Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za maj 2017.
Kinoteka - repertoari za maj 2017.

Kinoteka – repertoari za maj 2017.

Predstavljamo repertoare za maj 2017. Mesto je Kinoteka – u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1.

Ovog meseca u salama Kinoteke:

• Od „Osmog putnika“ do „Prometeja“ i nazad
• BELDOCS 2017
• Šok koridor predstavlja: Svetski dan gotik subkulture
• Dani japanskog filma
• Studentski filmovi
• Velikani svetskog filma: Džek Nikolson
• Tarkovski na bis
• Filmovi Roberta Redforda
• Noć muzeja
• Kanski pobednici
• Dani danskog filma
• Filmovi Klinta Istvuda

Stalne rubrike:
• Sećanja…
• Dokumentarni četvrtak
• Nemi dan
• Moj izbor…

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Ponedeljak, 1. maj / utorak, 2. maj
Slobodni dani
Sreda, 3. maj
Sećanje… MIŠEL MORGAN (Michele Morgan)
17.00… OBALA U MAGLI (FR, 1938)
Le Quai des Brumes
Ul: Mišel Morgan (Michele Morgan), Žan Gaben (Jean Gabin)
R: Marsel Karne (Marcel Carne)

19.00… TEGLjAČI / KAPETAN REMORKERA (FR, 1941)
Remorques
Uloge: Mišel Morgan (Michele Morgan), Žan Gaben (Jean Gabin)
Režija: Žan Gremijon (Jean Gremillon)

21.00… BEG IZ GIJANE (SAD, 1944)
Passage to Marseille
Ul: Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Mišel Morgan (Michele Morgan)
R: Majkl Kertic (Michael Curtiz)
Četvrtak, 4. maj
17.00… PASTORALNA SIMFONIJA (FR, 1946)
La Symphonie Pastorale
Ul: Pjer Blanšar (Pierre Blanchar), Mišel Morgan (Michele Morgan)
R: Žan Delanoa (Jean Delannoy)

19.00… TRENUTAK ISTINE (FR/IT, 1952)
La Minute de Verite
Ul: Mišel Morgan (Michele Morgan), Žan Gaben (Jean Gabin)
R: Žan Delanoa (Jean Delannoy)

21.00… VELIKI MANEVRI (FR/IT, 1955)
Les Grandes Manouvres
Ul: Mišel Morgan (Michele Morgan), Žerar Filip (Gerard Philipe)
Re: Rene Kler (Rene Clair)
Petak, 5. maj
17.00… OGLEDALO SA DVA LICA (FR/IT, 1958)
Le Miroir a Deux Faces
U: Mišel Morgan (Michele Morgan), Burvil (Bourvil)
R: Andre Kajat (Andre Cayatte)

19.00… BENDžAMIN (FR, 1967)
Benjamin; Ou les Memories d’un Puceau
Ul: Mišel Morgan (Michele Morgan), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
R: Mišel Devil (Michel Deville)

21.00… DETEKTIV MAČAK (FR, 1975)
Le Chat et la Souris
Uloge: Mišel Morgan (Michele Morgan), Serž Ređani (Serge Reggiani)
Režija: Klod Leluš (Claude Lelouch)
Subota, 6. maj
OD OSMOG PUTNIKA DO PROMETEJA I NAZAD
18.00… PROMETEJ (SAD/VB, 2012)
Prometheus
Ul: Numi Rapas (Noomi Rapace), Majkl Fasbender (Michael Fassbender)
R: Ridli Skot (Ridley Scott)

20.00… Tribina: Od Osmog putnika do Prometeja i nazad

21.00… OSMI PUTNIK (SAD, 1979)
Alien
Ul: Sigorni Viver (Sigourney Weaver), Tom Skerit (Tom Skerritt)
R: Ridli Skot (Ridley Scott)
Nedelja, 7. maj
17.00… OSMI PUTNIK 2 (SAD/VB, 1986)
Aliens
Ul: Sigorni Viver (Sigourney Weaver), Lens Henriksen (Lance Henriksen)
R: Džejms Kameron (James Cameron)

19.30… Tribina: Jedan nezasluženi košmar – pakao stvaranja Osmog putnika 3 Dejvida Finčera

20.30… OSMI PUTNIK 3 (SAD, 1992)
Alien³
Ul: Sigorni Viver (Sigourney Weaver), Džarls S. Daton (Charles S. Dutton)
R: Dejvid Finčer (David Fincher)
Ponedeljak, 8. maj
Sećanje… RELjA BAŠIĆ
17.00… RONDO (JUG 1966)
Ul. Milena Dravić, Relja Bašić
r. Zvonimir Berković

