Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za januar 2019.
Kinoteka, januar 2019 - Velikani svetskog filma: Stiv Mekvin
Kinoteka, januar 2019 - Velikani svetskog filma: Stiv Mekvin

Kinoteka – repertoari za januar 2019.

Jugoslovenska kinoteka sa programom u 2019. počinje već 3. januara atraktivnim ciklusima „Bertoluči na bis“ i „Original i rimejk“.

Publika će moći da vidi i cikluse filmova „Mjuzikl“, „Dani igre“, „Dani jevrejskog filma“, „Velikani svetskog filma“ (Stiv Mekvin), „Crni film 2“, redovne rubrike „Šok koridor predstavlja“, „Sećanje na…“, „Nema sreda“, „Dokumentarni četvrtak“, „Moj izbor“…

*** Povodom smrti reditelja Dušana Makavejeva, u Muzeju Kinoteke u Kosovskoj 11 će u ponedeljak, 28. januara,biti prikazani „Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT“ (od 18.00) i „WR: Misterije organizma“ (od 20.30). Ulaz na projekcije je besplatan.

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Utorak, 1. januar / sreda, 2. januar
Neradni dani

Četvrtak, 3. januar
Bernardo Bertoluči na bis
18.00… SANjARI (VB/FR/IT, 2003)
The Dreamers
ul: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… STRATEGIJA PAUKA (IT 1970)
Strategia del ragno
ul: Đulio Brođi (Giulio Brogi), alida Vali (Alida Valli)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Petak, 4. januar
18.00… STRATEGIJA PAUKA (IT 1970)
Strategia del ragno
ul: Đulio Brođi (Giulio Brogi), alida Vali (Alida Valli)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… KONFORMISTA (IT/FR/SRN 1970)
Il conformista
ul: Žan-Luj Trentinjan (Jean Louis Trintignant), Stefania Sandreli (Stefania Sandrelli)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Subota, 5. januar
18.00… KONFORMISTA (IT/FR/SRN 1970)
Il conformista
ul: Žan-Luj Trentinjan (Jean Louis Trintignant), Stefania Sandreli (Stefania Sandrelli)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FR/IT 1972)
Ultimo tango a Parigi
ul: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Nedelja 6. januar / ponedeljak, 7. januar
Neradni dani

Utorak, 8. januar
18.00… XX VEK I (IT/FR 1974)
Novecento
ul: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

20.30… XX VEK II (IT/FR 1974)
Novecento
ul: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

Sreda, 9. januar
18.00… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FR/IT 1972)
Ultimo tango a Parigi
ul: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… MESEC (IT/SAD 1979)
La luna
ul: Džil Klejburg (Jill Clayburgh), Metju Beri (Matthew Barry)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Četvtak, 10. januar
18.00… MESEC (IT/SAD 1979)
La luna
ul: Džil Klejburg (Jill Clayburgh), Metju Beri (Matthew Barry)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… POSLEDNjI KINESKI CAR (VB/IT/KIN/FR/SAD 1987)
The Last Emperor
ul: Džon Loun (John Lone), Džoan Čen (Joan Chen)
k: Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Petak, 11. januar
18.00… POSLEDNjI KINESKI CAR (VB/IT/KIN/FR/SAD 1987)
The Last Emperor
ul: Džon Loun (John Lone), Džoan Čen (Joan Chen)
k: Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… ČAJ U SAHARI (SAD/IT 1990)
The Sheltering Sky
ul: Debra Vinger (Debra Winger), Džon Malkovič (John Malkovich)
k: Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Subota, 12. januar
18.00… ČAJ U SAHARI (SAD/IT 1990)
The Sheltering Sky
ul: Debra Vinger (Debra Winger), Džon Malkovič (John Malkovich)
k: Vitorio Storaro (Vittorio Storaro)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… MALI BUDA (IT/FR/LIH/VB 1993)
Little Buddha
ul: Kianu Rivs (Keanu Reeves), Kris Ajzak (Chris Isaak)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Nedelja, 13. januar
18.00… MALI BUDA (IT/FR/LIH/VB 1993)
Little Buddha
ul: Kianu Rivs (Keanu Reeves), Kris Ajzak (Chris Isaak)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… UKRADENA LEPOTA (IT/FR/VB 1996)
Stealing Beauty
ul: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Ponedeljak, 14. januar
18.00… UKRADENA LEPOTA (IT/FR/VB 1996)
Stealing Beauty
ul: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

