Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za decembar 2017.
Kinoteka – filmovi o Hariju Poteru
Kinoteka – filmovi o Hariju Poteru

Kinoteka – repertoari za decembar 2017.

Objavljujemo repertoare Jugoslovenske kinoteke za decembar 2017. Kinoteka u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1 radiće punom parom sve do novogodišnjih praznika.

Ovog meseca u salama Kinoteke:

• Festival autorskog filma 2017
• Festival studentskog filma
• Beogradski filmoplov
• Socijalizam na filmu
• Britanski filmovi
• Švedski kultni filmovi
• Filmovi o Hariju Poteru
• Dani meksičkog filma

Stalni ciklusi:
• Sećanja…
• Dokumentarni četvrtak
• Velikani svetskog filma
• Nemi dan
• Moj izbor…
*************************************************************************
*************************************************************************

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Petak, 1. decembar – nedelja, 3. decembar
Festival autorskog filma 2017.

Ponedeljak, 4. decembar
Beogradski filmoplov
17.00… BELI SE USAMLJENO JEDRO (SSSR, 1937)
Beleet parus odinokij
Ul. Igor But (Igor But), Boris Runge (Boris Runge)
r. Vladimir Legošin (Vladimir Legoshin)

19.00… ŽENA MORA (Arg, 1954)
La Dama del mar
Ul. Zuli Moreno (Zully Moreno), Alberto Klosas (Alberto Closas)
r. Mario Sofići (Mario Soffici)

21.00… POVRATAK NA BRODVEJ (SAD, 1953)
She’s Back on Broadway
Ul. Virdžinija Mejo (Virginia Mayo), Džin Nelson (Gene Nelson)
r. Gordon Daglas (Gordon Douglas)

Utorak, 5. decembar
Sećanje na… Kvjeta Fijalova
17.00… REVOLVERAŠ IZ ARIZONE (ČSSR 1964)
Limonadovy Joe
Uloge: Karel Fijala (Karel Fiala), Kvjeta Fijalova (Květa Fialová)
Režija: Oldrih Lipski (Oldrich Lipsky)

Projekcija domaćeg filma sa titlom za gluvoneme osobe
19.00… MOST (JUG 1969)
Ul. Velimir Bata Živojinović, Slobodan Cica Perović
r. Hajrudin Šiba Krvavac

Sećanje na… Robert Hirš (Robert Hirsch)
21.00… NI GOVORA SUBOTOM (FR/IL 1964)
Pas question le samedi
Ul: Robert Hirš (Robert Hirsch), Dalia Fridland (Dalia Friedland)
R: Aleks Žofe (Alex Joffe)

Sreda, 6. decembar
Sećanje na… Karolji Mak (Karoly Makk)
17.00… KUĆA POD STENOM (MAĐ, 1958)
Haz a Sziklak Alatt
Uloge: Janoš Gorbe (Janos Gorbe), Iren Psota (Iren Psota)
Režija: Karolji Mak (Karoly Makk)

19.00… LjUBAV (MAĐ, 1971)
Szerelem
Uloge: Lili Darvaš (Lili Darvas), Mari Toročik (Mari Torocsik)
Režija: Karolji Mak (Karoly Makk)

21.00… NOĆ ČEDNOSTI U JAVNOJ KUĆI (MAĐ, 1977)
Egy Erkolcsos Ejszaka
Uloge: Margit Makai (Margit Makay), Iren Psota (Iren Psota)
Režija: Karolji Mak (Karoly Makk)

Četvrtak, 7. decembar
Sećanje na… Žan Rošfor (Jean Rochefort)
17.00… VATRENA LjUBAV (FRA/ITA, 1972)
Les Feux de la Chandeleur
Uloge: Žan Rošfor (Jean Rochefort ), Ani Žirardo (Annie Girardot)
Režija: Serž Korbe (Serge Korber)

19.00… KAD SLONOVI POŠAŠAVE (FRA, 1976)
Un Elephant ca Trompe Enormement
Uloge: Žan Rošfor (Jean Rochefort), Klod Braser (Claude Brasseur)
Režija: Iv Rober (Yves Robert)

21.00… DVORSKE SPLETKE (FRA, 1996)
Ridicule
Uloge: Žan Rošfor (Jean Rochefort ), Fani Ardon (Fanny Ardant)
Režija: Patris Lekont (Patrice Leconte)

Petak, 8. decembar
Moj izbor Jovan Jovanović
17.00… PANDORINA KUTIJA (NEM 1935)
Die Büchse der Pandora
Ul. Luiz Bruks (Louise Brooks), Fric Kortner (Fritz Kortner)
r. Georg Vilhelm Pabst (Georg Wilhelm Pabst)

19.00… DOBROVOLjCI SLOBODE – 80 GODINA INTERNACIONALNIH BRIGADA (RS 2017)
dokumentarni film
r. Ivan Mandić