19.00… HASANAGINICA (JUG 1967)
Ul. Milena Dravić, Relja Bašić
R. Miodrag Mića Popović

21.00… TKO PJEVA ZLO NE MISLI (JUG 1970)
Ul. Relja Bašić, Franjo Majetić
r. Krešimir Golik
Utorak, 9. maj
BELDOCS
17.00… SRCE OD DRVETA (BIH 2016)
r. Namik Kabil

18.30… GOGITIN NOVI ŽIVOT (GRU/UKR/HR/RUS 2016)
Gogita’s New Life
r. Levan Koguašvili

20.00… ISPALO IZ MODE (EST 2016)
Out of Fashion
r. Jak Kilmi, Lenart Labernz

21.30… BAKA IZ TAIMAGURE (JP 2004)
Taimagura Grandma
r. Jošiko Sumikava (Yoshihiko Sumikava)
Sreda, 10. maj
17.00… SEMJUEL MEĐU OBLACIMA (BEL/HOL 2016)
Samuel in the Clouds
r. Piter van Eke (Pieter van Eecke)

18.30… KUULTURA (SLV 2016)
Cooltura
r. Miro Remo (Miro Remo)

20.00… ATOS, SVETA GORA (NEM/AUT 2016)
Athos
r. Peter Bardhele (Peter Bardehle), Andreas Martin (Andreas Martin)

21.30… ATLANTIK (IRL/NOR/KAN 2016)
Atlantic
r. Rister O’Domnejl (Risteard Ó Domhnaill)
Četvrtak. 11. maj
17.00… BATUŠINA KUĆA (ŠVA/KO 2016)
Batusha’s House
r. Tino Gilman (Tino Glimmann), Jan Golob (Jan Gollob)

18.30… DIVNO KRALjEVSVO PAPE ALAJEVA (IZR 2016)
The Wonderfull Kingdom of Papa Alaev
r. Tal Barda (Tal Barda), Noam Pinčas (Noam Pinchas)

20.00… SVETA VODICA (BEL 2016)
Sacred Water
r. Olivije Žurden (Olivier Jourdain)

21.30… KALABRIJA (ŠV 2016)
Calabria
r. Pjer-Fransoa Soter (Pierre-François Sauter)
Petak, 12. maj
17.00… FK ROMA (ČR 2016)
FC Roma
r. Tomaš Bojar (Tomáš Bojar), Rozali Kohutova (Rozálie Kohoutová)

18.30… ŠAPATI SA NEBA (GR 2016)
Whispers of the Sky
r. Maro Anastopolu (Maro Anastopoulou)

20.00… BISERI UPOZNAVANjA PREKO NETA (FIN/HOL 2016)
Craigslist Allstars
r. Samira Elagoz (Samira Elagoz)

21.30… ZVER JE JOŠ UVEK ŽIVA (BUG 2016)
The Beast is Still Alive
r. Mina Mileva (Mina Mileva), Vesela Kazakova (Vesela Kazakova)
Subota, 13. maj
17.00… KUPUS, KROMPIR I OSTALI ĐAVOLI (RUM/NEM 2016)
Cabbage, Potatoes and Other Demons
r. Serban Georgesku (Serban Georgescu)

18.30… ŽENA I GLEČER (LIT/EST 2016)
Woman and the Glacier
r.Audrius Stonis (Audrius Stonys)

20.00… ĆIĆOLINA, KUMA OD SKANDALA (NEM/FR 2016)
La Ciccolina. Godmother of Scandal
r. Alesandro Melanzini (Alessandro Melazzini)

21.30… SVAKOM, PERFORMANS MARIJE METSALU
Swakom, performance by Maria Metsalu

22.00… VENUS (DAN/NOR 2016)
Venus
r. Lea Glob (Lea Glob), Mete Karla Albrehtsen (Mette Carla Albrechtsen)
Nedelja, 14. maj
17.00… KO RESKIRA, PROFITIRA (ISL/EST/LET/LIT 2016)
Those Who Dare
r. Olafur Rognvaldson (Ólafur Rögnvaldsson)

18.30… DžAMALA UK (UK 2017)
JAMALA.UA
r. Ana Akulevič (Anna Akulevich)

20.00… BAOBABI: IZMEĐU MORA I KOPNA (FR 2015)
Baobabs: Between Land and Sea
r. Siril Kornu 8Cyrille Cornu)
Ponedeljak, 15. maj
Moj izbor: GORAN RADOVANOVIĆ
16.30… KRADLjIVCI BICIKALA (IT 1948)
Ladri di biciclette
Ul. Lamberto Mađorani (Lamberto Maggiorani), Enco Staiola (Enzo Staiola9
r. Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)

