Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za novembar 2018.
Kinoteka - repertoari za novembar 2018: Čovek koji je mnogo znao
Kinoteka - repertoari za novembar 2018: Čovek koji je mnogo znao

Kinoteka – repertoari za novembar 2018.

Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka u salama u Uzun Mirkovoj i Kosovskoj pored već najavljenih retrospektiva filmova Milene Dravić i Živojina Pavlovića.

Publika će moći da vidi i cikluse filmova „Sećanje na…“, „Velikani svetskog filma“ (Karl Malden), filmove u okviru festivala Slobodna zona, Festivala autorskog filma i Festivala snimateljskih ostvarenja „Slika u pokretu“, redovne rubrike „Nema sreda“, „Dokumentarni četvrtak“, „Moj izbor“ (Daniel Rafaelić), kao i Reviju japanskih filmova.

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Četvrtak, 1. novembar – ponedeljak, 5. novembar
Sećanje na… Milena Dravić

Čevrtak, 8. novembar
Festival Slobodna zona
18.30… UKRADENI POLjUPCI (FR, 1968)
Baisers volés
ul. Žan-Pjer Leo (Jean-Pierre Léaud), Delfin Sejrig (Delphine Seyrig)
r. Fransoa Trifo (François Truffaut)

20.30… SUMRAK BOGOVA (IT/SRN, 1969)
La caduta degli dei/Götterdämmerung
ul. Dirk Bogard (Dirk Bogarde), Ingrid Tulin (Ingrid Thulin)
r. Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Petak, 9. novembar
18.30… SANjARI (VB/FR/IT, 2003)
The Dreamers
ul. Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
r. Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… KAPETAN (NEM/FR/POLj, 2017)
Der Hauptmann
ul. Maks Hubačer (Max Hubacher), Milan Pešel (Milan Peschel)
r. Robert Šventke (Robert Schwentke)

Subota, 10. novembar
18.30… SLUČAJ BADER MAJNHOF (NEM/FR/ČŠ 2008)
Der Baader Meinhof Komplex
ul. Moric Blajbtroj (Moritz Bleibtreu), Martina Gedek (Martina Gedeck)
r. Uli Edel (Uli Edel)

20.30… UTOJA 22. JULI (NOR, 2018)
Utøya 22. juli
ul. Andrea Berncen (Andrea Berntzen), Aleksander Holmen (Aleksander Holmen)
r. Erik Pope (Erik Poppe)

Nedelja, 11. novembar
18.30… JAGODE I KRV (SAD, 1970)
The Strawberry Statement
ul. Brus Dejvison (Bruce Davidson), Kim Darbi (Kim Darby)
r. Stjuart Hegman (Stewart Haggman)

20.30… TRANZIT (NEM/FR, 2018)
Transit
ul. Franc Rogovski (Franz Rogowski), Paula Ber (Paula Beer)
r. Kistijan Pecold (Christian Petzold)

Ponedeljak, 12. novembar
18.30… UMRETI OD LjUBAVI (FR/IT, 1971)
Mourir d’aimer…
ul. Ani Žirardo (Annie Girardot), Bruno Pradal (Bruno Pradal)
r. Andre Kajat (André Cayatte)

20.30… PROFIL (SAD/VB/KIP/RUS, 2018)
ul. Valen Kejn (Valene Kane), Šazad Latif (Shazad Latif)
r. Timur Bekmambetov (Timur Bekmambetov)

Utorak, 13. novembar
Sećanje na: Šarl Aznavur
17.00… GLAVOM KROZ ZID (FR, 1959)
La tête contre les murs
ul. Šarl Aznavur (Charles Aznavour), Anuk Eme (Anouk Aimée)
r. Žorž Franžu (Georges Franju)

19.00… PUCAJTE U PIJANISTU (FR, 1960)
Tirez sur le pianiste
ul. Šarl Aznavur (Charles Aznavour), Mari Duboa (Marie Dubois)
r. Fransoa Trifo (François Truffaut)