Moj izbor Jovan Jovanović
21.00… TREĆI ČOVEK (VB, 1949)
The Third Man
ul: Džozef Koten (Joseph Cotten), Orson Vels (Orson Welles)
r: Karol Rid (Carol Reed)

Subota, 9. decembar
Moj izbor Jovan Jovanović
15.00… TRIJUMF VOLjE /NEM 1935)
Triumph des Willens
dokumentarni film
r. Leni Rifenšal (Leni Riefenstahl)

17.00… ŠOK KORIDOR (SAD 1963)
Shock Corridor
Ul. Piter Brek (Peter Breck), Konstans Tauers (Constance Towers)
r. Semjel Fuler (Samuel Fuller)

19.00… DIVLjAK (SAD 1953)
The Wild One
Ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Li Marvin (Lee Marvin)
R. Laslo Benedek (Laslo Benedek)

20.30… NIJAGARA (SAD 1953)
Niagara
Ul. Merilin Monro (Marilyn Monroe), Džozef Koten (Joseph Cotten)
r. Henri Hatavej (Henry Hathaway)

Nedelja, 10. decembar
Moj izbor Jovan Jovanović
17.00… NOĆ I GRAD (VB/SAD 1950)
Ul. Ričard Vidmark (Richard Widmark), Džin Tirni (Gene Tierney)
r. Džuls Dasin (Jules Dassin)

19.00… UBICE (1964)
The Killers
Ul. Endži Dikinson (Angie Dickinson), Li Marvin (Lee Marvin)
r. Donald Don Sigel (Donald Don Siegel)

21.00… CARSTVO ČULA (JAP/FR 1976)
Ai no korîda
Ul. Tatsuja Fudži (Tatsuya Fuji), Eiko Matsuda (Eiko Matsuda)
r: Nagisa Ošima (Nagisa Ôshima)

Ponedeljak, 11. decembar
17.00… BELI HODNICI (VB 1951)
White Corridors
Ul. Gugi Viters (Googie Withers), Petjula Klark (Petula Clark)
r. Pet Džekson (Pat Jackson)

19.00… HOTEL ZA ŽENE (SAD 1939)
Hotel for Women
Ul. En Sotern (Ann Sothern), Linda Darnel (Linda Darnell)
r. Gregori Retof (Gregory Ratoff)

21.00… DIVLjI DEČAK (FRA 1951)
Le garçon sauvage
Ul. Medlin Robinson (Madeleine Robinson), Frenk Vilard (Frank Villard)
r. Žan Delanoj (Jean Delannoy)

Utorak, 12. decembar
Socijalizam na filmu
17.00… ZEMLjACI (JUG 1963)
Ul. Beba Lončar, Boris Dvornik
r. Zdravko Randić

19.00… ČUDNA DEVOJKA (JUG 1962)
Ul. Špela Rozin, vojislav Voja Mirić
r. Jovan Živanović

21.00… ŽIVJETI OD LjUBAVI (JUG 1973)
Ul. Vlasta Knezović, Rade Šerbedžija
r. Krešimir Golik

Sreda, 13. decembar
Sećanje na… Karin Dor
17.00… Povratak nevidljivog čoveka (SRN, 1962)
Die unsichtbaren Krallen des Dr. Mabuse
ul. Leks Barker (Lex Barker), Karin Dor (Karin Dor)
r. Harald Rajnl (Harald Reinl)

19.00… Predavanje: Socijalizam na filmu

Sećanje na… Karin Dor
21.00… Vinetu 2. deo (SRN/FR/IT/JUG, 1964)
Winnetou 2. Teil
ul. Leks Barker (Lex Barker), Karin Dor (Karin Dor)
r. Harald Rajnl (Harald Reinl)

Četvrtak, 14. decembar
Sećanje na… Danijel Darije
17.00… MAJERLING (FR, 1936)
Mayerling
Uloge: Šarl Boaje (Charles Boyer), Danijel Darije (Danielle Darrieux)
Režija: Anatol Litvak (Anatole Litvak)

19.00… OPERACIJA CICERO (SAD, 1952)
5 Fingers
Uloge: Džejms Mejson (James Mason), Danijel Darije (Danielle Darrieux)
Režija: Džozef L. Mankijevič (Joseph L. Mankiewicz)

21.00… MADAM DE… (FR, 1953)
Madame de…
Uloge: Šarl Boaje (Charles Boyer), Danijel Darije (Danielle Darrieux)
Režija: Maks Ofils (Max Ophuls)

Petak, 15. decembar
17.00… MARIJA – OKTOBAR (FRA, 1958)
Marie – Octobre
Uloge: Danijel Darije (Danielle Darrieux), Bernar Blije (Bernard Blier)
Režija: Žilijen Divivije ( Julien Duvivier)

