Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Pozorište » Pozorišni repertoari » Pozorišni repertoari – maj 2018.
Pozorišni repertoari - maj 2018: Cigani lete u nebo (foto: M. Kodemo / D. Tonković)
Pozorišni repertoari - maj 2018: Cigani lete u nebo (foto: M. Kodemo / D. Tonković)

Pozorišni repertoari – maj 2018.

Za maj 2018. godine objavljeni su pozorišni repertoari. Biće premijera i tokom ovog meseca. Prolećne večeri idealne su za odlazak u pozorište – pa, izvol’te!

Pozorišni repertoari – maj 2018.
(kliknite na naziv pozorišta)

Vesti o premijerama i druge najave vezane za pozorišta pronađite OVDE!

pozorišta - dub logo

AP „Branko Krsmanović“
Atelje 212
BDP
Bitef teatar
Dah teatar
Zvezdara teatar
JDP
MP „Duško Radović“
Narodno pozorište
OP Dadov
Opera i teatar Madlenianum
Pan teatar
Pozorištance Puž
Pozorište „Boško Buha“
Pozorište „Slavija“
Pozorište lutaka „Pinokio“
Pozorište na Terazijama
Scena „Stamenković“
Teatar „Levo“
Teatar 78
UK „Vuk Karadžić“
DKSG
Kombank dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)
Dom omladine Beograda
UK „Parobrod“
Akademija 28
Teatar na Savi
Le Studio
Studentski kulturni centar
Sava centar
DKCB
CZKD
Plavo pozorište
Radionica integracije
Olimp – Zvezdara
KPGT
Mikser House
KC Čukarica
KC Rakovica
Kuća kralja Petra I
Ben Akiba Comedy Club & Bar
Puls teatar, Lazarevac
Kuća Đure Jakšića
Dorćolsko narodno pozorište

********************************************

Istorijski muzej Srbije

Trg Nikole Pašića 11
Nedelja, 6, 13. i 27. maj (18.30)
Duodrama „Brat i sestra“

********************************************

Akademsko pozorište “Branko Krsmanović”

Balkanska 4/1, 3613-451 i  064 1991 000
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Atelje 212

Svetogorska 21, 3247-342, 3226-626
Scena „Mira Trailović“
Četvrtak, 3. maj (20.00) Moja ti
Petak, 4. maj (20.00) Ljubavno pismo
Subota, 5. maj (20.00) Kafa i cigarete – pozdrav iz Beograda
Ponedeljak, 7. maj (20.00) Mrešćenje šarana
Utorak, 8. maj (20.00) Ljubav, ljubav, ljubav
Sreda, 9. maj (20.00) Noćna straža
Četvrtak, 10. maj (20.00) Pijani
Petak, 11. maj (20.00) Urnebesna tragedija
Subota, 12. maj (20.00) Urnebesna tragedija
Nedelja, 13. maj (20.00) Moja ti
Sreda, 16. maj (20.00) Avgust u okrugu Osejdž
Četvrtak, 17. maj (20.00) Noćna straža
Petak, 18. maj (20.00) Mrešćenje šarana
Subota, 19. maj (20.00) Noćna straža
Nedelja, 20. maj (20.00) Deca radosti
Ponedeljak, 21. maj (20.00) Deca radosti
Utorak, 22. maj (20.00) Ljubavno pismo
Četvrtak, 24. maj (20.00) Dantonova smrt
Petak, 25. maj (20.00) Urnebesna tragedija
Subota, 26. maj (20.00) Moja ti
Nedelja, 27. maj (20.00) Egzibicionista
Ponedeljak, 28. maj (20.00) Jesenja sonata
Utorak, 29. maj (20.00) Noćna straža
Četvrtak, 31. maj (20.00) Kako misliš mene nema?! – gostuje Teatar Egzit, Zagreb

Scena „Petar Kralj“
Četvrtak, 3. maj (20.30) Čekaonica
Petak, 4. maj (20.30) Urnebesna tama
Subota, 5. maj (20.30) Strujosek
Ponedeljak, 7. maj (20.30) Crvena
Sreda, 9. maj (20.30) Smrt fašizmu – О ribarima i slоbоdi gоstujе ОP Rеflеktоr Tеatar, Bgd
Četvrtak, 10. maj (20.30) Lice – 50. izvođenje
Petak, 11. maj (20.30) Slavna Florens
Subota, 12. maj (20.30) Režim ljubavi
Nedelja, 13. maj (20.30) Magično popodne
Ponedeljak, 14. maj (20.30) Osećaj brade
Sreda, 16. maj (20.30) Pomorandžina kora
Četvrtak, 17. maj (20.30) Režim ljubavi
Petak, 18. maj (20.30) Pomorandžina kora
Subota, 19. maj (20.30) Urnebesna tama
Nedelja, 20. maj (20.30) O, kakav divan dan
Ponedeljak, 21. maj (20.30) Čekajući Godoa
Utorak, 22. maj (20.30) Konstelacije
Četvrtak, 24. maj (20.30) Slavna Florens
Petak, 25. maj (20.30) Nečiji anđeo
Subota, 26. maj (20.30) Osećaj brade
Ponedeljak, 28. maj (20.30) Slavna Florens
Utorak, 29. maj (20.30) Lice
Četvrtak, 31. maj (20.30) Režim ljubavi
********************************************

