Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za februar 2019.
Kinoteka - februar 2019: WR - Misterija organizma
Kinoteka - februar 2019: WR - Misterija organizma

Kinoteka – repertoari za februar 2019.

Kinoteka i tokom februara ima odličan program, ali je u centru pažnje retrospektiva filmova Dušana Makavejeva. U salama u Kosovskoj 11 i Uzun Mirkovoj 1 biće održan 18. Festival iranskog filma kao i 47. FEST.

Izdvajamo i horore Darija Arđenta uz reprizu filmova Stiva Mekvina.

Program „Moj izbor“ sastavio je novinar, pisac i muzičar Branko Rosić, a biće nastavljena revija „Crni film“ uz redovne rubrike „Sećanje na…„, „Šok koridor„, „Nema sreda„, „Dokumentarni četvrtak„.

Muzej Kinoteke, Kosovska 11

Petak, 1. februar
Feljton: Crni film 3
17.00… KLEOPATRA DžOUNS (SAD 1973)
Cleopatra Jones
ul. Tamara Dobson (Tamara Dobson), Berni Kejsi (Bernie Casey)
r. Džek Staret (Jack Starrett)

19.00… ŠIBA (SAD 1975) 90′
‘Sheba, Baby’
ul. Pem Grir (Pam Grier), Ostin Stoker (Austin Stoker)
r. Vilijam Girdler (William Girdler)

21.00… KOFI (SAD 1973) 91′
Coffy
Ul. Pem Grir (Pam Grier), Buker Bradšo (Booker Bradshaw)
r. Džek Hil (Jack Hill)

Subota, 2. februar
17.00… TNT Džekson (SAD, PH 1974)
TNT Jackson
ul. Dženi Bel(Jeannie Bell), Sten Šo(Stan Shaw)
r. Čirio H. Santijago (Cirio H. Santiago)

18.30… FOKSI BRAUN (SAD 1974)
Foxy Brown (1974)
ul. Pam Grir(Pam Grier), Antonio Fargas (Antonio Fargas)
r. Džek Hil (Jack Hill)

20.30… DžEKI BRAUN (1997)
Jackie Brown
ul. Pam Grir(Pam Grier), Semjuel L. Džekson (Samuel L. Jackson)
r. Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

Nedelja, 3. februar
Sećanje na… Marko Nikolić
17.00… TERASA NA KROVU (SRJ, 1995)
ul. Marko Nikolić, Ivana Mihić
r. Gordan Mihić

19.00… PUCANj (JUG, 1977)
ul. Marko Nikolić, Božidar Orešković
r. Krešimir Golik

21.00… KORDON (SCG, 2003)
ul. Marko Nikolić, Dragan Petrović Pele
r. Goran Marković

Ponedeljak, 4. februar
Sećanje na… Peni Maršal (Penny Marshall)
17.30… VELIKI (SAD 1988)
Big
ul: Tom Henks (Tom Hanks), Robert Lođa (Robert Loggia)
r: Peni Maršal (Penny Marshall)

20.00… MOMCI MOG ŽIVOTA (SAD 2001)
Riding in Cars with Boys
Ul. Dru Berimor (Drew Barrymore), Stiv Zan (Steve Zahn)
r: Peni Maršal (Penny Marshall)

Utorak, 5. februar
Sećanje na… Božidar Bole Stošić
17.30… PROZVAN JE I V- 3 (JUG 1962)
ul: Gordan Pomorišac, Božidar Stošić
r: Milenko Štrbac

20.00… BICIKLISTI (JU, 1970)
ul: Milena Dravić, Božidar Stošić
r: Mladomir Puriša Đorđević

Sreda, 6. februar
Velikani svetskog filma: Dario Arđento
17.30… TAJNA CRVENE RUKAVICE (IT, 1970)
L’uccello dalle piume di cristallo
ul: Toni Musante (Tony Musante), Suzi Kendal (Suzy Kendall)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

20.00… MAČKA SA DEVET REPOVA (IT/FR/SRN, 1971)
Il gatto a nove code
ul: Džejms Franciskus (James Franciscus), Karl Malden (Karl Malden)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

Četvrtak, 7. februar
17.30… TAJNA NAPUŠTENE KUĆE (IT, 1975)
Profondo rosso
ul: Dejvid Hemings (David Hemmings), Daria Nikolodi (Daria Nicolodi)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