19.00… 24 SATA U ŽIVOTU JEDNE ŽENE (FRA/NEM, 1967)
Vingt- quatre heures de la vie d’une femme
Uloge: Danijel Darije (Danielle Darrieux), Robert Hofman (Robert Hoffmann)
Režija: Dominik Deluš (Dominique Delouche

21.00… OSAM ŽENA (FRA/ITA, 2002)
8 Femmes
Uloge: Danijel Darije (Danielle Darrieux), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
Režija: Fransoa Ozon (Francois Ozon)

Subota, 16. decembar / nedelja, 17. novembar
19.00 i 21.00… Festival podvodnog filma
Program će biti naknadno objavljen

Ponedeljak, 18. decembar
17.00… LjUBAVLjU SE NE IGRA (SRN 1949)
Man Spielt Nicht mit der Liebe
Ul. Lil Dagover (Lil Dagover), Albreht Šenhals (Albrecht Schoenhals)
r. Hans Depe (Hans Deppe)

19.00… PLESAČICA (ČSSR 1943)
Tanečnice
Ul. Mari Glazrova (Marie Glázrová), Jirina Stepničkova (Jirina Stepnicková)
r. František Čap (Frantisek Cáp)

21.00… ZLOKOBNICA (MEK 1949)
La malquerida
ul. Kolumba Domingez (Columba Domínguez), Dolored del Rio (Dolores del Rio)
r. Emilio Fernandez (Emilio Fernández)

Utorak, 19. decembar
Sećanje na… Umberto Lenci (Lenzi)
17.00… NASILjE U NAPULjU (IT 1976)
Napoli violenta
ul. Mauricio Meril(Maurizio Merli), Džon Sakson (John Saxon)
r. Umberto Lenci (Umberto Lenzi)

Projekcija domaćeg filma sa titlom za gluvoneme osobe
19.00… VARLjIVO LETO (JUG 1984)
Ul. Danilo Bata Stojković, Slavko Štimac
r. Goran Paskaljević

Sećanje na… Umberto Lenci (Lenzi)
21.00… LUDILO (IT 1970)
Paranoia
ul. Karol Bejker (Carroll Baker), Žan Sorel (Jean Sorel)
r. Umbero Lenci (Umberto Lenzi)

Sreda, 20. decembar
Nemi dan: Moric Stiler – poeta švedskog pejzaža
16.00… PESMA O CRVENOM CVETU (ŠVE, 1918)
Sången om den eldröda blomman
Uloge: Lars Hanson (Lars Hanson), Edit Erastof (Edith Erastoff)
Režija: Moric Stiler (Mauritz Stiller)

JOHAN (ŠVE, 1920)
Johan
Uloge: Dženi Haselkvist (Jenny Hasselqvist), Matijas Taube (Mathias Taube)
Režija: Moric Stiler (Mauritz Stiller)

18.30… EROTIKON (ŠVE, 1920)
Erotikon
Uloge: Anders de Val (Anders de Wahl), Tora Teje (Tora Teje)
Režija: Moric Stiler (Mauritz Stiller)

LEGENDA O GUNARU HEDESU (ŠVE, 1922)
Gunnar Hedes saga
Uloge: Ejnar Hanson (Einar Hanson), Meri Džonson (Mary Johnson)
Režija: Moric Stiler (Mauritz Stiller)

21.00… BLAGO GOSPODINA ARNEA (ŠVE, 1919)
Herr Arnes pengar
Uloge: Ričard Lund (Richard Lund), Meri Džonson (Mary Johnson)
Režija: Moric Stiler (Mauritz Stiller)

Četvrtak, 21. decembar
Dokumentarni dan
17.00… OTKRIVANjE SPOMENIKA FERENCU RAKOCIJU U SOMBORU (A-U, 1912)
Režija: Ernest Bošnjak

OSVEĆENjE VODICE KOD PRAVOSLAVNIH SRBA U SUBOTICI 1912. GODINE (A-U), 1912)
Režija: Aleksandar Lifka

ŠIMI = TOBOGAN ZA STARO I MLADO A VIŠE ZA MLADO (KRALjEVINA SHS, 1919)
Režija:Ernest Bošnjak

DVADESETPETOGODIŠNjI JUBILEJ BAČKE U SUBOTICI 3.- 6. JUNA 1926. GODINE (KRALjEVINA SHS, 1926)
Režija: Aleksandar Lifka

PROSLAVA U SUBOTICI POVODOM NOVOG NAZIVA DRŽAVE, NA DAN 13. OKTOBRA 1929. GODINE (KRALjEVINA SHS, 1929)
Režija: Aleksandar Lifka

DEČIJA IZLOŽBA I PROSLAVA DEČJIH DANA U BEOGRADU1922. GODINE (KRALjEVINA SHS, 1922)
PP: Državna radionica za izradu filmova