Beogradsko dramsko pozorište

Mileševska 64a, 2837-000
Scena „Rade Marković“
Petak, 4. maj (20.00) Sviraj to ponovo, Sem
Subota, 5. maj (20.00) Terorizam
Ponedeljak, 7. maj (20.00) Klošmerl
Utorak, 8. maj (20.00) Transilvanija
Sreda, 9. maj (20.00) Crna kutija
Četvrtak, 10. maj (20.00) Klošmerl
Petak, 11. maj (20.00) Zojkin stan
Subota, 12. maj (20.00) Palilulski roman
Ponedeljak, 14. maj (20.00) Klošmerl
Utorak, 15. maj (20.00) Poslednji rok
Četvrtak, 17. maj (20.00) Pomorandže za zbogom
Petak, 18. maj (20.00) Sve o ženama – NP Prijedor
Subota, 19. maj (20.00) Iz života insekata
Nedelja, 20. maj (20.00) Crna kutija
Ponedeljak, 21. maj (20.00) Kad su cvetale tikve
Utorak, 22. maj (20.00) Kad su cvetale tikve
Sreda, 23. maj (20.00) Tri klase i gospođa Nušić
Nedelja, 27. maj (20.00) Let iznad kukavičjeg gnezda
Ponedeljak, 28. maj (20.00) Zojkin stan
Četvrtak, 31. maj (20.00) Tri klase i gospođa Nušić

Subota, 2. jun (20.00) Klošmerl
Utorak, 5. jun (20.00) Delirijum tremens

Nova scena
Četvrtak, 3. maj (20.30) Utopljena duša
Petak, 4. maj (20.30) Utopljena duša
Subota, 5. maj (20.30) Antigona – studenti FDU
Ponedeljak, 7. maj (20.30) Na tragu
Sreda, 9. maj (20.30) Utopljena duša
Petak, 11. maj (20.30) Draga Jelena
Nedelja, 13. maj (20.30) Trpele
Ponedeljak, 14. maj (20.30) Na tragu
Utorak, 15. maj (20.30) Utopljena duša
Sreda, 16. maj (20.30) Jazavac pred sudom
Četvrtak, 17. maj (20.30) Ne igraj na Engleze
Petak, 18. maj (20.30) Moj deda je aut
Subota, 19. maj (20.30) Ženska posla
Nedelja, 20. maj (20.30) Utopljena duša
Sreda, 23. maj (20.30) Na tragu
Četvrtak, 24. maj (20.30) Utopljena duša
Petak, 25. maj (20.30) Derviš i smrt
Subota, 26. maj (20.30) Jazavac pred sudom
Ponedeljak, 28. maj (20.30) Moje dete
Utorak, 29. maj (20.30) Rulet ples
Četvrtak, 31. maj (20.30) Igra parova
********************************************

Bitef teatar

Skver Mire Trailović 1, 3236-234
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Dah teatar – Centar za pozorišna istraživanja

KUD Abrašević, Resavska 76
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Zvezdara teatar

Milana Rakića 38, 2419-664, 2414-527
Scena „Danilo Bata Stojković“
Četvrtak, 3. maj (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Petak, 4. maj (19.30) Osama-kasaba u Njujorku
Subota, 12. maj (19.30) Klaustrofobična komedija
Utorak, 15. maj (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Sreda, 16. maj (19.30) Korešpodencija
Petak, 18. maj (19.30) Bajka o pozorištu
Subota, 19. maj (19.30) Klaustrofobična komedija
Sreda, 23. maj (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Subota, 26. maj (19.30) Korešpodencija
Nedelja, 27. maj (19.30) Klaustrofobična komedija
Ponedeljak, 28. maj (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Utorak, 29. maj (19.30) Osama-kasaba u Njujorku
Sreda, 30. maj (19.30) Kumovi
Četvrtak, 31. maj (19.30) Pasivno pušenje

Nova scena
Subota, 12. maj (20.00) Voz
Utorak, 15. maj (20.00) Dobrodošli u Srbiju
Sreda, 16. maj (20.00) Večera budala
Četvrtak, 17. maj (20.00) Boing-boing
Petak, 18. maj (20.00) Voz
Subota, 19. maj (20.00) Generalna proba samoubistva
Nedelja, 20. maj (20.00) Suze su OK
Ponedeljak, 21. maj (20.00) Beton mahala
Petak, 25. maj (20.00) Savršen kroj
Subota, 26. maj (20.00) Čorba od kanarinca
********************************************