20.00… SUSPIRIJA (IT, 1977)
Suspiria
ul: Džesika Harper (Jessica Harper), Stefania Kasini (Stefania Casini)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

Petak, 8. februar
17.30… PAKAO (IT, 1980)
Inferno
ul: Li MekKloski (Leigh McCloskey), Irene Mirikl (Irene Miracle)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

20.00… BEZUMLjE (IT, 1982)
Tenebre
ul: Antoni Fransis (Anthony Franciosa), Đulijano Đema (Giuliano Gemma)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

Subota, 9. februar
17.30… FENOMEN (IT, 1985)
Phenomena
ul: Dženifer Koneli (Jennifer Connelly), Donald Plezens (Donald Pleasence)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

19.00… OPERA (IT, 1987)
Opera
ul: Kristina Maršilah (Cristina Marsillach), Jan Čarlson (Ian Charleson)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

Nedelja, 10. februar
17.30… SUSPIRIJA (IT, 1977)
Suspiria
ul: Džesika Hrper(Jessica Harper), Stefania Kasini (Stefania Casini)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

20.00… STENDALOV SINDROM (IT, 1995)
La sindrome di Stendhal
ul: Asija Arđento (Asia Argento), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)
r: Dario Arđento (Dario Argento)

Ponedeljak, 11. februar
Moj izbor: Branko Rosić
17.30… KAD BI… (VB, 1968)
If
Ul: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Dejvid Vud (David Wood)
R: Lindsi Anderson (Lindsay Anderson)

20.00… DEMONI (VB, 1971)
The Devils
ul: Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave), Oliver Rid (Oliver Reed)
r: Ken Rasel (Ken Russell)

Utorak, 12. februar
17.00… UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU (VB, 1974)
Murder on the Orient Express
ul: Lorin Bekol (Lauren Bacall), Albert Fini (Albert Finney)
r: Sidni Lamet (Sidney Lumet)

19.00… KVADROFONIJA (VB 1979)
Quadrophenia
ul. Sting (Sting), Toja Vilkoks (Toyah Willcox)
r. Frenk Rodam (Frank Rodham)

21.00… DVE ČAĐAVE DVOCEVKE (1998)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Ul: Džejson Stejtam (Jason Statham), Vini Džouns (Vinnie Jones)
R: Gaj Riči (Guy Richie)

Sreda, 13. februar
17.30… TREJNSPOTING (VB, 1996)
Trainspotting
ul: Juan Mekgregor (Ewan McGregor), Džoni Li Miler (Jonny Lee Miller)
r: Deni Bojl (Danny Boyle)

20.00… SNEČ (VB, 2000)
Snatch
ul: Džejson Stejtam (Jason Statham), Bred Pit (Brad Pitt)
r: Gaj Riči (Guy Ritchie)

Četvrtak, 14. februar
17.30… ČETIRI VENČANjA I SAHRANA (VB, 1994)
Four Weddings and a Funeral
ul: Hju Grant (Hugh Grant), Endi Mekdauel (Andie MacDowell)
r: Majk Njuel (Mike Newell)

20.00… KRALjEV GOVOR (VB, 2010)
The King’s Speech
ul: Kolin Firt (Colin Firth), Džefri Raš (Geoffrey Rush)
r: Tom Huper (Tom Hooper)

Petak, 15. februar / subota, 16. februar
Neradni dani

Nedelja, 17. februar
Šok koridor predstavlja: Terens Fišer
17.00… DVA LICA DR. DžEKILA (VB 1960)
The Two Faces of Dr. Jekyll
ul. Pol Mejsi (Paul Massie), Kristofer Li (Christopher Lee)
r. Terens Fišer (Terence Fisher)

19.00… FANTOM LONDONSKE OPERE (VB 1962)
The Phantom of the Opera
ul. Herbert Lom (Herbert Lom), Heder Sirs (Heather Sears)
r. Terenes Fišer (Terence Fisher)

21.00… DRAKULA PRINC TAME (VB 1966)
Dracula: Prince of Darkness
ul. Kristofer Li (Christopher Lee), Barbara Šeli (Barbara Shelley)
r. Terens Fišer (Terence Fisher)

Ponedeljak, 18. februar
17.00… DOVIĐENjA NA IZLOŽBI (VB 1950)
So Long at the Fair
ul. Džin Simons (Jean Simmons), Dirk Bogard (Dirk Bogarde)
R. Antoni Daronbrou (Antony Darnborough), Terens Fišer (Terence Fisher)