ŽURNAL NOVAKOVIĆA 1926. BROJ 1 (KRALjEVINA SHS, 1926)
Režija: Kosta Novaković

ŽURNAL TITAN FILMA (KRALjEVINA SHS, 1926)
Režija: Danilo Jakšić

RODAC ŽURNAL (KRALjEVINA SHS, 1929)
Režija: Rodoljub Malenčić

19.00… SVEČANA PROSLAVA DESETOGODIŠNjICE KUMANOVSKE BITKE 24.X 1912. – 24. X. 1922. GODINE (KRALjEVINA SHS, 1922)
PP: Jugoslavija film

SVEČANO OSVEĆENjE KOSTURNICE U PRNjAVORU 5. XI 1922. GODINE (KRALjEVINA SHS, 1922)
PP: Srbija film

SASTANAK MALE ANTANTE U BEOGRADU 1925. GODINE (KRALjEVINA SHS, 1922)
Nepoznati autori

DOM SLEPIH INVALIDA I DECE U ZEMUNU (KRALjEVINA SHS, 1925)
Nepoznati autori

KONGRES ZEMLjORADNIKA U ŠAPCU 1926. GODINE (KRALjEVINA SHS, 1926)
Režija: Kosta Novaković

SAHRANA NIKOLE PAŠIĆA (KRALjEVINA SHS, 1926)
Režija: Kosta Novaković

SASTANAK MALE ANTANTE NA BLEDU 1926. GODINE (KRALjEVINA SHS, 1926)
Režija: Kosta Novaković

PROSLAVA DESETOGODIŠNjICE TOPLIČKOG USTANKA U PROKUPLjU (KRALjEVINA SHS, 1927)
Nepoznati autori

PROSLAVA PROBOJA SOLUNSKOG FRONTA U BEOGRADU 7. I 8.X 1928 GODINE (KRALjEVINA SHS, 1928)
PP: Filmska sekcija Topografskog odeljenja Vrhovne komande Srpske vojske

ŽENIDBA KRALjEVIĆA MARKA (KRALjEVINA SHS, 1928)
Režija: Josip Novak

21.00… Uspomena na Nikolu Majdaka

Petak, 22. decembar
Šok koridor predstavlja: Pogodi šta ima za večeru!
17.00… NEVOLjE SVAKI DAN (FR/NEM/JAP, 2001)
Trouble Every Day
Uloge: Vinsent Galo (Vincent Gallo), Beatris Dal (Beatrice Dalle)
Režija: Kler Deni (Claire Denis)

19.00… IZGLADNELI (ČEŠ/VB/SAD, 1999)
Ravenous
Uloge: Gaj Pirs (Guy Pearce), Robert Karlajl (Robert Carlyle)
Režija: Antonija Brd (Antonia Bird)

21.00… LjUDOŽDERI AMAZONA (IT, 1980)
Cannibal ferox
Uloge: Đovani Lombardo Radiče (Giovanni Lombardo Radice), Lorena de Sel (Lorraine de Selle)
Režija: Umberto Lenci (Umberto Lenzi)

Subota, 23. decembar
17.00… RODITELjI (KAN/SAD, 1989)
Parents
Uloge: Rendi Kvejd (Randy Quaid), Meri Bet Hert (Mary Beth Hurt)
Režija: Bob Balaban (Bob Balaban)

19.00… DELIKATESNA RADNjA (FR, 1991)
Delicatessen
Uloge: Mari Lor Dunjak (Marie-Laure Dougnac), Dominik Pinon (Dominique Pinon)
Režija: Mark Karo (Marc Caro), Žan Pjer Žene (Jean-Pierre Jeunet)

21.00… HOLOKAUST LjUDOŽDERA (IT, 1980)
Cannibal Holocaust
Uloge: Robert Kerman (Robert Kerman), Frančeska Čardi (Francesca Ciardi)
Režija: Ruđero Deodato (Ruggero Deodato)

Nedelja, 24. decembar
17.00… TI SI ZA VEČERU (HK, 1980)
Di yu wu men
Uloge: Norman Ču (Norman Chu), Edi Ko (Eddy Ko)
Režija: Tsui Hark (Tsui Hark)

19.00… NEŽNOST VUKOVA (NEM, 1972)
Die Zärtlichkeit der Wölfe
Uloge: Kurt Rab (Kurt Raab), Rajner Verner Fasbinder (Rainer Werner Fassbinder)
Režija: Uli Lomel (Ulli Lommel)

21.00… TEKSASKI MASAKR MOTORNOM TESTEROM (SAD, 2003)
The Texas Chain Saw Massacre
ul. Džesika Bil (Jessica Biel), Džonatan Taker (Jonathan Tucker)
Režija: Markus Nispel (Marcus Nispel)

Ponedeljak, 25. decembar
17.00… RIM U 11 (IT/FR 1952)
Roma, ore 11
Ul.Lucia Bose (Lucia Bosé), Karla Del Pođo (Carla Del Poggio)
r. Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