20.30… SANjARI (VB/FR/IT, 2003)
The Dreamers
ul: Majkl Pit (Michael Pitt), Luj Garel (Louis Garrel)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

Utorak, 15. januar
18.00… XX VEK I (IT/FR 1974)
Novecento
ul: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

20.30… XX VEK II (IT/FR 1974)
Novecento
ul: Robert de Niro (Robert De Niro), Žerar Depardje (Gerard Depardieu)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertollucci)

Sreda, 16. januar
Nema javnih projekcija

Četvrtak, 17. januar
Mjuzikl
18.00… EVITA (SAD 1996)
Evita
ul: Madona (Madonna), Džonatan Prajs (Jonathan Pryce)
r: Alan Parker (Alan Parker)

20.30… DA ZAIGRAMO (SAD, 1937)
Shall we dance
ul: Fred Aster (Fred Astair), Džindžer Rodžers (Ginger Rogers)
r: Mark Sendrič (Mark Sandrich)

Petak, 18. januar
Svečana sala
18.00… DA ZAIGRAMO (SAD, 1937)
Shall we dance
ul: Fred Aster (Fred Astair), Džindžer Rodžers (Ginger Rogers)
r: Mark Sendrič (Mark Sandrich)

Mala sala
20.30… MULEN RUŽ (SAD/AU 2001)
Moulin rouge!
ul: Nikol Kidman (Nicole Kidman), Juan MekGregor (Ewan McGregor)
r: Baz Lurman (Baz Luhrman)

Subota, 19. januar
Svečana sala
18.00… MULEN RUŽ (SAD/AU 2001)
Moulin rouge!
ul: Nikol Kidman (Nicole Kidman), Juan MekGregor (Ewan McGregor)
r: Baz Lurman (Baz Luhrman)

Mala sala
20.30… AMERIKANAC U PARIZU (SAD ,1951)
An American in Paris
ul: Džin Keli (Gene Kelly), Lesli Karon (Leslie Caron)
r: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

Nedelja, 20. januar
18.00… AMERIKANAC U PARIZU (SAD ,1951)
An American in Paris
ul: Džin Keli (Gene Kelly), Lesli Karon (Leslie Caron)
r: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

20.30… REVOLVERAŠ IZ ARIZONE (ČSSR, 1964)
Limonadovy Joe
ul: Karel Fiala (Karel Fiala), Miloš Kopecki (Miloš Kopecky)
r: Oldrih Lipski (Oldrich Lipsky)

Ponedeljak, 21. januar
18.00… REVOLVERAŠ IZ ARIZONE (ČSSR, 1964)
Limonadovy Joe
ul: Karel Fiala (Karel Fiala), Miloš Kopecki (Miloš Kopecky)
r: Oldrih Lipski (Oldrich Lipsky)

20.30… BRILjANTIN (SAD 1978)
Grease
ul: Džon Travolta (John Travolta), Olivija Njutn-Džon (Olivia Newton-John)
r: Randal Klejser (Randal Kleiser)

Utorak, 22. januar
18.00… BRILjANTIN (SAD 1978)
Grease
ul: Džon Travolta (John Travolta), Olivija Njutn-Džon (Olivia Newton-John)
r: Randal Klejser (Randal Kleiser)

20.30… TOMI (VB, 1975)
Tommy
ul: Oliver Rid (Oliver Reed), En Margret (Ann-Margret)
r: Ken Rasel (Ken Russell)

Sreda, 23. januar
18.00… TOMI (VB, 1975)
Tommy
ul: Oliver Rid (Oliver Reed), En Margret (Ann.Margret)
r: Ken Rasel (Ken Russell)

20.30… ČIKAGO (SAD/NEM, 2002)
Chicago
ul: Rene Zelveger (Renèe Zellweger), Ketrin Zita Džons (Catherine Zeta-Jones)
r: Rob Maršal (Rob Marschall)

Četvrtak, 24. januar
18.00… ČIKAGO (SAD/NEM, 2002)
Chicago
ul: Rene Zelveger (Renèe Zellweger), Ketrin Zita Džons (Catherine Zeta-Jones)
r: Rob Maršal (Rob Marschall)