Jugoslovensko dramsko pozorište

Kralja Milana 50, 2644-447, 3061-957
Scena „Ljuba Tadić“
Petak, 4. maj (20.00) Švabica
Subota, 5. maj (20.00) Slučajna smrt jednog anarhiste
Nedelja, 6. maj (20.00) Kralj Betajnove
Ponedeljak, 7. maj (20.00) Hotel Slobodan promet
Ponedeljak, 14. maj (20.00) Otelo
Utorak, 15. maj (20.00) Kralj Betajnove
Sreda, 16. maj (20.00) Kralj Betajnove
Četvrtak, 17. maj (20.00) Mesec dana na selu
Petak, 18. maj (20.00) Izdaja
Subota, 19. maj (17.00) Gospođica *
Nedelja, 20. maj (20.00) Mesec dana na selu
Ponedeljak, 21. maj (17.00) Tako je (ako vam se tako čini)
Utorak, 22. maj (20.00) Ajnštajnovi snovi *
Četvrtak, 24. maj (20.00) Slučajna smrt jednog anarhiste
Petak, 25. maj (20.00) Tartif
Subota, 26. maj (17.00) Uobraženi bolesnik
Nedelja, 27. maj (17.00) Izdaja
Četvrtak, 31. maj (20.00) Ljudi od voska – HNK Zagreb

Subota, 2. jun (20.00) Kralj Lir – HNK Zagreb

(*) JDP titluje predstave na engleski jezik.

Studio JDP
Petak, 11. maj (20.30) Sudnji dan
Nedelja, 13. maj (20.30) Sudnji dan
Sreda, 16. maj (20.30) Marks u Sohou
Četvrtak, 17. maj (20.30) Marks u Sohou
Petak, 18. maj (20.30) Dok nas smrt ne razdvoji
Nedelja, 20. maj (20.30) What The Fuck Are We Doing Here?
Utorak, 22. maj (20.30) Sudnji dan
Petak, 25. maj (20.30) What The Fuck Are We Doing Here?
Nedelja, 27. maj (20.30) Dok nas smrt ne razdvoji
********************************************

Malo pozorište “Duško Radović”

Aberdareva 1, Tašmajdan; 7858-439, 7858-440
www.malopozoriste.co.rs
Dečja scena
Četvrtak, 3. maj (10.30) Sudbina jednog Čarlija
Petak, 4. maj (10.30) Čudne ljubavi
Subota, 5. maj (17.00) Sudbina jednog Čarlija
Nedelja, 6. maj (12.00) Mobi Dik
Utorak, 8. maj (10.30) Knjiga o džungli
Sreda, 9. maj (10.30) Knjiga o džungli
Četvrtak, 10. maj (10.30) Aska i vuk
Subota, 12. maj (17.00) Čarobna knjiga
Nedelja, 13. maj (12.00) Knjiga o džungli
Ponedeljak, 14. maj (10.00 i 11.30) Pinokio – Dječije pozorište RS, Banja Luka
Utorak, 15. maj (10.30) Orlovi rano lete – Dječije pozorište RS, Banja Luka
Sreda, 16. maj (10.30) Mali kaplar
Četvrtak, 17. maj (12.00) Kapetan Džon Piplfoks
Petak, 18. maj (10.30) Mobi Dik
Subota, 19. maj (17.00) Sudbina jednog Čarlija
Nedelja, 20. maj (12.00) Bura
Petak, 25. maj (20.00) Bontona – premijera
Nedelja, 27. maj (12.00) Bontona
Utorak, 29. maj (10.30) Čudne ljubavi
Sreda, 30. maj (10.30) Knjiga o džungli
Četvrtak, 31. maj (10.30) Bontona

Večernja / Tinejdž scena
Četvrtak, 3. maj (20.00) Pop Ćira i pop Spira
Sreda, 9. maj (20.00) Plavi čuperak
Ponedeljak, 14. maj (20.00) Orlovi rano lete – Dječije pozorište RS, Banja Luka
Utorak, 22. maj (20.00) Prevaranti
Sreda, 30. maj (20.00) Bontona
********************************************

