Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za novembar 2019.
Kinoteka - repertoari za novembar 2019: Slobodna zona - Nebo nad Berlinom
Kinoteka - repertoari za novembar 2019: Slobodna zona - Nebo nad Berlinom

Kinoteka – repertoari za novembar 2019.

Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka tokom novembra 2019. u salama u Uzun Mirkovoj i Kosovskoj, pored redovnih ciklusa.

Revija filmova „Klaudija Kardinale na bis“ i „Džudi Garland na bis„, festival Slobodna zona, Dani arhitektonskog filma, Festival autorskog filma, biće priređeni u Uzun Mirkovoj, a ciklus „Sećanje na…„, „Fokus“ (Džudi Garland), „Velikani svetskog filma: Erol Flin„, „Moj izbor“ (Nataša Bučar), „Klaudija Kardinale na bis„, Festival snimateljaDani kubanskog filma i deo programa Festivala autorskog filma možete gledati u Kosovskoj 11.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Petak, 1. novembar 2019. – utorak, 5. novembar 2019.
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 6. novembar 2019.
Klaudija Kardinale na bis
21.00… DRAGE ZVEZDE VELIKOG MEDVEDA (ITA 1965)
Vaghe stelle dell’orsa… / Sandra
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Četvrtak, 7. novembar 2019.
Nema najavljenih projekcija

Petak, 8. novembar 2019.
Festival Slobodna zona: 30 godina od pada Berlinskog zida / Najbolje od Slobodne zone
18.30… BARBARA (NEM 2012)
Uloge: Nina Hos (Nina Hoss), Ronald Cerfeld (Ronald Zehrfeld)
Režija: Kristijan Pecold (Christian Petzold)

20.30… ŽIVOT DRUGIH (NEM 2006)
Das Leben der Anderen
Uloge: Martina Gedek (Martina Gedeck), Ulrih Mue (Ulrich Mühe)
Režija: Floriajn Henkel fon Donersmak (Florian Henckel von Donnersmarck)

Subota, 9. novembar 2019.
18.30… NIK KEJV 20 000 DANA NA ZEMLjI (VB 2014)
20,000 Days on Earth
dokumentarni film
Režija: Ijan Forsajt (Iain Forsyth), Džejn Polard (Jane Pollard)

20.30… NEBO NAD BERLINOM (SRN/FRA 1987)
Der Himmel über Berlin
Uloge: Bruno Ganc (Bruno Ganz), Solveiž Domarten (Solveig Dommartin)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

Nedelja, 10. novembar 2019.
18.30… SO ZEMLjE (FRA/BRA/ITA 2014)
The Salt of the Earth
Dokumentarni film
Režija: Žulijano Ribeiro Salgado (Juliano Ribeiro Salgado), Vim Venders (Wim Wenders)

20.30… DUGME OD SEDEFA
El botón de nácar
Dokumentarni film
Režija: Patrisio Guzman (Patricio Guzmán)

Ponedeljak, 11. novembar 2019.
18.30… LANČ PAKET (IND/FRA/NEM/SAD 2015)
Dabba
Uloge: Irfan Kan (Irrfan Khan), Nimrat Kaur (Nimrat Kaur)
Režija: Riteš Batra (Ritesh Batra)

20.30… SAMO VETAR (MAĐ/NEM/FRA 2012)
Csak a szél
Uloge: Katalin Toldi (Katalin Toldi), Đunđi Lendvai (Gyöngyi Lendvai)
Režija: Benedek Flajegauf (Benedek Fliegauf)

Utorak, 12. novembar 2019.
18.30… HANA ARENT (NEM/IZR/LUK/FRA 2013)
Hannah Arendt
Uloge: Barbara Sukova (Barbara Sukowa), Dženet MekTir (Janet McTier)
Režija: Margaret fon Trota (Margarethe von Trotta)

20.30… PREKINUTI KRUG (BEL/HOL 2012)
The Broken Circle Breakdown
Uloge: Johan Heldenberg (Johan Heldenbergh), Ferle Batens (Veerle Baetens)
Režija: Feliks van Groningen (Felix van Groeningen)

Sreda, 13. novembar – nedelja, 17. novembar 2019.
18.00 i 20.30… Projekcije reataurisane kopije filma BAZEN (ITA/FRA 1969)
La Piscine
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Romi Šnajder (Romy Schneider)
Režija: Žak Dere (Jacqes Deray)