19.00… PRVA DAMA AMERIKE (SAD 1953)
The President’s Lady
Ul. Suzan Hejvord (Susan Hayward), Čarlton Heston (Charlton Heston)
r. Henri Levin (Henry Levin)

21.00… KOPAČICE ZLATA/UCENjIVAČICE (SAD 1933)
Gold Diggers of 1933
Ul. Voren Vilijam (Warren William), Džoan Blondel (Joan Blondell)
r. Mervin LeRoj (Mervyn LeRoy)

Utorak, 26. decembar
17.00… ŽIVKO NIKOLIĆ
BEŠTIJE (JUG 1977)
Ul. Velimir Bata Živojinović, Viktor Starčić
r. Živko Nikolić

19.00… Predavanje: Socijalizam na filmu

Sećanje na… En Vjazemski
21.00… KINESKINjA (FR, 1967)
La chinoise
Uloge: En Vjazemski (Anne Wiazemsky), Žan Pjer Leo (Jean-Pierre Léaud)
Režija: Žan Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Sreda, 27. decembar
Socijalizam na filmu
17.00… JEZERO (JUG 1950)
Ul. Milivoje Živanović, Vera Ilić-Đukić
r. Radivoje Lola Đukić

19.00… KONCERT (JUG 1954)
Ul. Nada Skrinjar, Miroslav Petrović
r. Branko Belan

21.00… GRAD (JUG 1963)
Ul. Mihajlo Kostić-Pljaka, Branka Jovanović
r. Marko Babac, Živojin Žika Pavlović, Vojislav Kokan Rakonjac

Četvrtak, 28. decembar
Program britanskih filmova
17.00… PIGMALION (VB 1938)
Pygmalion
ul.Entoni Eskuit (Anthony Asquith), Lesli Hauard (Leslie Howard)

19.00… KRATAK SUSRET (VB 1945)
Brief Encounter
ul: Silija Džonson (Celia Johnson), Trevor Hauard (Trevor Howard)
r: Dejvid Lin (David Lean)

21.00… TOMI (VB, 1975)
Tommy
ul. Oliver Rid (Oliver Reed), En Margret (Ann – Margret)
r. Ken Rasel (Ken Russell)

Petak, 29. decembar
17.00… NENAJAVLjEN SASTANAK (VB 1959)
Chance Meeting
ul. Hardi Kriger (Hardy Krüger), Stenli Bejker (Stanley Baker)
r. Džozef Lozi (Joseph Losey)

19.00… UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU (VB 1974)
Murder on the Orient Express
Ul. Lorin Bekol (Lauren Bacall), Albert Fini (Albert Finney)
r. Sidni ALmet (Sidney Lumet)

21.00… PAKLENA POMORANDžA (VB/SAD 1971)
A Clockwork Orange
ul. Malkolm MekDauel (Malcolm McDowell), Majkl Bejts (Michael Bates)
R. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Subota, 30. decembar
17.00… BANI LEJK JE NESTALA (VB 1965)
Bunny Lake is Missing
Ul. Lorens Olivije (Laurence Olivier), Kerol Linli (Carol Lynley)
R. Oto Preminger (Otto Preminger)

19.00… DOBAR POSAO U ITALIJI (VB 1969)
The Italian Job
ul. Majkl Kejn (Michael Caine), Noel Kauard (Noel Coward)
r. Piter Kolinson (Peter Collinson)

21.00… BRAĆA KREJ (VB 1990)
The Krays
ul. Geri Kemp (Gary Kemp), Martin Kemp (Martin Kemp)
r. Piter Medak (Peter Medak)

Nedelja, 31. decembar
Nema najavljenih projekcija

*************************************************************************
*************************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Petak, 1. decembar – nedelja, 3. decembar
Festival autorskog filma 2017.

 

Ponedeljak, 4. decembar
Po željama gledalaca
18.00… KVAKA (SAD, 1970)
Catch 22
ul. Alan Arkin, Martin Balsam
r. Majk Nikols (Mike Nichols)

20.30… ČANKING EKSPRES (HK, 1994)
Chunking Express
ul. Brigin Lin (Birgitte Lin), Toni Čiu-Vai Leung (Tony Chiu-Wai Leung)
r. Kar-Vai Vong (Kai-Wai Wong)

 

Utorak, 5. decembar
Po željama gledalaca
18.00… ULIČNI PSI (SAD, 1992)
Reservoir Dogs
ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Tim Rot (Tim Roth)
r. Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

20.30… NEBO NAD BERLINOM (NEM/FRA, 1987)
Wings of Desire
ul. Bruno Ganc (Bruno Ganz), Solvej Domartin (Solveig Dommartin)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

 