21.00… TAKSI ZA TOBRUK (FR/ŠPA/SRN, 1961)
Un taxi pour Tobrouk
ul. Šarl Aznavur (Charles Aznavour), Hardi Kriger (Hardy Krüger)
r. Deni de la Patelije (Denys de la Patellière)

Sreda, 14. novembar
17.00… OSVETA PODZEMLjA (FR/IT, 1965)
La métamorphose des cloportes
ul. Šarl Aznavur (Charles Aznavour), Lino Ventura (Lino Ventura)
r. Pjer Granije-Defer (Pierre Granier-Deferre)

19.00… VREME VUKOVA (IT/FR, 1970)
Le temps des loups
ul. Šarl Aznavur (Charles Aznavour), Robert Hosein (Robert Hossein)
r. Serđo Gobi (Sergio Gobbi)

21.00… ARARAT (KAN/FR, 2002)
Ararat
ul. Šarl Aznavur (Charles Aznavour), Dejvid Alpaj (David Alpay)
r. Atom Egojan (Atom Egoyan)

Četvrtak, 15. novembar
18.00 i 20.30… PETRIJIN VENAC (JUG, 1980)
Restaurirana verzija / Besplatna projekcija
ul. Mirjana Karanović, Dragan Maksimović
r. Srđan Karanović

Nedelja, 18. novembar
Velikani svetskog filma: Karl Malden
18.00… TRAMVAJ ZVANI ŽELjA (SAD, 1951)
A Streetcar Named Desire
ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Karl Malden (Karl Malden)
r. Elija Kazan (Elia Kazan)

20.30… ISPOVEDAM SE (SAD, 1953)
I Confess
ul. Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Karl Malden (Karl Malden)
r. Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Ponedeljak, 19. novembar
18.00… NA DOKOVIMA NjUJORKA (SAD, 1954)
On the Waterfront
ul. Marlon Brando (Marlon Brando), Karl Malden (Karl Malden)
r. Elija Kazan (Elia Kazan)

20.30… ZATOČENIK IZ ALKATAZA (SAD, 1962)
Birdman of Alcatraz
ul. Bert Lankaster (Burt Lancaster), Karl Malden (Karl Malden)
r. Džon Frankenhajmer (John Frankenheimer)

Utorak, 20. novembar
18.00… JESEN ČEJENA (SAD, 1964)
Cheyenne Autumn
ul. Karl Malden (Karl Malden), Ričard Vidmark (Richard Widmark)
r. Džon Ford (John Ford)

20.30… SINSINATI KID (SAD, 1965)
The Cincinnati Kid
ul. Stiv Mekvin (Steve McQueen), Karl Malden (Karl Malden)
r. Norman Džuison (Norman Jewison)

Sreda, 21. novembar
18.00… GOMILA UBICA (SAD, 1966)
Murderers’ Row
ul. Din Martin (Dean Martin), Karl Malden (Karl Malden)
r. Henri Levin (Henry Levin)

20.30… PLAVOKOSI OSVETNIK (SAD, 1968)
Blue
ul. Terens Stemp (Terence Stamp), Karl Malden (Karl Malden)
r. Silvio Naricano (Silvio Narizzano)

Četvrtak, 22. novembar
18.00… MAČKA SA DEVET REPOVA (IT/FR/SRN, 1971)
Il gatto a nove code
ul. Karl Malden (Karl Malden), Džejms Fransiskus (James Franciscus)
r. Dario Arđento (Dario Argento)

20.30… PATON: GENERAL OD ČELIKA (SAD, 1970)
Patton
ul. Džordž S. Skot (George C. Scott), Karl Malden (Karl Malden)
r. Frenklin Dž. Šefner (Franklin J. Schaffner)

Petak, 23. novembar
18.00… LETNjI UBICA (ŠP/FR/IT, 1972)
Un verano para matar
ul. Karl Malden (Karl Malden), Olivija Hasi (Olivia Hussey)
r. Antonio Isasi (Antonio Isasi)

20.30… SUTON (SAD/JUG, 1982)
Twilight Time
ul. Karl Malden (Karl Malden), Džodi Telen (Jodi Thelen)
r. Goran Paskaljević