19.00… BASKEVIRLSKI PAS (VB 1959)
The Hound of the Baskervilles
ul. Piter Kašing (Peter Cushing), Kristofer Li (Christopher Lee)
r. Terens Fišer (Terence Fisher)

21.00… DRAKULINE NEVESTE (VB 1960)
The Brides of Dracula
ul. Piter Kašing (Peter Cushing), Marita Hant (Martita Hunt)
r. Terens Fišer (Terence Fisher)

Utorak, 19. februar
Sećanje na… Ringo Lam
17.00… ZATVOR U PLAMENU (HK 1987)
Gam yuk fung wan
ul. Čou Jun Fat (Yun-Fat Chow), Toni Ka Fai Leung (Tony Ka Fai Leung)
r. Ringo Lam (Ringo Lam)

Sećanje na… Sondra Lok (Sondra Locke)
19.00… PRLjAVI INSPEKTOR HARI/IZNENADNI UDAR (SAD 1983)
Sudden Impact
ul. Klint Istvud (Clint Eastwood), Sondra Lok (Sondra Locke)
r. Klint Istvud (Clint Eastwood)

Sećanje na… Dinko Tucaković
21.00… THE RUBBER SOUL PROJECT (SCG 2004)
dokumentarni film
r. Dinko Tucaković

Sreda, 20. februar
Nema sreda – program će biti objavljen naknadno

Četvrtak, 21. februar
Dokumentarni dan: Kraljevina Jugoslavija u Drugom svetskom ratu

18.00… KRALjEVINA JUGOSLAVIJA U DRUGOM SVETSKOM RATU
Drugi serijal, epizode 7-12: Zašto su Balkan i Istočna Evropa prepušteni komunistma
Sedma epizoda: Poslednja ofanziva četnika protiv Osovine
Osma epizoda: Kralj Petar, Čerčil i Ruzvelt
Deveta epizoda: U svetskom vihoru
Režija: Miloslav Samardžić

20.00… KRALjEVINA JUGOSLAVIJA U DRUGOM SVETSKOM RATU
Drugi serijal, epizode 7-12: Zašto su Balkan i Istočna Evropa prepušteni komunistma
Deseta epizoda: Mekdauel protiv Staljina
Jedanaesta epizoda: Invazija Crvene armije
Dvanaesta epizoda: Bitka za demokratiju
Režija: Miloslav Samardžić

Petak, 22. februar
Sećanje na… Kazimierz Kuc
17.00… ORDEN ZA HRABROST(PL 1958)
Krzyz Walecznych
ul. Jerzy Turek, Aleksander Fogiel
r. Kazimierz Kuc (Kazimierz Kutz)

Sećanje na… Ferenc Kosa
19.00… 10.000 SUNACA (MAĐ 1967)
Tízezer nap
ul. Tibor Molnar (Tibor Molnar), Janoš Koltai (Janos Koltai)
R. Ferenc Kosa (Ferenc Kosa)

Sećanje na… Mrinal Sen
21.00… KRALjEVSKI LOV (IN, 1976)
Mrigayaa
ul. Mitun Čakraborti (Mithun Chakraborty), Mamata Šankar (Mamata Shankar)
r. Mrinal Sen (Mrinal Sen)

Subota, 23. februar – nedelja, 3. mart
47. FEST – program pogledajte na OVOM LINKU.

**************************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1

Petak, 1. februar
Sećanje na… Dušan Makavejev
18.00… KAPI, VODE, RATNICI (JUG 1962)
ul. Olga Vujadinović, Dušan Janićijević
sc. Dušan Makavejev, Slobodan Novaković, Marko Babac, Olga Vujadinović Živojin Žika
Pavlović, Vojislav Kokan Rakonjac
r. Marko Babac, Živojin Žika Pavlović, Vojislav Kokan Rakonjac

20.30… ČOVEK NIJE TICA (JUG 1965)
ul. Milena Dravić, Janez Vrhovec
r. Dušan Makavejev

Subota, 2. februar
18.00… LjUBAVNI SLUČAJ ILI TRAGEDIJA SLUŽBENICE P.T.T. (JUG 1967)
ul. Eva Ras, Slobodan Aligrudić
r. Dušan Makavejev

20.30… NEVINOST BEZ ZAŠTITE (JUG 1968)
ul. Dragoljub Aleksić, Bratoljub Gligorijević
r. Dušan Makavejev

Nedelja, 3. februar
18.00… WR – MISTERIJE ORGANIZMA (JUG/NEM 1971)
ul. Milena Dravić, Ivica Vidović
r. Dušan Makavejev

20.30… SLATKI FILM (FRA/KAN/NEM 1974)
ul. Kerol Lor, Pjer Klementi
r. Dušan Makavejev

Ponedeljak, 4. februar – nedelja, 10. februar
18. Festival iranskog filma – program smo objavili OVDE.