20.30… LAK ZA KOSU (SAD, 1988)
Hairspray
ul: Divajn (Divine), Debi Hari (Debbie Harry), Soni Bono (Sonny Bono)
r: Džon Voters (John Waters)

Petak, 25. januar
6. Dani igre u Kinoteci
19.00… Igra (FR 2018)
Play
kor: Aleksander Ekman (Alexander Ekman)

21.00… Pustinjski igrač (VB/UAE/RUM/MAR 2014)
Desert Dancer
ul: Freida Pinto (Freida Pinto), Tom Kalen (Tom Cullen)
r: Ričard Rejmond ( Richard Raymond)

Subota, 26. januar
18.00… Bergman u oku koreografa (ŠVE 2016)
dokumenarni film
r: Fredrik Statin (Fredrik Stattin)

20.00… Igra (FR 2018)
Play
kor: Aleksander Ekman (Alexander Ekman)

Nedelja, 27. januar
18.00… Baletski igrači (NOR 2014)
Ballettguttene
dokumentarni film
r: Kenet Elvebak (Kenneth Elvebakk)

20.00… Opera u Parizu (ŠV/FR 2017)
L’Opéra
dokumentarni film
r: Žan-Stefan Bron (Jean-Stéphane Bron)

Ponedeljak, 28. januar
18.00… Pustinjski igrač (VB/UAE/RUM/MAR 2014)
Desert Dancer
ul: Freida Pinto (Freida Pinto), Tom Kalen (Tom Cullen)
r: Ričard Rejmond ( Richard Raymond)

20.00… Glavna scena (SAD 2000)
Center Stage
ul: Zoi Saldana (Zoë Saldana), Amanda Šul (Amanda Schull)
r: Nikolas Hitner (Nicholas Hytner)

Utorak, 29. januar
18.00… Opera u Parizu (ŠV/FR 2017)
L’Opéra
dokumentarni film
r: Žan-Stefan Bron (Jean-Stéphane Bron)

20.00… Ostavi poslednju igru (SAD 2001)
Save the Last Dance
ul: Džulija Stajls (Julia Stiles), Šon Patrik Tomas (Sean Patrick Thomas)
r: Tomas Karter (Thomas Carter)

Sreda, 30. januar
Svečana sala
18.00… LAK ZA KOSU (SAD, 1988)
Hairspray
ul: Divajn (Divine), Debi Hari (Debbie Harry), Soni Bono (Sonny Bono)
r: Džon Voters (John Waters)

Mala sala
20.30… KOSA (SAD 1979)
Hair
ul: Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijems (Treat Williams)
r: Miloš Forman (Milos Forman)

Četvrtak, 31. januar
Svečana sala
18.00… KOSA (SAD 1979)
Hair
ul: Džon Sevidž (John Savage), Trit Vilijems (Treat Williams)
r: Miloš Forman (Milos Forman)

Mala sala
20.30… EVITA (SAD 1996)
Evita
ul: Madona (Madonna), Džonatan Prajs (Jonathan Pryce)
r: Alan Parker (Alan Parker)

Kinoteka, Kosovska 11

Utorak, 1. januar / sreda, 2. januar
Neradni dani

Četvrtak, 3. januar
Original i rimejk
17.30… ZATVORSKI KRUG (SAD 1974)
The Longest Yard
ul: Bert Rejnolds (Burt Reynolds), Edi Albert (Eddie Albert)
r: Robert Oldrič (Robert Aldrich)

20.00… ZATVORSKI KRUG (SAD 2005)
The Longest Yard
ul: Adam Sendler (Adam Sandler), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
r: Piter Sigal (Peter Segal)

Petak, 4. januar
17.30… ČOVEK KOJI JE PREVIŠE ZNAO (VB, 1934)
The Man Who Knew Too Much
ul: Lesli Benks (Leslie Banks), Edna Best (Edna Best)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.00… ČOVEK KOJI JE PREVIŠE ZNAO (SAD 1956)
The Man Who Knew Too Much
ul: Džejms Stjuart (James Stewart), Doris Dej (Doris Day)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Subota, 5. januar
17.30… PSIHO (SAD 1960)
Psycho
ul: Entoni Perkins (Anhony Perkins), Dženet Li (Janet Leigh)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.00… PSIHO (SAD 1998)
Psycho
ul: Vins Von (Vince Vaughn), En Hejč (Anne Hache)
r: Gas Van Sant (Gus Van Sant)