18.30… SMRT JEDNOG BIROKRATE (KU 1966)
La muerte de un burócrata
Ul Salvador Vud (Salvador Wood), silvia Planas (Silvia Planas)
r. Tomas Gutieres Alea (Tomás Gutiérrez Alea)

20.00… ODISEJEV POGLED (GR/FR/IT/NEM/VB/SRJ/BIH/ALB/RU 1995)
To vlemma tou Odyssea/Ulysses’ Gaze
Ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Erland Jozefson (Erland Josephson)
r. Teo Angelopulos (Theo Angelopoulos)
Utorak, 16. maj
17.00… NEVINOST BEZ ZAŠTITE (JUG 1968)
Ul. Dragoljub Aleksić, Bratoljub gligorijević
r. Dušan Makavejev

19.00… SLUČAJ HARMS (JUG 1987)
Ul. Frano Lasić, Branko Cvejić
r. Slobodan D. Pešić

21.00… DO POSLEDNjEG DAHA (FR 1960)
À bout de souffle
Ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Džin Siberg (Jean Seberg)
r. Žan-Lik Godar (Jean-Luc Goddard)
Sreda, 17. maj
16.30… Sećanje… ALEKSEJ PETRENKO (Alekseй Petrenko)
AGONIJA (SSSR, 1975)
Agoniя
Ul: Aleksej Petrenko (Alekseй Petrenko), Anatolij Romašin (Anatoliй Romašin)
R: Elem Klimov (Эlem Klimov)

19.00… Rezervisan termin
Četvrtak, 18. maj
Moj izbor: GORAN RADOVANOVIĆ
16.00… NERAZVIJENOST (KU 1968)
Memorias del subdesarrollo
Ul. Serhio Korijeri (Sergio Corrieri), Dejsi Granados (Daisy Granados)
r. Tomas Gutieres Alea (Tomás Gutiérrez Alea)

18.00… OGLEDALO (SSSR 1974)
Zerkalo
ul. Margarita Terehova (Margarita Terehova), Oleg Janovski (Oleg Janovskij)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)

20.00… PUT (TUR/ŠV/FR 1982)
Yol
Ul. Tarik Akan (Tarik Akan), Serif Sezer (Serif Sezer)
r. Jilmaz Ginej (Yilmaz Güney), Serif Goren (Serif Gören)

22.00… Dokumenatrni filmovi ARTAVAZDA PELEŠIANA (Artavazd Peleshian)
Petak, 19. maj
17.30… Sećanje… NIKOS KOUNDOUROS
HILjADU DEVETSTO DVADESET DRUGA (GR 1979)
Chilia enniakosia eikosidio
ul. Antigona Amanitou (Antigoni Amanitou), Zaharias Rohas (Zaharias Rohas)
r. Nikos Koundouros (Nikos Koundouros)

20.30… Sećanje… MIHAEL BALHAUS (Michael Ballhaus)
DOBRI MOMCI (SAD 1990)
Goodfellas
Ul. Robert de Niro (Robert de Niro), Džo Peši (Joe Pesci)
k. Miahel Balhaus (Michael Ballhaus)
r. Martin Skorseze (Martin Scorsese)
Subota, 20. maj
Rezervisan termin
Nedelja. 21. maj
Sećanje… TOMAS MILIAN (Tomas Milian)
17.00… CENA JEDNOG ČOVEKA (ŠP/IT 1966)
El Precio de un Hombre
Ul. Tomas Milian (Tomas Milian), Ričard Vajler (Richard Wyler)
r. Euhenio Martin (Eugenio Martín)

19.00… TEPEPA (IT/ŠP 1969)
Tepepa
Ul. Tomas Milian (Tomas Milian), Orson Vels (Orson Welles)
r. Đulio Petroni (Giulio Petroni)

21.00… MESEC (IT/SAD 1979)
La luna
Ul: Džil Klejburg (Jill Clayburgh), Tomas Milian (Tomas Milian)
R: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
Ponedeljak, 22. maj
Šok koridor predstavlja: SVETSKI DAN GOTIK SUBKULTURE
17.00… PIKOVA DAMA (VB 1949)
The Queen of Spades
Ul. Anton Valbrok(Anton Walbrook), Edit Evans(Edith Evans)
R. Torold Dikinson (Thorold Dickinson)