Ponedeljak, 11. februar
Sećanje na… Dušan Makavejev
18.00… MONTENEGRO (ŠVE/VB 1981)
Montenegro – Or Pigs and Pearls
ul. Bora Todorović, Erland Jozefson
r. Dušan Makavejev

20.30… KOKA KOLA KID (AUS 1985)
The Coca Cola Kid
ul. Erik Roberts, Greta Skaki
r. Dušan Makavejev

Utorak, 12. februar
18.00… MANIFESTO (SAD 1988)
Manifesto
ul. Erik Stolc, Alfred Molina
r. Dušan Makavejev

20.30… GORILA SE KUPA U PODNE (SR/NEM 1993)
ul. Svetozar Cvetković, Anita Mančić
r. Dušan Makavejev

Sreda, 13. februar
18.00… OSMEH ’61 (JUG 1962)
PARADA (JUG 1962)
DOLE PLOTOVI (JUG 1962)
NOVA DOMAĆA ŽIVOTINjA (JUG 1962)
NOVA IGRAČKA (JUG 1964)
I BI RIJEČ, ILI KAKO JE DOMAĆI FILM PROPEVAO (JUG 1964)
kratki filmovi
r. Dušan Makavejev

20.30… LjUBAVNI SLUČAJ ILI TRAGEDIJA SLUŽBENICE P.T.T. (JUG 1967)
ul. Eva Ras, Slobodan Aligrudić
r. Dušan Makavejev

Četvrtak, 14. februar
Stiv Mekvin na bis
18.00… ČOVEK KOJI JE VOLEO RAT (VB/SAD, 1962)
The War Lover
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Robert Vagner (Robert Wagner)
Režija: Filip Likok (Philip Leacock)

20.30… LjUBAV SA NEPOZNATIM (SAD, 1963)
Love with the Proper Stranger
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Natali Vud (Natalie Wood)
Režija: Robert Maligan (Robert Mulligan)

Petak 15. februar / subota, 16. februar
Neradni dani

Nedelja, 17. februar
18.00… VELIKO BEKSTVO (SAD, 1963)
The Great Escape
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Džejms Garner (James Garner)
Režija: Džon Sterdžes (John Sturges)

20.30… SINSINATI KID (SAD, 1965)
The Cincinnati Kid
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Karl Malden (Karl Malden)
Režija: Norman Džuison (Norman Jewison)

Ponedeljak, 18. februar
18.00… BULIT (SAD, 1968)
Bullitt
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Žaklin Bize (Jacqueline Bisset)
Režija: Piter Jejts (Peter Yates)

20.30… AFERA TOMAS KRAUN (SAD, 1968)
The Thomas Crown Affair
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Fej Danavej (Faye Dunaway)
Režija: Norman Džuison (Norman Jewison)

Utorak, 19. februar
18.00… BEKSTVO (SAD, 1972)
The Getaway
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Ali Makgro (Ali MacGraw)
Režija: Sem Pekinpo (Sam Peckinpah)

20.30… LEPTIR (SAD/FRA 1973)
Papillon
ul. Stiv Mekivin, Dastin Hofman
r. Frenklin Dž. Pafner

Sreda, 20. februar
18.00… 24 ČASA LE MANSA (SAD 1971)
Le Mansul. Stiv Mekvin, Zigfrid Rauh
r. Li H. Kacin

20.30… PAKLENI TORANj (SAD 1974)
The Tower Inferno
ul. Stiv Mekvin, Pol Njumen
r. Džon Giljermin

Četvrtak, 21. februar
Nema najavljenih projekcija

Petak, 22. februar
Besplatne projekcije restaurisane kopije filma
17.00 i 19.00… TRI KARTE ZA HOLIVUD (SRJ 1993)
ul. Branislav Lečić, Bogdan Diklić
r. Božidar Bota Nikolić

Subota, 23. februar – nedelja, 3. mart
47. FEST – program pogledajte na OVOM LINKU.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.