Naslovna » Izlasci » Festivali » 23. Festival autorskog filma u Beogradu – program
23. Festival autorskog filma: Projekat Florida
23. Festival autorskog filma: Projekat Florida

23. Festival autorskog filma u Beogradu – program

Kao što smo ranije najavili, od 24. novembra do 2. decembra u beogradskim bioskopima biće održan 23. Festival autorskog filma, a za Gran pri se takmiči devet filmova.

Film izraelskog reditelja Samuela Maoza „Fokstrot“ svečano će otvoriti 23. Festival autorskog filma (FAF), 24. novembra u Domu omladine Beograda.

23. Festival autorskog filma inspirisan je duhom 1967. godine. Više o festivalu PROČITAJTE OVDE.

Pred publikom će se naći više od 90 filmova. Pored Glavnog programa, tu su i programski segmenti „Hrabri Balkan“, „Bande à part“, „Cinéfondation“, ACID, „Duh ’67“, kao i specijalne projekcije.

U Glavnom programu biće prikazana 22 ostvarenja, od kojih se devet takmiče za Gran pri „Aleksandar Saša Petrović“, i to: film „Barbara“ proslavljenog glumca i reditelja Metjua Amalrika, „Čovek od integriteta“ Mohamada Rasulofa, makedonski film „Kada dan nije imao ime“ Teone Strugar Mitevske, „Kaniba“ Verene Paravel i Lisjen Kastenj Tejlor, „Starateljstvo“ u režiji francuskog glumca, pisca i reditelja Ksavijera Legranda, „Projekat Florida“ Šona Bejkera, „Makala“ Emanuela Grasa, „Vojnici. Priča iz Ferentarija“ u režiji Ivane Mladenović, i „Felisite“ Alan Gomisa.

23. Festival autorskog filma – program

23. Festival autorskog filma: Projekat Florida
23. Festival autorskog filma: Projekat Florida

DOM OMLADINE BEOGRADA

Četvrtak, 23. novembar
10.00… FOKSTROT
ISR, CHE, DEU, FRA; 108′
Org: Foxtrot
R: Samuel Maoz
U: L. Ashkenazi, S. Adler, Y. Shiray
Petak, 24. novembar
10.00… DUHOVI ISMAILA
FRA; 114′
Org: Les Fantômes d’Ismaël
R: Arnaud Desplechin
U: M. Amalric, M. Cotillard, C. Gainsbourg

13.00… MNOŠTVO I MANJINE
SRB; 78′
R: Goran Marković
U: T. Stanić, S. Cvetković, G. Marković

15.00… BARBARA
FRA, 98′
Org: Barbara
R: Mathieu Amalric
U: J.Balibar, M. Amalric, V.Peirani

19.30… Svečano otvaranje: FOKSTROT

22.00… DUHOVI ISMAILA
Subota, 25. novembar
9.45… BEZ LJUBAVI
RU, FRA, 128′
Org: Nelyubov
R: Andrey Zvyagintsev
U: M. Spivak, A. Rozin, V. Shmykova

13.00… ČOVEK OD INTEGRITETA
IRN; 117′
Org: Lerd
R: Mohammad Rasoulof
U: R. Akhlaghirad, S. Beizaee, N. Adabi

15.00… LJUBAVNIK NA JEDAN DAN
FRA, 76′
Org: L’Amant d’un jour
R: Philippe Garrel

17.30… MNOŠTVO I MANJINE

19.30… BEZ LJUBAVI

22.00… BARBARA
Nedelja, 26. novembar
10.00… HEPIEND
FRA, AU, DEU; 107′
Org: Happy End
R: Michael Haneke
U: I. Huppert, J. Trintignant, M. Kassovitz

13.00… DUHOVI ISMAILA

15.00… VESTERN
DEU, BUL, AU, 119′
Org: Western
R: Valeska Grisebach
U: M. Neumann, R. Wetrek, S. Alilov

17.30… NIGDE
SRB 90′
R: Predrag Velinović
U: N. Milovanovic, M. Bergam, M. Samolov