Ponedeljak, 18. novembar 2019.
Dani arhitektonskog filma
18.00… BEOGRAD IZMEĐU DVA RATA (JUG 1932)
Dokumentarni film
Režija: Vojin M. Đođević, Julius Šmit (Julius Schmitt), Lavoslav Rajhl (Lavoslav Reichl)

20.30… BUNTOVNIK (SAD 1949) 114′
The Fountainhead
Uloge: Geri Kuper (Gary Cooper), Patriša Nil (Patricia Neal)
Režija: King Vidor (King Vidor)

Utorak, 19. novembar 2019.
18.00… Panel „Dani arhitektonskog filma“ uz projekciju filma
A KUĆA ZVONI LI ZVONI (JUG 1971)
Kratki dokumentarni film
Režija: Miodrag Nikolić

20.30… PROFESIJA: REPORTER (ITA/ŠPA/FRA 1975)
Professione: repoter
Uloge: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Sreda, 20. novembar 2019.
Nema najavljenih projekcija

Četvrtak, 21. novembar 2019.
Džudi Garland na bis
18.00… ČAROBNjAK IZ OZA (SAD 1939)
The Wizard of Oz
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Frenk Morgan (Frank Morgan)
Režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)

20.30… LETNjE GOSTOVANjE (SAD 1950)
Summer Stock
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Džin Keli (Gene Kelly)
Režija: Čarls Volters (Charles Walters)

Petak, 22. novembar 2019.
18.00… ZVEZDA JE ROĐENA (SAD 1954)
A Star Is Born
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Džejms Mejson (James Mason)
Režija: Džordž Kjukor (George Cukor)

20.30… SUĐENjE U NIRNBERGU (SAD 1961)
Judgment at Nuremberg
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Marlen Ditrih (Marlene Dietrich)
Režija: Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

Subota, 23. novembar 2019. – subota, 30. novembar 2019.
Festival autorskog filma
Program će biti objavljen naknadno

Ponedeljak, 2. decembar 2019. – sreda, 4. decembar 2019.
18.00… CVET (ARG 2018)
La flor
Uloge: Elisa Karikaho (Elisa Carricajo), Valerija Korea (Valeria Correa)
Režija: Mariano Ljinas (Mariano Llinás)

MALA SALA

Ponedeljak, 4. novembar 2019. – petak, 22. novembar 2019.
19.00 i 21.00… ALEKSANDRA (SRB 2019)
Uloge: Dubravka Kovjanić, Milutin Milošević, Ljuma Penov
Režija: Saša Radojević

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Petak, 1. novembar 2019.
Sećanje na… Mari Žoze Nat (Marie-Jose Nat)
17.00… DNEVNIK ŽENE U BELOM (FR 1965)
Journal d’une femme en blanc
Uloge: Mari Žoze Nat (Marie-Jose Nat), Žan Valmont (Jean Valmont)
Režija: Klod Oton-Lara (Claude Autant-Lara)

Sećanje na… Sid Hejg (Sid Haig)
19.00… ĐAVOLjI ŠKART (SAD/NEM 2005)
The Devil’s Rejects
Uloge: Sid Hejg (Sid Haig), Šeri Mun Zombi (Sheri Moon Zombie)
Režija: Rob Zombi (Rob Zombie)

Fokus Džudi Garland
21.00… DžUDI (SAD 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Subota, 2. novembar 2019.
17.00… LETNjE GOSTOVANjE (SAD 1950)
Summer Stock
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Džin Keli (Gene Kelly)
Režija: Čarls Volters (Charles Walters)

19.00… ZVEZDA JE ROĐENA (SAD 1954)
A Star Is Born
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Džejms Mejson (James Mason)
Režija: Džordž Kjukor (George Cukor)

21.00… DžUDI (SAD 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Nedelja, 3. novembar 2019.
17.00… ČAROBNjAK IZ OZA (SAD 1939)
The Wizard of Oz
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Frenk Morgan (Frank Morgan)
Režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)

19.00… SUĐENjE U NIRNBERGU (SAD 1961)
Judgment at Nuremberg
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Marlen Ditrih (Marlene Dietrich)
Režija: Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

21.00… DžUDI (SAD 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Ponedeljak, 4. novembar 2019.
Velikani svetskog filma: Erol Flin
17.00… KAPETAN BLAD (SAD 1935)
Captain Blood
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Majkl Krtiz (Michael Curtiz)

19.00… PORUČNIK INDIJSKE BRIGADE (SAD 1936)
The Prince and the Pauper
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Majkl Krtiz (Michael Curtiz)