Narodno pozorište u Beogradu

Francuska 3, 2620-946
Velika scena
Četvrtak, 3. maj (19.30) Velika drama
Petak, 4. maj (19.30) Kraljica Margo
Subota, 5. maj (19.30) Boemi
Nedelja, 6. maj (19.30) Ivanov
Petak, 11. maj (19.30) Derviš i smrt
Subota, 12. maj (19.00) Moć sudbine
Nedelja, 13. maj (19.30) Velika drama
Ponedeljak, 14. maj (19.30) Izbiračica
Utorak, 15. maj (19.30) Čudo u Šarganu
Sreda, 16. maj (19.30) Travijata
Četvrtak, 17. maj (19.30) Dama s kamelijama
Subota, 19. maj (19.30) Hazarski rečnik – Lovci na snove – premijera
Nedelja, 20. maj (19.30) Gospođa ministarka
Ponedeljak, 21. maj (19.00) Karmen
Utorak, 22. maj (19.30) Ožalošćena porodica
Sreda, 23. maj (19.30) Trubadur
Četvrtak, 24. maj (19.30) Viktor ili Deca na vlasti
Petak, 25. maj (19.30) Marija Stjuart
Subota, 26. maj (19.00) Aida
Nedelja, 27. maj (19.30) Dama s kamelijama
Ponedeljak, 28. maj (19.30) Rodoljupci
Utorak, 29. maj (19.30) Derviš i smrt
Sreda, 30. maj (19.00) Madam Baterflaj
Četvrtak, 31. maj (19.30) Ožalošćena porodica

Scena „Raša Plaović“
Četvrtak, 3. maj (20.30) Narodna drama
Petak, 4. maj (20.30) Sumnjivo lice
Subota, 5. maj (20.30) Sirano
Nedelja, 6. maj (20.30) Malograđanska svadba – Poz. „Stevan Sremac“, Crvenka
Ponedeljak, 7. maj (20.30) Elektra
Utorak, 8. maj (20.30) Devedesete
Sreda, 9. maj (20.30) Migranti žele Batajnicu – FDU
Petak, 11. maj (20.30) Dom Bernarde Albe
Subota, 12. maj (20.30) Srpska Lajka
Nedelja, 13. maj (20.30) Kovači
Ponedeljak, 14. maj (20.30) Knjiga druga
Utorak, 15. maj (20.30) Scensko-muzička poema u slavu ženskog srca
Četvrtak, 17. maj (20.30) Slike iz života vladike Nikolaja Velimirovića
Petak, 18. maj (20.30) Carstvo mraka
Subota, 19. maj (20.30) Ženidba
Nedelja, 20. maj (20.30) Ženski orkestar
Ponedeljak, 21. maj (20.30) Prah
Četvrtak, 24. maj (20.30) Bolivud – pretpremijera
Petak, 25. maj (20.30) Bolivud – premijera
Subota, 26. maj (20.30) Moje nagrade
Nedelja, 27. maj (20.30) Bolivud
Ponedeljak, 28. maj (20.30) Staklena menažerija
Utorak, 29. maj (20.30) Bizarno
Sreda, 30. maj (20.30) Važno je zvati se Ernest
Četvrtak, 31. maj (20.30) Banović Strahinja
********************************************

Omladinsko pozorište Dadov

Desanke Maksimović 6/1, 3243-643
Sreda, 9. maj (20.00) Škola – premijera
Četvrtak, 10. maj (20.00) Škola
Petak, 11. maj (20.00) Škola
Ponedeljak, 14. maj (18.00) Talas
Utorak, 15. maj (20.00) Stilske igre
Sreda, 16. maj (18.00) Talas
Četvrtak, 17. maj (20.00) Škola
Petak, 18. maj (18.00) Talas
Ponedeljak, 21. maj (20.00) Narodni poslanik
Utorak, 22. maj (20.00) Seks za početnike
Sreda, 30. maj (20.00) U cara Trojana kozje uši
Četvrtak, 31. maj (20.00) U cara Trojana kozje uši
********************************************

Opera i teatar Madlenianum

Zemun, Glavna 32; 3162-797
Velika scena
Evropski operski dani
Sreda, 9. maj (19.30) Don Đovani
Petak, 11. maj (19.30) Ljubavni napitak

Utorak, 15. maj (19.30) Jadnici
Sreda, 16. maj (19.30) Senka Euridika govori
Ponedeljak, 21. maj (18.30) Nerazumevalica – inkluzivni mjuzikl za decu i odrasle
Utorak, 22. maj (18.30) Nerazumevalica
Četvrtak, 24. maj (19.30) Hazarski rečnik – Lovci na snove – premijera
Utorak, 29. maj (19.30) Veliki Getsbi – sa engleskim titlom

Utorak, 5. jun (19.30) Prošlih 5 godina – HNK Varaždin

Mala scena
Četvrtak, 3. maj (20.00) Žanka
Ponedeljak, 7. maj (20.00) Frida Kalo
Utorak, 8. maj (20.00) Kazanova protiv Don Žuana
Petak, 11. maj (20.00) Ispovest Dmitrija Karamazova
Nedelja, 20. maj (20.00) Iza zatvorenih vrata
Utorak, 22. maj (20.00) Tvoja ruka u mojoj
Ponedeljak, 28. maj (20.00) Rahelina kutija