19.30… ČOVEK OD INTEGRITETA

22.00… KANIBA
FRA, 90′
Org: Caniba
R: Lucien Castaing-Taylor, Véréna Paravel
Ponedeljak, 27. novembar
10.00… KADA DAN NIJE IMAO IME
MKD, BE; 93′
Org: Koga denot nemase ime
R: Teona Strugar Mitevska
U: L. Ristov, H. Bagašov, S. Kitanović

13.00… STARATELJSTVO

15.00… MRAZ
LTU, FRA, UKR, POL, 130′
Org: Frost
R: Sarunas Bartas
U: A. Chyra, M. Janciauskas, L. Maknaviciute

17.30… KADA DAN NIJE IMAO IME

19.30… HEPIEND

22.00… VESTERN
Utorak, 28. novembar
10.00… PRAVO VREME
USA, 101′
Org: Good Time
R: Benny Safdie, Josh Safdie
U: R. Pattinson, B. Safdie, J. Leigh

13.00… PROJEKAT FLORIDA
USA, 115′
Org: The Florida Project
R: Sean Baker
U: Willem Dafoe, B. Prince, V. Cotto

15.00… ZAMA
ARG, ESP, FRA 115′
R: Lucrecia Martel
U: D. Giménez Cacho, L. Dueñas, M. Nachtergaele

17.10… MRAZ

19.30… STARATELJSTVO

22.00… DAN POSLE
ROK , 92′
Org: Geu-hu
R: Hong Sangsoo
U: Y. Cho, Ki Joabang, M. Kim
Sreda, 29. novembar
10.00… VOJNICI. PRIČA IZ FERENTARIJA
ROU, SRB, BE; 119′
Оrg: Soldatii. Poveste din Ferentari
R: Ivana Mladenović
U: D. Bursuc, S. Cocis, C. Grumarescu

12.45… BEZ LJUBAVI

15.00… FOKSTROT

17.30… PROJEKAT FLORIDA

19.45… ZAMA

22.00… MAKALA
FRA, 96′
R: Emmanuel Gras
U: K. Kasongo, L. Kasongo
Četvrtak, 30. novembar
10.00… 9 PRSTIJU
FRA, PRT; 99′
Org : 9 doigts
R: F.J. Ossang
U: D. Bonnard, D. Dória

13.00… TAKO MEKA KOŽA
CAN, 93′
Org: A Skin So Soft
R: Denis Côté
U: J. Bouchard, C. Doyon, B. Lapierre

14.45… FELISITE
FRA, BE, DEU, 123′
Org: Félicité
R: Alain Gomis
U: V. T. Beya Mputu, G.Claudia, P. Mpaka

17.00… PLAŠIM SE DA SE SVE RAZUME
SRB, 35′
R: Puriša Đorđević

17.40… LJUBAVNIK NA JEDAN DAN

19.30… PRAVO VREME

22.00… VOJNICI. PRIČA IZ FERENTARIJA
Petak, 1. decembar
10.00… KENTAUR
KI, NLD, DEU, FRA; 89′
Org: Centaur
R: Aktan Arym Kubat
U: N. Tursunkojoev, Z. Asanalieva, A. Kubat

12.30… FABRIKA NIŠTAVILA
PRT, 177′
Org: A Fábrica de Nada
R: Pedro Pinho
U: J. Smith Vargas, C. Galvão, N. Sebastião

15.30… STARATELJSTVO

17.30… TAKO MEKA KOŽA

19.30… FELISITE

22.00… GOSPOĐA FANG
CHN, FRA, DEU, 86′
Org: Mrs. Fang
R: Bing Wang
U: Fang Xiuying
Subota, 2. decembar
10.00… LAKI
USA; 88′
Org: Lucky
R: John Carroll Lynch
U: Harry Dean Stanton, Da. Lynch, R. Livingston

13.00… HEPIEND

15.00… DUHOVI ISMAILA

17.30… KENTAUR

19.00… Svečano zatvaranje: LAKI

22.00… Pobednički film

Program u ostalim bioskopima pogledajte na OVOM LINKU.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.