19.00… REBEKA (SAD 1940)
Rebecca
ul. Lorens Olivije (Laurence Olivier), Džoan Fontejn (Joan Fontaine)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

21.30… NjIHALO STRAVE (SAD 1961)
The Pit and the Pendulum
ul. Vinsent Prajs (Vincent Price), Barabara Stil (Barbara Steele)
r. Rodžer Korman (Roger Corman)
Utorak, 23. maj
17.00… OČI BEZ LICA (FR 1960)
Les yeux sans visage
ul. Pjer Brasur (Pierre Brasseur), Alida Vali (Alida Valli)
r. Žorž Fraži (Georges Franju)

19.00… GOTIK (VB 1986)
Gothic
ul. Gabrijel Brn (Gabriel Byrne), Nataša Ričardson (Natasha Richardson)
r. Ken Rasel (Ken Russell)

21.00… ŽENA U CRNOM (VB/KAN/ŠVE 2012)
The Woman in Black
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Dženet Mektir (Janet McTeer)
r. Džejms Votkins (James Watkins)
Sreda, 24. maj
Nemi dan: LAV KULjEŠOV – Umetnost filmske montaže
17.00… NEOBIČNI DOŽIVLjAJI MISTERA VESTA U ZEMLjI BOLjŠEVIKA (SSSR, 1924)
Neobыčaйnыe priklюčeniя mistera Vesta v strane bolьševikov
Ul: Porfirij Podobed (Porfiriй Podobed), Boris Barnet
R: Lav Kulješov (Lev Kulešov)

19.00… ZRAK SMRTI (SSSR, 1925)
Luč smerti
Ul: Sergej Komarov (Sergeй Komarov), Pjotr Galadžev (Pёtr Galadžev)
R: Lav Kulješov (Lev Kulešov)

21.00… PO ZAKONU (SSSR, 1926)
Po zakonu
Ul: Aleksandra Hohlova, Sergej Komarov (Sergeй Komarov)
R: Lav Kulješov (Lev Kulešov)
Četvrtak, 25. maj
Dokumentarni dan: ARHIVSKI FILM
17.00… PARIZ 1900 (FR, 1947)
Paris 1900
R: Nikol Vedres (Nicole Védrès)

19.00… DIVNA VREMENA (SRN, 1950)
Herrliche Zeiten
R: Fric Ekerle (Fritz Aeckerle), Hans Vicke (Hans Vietzke), Erik Ode (Erick Ode)

21.00… DVADESETI VEK (SSSR, 1958)
XX vek
R: Sergej Gurov (Sergeй Gurov)
Petak, 26. maj
17.00… STIF – Selekcija pobedničkih filmova Internacionalnog festivala studenskih filmova iz Rijeke

20.00… DANI JAPANSKOG FILMA
PRIZMA ENOŠIME (JP 2013)
Enoshima purizumu/Enoshima Prizmž
Ul. Sota Fukuši (Sôta Fukushi), Šuhei nomura (Shûhei Nomura)
r. Jasuhiro Jošida (Yasuhiro Yoshida)
Subota, 27. maj
17.00… Sećanje… SEIĐUN SUZUKI
PREDODREĐEN DA UBIJA (JP 1967)
Koroshi no rakuin
ul. Đo Šišido(Jo Shishido), Kođi Nanbara(Koji Nanbara)
r. Seiđun Suzuki( Seijun Suzuki)

20.00… LjUBAV ZA POČETNIKE (JP 20112)
Kyô, koi o hajimemasu/Love for Beginners
Ul. Tori Macuzaka (Tôri Matsuzaka), Emi Takei (Emi Takei)
r. Takeši Furusava (Takeshi Furusawa)
Nedelja, 28. maj
20.00… LjUBAVNA PRIČA DEVOJKE TAMAKO (JP 2014)
Tamako rabu sutôrî/Tamako Love Story
Animirani film
r. Naoko Jamada (Naoko Yamada)
Ponedeljak, 29. maj
20.00… ŽELIM SAMO DA TE ZAGRLIM
Dakishimetai: Shinjitsu no monogatari/I Just Wanna Hug You
Ul. Keiko Kitagava (Keiko Kitagawa), Rjo Nišikido (Ryô Nishikido)
r. Akihiko Šiota (Akihiko Shiota)
Utorak, 30. maj
18.00… DIVAN KRAJ SVETA (JP 2015)
Wonderful World End
Ul. Jun Aonami (Jun Aonami), Ai Hašimoto (Ai Hashimoto)
r. Daigo Matsui (Daigo Matsui)