Petak, 1. jun (20.00) Mitrovdan
********************************************

Pan teatar

Bulevar kralja Aleksandra 298, 2418-524
Subota, 5. maj (17.00) Ja sam se zaljubiška
Nedelja, 6. maj (12.00) Lepotica i zver
Subota, 12. maj (17.00) Ivica i Marica i MC Bakica
Nedelja, 13. maj (17.00) Petar Pan
Subota, 19. maj (17.00) Ljubav kao magija
Nedelja, 20. maj (17.00) Crvenkapa
Subota, 26. maj (17.00) Carevo novo odelo
Nedelja, 27. maj (17.00) Mačak i petao
********************************************

Pozorištance Puž

Radoslava Grujića 21, 2449-464, 2438-036
Repertoar pogledajte na ovom linku: pozoristepuz.com
********************************************

Pozorište “Boško Buha”

Trg Republike 3, 2632-887; u toku je renoviranje!
Scena za decu (UK „Vuk Karadžić“)
Subota, 5. maj (12.00) Čarobnjak iz Oza
Sreda, 9. maj (11.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan
Utorak, 15. maj (11.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan
Četvrtak, 17. maj (12.00) Pepeljuga
Subota, 19. maj (12.00) Pepeljuga
Ponedeljak, 21. maj (12.00) U strahu su velike oči
Utorak, 22. maj (12.00) Pepeljuga
Petak, 25. maj (11.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan
Subota, 26. maj (12.00) Uspavana lepotica
Utorak, 29. maj (12.00) Čarobnjak iz Oza
Sreda, 30. maj (12.00) Uspavana lepotica

Večernja scena (UK „Vuk Karadžić“)
Petak, 4. maj (19.30) Gospođa ministarka
Ponedeljak, 7. maj (20.00) Florentinski šešir
Sreda, 16. maj (20.00) Pošteni provalnik
Subota, 19. maj (20.00) Krčmarica Mirandolina
Subota, 26. maj (19.30) Gospođa ministarka
Nedelja, 27. maj (20.00) Florentinski šešir
Sreda, 30. maj (20.00) Pošteni provalnik
Četvrtak, 31. maj (20.00) Iza kulisa
********************************************

Pozorište “Slavija”

Svetog Save 16-18, 2436-995
Utorak, 1. maj (20.00) Dr Feler
Sreda, 2. maj (20.00) Zakasotina
Četvrtak, 3. maj (20.00) Putovanje kroz gusto granje
Petak, 4. maj (20.00) Upoznaj mog tatu
Subota, 5. maj (20.00) Karamazovi
Utorak, 8. maj (20.00) Vlast
Sreda, 9. maj (20.00) Hor bečkih dečaka
Petak, 11. maj (20.00) Perverzije u Čikagu
Subota, 12. maj (20.00) Opasna ljubavna igra
Ponedeljak, 14. maj (20.00) Žensko srce u šinjelu
Utorak, 15. maj (20.00) Koštana
Sreda, 16. maj (20.00) Jasmin na stranputici
Petak, 18. maj (20.00) Kirija
Subota, 19. maj (20.00) Upoznaj mog tatu
Nedelja, 20. maj (20.00) Ljubavnici
Ponedeljak, 21. maj (20.00) Kabare Basara
Utorak, 22. maj (20.00) Prva parnica
Sreda, 23. maj (20.00) Hor bečkih dečaka
Četvrtak, 24. maj (20.00) Brakolomije
Petak, 25. maj (20.00) Svingeri
Subota, 26. maj (20.00) Cabares cabarei
Nedelja, 27. maj (20.00) Sex Bomb
Ponedeljak, 28. maj (20.00) Jasmin na stranputici
Utorak, 29. maj (20.00) Dr Feler
Sreda, 30. maj (20.00) Hipertenzija
Četvrtak, 31. maj (20.00) Upoznaj mog tatu

Petak, 1. jun (20.00) Lopuže
********************************************

Pozorište lutaka “Pinokio”

Bulevar Mihajla Pupina 66 / Goce Delčeva 1, Novi Beograd; 2691-715
Dečja scena
Subota, 5. maj (12.00) Neobična putovanja
Subota, 5. maj (17.00) Pepeljuga
Nedelja, 6. maj (12.00) Aladinova čarobna lampa
Nedelja, 6. maj (17.00) Bajka o ribaru i ribici
Subota, 12. maj (12.00) Princeza na zrnu graška
Subota, 12. maj (17.00) Tri praseta
Nedelja, 13. maj (12.00) Bajke mog detinjstva
Nedelja, 13. maj (17.00) Vitez cvrčak
Subota, 19. maj (12.00) Lepotica i zver
Subota, 19. maj (17.00) Zooteka
Nedelja, 20. maj (12.00) Pinokio
Nedelja, 20. maj (17.00) Patrolne šape
Subota, 26. maj (12.00) Sve za ljubav
Subota, 26. maj (17.00) Polje puno bisera
Nedelja, 27. maj (12.00) Baroni di Makaroni
Nedelja, 27. maj (17.00) Avantura Pepe Prase