Nedelja 6. januar / ponedeljak, 7. januar
Neradni dani

Utorak, 8. januar
17.30… NAZOVI M RADI UBISTVA (SAD 1954)
Dial M for Murder
ul: Grejs Keli (Grace Kelly), Rej Milard (Ray Millard)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

20.00… SAVRŠENO UBISTVO
A Perfect Murder
ul: Majkl Daglas (Michael Douglas), Gvinet Paltrou (Gwyneth Paltrow)
r: Endrju Dejvis (Andrew Davis)

Sreda, 9. januar
Velikani svetskog filma… Stiv Mekvin
17.00… ČOVEK KOJI JE VOLEO RAT (VB/SAD 1962)
The War Lover
ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Robert Vagner (Robert Wagner)
r: Filip Likok (Philip Leacock)

20.30… VELIKO BEKSTVO (SAD 1963)
The Great Escape
ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Džejms Garner (James Garner)
r: Džon Sturdžis (John Sturges)

Četvrtak, 10. januar
17.30… LjUBAV SA NEPOZNATIM (SAD 1963)
ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Natali Vud (Natalie Wood)
r: Robert Maligan (Robert Mulligan)

20.30… SINSINATI KID (SAD, 1965)
The Cincinnati Kid
ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Karl Malden (Karl Malden)
r: Norman Džuison (Norman Jewison)

Petak, 11. januar
17.30… AFERA TOMAS KRAUN (SAD 1968)
The Thomas Crown Affair
ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Fej Danavej (Faye Dunaway)
r: Norman Džuison (Norman Jewison)

20.00… BULIT (SAD 1968)
Bullit
ul: Stiv MekKvin (Steve McQueen), Žaklin Bize (Jacqueline Bisset)
r: Piter Jejts (Peter Yates)

Subota, 12. januar
17.30… 24 ČASA LE MANSA (SAD 1971)
ul: Stiv MekKvin (Steve McQueen), Zigfrid Rauh (Siegfried Rauch)
r: Li H. Kacin (Lee H. Katzin)

20.00… BEKSTVO (SAD 1972)
The Getaway
ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Ali MekGrou (Ali MacGraw)
r: Sem Pekinpo (Sam Peckinpah)

Nedelja, 13. januar
17.30… LEPTIR (SAD/FR 1973)
Papillon
ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
r: Frenklin Dž. Šefner (Franklin J.Schaffner)

20.00… PAKLENI TORANj (SAD 1974)
The Towering Inferno
ul: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Pol Njumen (Paul Newman)
r: Džon Giljermin (John Guillermin)

Ponedeljak, 14. januar
Crni film 2
17.00… CRNI CEZAR (SAD 1973)
Black Caesar
ul: Fred Vilijamson (Fred Williamson), Glorija Hendri (Gloria Hendry)
r: Leri Koen (Larry Cohen)

19.00… VELIKA ZVERKA (SAD 1972)
Super Fly
ul: Ron Onial (Ron O’Neal), Karl Li (Carl Lee)
r: Gordon Parks ml. (Gordon Parks Jr.)

21.00… DIJAMANTI ZA SLOBODU (SAD 1973)
Super Fly T.N.T. (1973)
ul: Ron Onial (Ron O’Neal), Rosko Li Broun (Roscoe Lee Browne)
r: Ron Onil (Ron O’Neal)

Utorak, 15. januar
17.00… MEK (SAD 1973)
The Mack
ul: Maks Žilijen (Max Julien), Don Gordon (Don Gordon)
r: Majkl Kampus (Michael Campus)

19.00… PESMA SVIT SVITBEKA (SAD 1971)
Sweet Sweetback’s Baadasssss Song
ul: Melvin Van Pibls (Melvin Van Peebles), Sajmon Čakster (Simon Chuckster)
r: Melvin Van Pibls (Melvin Van Peebles)

21.00… PAKAO HARLEMA (SAD 1973)
Hell Up in Harlem
ul: Fred Vilijamson (Fred Williamson), Julijus Haris (Julius Harris)
r: Lari Koen (Larry Cohen)