20.30… PRIZMA ENOŠIME (JP 2013)
Enoshima purizumu/Enoshima Prizmž
Ul. Sota Fukuši (Sôta Fukushi), Šuhei nomura (Shûhei Nomura)
r. Jasuhiro Jošida (Yasuhiro Yoshida)
Sreda, 31. maj
Velikani svetskog filma: DžEK NIKOLSON
17.00… GOLI U SEDLU (SAD 1969)
Easy Rider
Ul.Piter Fonda (Peter Fonda), Džek Nikolson (Jack Nicholson)
r. Denis Hoper (Dennis Hopper)

19.00… PET LAKIH KOMADA (SAD 1970)
Five Easy Pieces
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Karen Blek (Karen Black)
r. Bob Rafelson (Bob Rafelson)

21.00… SEKSUALNO SAZNANjE (SAD 1971)
Carnal Knowledge
ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), En-Margret (Ann-Margret)
r. Majk Nikols (Mike Nichols)
Četvrtak, 1. jun
16.30… PROFESIJA REPORTER (IT/ŠP/FR, 1975)
Professione: reporter
ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marija Šnajder (Maria Schneider)
r. Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

18.30… KINESKA ČETVRT (SAD 1974)
Chinatown
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Fej Danavej (Faye Dunaway)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

21.00… LET IZNAD KUKAVČIJEG GNEZDA (SAD, 1975)
One Flew Over the Cuckoo’s Nest
Ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Luis Flečer (Louise Fletcher)
R: Miloš Forman (Milos Forman)
Petak, 2. jun
16.30… DVOBOJ NA MISURIJU (SAD 1976)
The Missouri Breaks
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marlon Brando (Marlon Brando)
r. Artur Pen (Arthur Penn)

19.00… VEŠTICE IZ ISTVIKA (SAD 1987)
The Witches of Eastwick
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Šer (Cher), Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer)
r. Džordž Miler (George Miller)

21.00… ISIJAVANjE (VB/SAD 1980)
The Shining
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Šeli Duval (Shelley Duvall)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)
Subota, 3. jun
17.00… PRAVAC MEKSIKO (SAD 1978)
Goin’ South
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Meri Stinburger (Mary Steenburgen)
r. Džek Nikolson (Jack Nicholson)

19.00… POŠTAR UVEK ZVONI DVA PUTA (SAD/DRN 1981)
The Postman Always Rings Twice
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Džesika Leng (Jessica LAnge)
r. Bob Rafelson (Bob Rafaelson)

21.00… VREME NEŽNOSTI (SAD 1983)
Terms of Endearment
Ul. Širli MekLejn (Shirley MacLaine), Džek Nikolson (Jack Nicholson)
r. Džejms L. Bruks (James L. Brooks)
Nedelja, 4. jun
16.30… GRANICA NA RIO GRANDE (SAD 1982)
The Border
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Toni Ričardson (Tony Richardson)

18.30… DOBRO DA BOLjE NE MOŽE BITI (SAD 1997)
As Good as It Gets
Ul. Džek Nikolson (Jack Nicholson), Helen Hant (Helen Hunt)
r. Džejms L. Bruks (James L. Brooks)

21.00… DVOSTRUKA IGRA (SAD/HK 2006)
The Departed
Ul. Leonardo di Kaprio (Leonardo di Caprio), Džek Nikolson (Jack Nicholson)
r. Martin Skorseze (Martin Scorsese)
Ponedeljak, 5. jun
17.00… MARIJUS (FR 1931)
Marius
Ul. Raimu (Raimu), Pjer Fresne (Pierre Fresnay)
r. Aleksander Korda (Alexandre Korda)

19:30 FANI (FR 1932)
Fanny
Ul. Raimu (Raimu), Pjer Fresne (Pierre Fresnay)
r. Mark Alegre (Marc Allégret)

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 1. maj / utorak, 2. maj
Slobodni dani
Sreda, 3. maj / četvrtak, 4. maj
Rezevisan termin
Petak, 5. maj
20.00… Promocija ploče sa muzikom iz filma „Gosti iz galaksije“

20.30… GOSTI IZ GALAKSIJE (JUG/ČSSR 1982)
Ul. Žarko Potočnjak, Ksenia Prohaska
r. Dušan Vukotić
Subota, 6. maj / nedelja, 7. maj
Rezervisani termini
Ponedeljak, 8. maj
18.00… BUĐENjE PACOVA (JUG 1967)
Ul. Slobodan Cica Perović, Dušica Žegarac
r. Živojin Žika Pavlović

