Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za jun 2018.
Kinoteka - repertoari za jun 2018: Poverljivo iz LA
Kinoteka - repertoari za jun 2018: Poverljivo iz LA

Kinoteka – repertoari za jun 2018.

Tokom juna 2018. u Jugoslovenskoj kinoteci odlični stari i noviji filmovi kao i jubilarni 20. Festival nitratnog filma. Pogledajte šta nudi Kinoteka u salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1…

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Petak, 1. jun
Sećanje na… Stefan Odran (Stéphane Audran)
17.00… DISKRETNI ŠARM BURŽOAZIJE (FR 1972)
Le charme discret de la bourgeoisie
Ul. Fernando Rej (Fernando Rey), Stefan Odran (Stéphane Audran)
r. Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

19.00… KRIK U TAMI (FR/IT 1970)
Le boucher
Ul. Stefan Odran (Stéphane Audran), Žan Jan (Jean Yanne)
R. Klod Šabrol (Claude Chabrol)

21.00… Babetina gozba (DK, 1987)
Babettes gæstebud
Ul: Stefan Odran (Stéphane Audran), Bodil Ćer (Bodil Kjer)
r: Gabrijel Aksel (Gabriel Axel)

Subota, 2. jun
17.00… I NA KRAJU NE OSTADE NIKO (IT/FR/SRN/ŠP/VB, 1974)
And Then There Were None/Ein Unbekannter rechnet ab
Ul: Stefan Odran (Stéphane Audran), Šarl Aznavur (Charles Aznavour)
r: Piter Kolison Peter Collinson

19.00… VIOLETA NOZIER (FR/KAN 1978)
Violette Nozière
Ul. Izabel Iper (Isabelle Huppert), Stefan Odran (Stéphane Audran)
R. Klod Šabrol (Claude Chabrol)

21.00… VELIKA PRVA DIVIZIJA (SAD, 1980)
The Big Red One
Ul: Stefan Odran (Stéphane Audran), Li Marvin (Lee Marvin)
r: Semjuel Fuler (Samuel Fuller)

Nedelja, 3. jun
19.00… LITVANSKA SOVJETSKA SOCIJALISTIČKA REPUBLIKA
ŽIVI HEROJI (OMNIBUS) (SSSR – Litvanija, 1959)
Gyvieji didvyriai / Živыe geroi
Uloge: Vitautas Bujzis (Vytautas Buizys), Živile Jakelajtite (Živilė
Jakelaitytė)
Režija: Marionas Gedris (Marijonas Giedrys), Balis Bratkauskas (Balys
Bratkauskas), Arunas Žebriunas (Arūnas Žebriūnas), Vitautas
Žalakevičus (Vytautas Žalakevičius)

21.00… TA SLATKA REČ – SLOBODA! (SSSR – Litvanija, 1972)
Tas saldus žodis – laisvė! / Эto sladkoe slovo – svoboda!
Uloge: Regimantas Adomaitis (Regimantas Adomaitis), Irina Mirošničenko
Režija: Vitautas Žalakevičus (Vytautas Žalakevičius)

Ponedeljak, 4. jun
19.00… ANDRJUS (SSSR – Litvanija, 1980)
Andrius / Andriюs
Uloge: Edvinas Menčikovas (Edvinas Menčikovas), Inga Brunzajte (Inga
Brunzaitė)
Režija: Algirdas Araminas (Algirdas Araminas)

21.00… KENTAURI (SSSR – Litvanija / MAĐ / ČS, 1978)
Kentaurai / Kentavrы / Kentaurok / Kentauři
Uloge: Donatas Banionis (Donatas Banionis), Regimantas Adomaitis
(Regimantas Adomaitis)
Režija: Vitautas Žalakevičus (Vytautas Žalakevičius)

Utorak, 5. jun
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 6. jun – subota, 16. jun
20. Festival nitratnog filma

Nedelja, 17. jun
17.00… Sećanje na… Lejla Abašidze (Leйla Abašidze)
SUSRET U PLANINAMA (SSSR, 1966)
Vstreča v gorah
Uloge: Lejla Abašidze (Leйla Abašidze), Tengiz Arčvadze (Tengiz Arčvadze)
Režija: Nikolaj Sanišvili (Nikolaй Sanišvili)

19.00… Sećanje na… Đanfranko Parolini
HEROJ CRNOG KOLTA (IT/FR/NEM, 1971)
E tornato Sabata… hai chiuso un’altra volta!
Uloge: Li van Klif (Lee Van Cleef), Rajner Šene (Reiner Schöne)
Režija: Đanfranko Parolini (Gianfranco Parolini)