Sreda, 16. januar
Moj izbor… Laza Šećer
17.30… Parižanka (ITA/FRA 1957)
Une Parisienne
ul: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Šarl Boje (Charles Boyer)
r: Mišel Boaron (Michel Boisrond)

20.00… LjUBAV POPODNE (SAD 1957)
Love in the Afternoon
ul: Geri Kuper (Gary Cooper), Odri Hepbern (Audrey Hepburn)
r: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Četvrtak, 17. januar
17.30… IGRAČICE (SAD 1957)
Les Girls
ul: Džin Keli (Gene Kelly), Mici Gejnor (Mitzi Gaynor)
r: Džordž Kjukor (George Cukor)

20.00… VARALICE (FR/IT 1958)
Les tricheurs
ul: Paskal Peti (Pascale Petit), Andrea Parisi (Andréa Parisy)
r: Marsel Karne (Marcel Carné)

Petak, 18. januar
17.30… IZNENADA PROŠLOG LETA (VB/SAD 1959)
Suddenly, Last Summer
ul: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn)
r: Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

20.30… PONOĆNI KAUBOJ (SAD, 1969)
Midnight Cowboy
ul: Džon Vojt (John Voight), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
r: Džon Šlezinger (John Schlesinger)

Subota, 19. januar
17.30… DEVOJKA SA KOFEROM (IT/FR 1961)
La ragazza con la valigia
ul: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žak Perin (Jacques Perrin)
r: Valerio Zurlini (Valerio Zurlini)

20.00… GEPARD (ITA/FRA 1963)
Il Gattopardo
ul: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Alen Delon (Alain Delon)
r: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Nedelja, 20. januar
17.30… KOŽA (IT/FR 1981)
La pelle
ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Bert Lankaster (Burt Lancaster)
r: Liliana Kavani (Liliana Cavani)

20.00… BERI LINDON (VB/SAD/IR 1975)
Barry Lyndon
ul: Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Mariza Berenson (Marisa Berenson)
r: Stenli Kjubrik ( Stanley Kubrick)

Ponedeljak, 21. januar
Sećanje na… Nikolas Reg
17.00… PERFORMANS (VB 1970)
Performance
ul: Džejms Foks (James Fox), Mik Džeger (Mick Jagger)
r: Nikolas Reg (Nicolas Roeg)

19.00… ŠETNjA VB/AUS 1971)
Walkabout
ul: Dženi Aguter (Jenny Agguter), Luk Reg (Luck Roeg)
r: Nikolas Reg (Nicolas Roeg)

21.00… NE OKREĆI SE (VB/IT 1973)
Don’t Look Now
ul: Džuli Kristi (Julie Christie), Donald Saterlend (Donald Sutherland)
r: Nikolas Reg (Nicolas Roeg)

Utorak, 22. januar
16.30… ČOVEK KOJI JE DOŠAO NA ZEMLjU (VB 1976)
The Man Who Feel to Earth
ul: Dejvid Bouvi (David Bowie), Rip Torn (Rip Torn)
r: Nikolas Reg (Nicolas Roeg)

19.00… LOŠ SPOJ (VB 1980)
Bad Timing
ul: Art Garfankel (Art Garfunkel), Tereza Rasel (Theresa Russell)
r: Nikolas Reg (Nicolas Roeg)

21.00… EUREKA (VB/SAD 1983)
Eureka
ul: Džin Hekman (Gene Hackman), Tereza Rasel (Theresa Russell)
r: Nikolas Reg (Nicolas Roeg)

Sreda, 23. januar
Dani jevrejskog filma
17.30… DEVETI KRUG (JUG 1960)
ul: Dušica Žegarac, Boris Dvornik
r: France Štiglic

20.00… VRT FINCI KONTINIJA (ITA/ZAP.NEM 1970)
Il giardino dei Finzi Contini
ul: Dominik Sanda (Dominic Sanda), Fabio Testi (Fabio Testi)
r: Vitorio de Sika (Vittorio de Sica)

Četvrtak, 24. januar
17.30… DEVOJKA KOJU SAM VOLEO (SAD 1973)
The Way We Were
ul: Robert Redford (Robert Redford), Barbara Strejsend (Barbra Streisand)
r: Sidni Polak (Sidney Pollack)