20.30… RAŠOMON (JAP 1950)
Rashômon
Ul. Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Mačiko Ki (Machiko Kyô)
R. Akira Kurosava (Akira Kurosawa)
Utorak, 9. maj
BELDOCS
18.00… PEŠČENOPOLIS (HR 2003)
dokumentarni film
r. Zrinka Matrijević Veličan

20.00… KOME JE BOG STVORIO BRADU (JUG 1972)
dokumentrarni film
r. Goran Marković
Sreda, 10. maj
18.00… ŠTA SA TOBOM PREKO DANA (HR 2006)
dokumentarni film
r. Ivona Juka

20.00… POLUDELI LjUDI (SRJ 1997)
dokumentarni film
r. Goran Marković
Četvrtak, 11. maj
18.00… NIJE TI ŽIVOT PJESMA HAVAJA (HR 2012)
dokumentarni film
r. Dana Budisavljević

20.00… NEVAŽNI JUNACI (SRJ 1999)
dokumentarni film
r. Goran Marković
Petak, 12. maj
18.00… ANA TRG (HR 2005)
dokumentarni film
r. Jelena Novaković

JESAM LI SREĆNA? (HR 2010)
dokumentarni film
r. Vanja Sviličić-Juranić

20.00… GLASOVI IZ BAMA (HOL 2006)
Voices of Bam
dokumentarni film
r. Aliona van der Horst (Aliona van der Horst)
Subota, 13. maj
18.00… KLASA OPTIMIST (HR 2010)
dokumentarni film
r. Lana Šarić

20.00… BORIS RIŽI (HOL 2008)
Boris Ryzhy
r. Aliona van der Horst (Aliona van der Horst)
Nedelja, 14. maj
18.00… KAKO SMO UŠLI U EVROPU – SLUČAJ SEKSA (HR 2012)
dokumentarni film
r. Ines Pletikos

20.00… DECA VODE (HOL 2011)
Water Children
dokumentrarni film
r. Aliona van der Horst (Aliona van der Horst)
Ponedeljak, 15. maj
TARKOVSKI NA BIS
18.00… IVANOVO DETINjSTVO (SSSR 1962)
Ivanovo detstvo
ul. Nikolaj Burljajev (Nikolaj Burljajev), Valentin Zubkov (Valentin Zubkov)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)

20.30… OGLEDALO (SSSR 1974) 104′
Zerkalo
ul. Margarita Terehova (Margarita Terehova), Oleg Janovski (Oleg Janovskij)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Utorak, 16. maj
10.00… SVE O DEJZI KLOVER (SAD 1965)
Inside Daisy Clover
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Natali Vud (Natalie Wood)
R. Robert Maligan (Robert Mulligan)

12.30… BOSONOGA U PARKU (SAD 1967)
Barefoot in the Park
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Džin Saks (Gene Saks)

19.00… ANDREJ RUBLjOV I,II (SSSR 1966)
Andrej Rublev
ul. Anatolij Solonjicin (Anatolij Solonicyn), Ivan Lapikov (Ivan Lapikov)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Sreda, 17. maj
10.00… SVE O DEJZI KLOVER (SAD 1965) 128′
Inside Daisy Clover
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Natali Vud (Natalie Wood)
R. Robert Maligan (Robert Mulligan)

12.30… BOSONOGA U PARKU (SAD 1967) 106′
Barefoot in the Park
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Džin Saks (Gene Saks)

18.00… STALKER (SSSR 1979) 160′
Stalker
ul. Anatolij Solonjicin (Anatolij Solonicyn), Aleksandar Kajdanovski (Aleksandr Kajdanovski)
R. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Četvrtak, 18. maj
10.00… BOSONOGA U PARKU (SAD 1967) 106′
Barefoot in the Park
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Džin Saks (Gene Saks)

12.30… VILI BOJ (SAD 1969) 98’
Tell The Willie Boy is Here
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Ketrin Ros (Catherin Ross)
R. Abraham Polonski (Abraham Polonsky)

19.00… SOLARIS (SSSR 1972) 165′
Solyaris
ul. Donatas Banionis (Donatas Banionis), Natalija Bondarčuk (Natal’ja Bondarčuk)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Petak, 19. maj
10.00… VILI BOJ (SAD 1969) 98’
Tell The Willie Boy is Here
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Ketrin Ros (Catherin Ross)
R. Abraham Polonski (Abraham Polonsky)

12.30… BUČ KASIDI I SANDENS KID (SAD 1969)
Butch Cassidy and the Sundance Kid
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)