Sreda, 6. decembar
11.00… TREJNSPOTING (VB, 1996)
Trainspotting
ul: Juan Mekgregor (Ewan McGregor), Džoni Li Miler (Jonny Lee Miller)
r: Deni Bojl (Danny Boyle)

13.30… SNEČ (VB, 2000)
Snatch
ul: Džejson Stejtam (Jason Statham), Bred Pit (Brad Pitt)
r: Gaj Riči (Guy Ritchie)

Merlinka festival: Dan Brusa la Brusa
18.00… GERONTOFILIJA (KAN 2013)
Gerontophilia
Ul. Pjer Gabriel Lažoa (Pier-Gabriel Lajoie), Volter Borden (Walter Borden)
r. Brus La Brus (Bruce La Bruce)

20.30… OTO, ILI USTAJTE MRTVI (NEM/KAN 2008)
Otto; or, Up with Dead People
Ul. Džej Krisfar (Jey Crisfar), Marsel Šlut (Marcel Schlutt)
r. Brus La Brus (Bruce La Bruce)

Četvrtak, 7. decembar
11.00… SNEČ (VB, 2000)
Snatch
ul: Džejson Stejtam (Jason Statham), Bred Pit (Brad Pitt)
r: Gaj Riči (Guy Ritchie)

13.30… KRALjEV GOVOR (VB, 2010)
The King’s Speech
ul: Kolin Firt (Colin Firth), Džefri Raš (Geoffrey Rush)
r: Tom Hoper (Tom Hooper)

Švedski kultni filmovi – Duh vremena 100 godina diplomatije Kraljevine Švedske i Republike Srbije 1917-2017. preslikane na film.

18.30… Otvaranje

19.00… OZBILjNA IGRA (ŠVE 2016)
Den allvarsamma leken
Ul. Mihael Nikvist (Michael Nyqvist), Svirir Gudnason (Sverrir Gudnason)
r. Pernila Avgust (Pernilla August)

Petak, 8. decembar
11.00… KRALjEV GOVOR (VB, 2010)
The King’s Speech
ul: Kolin Firt (Colin Firth), Džefri Raš (Geoffrey Rush)
r: Tom Hoper (Tom Hooper)

13.30… MRTVI (VB, 1987)
The Dead
ul: Anđelika Hjuston (Anjelica Huston), Donal Meken (Donal McCann)
r: Džon Hjuston (John Huston)

Švedski kultni filmovi
19.00… ARN: VITEZ TEMPLAR (ŠVE/VB/DK/NO/FIN/NEM/MAR 2007)
Arn – The Knight Templar
Ul. Joakin Neterkvist (Joakim Nätterqvist), Sofija Helin (Sofia Helin)
r. Peter Flint (Peter Flinth)

Subota, 9. decembar
11.00… HARI POTER I KAMEN MUDROSTI (VB/SAD 2001)
Harry Potter and the Sorcerer’s Stone
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ričard Haris (Richard Harris)
r. Kris Kolumbus (Chris Columbus)

14.00… HARI POTER I DVORANA TAJNI (VB/SAD 2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Kris Kolumbus (Chris Columbus)

Švedski kultni filmovi
19.00… EMIGRANTI (ŠVE 1971)
Utvandrarna
Ul, Liv Ulman (Liv Ullmann), Maks fon Sidou (Max Von Sydow)
r. Jan Troel (Jan Troell)

Nedelja, 10. decembar
11.00… HARI POTER I DVORANA TAJNI (VB/SAD 2002)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Kris Kolumbus (Chris Columbus)

14.00… HARI POTER I ZATVORENIK IZ ASKABANA (VB/SAD 2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Alfonso Kuaron (Alfonso Cuaron)

Švedski kultni filmovi
19.00… MASA (ŠVE 2015)
Flocken
Ul. Fatime Azemi (Fatime Azemi), Jon Risto (John Risto)
r. Beata Gordeler (Beata Gårdeler)

Ponedeljak, 11. decembar
Švedski kultni filmovi
21.00… OSMEH LETNjE NOĆI (ŠVE 1955)
Sommarnattens leende
Ul. Ula Jakobson (Ulla Jacobsson), Eva Dalbek (Eva Dahlbeck)
r. Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Utorak, 12. decembar
11.00… MRTVI (VB, 1987)
The Dead
ul: Anđelika Hjuston (Anjelica Huston), Donal Meken (Donal McCann)
r: Džon Hjuston (John Huston)

13.30… LIFT ZA GUBILIŠTE (FR, 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
r: Luj Mal (Louis Malle)

Švedski kultni filmovi
19.00… DNEVNIK DILERA (ŠVE 2017)
Måste Gitt
Ul. Lena Endre (Lena Endre), Kan Dermitas (Can Demirtas)
r. Ivica Zubak

Četvrtak, 14. decembar
11.00… LIFT ZA GUBILIŠTE (FR, 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
r: Luj Mal (Louis Malle)