20.00… Sledeća stanica, Grinič Vilidž (SAD, 1976)
Next Stop, Greenwich Village
ul: Leni Bejker (Lenny Baker), Šeli Vinters (Shelley Winters)
r: Pol Mazurski (Paul Mazursky)

Petak, 25. januar
17.30… ANI HOL (SAD 1977)
Annie Hall
ul: Vudi Alen (Woody Allen), Dajen Kiton (Diane Keaton)
r: Vudi Alen (Woody Allen)

20.00… Vatrene kočije (VB, 1981)
Chariots of Fire
ul: Ian Čarlson (Ian Charleson), Ben Kros (Ben Cross)
r: Hju Hadson (Hugh Hudson)

Subota, 26. januar
17.30… JENTL (SAD 1983)
Yentl
ul: Barbara Strejsend (Barbra Streisand), Ejmi Irving (Amy Irving)
r: Barbara Strejsend (Barbra Streisand)

20.00… DOVIĐENjA DECO (FR/SRN/IT 1987)
Au revoir les enfants
ul: Gaspar Manes (Gaspard Manesse), Rafael Fejto (Raphael Fejtö)
r: Luj Mal (Louis Malle)

Nedelja, 27. januar
17.30… PIJANISTA (FR/POLj/NEM/VB, 2002)
The Pianist
ul: Edrijen Brodi (Adrien Brody), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
r: Roman Polanski (Roman Polanski)

20.00… PRODUCENTI (SAD 2005)
The Producers
ul: Nejtan Lejn (Nathan Lane), Metju Broderik (Matthew Broderick)
r: Suzan Stroman (Susan Stroman)

Ponedeljak, 28. januar
In memoriam
18.00… Ljubavni slučaj ili tragedija službenice PTT
20.30… WR: Misterije organizma
Ulaz na projekcije je besplatan.

Utorak, 29. januar
17.00… Sećanje na… Vitold Sobočinski
SVADBA (POLj, 1972)
Wesele
ul: Eva Zietek (Ewa Zietek), Danijel Olbricki (Daniel Olbrychski)
r: Andžej Vajda (Andrzej Wajda)
df: Vitold Sobočinski (Witold Sobocinski)

19.00… Sećanje na… Stelvio Ćiprijani
LjUBAVNICI IZ VENECIJE (IT 1970)
Anonimo Veneziano
ul: Florinda Bolkan (Florinda Bolkan), Toni Musante (Tony Musante)
r: Enriko Marija Salerno (Enrico Maria Salerno)
muz: Stelvio Ćipriani (Stelvio Cipriani)

21.00… Sećanje na… Karlo Đufre
PRESAĐIVANjE MUŠKOSTI (IT/ŠP 1969)
Il Trapianto
ul: Karlo Đufre (Carlo Giuffre), Renato Raskel (Renato Rascel)
r: Steno (Steno)

Sreda, 30. januar
Šok koridor predstavlja: Vukodlaci II
17.00… PROKLETSTVO VUKODLAKA (VB 1961)
Curse of the Werewolf
ul: Kliford Evans (Clifford Evans), Oliver Rid (Oliver Reed)
r: Terens Fišer(Terence Fisher)

19.00… VUKOVI (SAD 1981)
Wolfen
ul: Albert Fini (Albert Finney), Edvard Džejms Olmos (Edward James Olmos)
r: Michael Wadleigh

21.00… AMERIČKI VUKODLAK U LONDONU (VB/SAD 1981)
An American Werewolf in London
ul: Dejvid Noton (David Naughton), Dženi Agater (Jenny Agutter)
r: Džon Landis (John Landis)

Četvrtak, 31. januar
17.00… FATALNA DžINDžER (KAN 2000)
Ginger Snaps
ul: Emili Perkins (Emily Perkins), Ketrin Izabel (Katharine Isabelle)
r: Džon Foset (John Fawcett)

19.00… VUKODLAK (SAD 2010)
The Wolfman
ul: Benisio del Toro (Benicio Del Toro), Emili Blant (Emily Blunt)
r: Džo Džonston (Joe Johnston)

21.00… VUK (SAD 1994)
Wolf
ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Mišel Fajfer (Michelle Pfeiffer)
r: Majk Nikols (Mike Nichols)

(danubeogradu.rs)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.