18.00… NOSTALGIJA (IT/SSSR 1983) 125′
Nostalghia
ul. Oleg Janovski (Oleg Jankovskij), Domicijana Đordano (Domiziana Giordano)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)

20.30… ŽRTVA (ŠVE/VB/FR 1986) 150′
Offret
ul. Erland Džozefson (Erland Josephson), Suzan Flitvud (Susan Fleetwood)
r. Andrej Tarkovski (Andrej Tarkovskij)
Subota, 20. maj
NOĆ MUZEJA
Nedelja, 21. maj
NAGRADE GOJA
19.00… ANA BELEN
DOM BERNARDE ALBE (ŠP 1987)
La casa de Bernarda Alba
Ul. Ana Belen (Ana Belen), Irene Gutjeres Kaba (Irene Gutiérrez Caba)
r. Mario Kamus (Mario Camus)
Ponedeljak, 22. maj
19.00… PATNjA (ŠP 1974)
Tormento
Ul. Ana Belen (Ana Belen), Havijer Eskriva (Javier Escrivá)
r. Pedro Olea (Pedro Olea)
Utorak, 23. maj
10.00… VRELI DIJAMANT (SAD 1972)
Hot Rock
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džordž Sigal (George Segal)
R. Piter Jejts (Peter Yates)

12.30… DEVOJKA KOJU SAM VOLEO (SAD 1973)
The Way We Were
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Barbara Strejsend (Barbra Streisand)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

19.00… PETICIJA (ŠP 1976)
La petición
Ul. Ana Belen (Ana Belen), Emilio Gutjeres Kaba (Emilio Gutierrez Caba)
r. Pilar Miro (Pilar Miro)

21.00… DEMONI U BAŠTI (ŠP 1980)
Demonios en el jardín
Ul. Ana Belen (Ana Belen), Anhela Molina (Ángela Molina)
r. Manuel Gutjeres Aragon (Manuel Gutiérrez Aragón)
Sreda, 24. maj
10.00… DEVOJKA KOJU SAM VOLEO (SAD 1973)
The Way We Were
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Barbara Strejsend (Barbra Streisand)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

12.30… ŽAOKA (SAD 1973)
The Sting
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

21.00… LjUBAV OZBILjNO ŠTETI ZDRAVLjU (ŠP 1996)
El amor perjudica seriamente la salud
Ul. Ana Belen (Ana Belen), Penelope Krus (Penélope Cruz)
r. Manuel Gomez Pereira (Manuel Gómez Pereira)
Četvrtak, 25. maj
10.00… ŽAOKA (SAD 1973)
The Sting
Ul. Pol Njumen (Paul Newman), Robert Redford (Robert Redford)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

12.30… VELIKI VALDO PEJPER (SAD 1975)
The Great Waldo Pepper
Robert Redford (Robert Redford), Bo Svenson (Bo Svenson)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

18.00… LICE LAFORE (RS 2016)
dokumenarni film
r. Denis Bojić

KANSKI POBEDNICI
20.30… MARTI (SAD 1955)
Marty
Ul. Ernest Borgnajn (Ernest Borgnine), Betsi Bler (Betsy Blair)
r. Delbert Man (Delbert Mann)
Petak, 26. maj
10.00… VELIKI VALDO PEJPER (SAD 1975)
The Great Waldo Pepper
Robert Redford (Robert Redford), Bo Svenson (Bo Svenson)
R. Džordž Roj Hil (George Roy Hill)

12.30… SVI PREDSEDNIKOVI LjUDI (SAD 1976)
All the Presidents Men
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
R. Alan Pakula (Alan J.Pacula)

18.00… BATA ŽIVOJINOVIĆ

20.30… ZBOGOM MOJA KONKUBINO (KIN/HK 1993)
Ba wang bie ji/Farewell My Concubine
Ul. Lesli Čeng (Leslie Cheung), Gong Li (Li Gong)
r. Čen Kajge (Kaige Chen)
Subota, 27. maj
10.00… SVI PREDSEDNIKOVI LjUDI (SAD 1976)
All the Presidents Men
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
R. Alan Pakula (Alan J.Pacula)

12.30… ELEKTRIČNI KONjANIK (SAD 1979)
Electric Horseman
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

16.00… JA SAM BOG OTAC (IT 1977)
Padre padrone
Ul. Omero Antonuti (Omero Antonutti), Saverino Markoni (Saverio Marconi)
r. Paolo i Votirio Taviani (Paolo Taviani, Vittorio Taviani)