Večernja scena
Sreda, 30. maj (20.00) Reči od kamena – premijera
Četvrtak, 31. maj (20.00) Ribarske svađe
********************************************

Pozorište na Terazijama

Trg Nikole Pašića 3 i Terazije 29; 3229-943
Velika scena
Petak, 4. maj (19.30) Cigani lete u nebo
Utorak, 8. maj (19.30) Fantom iz opere
Sreda, 9. maj (19.30) Mamma Mia!
Četvrtak, 10. maj (19.30) Glavo luda
Subota, 12. maj (19.30) Producenti
Nedelja, 13. maj (19.30) Mister Dolar
Sreda, 16. maj (19.30) Viktor Viktorija
Petak, 18. maj (19.30) Mamma Mia!
Subota, 19. maj (19.30) Ženidba i udadba
Utorak, 22. maj (19.30) Grk Zorba
Sreda, 23. maj (19.30) Zona Zamfirova
Četvrtak, 24. maj (19.30) Neki to vole vruće
Petak, 25. maj (19.30) Mamma Mia!
Subota, 26. maj (19.30) Cigani lete u nebo
Nedelja, 27. maj (19.30) Čikago
Sreda, 30. maj (19.30) Fantom iz opere
Četvrtak, 31. maj (19.30) Mister Dolar
********************************************

Scena “Stamenković”

UK “Palilula” / Centar za kulturu „Vlada Divljan“, Mitropolita Petra 8; 2764-526 i 2753-586
Besplatne predstave za decu:
Nedelja, 6. maj (12.00) Eko bajka
Utorak, 15. maj (9.00-18.00) Baletska škola „Lujo Davičo“
Subota, 19. maj (12.00) Zemlja Dembelija
Nedelja, 20. maj (17.00) Iza duge
Nedelja, 27. maj (17.00) Aska i vuk
Ponedeljak, 28. maj (19.00) Baletska škola „Igra“

Besplatne predstave za odrasle:
Sreda, 2. maj (20.00) Luda žurka
Nedelja, 6. maj (20.00) Laži me
Sreda, 16. maj (20.00) Pazi s kime spavaš
Nedelja, 20. maj (20.00) Čorba od kanarinca
Sreda, 23. maj (20.00) Migranti žele Batajnicu
Nedelja, 27. maj (20.00) Svlačenje
Sreda, 30. maj (20.00) Žensko srce u šinjelu
********************************************

Teatar “Levo”

Resavska 11, 3233-002
Ponedeljak, 14. maj (20.30) Govornica – premijera
Četvrtak, 17. maj (20.30) BG-3
Ponedeljak, 21. maj (20.30) Čovek, zver i vrlina
Subota, 26. maj (20.30) Rastibuđilizovane Klejbezable
Nedelja, 27. maj (20.30) Dom Bernarde Albe
Utorak, 29. maj (20.30) Tavan
********************************************

Teatar 78

Resavska 78
Sve predstave igraju se na sceni Akademije 28!
********************************************

Ustanova kulture “Vuk Karadžić”

Bulevar kralja Aleksandra 77а, 2424-860
Scena „Aleksandar Popović“
Ponedeljak, 14. maj (20.00) Šuplji kamen – pretpremijera
Utorak, 15. maj (20.00) Šuplji kamen – premijera
Petak, 18. maj (20.00) Šuplji kamen
Utorak, 22. maj (20.00) Srđan Dinčić – Treće stanje; stand up

Scena „Kult“
Subota, 5. maj (20.00) Ne može nam niko ništa, jače smo od sudbine
Ponedeljak, 7. maj (20.00) Pu spas za sve nas
Sreda, 9. maj (20.00) Iluzije
Četvrtak, 10. maj (20.00) Fotografija 51
Petak, 11. maj (20.00) Brak u stvari ljubav
Nedelja, 20. maj (20.00) Pelikan – pretpremijera
Ponedeljak, 21. maj (20.00) Pelikan – premijera
Subota, 26. maj (20.00) Kos
Nedelja, 27. maj (20.00) Kod šejtana ili Jedna dobra žena
Četvrtak, 31. maj (20.00) … I ostali
********************************************