21.00… DžUDI (SAD 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Utorak, 5. novembar 2019.
17.00… KRALjEVIĆ I PROSJAK (SAD 1937)
The Prince and the Pauper
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Klod Rejns (Claude Rains)
Režija: Vilijam Kigli (William Keighley)

19.00… ROBIN HUD (SAD 1938)
The Adventures of Robin Hood
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Majkl Krtiz (Michael Curtiz), Vilijam Kigli (William Keighley)

21.00… DžUDI (SAD 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Sreda, 6. novembar 2019.
17.00… AVANTURE DON ŽUANA (SAD 1948)
Adventures of Don Juan
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Viveka Lindfors (Viveca Lindfors)
Režija: Vinsent Šerman (Vincent Sherman)

19.00… ŠERIF IZ DODž SITIJA (SAD 1939)
Dodge City
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Majkl Krtiz (Michael Curtiz)

21.00… DžUDI (SAD 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Četvrtak, 7. novembar 2019.
16.30… PUSTOLOVINE U BURMI (SAD 1952)
Objective, Burma!
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Džejms Braun (James Brown)
Režija: Raul Volš (Raoul Walsh)

19.00… PROTIV SVIH ZASTAVA (SAD 1952)
Against All Flags
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Morin O’Hara (Maureen O’Hara)
Režija: Džordž Šerman (George Sherman)

21.00… DžUDI (SAD 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Petak, 8. novembar 2019.
Moj izboRežija: Nataša Bučar
17.00… BULEVAR SUMRAKA (SAD 1950)
Sunset Boulevard
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

19.00… SVE O EVI (SAD 1950)
All About Eve
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), En Bakster (Anne Baxter)
Režija: Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

21.00… KO SE BOJI VIRDžINIJE VULF ? (SAD 1966)
Who’s Affraid of Virginia Wolf ?
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

Subota, 9. novembar 2019.
17.00… KERI (SAD 1976)
Carrie
Uloge: Sisi Spejsek (Sissy Spacek), Pajper Lori (Piper Laurie)
Režija: Brajan de Palma (Brian de Palma)

19.00… TRI BOJE: PLAVO (FR/POLj/ŠV 1993)
Trois couleurs: Bleu
Uloge: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režen (Benoît Régent)
Režija: Kšištof Kišlovski (Krzysztof Kieslowski)

21.00… KLAVIR (NZ/AUS/FR, 1993)
The Piano
Uloge: Holi Hanter (Holly Hunter), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
Režija: Džejn Kempion

Nedelja, 10. novembar 2019.
16.30… Arizona Dream (SAD/FRA 1993)
Uloge: Džoni Dep (Johnny Depp), Džeri Luis (Jerry Lewis)
Režija: Emir Kusturica

19.00… RASPLOŽEN ZA LjUBAV (HK/KIN, 2000)
Faa yeung nin wa
Uloge: Toni Či Vai Leng (Tony Chiu Wai Leung), Magi Čeng (Maggie Cheung)
Režija: Vong Kar Vai (Wong Kar Wai)

21.00… POVRATAK (RUS 2003)
Vozvrashchenie
Uloge: Vladimir Garin (Vladimir Garin), Ivan Dobronravov (Ivan Dobronravov)
Režija: Andrej Zvjagincev (Andrey Zvyagintsev)

Ponedeljak, 11. novembar 2019.
Klaudija Kardinale na bis
18.00… OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (ITA, 1958)
I soliti ignoti
Uloge: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

20.30… GEPARD (ITA/FRA, 1963)
Il Gattopardo
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Utorak, 12. novembar 2019.
18.00… OPLjAČKAJ BLIŽNjEGA SVOGA (ITA, 1968)
Ruba al prossimo tuo
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Rok Hadson (Rock Hudson)
Režija: Frančesko Mazeli (Francesco Maselli)

20.30… 8 1/2 (ITA/FRA, 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Sreda, 13. novembar 2019.
Festival snimatelja
20.00… Svečano ovaranje festivala i projekcija filma o Karlu di Palmi
VODA I ŠEĆER – BOJE ŽIVOTA
Acqua e zucchero: Carlo Di Palma, i colori della vita
Dokumentarni film
Kamera: Đuzepe Motola (Giuseppe Mottola)
Režija: Fariboz Kamkari (Fariborz Kamkari)

Četvrtak, 14. novembar 2019.
16.00… PIJAVICE (SRB/HR/MAK 2019)
Uloge: Nikola Đuičko, Lazar Ristovski
Kamera: Boris Gortinski
Režija: Dragan Marinković