13.30… LjUBAVNICI (FR, 1958)
Les amants
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Žan-Mark Bori (Jean-Marc Bory)
r: Luj Mal (Louis Malle)

20.00… SPECIJALNA PROJEKCIJA: KO TO TAMO PEVA (JUG 1980)
RESTAURIRANA KOPIJA
Ul. Pavle Vuisić, Dragan Nikolić
r. Slobodan Šijan

Petak, 15. decembar
11.00… LjUBAVNICI (FR, 1958)
Les amants
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Žan-Mark Bori (Jean-Marc Bory)
r: Luj Mal (Louis Malle)

13.30… OPASNE VEZE (FR/IT, 1959)
Les Liaisons dangereuses
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Žerar Filip (Gérard Philipe)
r: Rože Vadim (Roger Vadim)

Film Noir
17.00… ŽENA U IZLOGU (SAD 1944)
The Woman in the Window
Ul. Edvard Dž. Robinson (Edward G. Robinson) , Džoan Benet (Joan Bennett)
r. Fric Lang (Fritz Lang)

Dani meksičkog filma
20.00… ZALjUBLjEN U AVRIL (MEK 2015)
Enamorándote de abril
Ul. Kristijan de la Fuente (Cristián de la Fuente), Ilitija Manzanilja (Ilithya Manzanilla)
r. Hoel Nunjez (Joel Núñez)

Subota, 16. decembar
11.00… HARI POTER I ZATVORENIK IZ ASKABANA (VB/SAD 2004)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Alfonso Kuaron (Alfonso Cuaron)

14.00… HARI POTER I VATRENI PEHAR (VB/SAD 2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Majk Njuel (Mike Newell)

17.00… MINISTARSTVO STRAHA (SAD 1944)
Ministry of Fear
Ul. Rej Miland (Ray Milland), Mardžori Rejnolds (Marjorie Reynolds)
r. Fric Lang (Fritz Lang)

20.00… ZA MOJE BRKOVE (MEK 2015)
Por mis bigotes
Ul. Hesus Očoa (Jesús Ochoa), Osvaldo de Leon (Osvaldo de León)
r. Manuel Karames (Manuel Carames)

Nedelja, 17. decembar
11.00… HARI POTER I VATRENI PEHAR (VB/SAD 2005)
Harry Potter and the Goblet of Fire
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Majk Njuel (Mike Newell)

14.00… HARI POTER I RED FENIKSA (VB/SAD 2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Dejvid Jejts (David Yates)

17.00… POLjUBAC SMRTI (AD 1955)
Kiss Me Deadly
Ul. Ralf Miker (Ralph Meeker), Albert Deker (Albert Dekker)
r. Robert Oldrič (Robert Aldrich)

20.00… FORMULA DOKTORA FUNESA (MEK 2015)
La fórmula del doctor Funes
Ul. Martin Altomaro (Martín Altomaro), Daniel Karera (Daniel Carrera)
r. Hose Buil (José Buil)

Ponedeljak, 18. decembar
17.00… VELIKI SAT (SAD 1948)
The Big Clock
Ul. Morin O’Saliven (Maureen O’Sullivan), Rej Miland (Ray Milland)
r. Džon Farou (John Farrow)

20.00… PRAZNI SATI (ŠP/FR/MEK 2013)
Las horas muertas
Ul. Kristjan Ferer (Kristyan Ferrer), Adriana Paz (Adriana Paz)
r. Aron Fernandez Lesur (Aarón Fernández Lesur)

Utorak, 19. decembar
11.00… OPASNE VEZE (FR/IT, 1959)
Les Liaisons dangereuses
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Žerar Filip (Gérard Philipe)
r: Rože Vadim (Roger Vadim)

13.30… PET OŠIŠANIH ŽENA (IT/SAD, 1960)
Five Branded Women
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Silvana Mangano (Silvana Mangano)
r: Martin Rit (Martin Ritt)

Veljko Despotović
16.00… ČOVEK IZ HRASTOVE ŠUME (JUG 1964)
Sc. Veljko Despotović
ul. Mija Aleksić, Tamara Miletić
r. Miodrag Popović

18.00… SELjAČKA BUNA 1573 (JUG 1975)
Sc. Veljko Despotović
Ul. Fabijan Šovagović, Velimir Bata Živojinović
r. Vateroslav Mimica

20.30… GORILA SE KUPA U PODNE (SRJ/NEM 1993)
Gorilla Bathes at Noon
Sc. Veljko Despotović
Ul. Svetozar Cvetković, Anita Mančić
r. Dušan Makavejev

Sreda, 20. decembar
18.00 i 20.30… KO TO TAMO PEVA (JUG 1980)
Restaurirana kopija
Ul. Pavle Vuisić, Dragan Nikolić
r. Slobodan Šijan