Dom kulture „Studentski grad“

Bulevar Zorana Đinđića 179, 2691-442
Petak, 4. maj (20.00) Ovo je najbolje što smo mogli smisliti – Studenti Filozofskog fakluteta, Zagreb
Sreda, 9. maj (20.00) Prah – NP
Utorak, 15. maj (20.00) Isadora – FU, Priština
Četvrtak, 17. maj (18.00) Frida Kalo – FU, Priština
Četvrtak, 17. maj (20.00) Tunel – FU, Priština
Ponedeljak, 28. maj (19.00) Čudo u Šarganu – FU, Priština
Utorak, 29. maj (20.00) Ne igraj na Engleze – BDP
Četvrtak, 31. maj (20.00) Kraljice – Akademija umetnosti, NS
********************************************

Kombank dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)

Trg Nikole Pašića 5a, 3234-849
Subota, 12. maj (20.00) Nikola Đuričko – Stand Up Show
********************************************

Dom omladine Beograda

Makedonska 22
Ponedeljak, 14. maj (20.00) Rijaliti škola – Studio Centar
Sreda, 16. maj (20.00) Mi deca sa stanice Zoo – Studio Centar
Ponedeljak, 21. maj (20.00) Izlaz, parter desno – studenti Filološkog fakulteta
Utorak, 22. maj (19.00) Ballet Magnificat: Skrovište
********************************************

Ustanova kulture „Parobrod“

Kapetan Mišina 6a
Četvrtak, 3. maj (20.30) Balkanska tužbalica
Petak, 18. maj (20.00) Nisam bila ovde – monodrama o Vivijen Li
Petak, 25. maj (20.30) Možda sanjati – Dah teatar
Četvrtak, 31. maj (21.00) Laura, molim te
********************************************

Akademija 28

Nemanjina 28
Večernja scena
Sreda, 2. maj (20.00) Cimet i vanila
Subota, 5. maj (20.00) Škola za ljubavnike
Utorak, 8. maj (20.00) Samo da znaš koliko te volim
Četvrtak, 10. maj (20.00) Balkanski seks i grad
Petak, 11. maj (20.00) Love&Padeži
Subota, 12. maj (20.00) Otkačene
Nedelja, 13. maj (20.00) Neša Bridžis standup
Ponedeljak, 14. maj (18.00) Dar
Utorak, 15. maj (20.00) Zlatni lančić od bižuterije
Sreda, 16. maj (20.00) Ko je ugasio svetlo
Četvrtak, 17. maj (20.00) Priča se po gradu
Petak, 18. maj (20.00) Plastika
Subota, 19. maj (20.00) Đurologija
Ponedeljak, 21. maj (20.00) Udaj se muški
Utorak, 22. maj (20.00) Ubi me kurje oko
Sreda, 23. maj (20.00) Boje šteka
Četvrtak, 24. maj (20.00) Svinja – premijera
Petak, 25. maj (20.00) Otkačene
Ponedeljak, 28. maj (20.00) Pazi šta želiš
Utorak, 29. maj (20.00) One stvari
Četvrtak, 31. maj (20.00) Zlatni lančić od bižuterije

Dečja scena
Subota, 12. maj (16.00) Zaljubljena veštica
Nedelja, 13. maj (12.00) Elza i zaleđeni Han
********************************************

Teatar na Savi

Novi Beograd; Blok 45, Savski kej. Info: 06​2/8272-183​

********************************************

Le Studio

Poenkareova 26a, 064/1871-731
Petak, 11. maj (20.00) Pod mlečnom šumom – premijera
Subota, 12. maj (20.00) Pod mlečnom šumom
Nedelja, 13. maj (20.00) Pod mlečnom šumom
Četvrtak, 17. maj (20.00) Bajka o mrtvoj carevoj kćeri
Petak, 18. maj (20.00) Istrajnost
Petak, 25. maj (20.00) Tom Waits’ Woytzek
Subota, 26. maj (20.00) Raspareni par
Nedelja, 27. maj (20.00) Raspareni par
Četvrtak, 31. maj (20.00) Nigde nikog nemam (Tri groša)
********************************************

Studentski kulturni centar

Kralja Milana 48
Utorak, 8. maj (20.00) Antigona – Dramska sekcija 12. beogradske gimnazije
********************************************

Sava centar

Milentija Popovića 9
Subota, 5. maj (20.00) Una Saga Serbica: Igra bogova
Ponedeljak, 14. maj (19.30) Toska
********************************************

Dečji kulturni centar Beograda

Takovska 8
Program potražite na ovom linku.
********************************************

Centar za kulturnu dekontaminaciju

Birčaninova 21, 3610-270
Ponedeljak, 14. maj (20.00) Prst
Utorak, 15. maj (20.00) Muškarčine
********************************************

Plavo pozorište

Zgrada BIGZ-a, Bulevar Vojvode Mišića 17, VI sprat; 064/4895-334
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Radionica integracije

Savska 9 / II sprat
Nema najavljenih predstava.
********************************************

SRC „Olimp – Zvezdara“

Vjekoslava Kovača 11, 2412-353; Amfiteatar

********************************************

KPGT

Radnička 3, Stara šećerana, 066/9773-129
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Mikser teatar


********************************************

KC Čukarica

Turgenjevljeva 5, 3552-678
Večernja scena
Utorak, 8. maj (20.00) Sirena i Viktorija
Četvrtak, 10. maj (20.00) Ljubav? Ma, važi!