21.00… Sećanje na… Vinsent Makeviti
UZBUNA NA FAJERKRIKU (SAD, 1967)
Firecreek
Uloge: Džejms Stjuart (James Stewart), Henri Fonda (Henry Fonda)
Režija: Vinsent Makeviti (Vincent McEveety)

Ponedeljak, 18. jun
Beogradski filmoplov
17.00… BEL AMI (AUS/FR/DRN, 1955)
Bel Ami
Uloge: En Vernon (Anne Vernon), Rene Fore (Renée Faure)
Režija: Luj Daken (Louis Daquin)

19.00… PROFESOR MAMLOK (DRN, 1961)
Professor Mamlock
Uloge: Volfgang Hajnc (Wolfgang Heinz), Ursula Burg (Ursula Burg)
Režija: Konrad Volf (Konrad Wolf)

21.00… VEČITA NEVESTA (VB, 1953)
Always a Bride
Uloge: Pegi Kamins (Peggy Cummins), Terens Morgan (Terence Morgan)
Režija: Ralf Smart (Ralph Smart)

Utorak, 19. jun
Nemačka / Francuska / Srbija
17.00… SPECIJALNO VASPITANjE (JUG, 1977)
Uloge: Slavko Štimac, Aleksandar Berček
Režija: Goran Marković

19.00… OBEĆANjE (NEM/FRA/ŠVA, 1995)
Das Versprechen
Uloge: Meret Beker (Meret Becker), Anijan Colner (Anian Zollner)
Režija: Margareta fon Trota (Margarethe von Trotta)

21.00… U SRCU LAŽI (FR, 1999)
Au coeur du mensonge
Uloge: Sandrin Boner (Sandrine Bonnaire), Žak Gamblen (Jacques Gamblin)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Sreda, 20. jun
17.00… POSEBAN TRETMAN (JUG, 1980)
Uloge: Ljuba Tadić, Danilo Bata Stojković
Režija: Goran Paskaljević

19.00… NAJSTARIJI FERŠO (FR/IT, 1963)
L’aîné des Ferchaux
Uloge: Žan Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Stefanija Sandreli (Stefania Sandrelli)
Režija: Žan Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

21.00… OGRE (NEM/FR/VB, 1996)
Der Unhold
Uloge: Džon Malkovič (John Malkovich), Gotfrid Džon (Gottfried John)
Režija: Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

Četvrtak, 21. jun
17.00… NEŠTO IZMEĐU (JUG, 1982)
Uloge: Predrag Miki Manojlović, Karis Korfman (Caris Corfman)
Režija: Srđan Karanović

19.00… ČOVEK KOJI JE VOLEO ŽENE (FR, 1977)
L’homme qui aimait les femmes
Uloge: Mišel Fermo (Michel Fermaud), Lesli Karon (Leslie Caron)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

21.00… FICKARALDO (NEM/PER, 1982)
Fitzcarraldo
Uloge: Klaus Kinski (Klaus Kinski), Klaudija Kardinale (Claudia
Cardinale)
Režija: Verner Hercog (Werner Herzog)

Petak, 22. jun
17.00… Sećanje na… Ana Marija Ferero
AS ASOVA (IT/FR, 1959)
Il mattatore
Uloge: Ana Marija Ferero (Anna Maria Ferrero), Vitorio Gasman (Vittorio Gassman)
Režija: Dino Rizi (Dino Risi)

19.00… Sećanje na… Nelson Pereira dos Santos
SUVI ŽIVOT (BR, 1964)
Vidas Secas
Uloge: Atila Iorio (Átila Iório), Marija Ribeiro (Maria Ribeiro)
Režija: Nelson Pereira dos Santos (Nelson Pereira dos Santos)

21.00… Sećanje na… Juraj Herc
Spaljivač mrtvih (ČSSR, 1968)
Spalovač mrtvol
Uloge: Rudolf Hrušinski (Rudolf Hrušínský), Vlasta Hramostova (Vlasta Chramostová)
Režija: Juraj Herc (Juraj Herz)

Subota, 23. jun
17.00… Sećanje na… Aleksandar Askoljdov
KOMESAR (SSSR, 1967)
Komissar
Uloge: Rolan Bikov (Rolan Bыkov), Raisa Nedaškovska (Raisa Nedaškovskaя)
Režija: Aleksandar Askoljdov (Aleksandr Askolьdov)

19.00… Sećanje na… Suzan Anspak
MISTER MONTENEGRO (ŠVE/VB, 1981)
Montenegro
Uloge: Suzan Anspak (Susan Anspach), Svetozar Cvetković
Režija: Dušan Makavejev

21.00… Sećanje na… Margo Kider (Margot Kidder)
SESTRE (SAD, 1972)
Sisters
Uloge: Margo Kider (Margot Kidder), Dženifer Solt (Jennifer Salt)
Režija: Brajan de Palma (Brian De Palma)

Nedelja, 24. jun
Sećanje na… Lučijan Pintilije
19.00… U NEDELjU U 6 SATI (RUM, 1966)
Duminica la ora 6
Uloge: Irina Petresku (Irina Petrescu), Dan Nutu (Dan Nutu)
Režija: Lučijan Pintilije (Lucian Pintilie)

21.00… PAVILjON VI (JUG, 1978)
Uloge: Slobodan Cica Perović, Zoran Radmilović
Režija: Lučijan Pintilije (Lucian Pintilie)

Ponedeljak, 25. jun
Šok koridor predstavlja: Fredi Fransis
17.00… VRT MUČENjA (VB, 1967)
Torture Garden
Uloge: Džek Palans (Jack Palance), Berdžes Meredit (Burgess Meredith)
Režija: Fredi Fransis (Freddie Francis)

19.00… PRIČE O LUDILU (VB, 1973)
Tales That Witness Madness
Uloge: Donald Plezens (Donald Pleasence), Kim Novak (Kim Novak)
Režija: Fredi Fransis (Freddie Francis)

21.00… PRIČE IZ GROBNICE (SAD/VB, 1972)
Tales from the Crypt
Uloge: Džoan Kolins (Joan Collins), Piter Kušing (Peter Cushing)
Režija: Fredi Fransis (Freddie Francis)

Utorak, 26. jun
17.00… KOSTURSKA LOBANjA (VB, 1965)
The Skull
Uloge: Piter Kušing (Peter Cushing), Patrik Vajmark (Patrick Wymark)
Režija: Fredi Fransis (Freddie Francis)

19.00… DRAKULA JE USTAO IZ GROBA (VB, 1968)
Dracula Has Risen from the Grave
Uloge: Kristofer Li (Christopher Lee), Rupert Dejvis (Rupert Davies)
Režija: Fredi Fransis (Freddie Francis)

21.00… FRANKENŠTAJNOVO ZLO (VB, 1964)
The Evil of Frankenstein
Uloge: Piter Kušing (Peter Cushing), Piter Vudtorp (Peter Woodthorpe)
Režija: Fredi Fransis (Freddie Francis)

Sreda, 27. jun – nedelja, 1. jul
47. Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine
Program će biti objavljen naknadno.

**************************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Petak, 1. jun
11.00… SAMO ZA TVOJE OČI (VB 1981)
For Your Eyes Only
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Karol Buke (Carole Bouquet), Topol (Topol)
r. Džon Glen (John Glen)

13.30… BIO JEDNOM JEDAN SNEŠKO LUMI UKO (JUG/SAD 1987)
The Magic Snowman
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Džastin Frid (Justin Fried)
r. Stanko Crnobrnja

18.00… PONOĆ U VRTU DOBRA I ZLA (SAD 1997)
Midnight in the Garden of Good and Evil
Ul. Džon Kjuzak (John Cusack), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
R. Klint Istvud (Clint Eastwood)

21.00… POVERLjIVO IZ L.A. (SAD 1997)
LA Confidential
Ul. Kim Bejsinger (Kim Basinger), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Krtis Henson (Curtis Hanson)

Subota, 2. jun
11.00… BIO JEDNOM JEDAN SNEŠKO LUMI UKO (JUG/SAD 1987)
The Magic Snowman
Ul. Rodžer Mur (Roger Moore), Džastin Frid (Justin Fried)
r. Stanko Crnobrnja

13.30… PALMETO (NEM / SAD, 1998)
Palmetto
Ul: Vudi Harelson (Woody Harrelson), Elizabet Šu (Elisabeth Shue)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

18.00… K-PAX (SAD/NEM 2001)
K-PAX
Ul. Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
r. Ijan Softli (Iain Softley)

20.30… AMERIČKA LEPOTA (SAD 1999)
American Beauty
Ul. Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Anet Bening (Annette Bening)
r. Sem Mendes (Sam Mendes)

Nedelja, 3. jun
11.00… PALMETO (NEM / SAD, 1998)
Palmetto
Ul: Vudi Harelson (Woody Harrelson), Elizabet Šu (Elisabeth Shue)
r. Folker Šlendorf (Volker Schlöndorff)

13.30… ODISEJA U SVEMIRU 2001 (VB 1968)
2001: A Space Odyssey
ul. Keir Dule (Keir Dullea), Gari Lokvud (Gary Lockwood)
r. Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

18.00… VRHUNSKA IGRA (SAD 2008)
21
Ul. Kevin Spejsi (Kevin Spacey), Džim Stardžis (Jim Sturgess)
r. Robert Luketić (Robert Luketic)

20.30… POVRATAK SUPERMENA (SAD 2006)
Superman Returns
Ul. Brendon Raut (Superman Returns), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
r. Brajan Singer (Bryan Singer)

Ponedeljak 4. jun / utorak, 5. jun
Nema javnih projekcija

Sreda, 6. jun – subota, 16. jun
20. Festival nitratnog filma

Subota, 16. jun
17.00… PADMAVAT (IND, 2018)
Padmaavat
Uloge: Dipika Padukone (Deepika Padukone), Ranvir Sing (Ranveer Singh), Šahid Kapur (Shahid Kapoor)
Režija: Sandžej Lila Bansali (Sanjay Leela Bhansali)

Nedelja, 17. jun
20.00… PADMAVAT (IND, 2018)
Padmaavat
Uloge: Dipika Padukone (Deepika Padukone), Ranvir Sing (Ranveer Singh), Šahid Kapur (Shahid Kapoor)
Režija: Sandžej Lila Bansali (Sanjay Leela Bhansali)

Ponedeljak, 18. jun – ’68. na filmu
18.00… PLASTIČNI ISUS (JUG, 1971)
Uloge: Tomislav Gotovac, Vukica Đilas
Režija: Lazar Stojanović

20.30… TAJVANSKA KANASTA (JUG, 1985)
Uloge: Boris Komnenić, Neda Arnerić
Režija: Goran Marko

Utorak, 19. jun
19.00… LEPI TRAGOVI (ČEŠ, 2010)
Šumné stopy
Dokumentarni serijal
Režija: Radovan Lipus

Sreda, 20. jun
18.00… RANI RADOVI (JUG, 1969)
Uloge: Milja Vujanović, Bogdan Tirnanić
Režija: Želimir Žilnik

20.30… SANjARI (VB/FRA/ITA, 2003)
The Dreamers
Uloge: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Četvrtak, 21. jun
18.00… VARLjIVO LETO ’68. (JUG, 1984)
Uloge: Slavko Štimac, Danilo Bata Stojković
Režija: Goran Paskaljević

20.30… KOSA (SAD, 1979)
Hair
Uloge: Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijams (Treat Williams)
Režija: Miloš Forman (Miloš Forman)

Petak, 22. jun
Rezervisan termin

Subota, 23. jun
18.00… WR – MISTERIJE ORGANIZMA (JUG/NEM, 1971)
Uloge: Milena Dravić, Ivica Vidović
Režija: Dušan Makavejev

20.30… KOTA ZABRISKI (SAD, 1970)
Zabriskie Point
Uloge: Mark Frešet (Mark Frechette), Rod Tejlor (Rod Taylor)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Nedelja, 24. jun
18.00… MLAD I ZDRAV KAO RUŽA (JUG, 1971)
Uloge: Dragan Nikolić, Marija Baksa
Režija: Jovan Đ. Jovanović

20.30… KAD BI… (VB, 1968)
If
Uloge: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Dejvid Vud (David Wood)
Režija: Lindsi Anderson (Lindsay Anderson)

Ponedeljak, 25. jun / utorak, 26. jun
Rezervisani termini

Velikani svetskog filma: Keri Grant
Sreda, 27. jun
18.00… PLAVOKOSA VENERA (SAD, 1932)
Blonde Venus
Uloge: Marlen Ditrih (Marlene Dietrich), Keri Grant (Cary Grant)
Režija: Jozef fon Šternberg (Josef von Sternberg)

20.30… PRIČA O KERIJU GRANTU (FRA, 2017)
Becoming Cary Grant
dokumentarni film
Režija: Mark Kidel (Mark Kidel)

Četvrtak, 28. jun
18.00… NISAM ANĐEO (SAD, 1933)
I’m No Angel
Uloge: Me Vest (Mae West), Keri Grant (Cary Grant)
Režija: Vesli Ragls (Wesley Ruggles)

20.30… NjEGOVA DEVOJKA PETKO (SAD, 1940)
His Girl Friday
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Rozalind Rasel (Rosalind Russell)
Režija: Hauard Hoks (Howard Hawks)

Petak, 29. jun
18.00… SUMNjA (SAD, 1941)
Suspicion
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Džoun Fontejn (Joan Fontaine)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.30… OZLOGLAŠENA (SAD, 1946)
Notoriuous
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Subota, 30. jun
18.00… DRŽ’TE LOPOVA (SAD, 1955)
To Catch a Thief
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Grejs Keli (Grace Kelly)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.30… SEVER-SEVEROZAPAD (SAD, 1959)
North by Northwaest
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Eva Mari Sejnt (Eva Marie Saint)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.