Petak, 22. decembar
11.00… PET OŠIŠANIH ŽENA (IT/SAD, 1960)
Five Branded Women
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Silvana Mangano (Silvana Mangano)
r: Martin Rit (Martin Ritt)

13.30… MODERATO KANTABILE (FR, 1960)
Moderato Cantabile
ul: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Žana Moro (Jeanne Moreau)
r: Piter Bruk (Peter Brook)

Petak, 22. decembar – nedelja, 24. decembar
Festival studentskog filma
Program će biti objavljen naknadno

Subota, 23. decembar
11.00… HARI POTER I RED FENIKSA (VB/SAD 2007)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Dejvid Jejts (David Yates)

14.00… HARI POTER I POLUKRVNI PRINC (VB/SAD 2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Dejvid Jejts (David Yates)

Nedelja, 24. decembar
11.00… HARI POTER I POLUKRVNI PRINC (VB/SAD 2009)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Dejvid Jejts (David Yates)

14.00… HARI POTER I RELIKVIJE SMRTI (PRVI DEO) (VB/SAD 2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Dejvid Jejts (David Yates)

Ponedeljak, 25. decembar
Velikani svetskog filma: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)
18.00… TIŠINA MORA (FR 1949)
Le silence de la mer
Ul. Hauard Vernon, Nikol Stefan (Nicole Stephane)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… BOB KOCKAR (FR 1956)
Bob le flambeur
Ul. (Isabel Corey), (Roger Duchesne)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Utorak, 26. decembar
11.00… MODERATO KANTABILE (FR, 1960)
Moderato Cantabile
ul: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Žana Moro (Jeanne Moreau)
r: Piter Bruk (Peter Brook)

13.30… ŽIL I DžIM (FR, 1962)
Jules et Jim
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Oskar Verner (Oscar Werner)
r: Fransoa Trifo (François Truffaut)

18.00… LEON MORIN, SVEŠTENIK (FR/IT 1961)
Léon Morin, prêtre
Ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Emanuel Riva (Emmanuelle Riva)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… NAJSTARIJI FERŠO (FR/IT 1963)
L’aîné des Ferchaux
Ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Sreda, 27. decembar
11.00… ŽIL I DžIM (FR, 1962)
Jules et Jim
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Oskar Verner (Oscar Werner)
r: Fransoa Trifo (François Truffaut)

13.30… DNEVNIK JEDNE SOBARICE (IT/FR, 1964)
Le journal d’une femme de chambre
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
r: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

18.00… POTKAZIVAČ (FR/IT 1963)
Le doulos
Ul. Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Serž Ređiani (Serge Reggiani)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… DRUGI DAH (FR 1966)
Le deuxième souffle
Ul. Lino Ventura (Lino Ventura), Pol Meris (Paul Meurisse)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Četvrtak, 28. decembar
11.00… DNEVNIK JEDNE SOBARICE (IT/FR, 1964)
Le journal d’une femme de chambre
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
r: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

13.30… NEVESTA JE BILA U CRNINI (FR, 1968)
La mariée était en noir
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Žan-Klod Briali (Jeanne-Claude Brialy)
r: Fransoa Trifo (François Truffaut)

*** Izložba i program filmova posvećenih Svetislavu Ivanu Petroviću.

Petak, 29. decembar
11.00… NEVESTA JE BILA U CRNINI (FR, 1968)
La mariée était en noir
ul: Žana Moro (Jeanne Moreau), Žan-Klod Briali (Jeanne-Claude Brialy)
r: Fransoa Trifo (François Truffaut)

13.30… LEPOTICA DANA (FR/IT, 1967)
Belle de Jour
ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Žan Sorel (Jean Sorel)
r: Luis Bunjuel (Louis Bunuel)

18.00… SAMURAJ / BLEDOLIKI UBICA (FR/IT 1967)
Le samouraï
Ul. Alen Delon (Alain Delon), Natali Delon (Natalie Delon)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… VOJSKA U SJENI (FR/IT 1969)
L’armée des ombres
Ul. Lino Ventura (Lino Ventura), Pol Meris (Paul Meurisse)
r. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Subota, 30. decembar
11.00… HARI POTER I RELIKVIJE SMRTI (PRVI DEO) (VB/SAD 2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Dejvid Jejts (David Yates)

14.00… HARI POTER I RELIKVIJE SMRTI (DRUGI DEO) (VB/SAD 2011)
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
ul. Danijel Redklif (Daniel Radcliffe), Ema Votson (Emma Watson)
r. Dejvid Jejts (David Yates)

18.00… CRVENI KRUG (FR/IT 1970)
Le cercle rouge
Ul. Alen Delon (Alain Delon), Đan Maria Volonte (Gian Maria Volontè)
r. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… ŽACA (FR/IT 1972)
Un flic
Ul. Alen Delon (Alain Delon), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
R. Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Nedelja, 31. decembar
Nema najavljenih projekcija – novogodišnja pauza

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.