3. Štrih fest
Ponedeljak, 14. maj (20.00) Pre rata – Poz. trupa Artisti
Utorak, 15. maj (20.00) Pidžama za šestoro
Sreda, 16. maj (20.00) Poziv na pogubljenje – Studio Bis!
Četvrtak, 17. maj (20.00) Dobri čoveče

Ponedeljak, 21. maj (20.00) Ulaz za krupnu stoku
Utorak, 22. maj (20.00) Bez pogovora – premijera
Četvrtak, 24. maj (20.00) Ženski razgovori
Petak, 25. maj (20.00) Muški dnevnik
Nedelja, 27. maj (20.00) Šou iluzionista – 6. Beogradski festival magije
Sreda, 30. maj (20.00) Svetozar T’reći
Četvrtak, 31. maj (20.00) Mandarina sve pogadža – premijera

Teatar zajednice
Nema najavljenih predstava

Scena za mlade
Petak, 11. maj (20.00) Muški dnevnik

Dečija scena
Nedelja, 6. maj (12.00) Štrumpfovi i tajna čudotvornog šlema
Nedelja, 13. maj (12.00) Čudesna igra
Nedelja, 20. maj (12.00) Mudro prasence
Nedelja, 27. maj (12.00) Ko to tamo prlja?
********************************************

KC Rakovica

Miška Kranjca 7, 3582-493
Dečja scena
Nema najavljenih predstava.

Večernja scena
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Kuća kralja Petra I

Vase Pelagića 40, 2652-986
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Ben Akiba Comedy Club & Bar

Braće Krsmanović 6, info: 060/3060-131
Četvrtak, 3. maj (20.00) Veče sa Dinjom
Nedelja, 6. maj (20.00) Nikola Radojlović i Ana Zlatanović
Utorak, 8. maj (20.00) Srđan Dinčić – Đavo iz jagode
Sreda, 9. maj (20.00) Žensko veče
Četvrtak, 10. maj (20.00) Marina Orsag – Šarena ovca obitelji
Nedelja, 13. maj (20.00) Aleksandar Perišić – Kompleksandar
Utorak, 15. maj (20.00) Veče improvizacije
Sreda, 16. maj (20.00) Nikola Radojlović i Raša Nestorović
Četvrtak, 17. maj (20.00) Veče sa Dinjom
Nedelja, 20. maj (20.00) Veče crnog humora
Utorak, 22. maj (20.00) Aleksandar Perišić – Kompleksandar
Sreda, 23. maj (20.00) Nikola Silić – Level Up
Četvrtak, 24. maj (20.00) Jelena Mandarić i Nenad Šilja Stefanovski
Nedelja, 27. maj (20.00) Ivan Nikolić i Raša Nestorović
Utorak, 29. maj (20.00) Srđan Dinčić – Đavo iz jagode
Sreda, 30. maj (20.00) Veče novih komičara
Četvrtak, 31. maj (20.00) Veče sa Dinjom
********************************************

Puls teatar

Hilandarska 2, Lazarevac; 8125-632
Utorak, 15. maj (20.00) Post kvartet
Sreda, 23. maj (20.00) Kod šejtana ili jedna dobra žena – premijera
********************************************

Dorćolsko narodno pozorište

Solunska 24, scena „Kosmodrom“ i scena „Manufaktura“; 064/8235-209
Sreda, 9. maj (20.30) Gosti
Četvrtak, 10. maj (20.30) Da i Re, telo kao instrument
Petak, 11. maj (20.30) Vizantrop – Kosmodrom – antropološki film
Subota, 12. maj (20.30) Lude noći nad Sovjetskim Savezom
Nedelja, 13. maj (20.30) Lude noći nad Sovjetskim Savezom
Petak, 18. maj (20.30) Šeherezada: 1001 noć
Subota, 19. maj (20.30) Vizantrop – Kosmodrom – antropološki film
Nedelja, 20. maj (20.30) Sestre braće Baruh
Petak, 25. maj (20.30) Snovi Ksenije Petrogradske
Subota, 26. maj (20.30) Snovi Ksenije Petrogradske
Nedelja, 27. maj (20.30) Prosidba
Utorak, 29. maj (20.30) Prosidba
Sreda, 30. maj (20.30) Lude noći nad Sovjetskim Savezom
********************************************

Kuća Đure Jakšića

Skadarska 34
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.