Subota 24. novembar – petak, 30. novembar
Festival autorskog filma

Kinoteka, Kosovska 11

Četvrtak, 1. novembar – utorak, 6. novembar
Retrospektiva: Živojin Pavlović

Sreda, 7. novembar
Nema sreda: Alan Dvon
17.00… LUDILO MENHETNA (SAD, 1916)
Manhattan Madness
ul. Daglas Ferbanks (Douglas Fairbanks), Džuel Karmen (Jewell Carmen)
r. Alan Dvon (Allan Dwan)

MODERNI MUSKETAR (SAD, 1917)
A Modern Musketeer
ul. Daglas Ferbanks (Douglas Fairbanks), Judžin Ormond (Eugene Ormonde)
r. Alan Dvon (Allan Dwan)

19.00… ROBIN HUD (SAD, 1922)
Robin Hood
ul. Valas Biri (Wallace Beery), Daglas Ferbanks (Douglas Fairbanks)
r. Alan Dvon (Allan Dwan)

21.00… GVOZDENA MASKA (SAD, 1929)
The Iron mask
ul. Daglas Ferbanks (Douglas Fairbanks), Rolf Sedan (Rolfe Sedan),
r. Alan Dvon (Allan Dwan)

Četvrtak, 8. novembar
Dokumentarni četvrtak: Vizure grada
17.00… BEOGRAD (1955)
TRAGOVI NESTAJU (1955)
BEOGRAD, JEDNOG LETNjEG DANA (1965)
BEOGRAD, GRAD DOMAĆIN (1974)

19.00… BEOGRAD (1961)
TRAMVAJ DVOJKA (1958)
ULICE BEOGRADA 1970
BEOGRAD, KONGRESNI GRAD (1981)

Petak, 9. novembar
Moj izbor: Daniel Rafaelić
17.00… BITI ILI NE BITI (SAD, 1942)
To Be or Not to Be
ul. Kerol Lombard (Carole Lombard), Džek Beni (Jack Benny)
r. Ernst Ljubič (Ernst Lubitsch)

19.00… PLAVI ANĐEO (NEM, 1930)
Der blaue Engel
ul. Marlen Ditrih (Marlene Dietrich), Emil Janings (Emil Jannings)
r. Jozef fon Šernberg (Josef von Sternberg)

21.00… DOBA NEVINOSTI (SAD, 1993)
The Age of Innocence
ul. Danijel Dej Luis (Daniel Day-Lewis), Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer)
r. Martin Skorseze (Martin Scorsese)

Subota, 10. novembar
17.00… DEVETI KRUG (JUG, 1960)
ul. Dušica Žegarac, Boris Dvornik
r. France Štiglic

19.00… DEVETA KAPIJA (ŠP/FR/SAD, 1999)
The Ninth Gate
ul. Džoni Dep (Johnny Depp), Frenk Lanđela (Frank Langella)
r. Roman Polanski (Roman Polanski)

21.00… MALENA (IT/SAD, 2000)
Malèna
ul. Monika Beluči (Monica Bellucci), Đuzepe Sulfaro (Giuseppe Sulfaro)
r. Đuzepe Tornatore (Giuseppe Tornatore)

Nedelja, 11. novembar
16.00… METROPOLIS (NEM, 1927)
Metropolis
ul. Alfred Abel (Alfred Abel), Brigite Helm (Brigitte Helm)
r. Fric Lang (Fritz Lang)

19.00… NEBESKA STVORENjA (NZ, 1994)
Heavenly Creatures
ul. Melani Linski (Melanie Lynskey), Kejt Vinslet (Kate Winslet)
r. Piter Džekson (Peter Jackson)

21.00… POVRATAK BETMENA (SAD/VB, 1992)
Batman Returns
ul. Majkl Kiton (Michael Keaton), Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer)
r. Tim Barton (Tim Burton)

Ponedeljak, 12. novembar
Sećanje na… Rejmon Danon
17.00… MARSELjSKI KLAN (FR/IT, 1972)
La Scoumoune
ul. Žan Pol Belmondo (Jean–Paul Belmondo), Klaudija Kardinale (Claudia
Cardinale)
r. Hose Đovani (Jose Giovanni)