18.00… TAKSI BLUZ (SRB 2019)
Uloge: Andrija Milošević, Milena Predić
Kamera: Luka Milićević
Režija: Miroslav Stamatov

20.00… AJVAR (SRC/CG 2019)
Uloge: Nataša Ninković, Sergej Trifunović
Kamera: Maja Radošević
Režija: Ana Marija Rosi (Ana Maria Rossi)

Petak, 15. novembar 2019.
16.00… DELIRIJUM TREMENS (SRB 2019)
Uloge: Tihomir Stanić, Gorica Popović
Kamera: Đorđe Arambašić
Režija: Goran Marković

18.00… GRANICE KIŠE (BIH/CG/SRB 2018)
Uloge: Kristina Stevović, Vahidin Prelić
Kamera: Miloš Jaćimović
Režija: Nikola Mijović, Vlastimir Sudar

20.00… KRALj PETAR I (SRB/GR 2018)
Uloge: Lazar Ristovski, Radovan Vujovič
Kamera: Dušan Joksimović
Režija: Petar Ristovski

Subota, 16. novembar 2019.
18.00… TERET (SRB/FRA/HR/IRN/KAT 2018)
Uloge: Leon Lučev, Tamara Krcunović
Kamera: Tatjana Krstevski
Režija: Ognjen Glavonić

20.00… Zatvaranje festivala i dodela nagrada
REŽI (SRB 2019)
Uloge: Kristina Jovanović, Đurđina Radić
Kamera: Bojana Andrić
Režija: Kosta Đođević

Nedelja, 17. novembar 2019.
Sećanje na… Mihail Kobahidze
17.00… SVADBA (SSSR, 1964)
Svadьba
Uloge: Georgij Kavtaradze, Nana Kavtaradze
Režija: Mihail Kobahidze

KIŠOBRAN (SSSR, 1966)
Zontik
Uloge: Džana Petraitite, Gija Avališvili
Režija: Mihail Kobahidze

MUZIČARI (SSSR, 1969)
Muzыkantы
Uloge: Gija Avališvili, Mihail Kobahidze
Režija: Mihail Kobahidze

Sećanje na… Šandor Sara (Sandor Sara)
18.00… MARSELjSKI ATENTAT (MAĐ, 1984)
Kiralyigylkossag – Egy Merenylet Anatomiaja
Uloge: Tamaš Fodor (Tamas Fodor), Ištvan Avar (Istvan Avar)
Režija: Peter Bokor (Peter Bokor)
DF: Šandor Sara (Sandor Sara)

Sećanje na… Robert Forster (Robert Forster)
20.30… DžEKI BRAUN (SAD, 1997)
Jackie Brown
Uloge: Pem Grir (Pam Grier), Robert Forster (Robert Forster)
Režija: Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

Ponedeljak, 18. novembar 2019. – petak, 22. novembar 2019.
Dani kubanskog filma: klasici
Program će biti objavljen naknadno

Subota, 23. novembar 2019. – subota, 30. novembar 2019.
Festival autorskog filma
Program će biti objavljen naknadno

Ponedeljak, 2. decembar 2019.
Fokus: Montgomeri Klift (Montgomery Clift)
18.00… DECA EVROPE/OBELEŽENI (ŠVA/SAD 1948)
The Search
Uloge: Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Alin MekMeon (Aline MacMahon)
Režija: Fred Cineman (Fred Zinneman)

20.30… ODAVDE DO VEČNOSTI (SAD 1953)
From Here To Eternity
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)
Režija: Fred Cineman (Fred Zinneman)

Utorak, 3. decembar 2019.
18.00… DRVO ŽIVOTA (SAD 1957)
Uloge: Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor)
Režija: Edvard Dmitrik (Edward Dmytrik)

21.00… MLADI LAVOVI (SAD 1958)
The Young Lions
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)
Režija: Edvard Dmitrik (Edward Dmytrik)

Sreda, 4. decembar 2019.
18.00… IZNENADA PROŠLOG LETA (VB/SAD 1959)
Suddenly, Last Summer
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Montgomeri Klift (Montgomery Clift), KetrinHepbern (Katharine Hepburn)
Režija: Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

20.30… NEPRILAGOĐENI (SAD 1961)
The Misfits
Uloge: Klark Gebl (Clark Gable), Merilin Monro (Marilyn Monroe), Montgomeri Klift(Montgomery Clift)
Režija: Džon Hjuston (John Houston)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.