18.00… TAJNE I LAŽI (FR/VB 1996)
Secrets & Lies
Ul. Brenda Bletin (Brenda Blethyn), Merijen Žan-Baptist (Marianne Jean-Baptiste)
r. Majk Li (Mike Leigh)

20.30… PETPARAČKE PRIČE (SAD 1994)
Pulp Fiction
Ul. Džon Travolta (John Travolta), Uma Turman (Uma Thurman)
r. Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)
Nedelja, 28. maj
10.00… ELEKTRIČNI KONjANIK (SAD 1979)
Electric Horseman
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Džejn Fonda (Jane Fonda)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

12.30… OBIČNI LjUDI (SAD 1980)
Ordinary People
Ul. Donald Sarlend (Donald Sutherland), Timoti Haton (Timothy Hutton)
R. Robert Redford (Robert Redford)

16.00… POSLE DUGO GODINA (FR/IT 1961)
Une aussi longue absence
Ul. Alida Vali (Alida Valli), Žorž Vilson (Georges Wilson)
r. Anri Kolpi (Henri Colpi)

18.00… NESTAO (SAD 1982)
Missing
Ul. Džek Lemon (Jack Lemmon), Sisi Spejsek (Sissy Spacek)
r. Kosta Gavras (Costa-Gavras)

20.30… KLAVIR (NZ/AU/FR 1993)
The Piano
Ul. Holi Hanter (Holly Hunter), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
r. Džejn Kempion
Ponedeljak, 29. maj
18.00… OTAC NA SLUŽBENOM PUTU (JUG 1985)
Ul. Predrag Miki Manojlović, Mirjana Karanović
r. Emir Kusturica

20.30… 4 MESECA, 3 NEDELjE I 2 DANA (RUM/BEL 2007)
4 luni, 3 saptamâni si 2 zile
Ul. Anamaria Marinka (Anamaria Marinca), Laura Vasiliu (Laura Vasiliu)
r. Kristijan Munđiu (Cristian Mungiu)
Utorak, 30. maj
10.00… OBIČNI LjUDI (SAD 1980)
Ordinary People
Ul. Donald Sarlend (Donald Sutherland), Timoti Haton (Timothy Hutton)
R. Robert Redford (Robert Redford)

12.30… BRUBEJKER (SAD 1980)
Bruebaker
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Japet Koto ((Yaphet Kotto)
R. Sjuart Rozenberg (Stuart Rosenberg)

18.00… POFALIĆI (RS 2017)
dokumentarni film
r. Snježan Lalović

20.30… Dan ljudskih prava
Sreda, 31. maj – nedelja, 4. jun
DANI DANSKOG FILMA
Progam će biti saopšten naknadno
Sreda, 31. maj
10.00… BRUBEJKER (SAD 1980)
Bruebaker
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Japet Koto ((Yaphet Kotto)
R. Sjuart Rozenberg (Stuart Rosenberg)

12.30… MOJA AFRIKA (SAD/VB 1985)
Out of Africa
Ul.Robert Redford (Robert Redford), Meril Strip (Meryl Streep)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)
Četvrtak, 1. jun
10.00… MOJA AFRIKA (SAD/VB 1985)
Out of Africa
Ul. Robert Redford (Robert Redford), Meril Strip (Meryl Streep)
R. Sidni Polak (Sidney Pollack)

13.00… DOBAR, RUŽAN, RĐAV (IT 1966)
Il buono il brutto il cattivo
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Eli Valah (Eli Wallach)
r. Serđo Leone (Sergio Leone)
Petak, 2. jun
10.00… DOBAR, RUŽAN, RĐAV (IT 1966)
Il buono il brutto il cattivo
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Eli Valah (Eli Wallach)
r. Serđo Leone (Sergio Leone)

13.00… OBESITE GA BEZ MILOSTI (SAD 1968)
Hang ’Em High
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Inger Stivens (Inger Stevens)
R. Ted Post (Ted Post)
Subota, 3. jun
10.00… OBESITE GA BEZ MILOSTI (SAD 1968)
Hang ’Em High
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Inger Stivens (Inger Stevens)
R. Ted Post (Ted Post)

12.30… OBESITE GA BEZ MILOSTI (SAD 1968)
Hang ’Em High
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Inger Stivens (Inger Stevens)
R. Ted Post (Ted Post)
Nedelja, 4. jun
10.00… OBESITE GA BEZ MILOSTI (SAD 1968)
Hang ’Em High
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Inger Stivens (Inger Stevens)
R. Ted Post (Ted Post)

12.30… JEZA U NOĆI (SAD 1971)
Play Misty for Me
Ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Džesika Volter (Jessica Walter)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.