19.00… ČOVEK KOJI JE MNOGO ZNAO (FR/IT, 1973)
Defense De Savoir
ul. Žan Luj Trentinjan (Jean–Louis Trintignant), Mišel Buke (Michel Bouquet)
r. Nadin Markan Trentinjan (Nadine Marquand Trintignant)

21.00… ČASOVNIČAR IZ SEN POLA (FR, 1973)
L’ Horloger de Saint – Paul
ul. Filip Noare (Philippe Noiret), Žan Rošfor (Jean Rochefort)
r. Bertran Tavernije (Bertrand Tavernier)

Utorak, 13. novembar
Sećanje na… Venantino Venantini
19.00… NAIVČINA (FR/ IT, 1965)
Le corniaud
ul. Burvil (Bourvil), Luj de Fines (Louis de Funès), Venantino Venantini (Venantino Venantini)
r. Žerar Uri (Gérard Oury)

Sećanje na… Dadli Saton
21.00… DEMONI (VB, 1971)
The Devils
ul. Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Dadli Saton (Dudley Sutton)
r. Ken Rasel (Ken Russel)

Sreda, 14. novembar
Festival snimateljskih ostvarenja: Slika u pokretu (besplatne projekcije)
18.00… O BUBICAMA I HEROJIMA (SRB, 2018)
r. Petar Pašić
df. Vladan Janković

20.00… EDERLEZI RISING (SRB, 2018)
r. Lazar Bodroža
df. Kosta Glušica

Četvrtak, 15. novembar
18.00… BANDITI U POTRAZI ZA MAMOM (SRB, 2018)
r. Kosta Ristić
df. Milica Drakulić

20.00… ZLOGONjE (SRB/MAK, 2018)
r. Raško Miljković
df. Mikša Anđelić

Petak, 16. novembar
18.00… PROKLETI PAS (SRB, 2017)
r. Dragan Pešikan
df. Radoslav Vladić

20.00… JUŽNI VETAR (SRB, 2018)
r. Miloš Avramović
df. Ivan Kostić

Subota, 17. novembar
18.00… IZGREDNICI (SRB, 2017)
r. Dejan Zečević
df. Miladin Čolaković

20.00… PATULjCI SA NASLOVNIH STRANA (SRB, 2018)
r. Milorad Milinković
df. Dimitrije Joković

Nedelja, 18. novembar
Sećanje na… Skot Vilson
16.30… GODINA SUNČEVOG SMIRENjA (POLj/SAD/SRN, 1984)
Rok spokojnego slonca
ul. Maja Komorovska (Maja Komorowska), Skot Vilson (Scott Wilson)
r. Kristof Zanusi (Krzysztof Zanussi)

19.00… GRISOMOVA BANDA (SAD, 1971)
The Grissom Gang
ul. Kim Darbi (Kim Darby), Skot Vilson (Scott Wilson)
r. Robrt Oldrič (Robert Aldrich)

21.00… HLADNOKRVNI (SAD, 1967)
In Cold Blood
ul. Robert Blejk (Robert Blake), Skot Vilson (Scott Wilson)
r. Ričard Bruks (Richard Brooks)

Ponedeljak, 19. novembar
Revija japanskih filmova
20.00… STAMBENA ČETVRT (JP, 2016)
Danchi
r. Đunđi Sakamoto

Utorak, 20. novembar
20.00… KLjUČ ŽIVOTA (JP, 2012)
Kagi-dorobô no mesoddo
r. Kenđi Ućida

Sreda, 21. novembar
20.00… MOHIKANAC SE VRAĆA KUĆI (JP, 2015)
Mohican kokyô ni kaeru
r. Šuići Okita

Četvrtak, 22. novembar
20.00… KARATE ROBOT ZABORGAR (JP, 2011)
Denjin Zabôgâ
r. Noburu Igući

Petak, 23. novembar
Sećanje na… Veljko Bikić
Program kratkih i animiranih filmova

Subota, 24. novembar – petak, 30. novembar
Festival autorskog filma

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *