Matej Okroglič, Slovenija, 8’)
If I had it my way I would never leave (Marko Grba Singh, Srbija, 15’)
Der Kübelreiter (Stefan Malešević, Srbija, 9’)
Revolucionarni dom (Revolutionary Home, Sead Šabotić, Crna Gora,13’)
Dvorišta (Backyards, Ivan Salatić, Crna Gora, 20’)
Crtani (Drawn, Dušan Babić, Srbija, 6’)
Koža će nam postati siva (Our Skin Is Going to Gray, Ivan Bakrač, Crna Gora, 12’)

Učesnici

Jorgos Hristodulidis (Kipar), Tomislav Marinković (Srbija), Biserka Rajčić (Srbija), Malgožata Lebda (Poljska), Ružica Cvetković Pfajfer (Nemačka), Andrea Gril (Austrija), Sonja Harter (Austrija), Nika Pfajfer (Austrija), Aurelija Lasak (Francuska), Jolanda Kastanjo (Španija), Goran Čolakhodžić (Hrvatska), Šarlot Van den Brok (Belgija), Arvis Viguls (Letonija), Srđan Gagić (BiH/Srbija), Robert Simonišek (Slovenija), Nikolina Andova Šopova (Makedinija), Ivan Šopov (Makedonija), Đozep Pedrals (Španija), Patrik Kovalski (Srbija), Milan Dobričić (Srbija), Đorđe Trišović (Srbija), Aleksandra Milanović (Srbija), Saša Đorđević (Srbija), Stevan Tatalović (Srbija), Goran Stamenić (Srbija), Tamara Krstić (Srbija), Zlata Kocić (Srbija), Maša Seničić (Srbija), Viktor Radonjić (Srbija), Milica Milosavljević (Srbija), Daniel Kovač (Srbija), Marija Dragnić (Crna Gora), Natalija Jovanović (Srbija), Ognjen Obradović (Srbija), Anja Marković (Srbija), Bojan Marković (Srbija), Jana Aleksić (Srbija), Jasmina Topić (Srbija), Gordana Smuđa (Srbija), Dajana Vasojević (Srbija), Milena Ilić (Srbija), Vesna Stamenković (Srbija), Novica Petrović (Srbija), Sanja Milić (Srbija), Pau Bori (Španija/Srbija), Višnja Baletić (Srbija), Nevena Ilić (Srbija), Milomir Gavrilović (Srbija), Jelena Ivanišević (Srbija), Biljana Isailović (Srbija), Ikonija Dabižljević (Srbija), Maša Đuričić, Maja Ćuk, Sonja Žugić, Dragana Nikolić, Marija Gužvica, Romana Bošković, Jelena Jovčić, Aleksandra Zdravković, Snežana Krejić, Biljana Popović, Maja Jovanović, Tijana Titin, Maša Milenković, Maja Jovanović, Aleksandra Petković (TKV), Dina Radoman (Srbija), Slobodan Ivanović, Ana Miković, Stefan Kostadinović, Nikola Andrejić, Marija Družijanić, Marko Luković, Matija Anđelković (Srbija) i drugi pesnici, prevodioci, kritičari i umetnici.

Ulaz je slobodan.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.