Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za mart 2020.
Kinoteka - repertoari za mart 2020: Kirk Daglas - Žeđ za životom (foto: Kinoteka)
Kinoteka - repertoari za mart 2020: Kirk Daglas - Žeđ za životom (foto: Kinoteka)

Kinoteka – repertoari za mart 2020.

Kinoteka je tradicionalno važan deo Međunarodnog beogradskog filmskog festivala, a uzbudljiv program ove ustanove nastavlja se do kraja marta 2020.

Biće priređeni ciklusi filmova „48. FEST na bis“, „Bili Vajlder na bis“, Dani tunišanskog filma, filmska revija Frankofonije, „Sećanje na…“, „Moj izbor“ (Marko Grabež), filmska revija Beogradskog irskog festivala, „Velika svetskog filma: Kirk Daglas“ i „Šok koridor predstavlja: Crni horor“.

U skladu sa odlukom Vlade Republike Srbije o zabrani javnih skupova u zatvorenim prostorima zbog sprečavanja širenja virusa COVID 19, od 12. marta 2020. projekcije u salama Kinoteke u Uzun Mirkovoj 1 i Kosovskoj 11 se otkazuju do daljeg.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Nedelja, 1. mart – nedelja, 8. mart
48. FEST – program smo objavili na OVOM LINKU

Ponedeljak, 9. mart
FEST NA BIS
Program će biti objavljen naknadno

Utorak, 10. mart – nedelja, 15. mart
18.00… GREH (RUS/ITA 2019)
Il peccato
Uloge: Alberto Testone (Alberto Testone), Jakob Dil (Jakob Diehl)
Režija: Andrej Končalovski (Andrey Konchalovskiy)

20.30… APOKALIPSA DANAS: FINALNA VERZIJA (SAD 2019)
Apocalypse Now: Final Cut
Uloge: Martin Šin (Martin Sheen), Marlon Brando (Marlon Brando)
Režija: Frensis Ford Kopola (Francis Ford Coppola)

Ponedeljak, 16. mart
Bili Vajlder na bis
18.00… BULEVAR SUMRAKA (SAD, 1950)
Sunset Boulevard
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… FEDORA (FRA/SRN, 1978)
Fedora
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Marta Keler (Marthe Keller)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Utorak, 17. mart
18.00… SLATKA IRMA (SAD, 1963)
Irma la Douce
Uloge: Džek Lemon (Jack Lemmon), Širli Meklejn (Shirley MacLaine)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… APARTMAN (SAD, 1960)
The Apartment
Uloge: Džek Lemon (Jack Lemmon), Širli Meklejn (Shirley MacLaine)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Sreda, 18. mart
18.00… SEDAM GODINA VERNOSTI (SAD 1955)
The Seven Year Itch
Uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Tomi Juel (Tommy Ewell)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… NEKI TO VOLE VRUĆE (SAD, 1959)
Some Like It Hot
Uloge: Merilin Monro (Marilyn Monroe), Toni Kertis (Tony Curtis), Džek Lemon (Jack Lemmon)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

Četvrtak, 19. mart – subota, 21. mart
Dani tunišanskog filma
Program će biti objavljen naknadno

Nedelja, 22. mart
Frankofonija
18.00… ŽIL I DžIM (FR, 1962)
Jules et Jim
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Oskar Verner (Oscar Werner)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

20.30… UKRADENI ŽIVOT (NEM/SAD 2019)
A Hidden Life
Uloge: August Dil (August Diehl), Valeri Pahner (Valerie Pachner)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Ponedeljak, 23. mart
18.00… SEDAM SMRTNIH GREHOVA (IT/FR 1962)
Les sept péchés capitaux/La paresse
Uloge: Žan-Pjer Kasel (Jean-Pierre Cassel), Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Goddard), Klod Šabrol (Claude Chabrol), Žak Demi (Jacques Demy), Eduard Molinaro (Édouard Molinaro9, Rože Vadim (Roger Vadim), Filip de Broka (Philippe de Broca)

20.30… UKRADENI ŽIVOT (NEM/SAD 2019)
A Hidden Life
Uloge: August Dil (August Diehl), Valeri Pahner (Valerie Pachner)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Utorak, 24. mart
18.00… LjUBAV U DVADESETOJ (FRA/IA/JAP/POLj/SRN 1962)
L’amour à vingt ans
Uloge: Žan-Pjer Lod (Jean-Pierre Léaud), Mari-Frans Pisije (Marie-France Pisier)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut), Andžej Vajda (Andrzej Wajda), Renco Roselini (Renzo Rossellini), Marsel Ofuls (Marcel Ophüls) , Šinaro Išihara (Shintarô Ishihara)

20.30… UKRADENI ŽIVOT (NEM/SAD 2019)
A Hidden Life
Uloge: August Dil (August Diehl), Valeri Pahner (Valerie Pachner)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Sreda, 25. mart
Nema najavljenih projekcija

Četvrtak, 26. mart
18.00… SAMURAJ (FR/IT, 1967)
Le samouraï
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Natali Delon (Natalie Delon)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… UKRADENI ŽIVOT (NEM/SAD 2019)
A Hidden Life
Uloge: August Dil (August Diehl), Valeri Pahner (Valerie Pachner)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Petak, 27. mart
18.00… PREZIR (FRA/ITA 1963)
Le mépris
Uloge: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Žan- Lik Godar (Jean-Luc Goddard)

20.30… UKRADENI ŽIVOT (NEM/SAD 2019)
A Hidden Life
Uloge: August Dil (August Diehl), Valeri Pahner (Valerie Pachner)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Subota, 28. mart
Nema najavljenih projekcija

Nedelja, 29. mart
18.00… TRI KORAKA KROZ LUDILO (FRA/ITA 1968)
Histoires extraordinaires
Uloge: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Alen Delon (Alain Delon)
Režija: Frederiko Felini (Federico Fellini), Luj Mal (Louis Malle), Rože Vadim (Roger Vadim)

20.30… UKRADENI ŽIVOT (NEM/SAD 2019)
A Hidden Life
Uloge: August Dil (August Diehl), Valeri Pahner (Valerie Pachner)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Ponedeljak, 30. mart
18.00… NEVERNA ŽENA (IT/FR 1969)
La femme infidèle
Uloge: Stefan Odran (Stéphane Audran), Mišel Buke (Michel Bouquet)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.30… UKRADENI ŽIVOT (NEM/SAD 2019)
A Hidden Life
Uloge: August Dil (August Diehl), Valeri Pahner (Valerie Pachner)
Režija: Terens Malik (Terrence Malick)

Utorak, 31. mart
Nema najavljenih projekcija

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Nedelja, 1. mart – nedelja, 8. mart
48. FEST – program smo objavili na OVOM LINKU

Ponedeljak, 9. mart
Sećanje na… Elizabet Selers (Elizabeth Sellars)
17.00… DUGO SEĆANjE (VB 1952)
The Long Memory
Uloge: Džon Mils (John Mills), Elizabet Selars (Elizabeth Sellars)
Režija: Robert Hamer (Robert Hammer)

Sećanje na… Ivan Paser (Ivan Passer)
19.00… INTIMNO OSVETLjENjE (ČSR, 1965)
Intimní osvetlení
Uloge: Džon Herd (John Heard), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
Režija: Ivan Paser (Ivan Passer)

21.00… NA KATEROV NAČIN (SAD, 1981)
Cutter’s Way
Uloge: Karel Blažek (Karel Blažek), Zdenjek Bezušek (Zdeněk Bezušek)
Režija: Ivan Paser (Ivan Passer)

Utorak, 10. mart
Sećanje na… Stefan Danailov (Stefan Danailov)
17.00… IVAN KONDAREV (BUG 1973)
Ivan Kondarev
Uloge: Anton Gorčev, Stefan Danailov (Stefan Danailov)
Režija: Nikola Korabov

Sećanje na… Robert Konrad
19.00… MUNjEVITI MARFI (SAD 1974)
Live a Little, Steal a Lot
Uloge: Robert Konrad (Robert Conrad), Don Štrud (Don Stroud)
Režija: Marvin Čomski (Marvin J. Chomsky)

Sećanje na… Jorn Doner (Jörn Donner)
21.00… MUŠKARCI SE NE MOGU SILOVATI (FIN/ŠVE 1978)
Män kan inte våldtas
Uloge: Ana Godenius (Anna Godenius), Gosta Bredefeld (Gösta Bredefeldt)
Režija: Jorn Doner (Jörn Donner)

Sreda, 11. mart
Nemi / Dokumentarni dan… 150 godina od rođenja producenta Đoke Bogdanovića
17.00, 19.00 i 21.00… KRATKI FILMOVI IZ 1913. I 1914.

Četvrtak, 12. mart
Moj izbor – Marko Grabež
17.00… 1 NA 1 (SRJ 2002)
Uloge: Zoran Čiča, Zoran Cvijanović
Režija: Mladen Matičević

19.00… NOSFERATU – FANTOM NOĆI (SRN/FRA, 1979)
Nosferatu: Phantom der Nacht
Uloge: Klaus Kinski (Klaus Kinski), Bruno Ganc (Bruno Ganz)
Režija: Verner Hercog (Werner Herzog)

21.00… FANI I ALEKSANDER (ŠVE/FR/SRN, 1982)
Fanny och Alexander
Uloge: Bertil Guve (Bertil Guve), Pernila Alvin (Pernilla Allwin)
Režija: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Petak, 13. mart
17.00… ČETIRI STOTINE UDARACA (FRA 1959)
Les quatre cents coups
Uloge: Žan-Pjer Lod (Jean-Pierre Léaud), Kler Morije (Claire Maurier)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

19.00… NEBO NAD BERLINOM (SRN/FR, 1987)
Der Himmel über Berlin
Uloge: Bruno Ganc (Bruno Ganz), Solvig Domartan (Solveig Dommartin)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

21.00… NOĆ NA ZEMLjI (FRA/VB/NEM/SAD/JAP 1991)
Night on Earth
Uloge: Džina Roulends (Gena Rowlands), Beatris Dal (Béatrice Dalle)
Režija: Džim Džarmuš (Jim Jarmusch)

Subota, 14. mart
18.00… SEDAM (SAD 1995)
Se7en
Uloge: Bred Pit (Brad Pitt), Kevin Spejsi (Kevin Spacey)
Režija: Dejvid Finčer (David Fincher)

20.30… NOĆI BUGIJA (SAD 1997)
Boogie Nights
Uloge: Mark Volberg (Mark Wahlberg), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
Režija: Pol Tomas Anderson (Paul Thomas Anderson)

Nedelja, 15. mart
18.00… NEOPROŠTENO (SAD 1992)
Unforgiven
Uloge: Klint Istvud (Clint Eastwood), Džin Hekman (Gene Hackman)
Režija: Klint Istvud (Clint Eastwood)

20.30… MELANHOLIJA (DAN/ŠVE/FRA/NEM 2011)
Melancholia
Uloge: Kirsten Danst (Kirsten Dunst), Šarlot Genzbur (Charlotte Gainsbourg)
Režija: Lars fon Trir (Lars von Trier)

Ponedeljak, 16. mart – nedelja, 22. mart
Beogradski irski festival – filmska revija
Progam će biti objavljen naknadno

Ponedeljak, 23. mart
Sećanje na… Vatroslav Mimica
17.00… JUBILEJ GOSPODINA IKLA (JUG, 1955)
Uloge: Antun Nalis, Borivoj Sembera
Režija: Vatroslav Mimica

19.00… PROMETEJ S OTOKA VIŠEVICE (JUG, 1964)
Uloge: Janez Vrhovec, Slobodan Dimitrijević
Režija: Vatroslav Mimica

21.00… SELjAČKA BUNA 1573 (ANNO DOMINI 1573) (JUG, 1975)
Uloge: Fabijan Šovagović, Velimir Živojinović
Režija: Vatroslav Mimica

Utorak, 24. mart
17.00… Animirani filmovi Vatroslava Mimice
SAMAC (1958), HEPI END (1958), INSPEKTOR SE VRATIO KUĆI (1959), KOD FOTOGRAFA (1959), JAJE (1959), MALA KRONIKA (1962), MUHA (1966)

19.00… KAJA, UBIT ĆU TE! (JUG, 1967)
Uloge: Zaim Muzaferija, Uglješa Kojadinović
Režija: Vatroslav Mimica

21.00… BANOVIĆ STRAHINjA (JUG, 1981)
Uloge: Franko Nero, Dragan Nikolić
Režija: Vatroslav Mimica

Sreda, 25. mart
Velikani svetskog filma… KIRK DAGLAS
17.00… ŠAMPION (SAD 1949)
Champion
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Artur Kenedi (Arthur Kennedy)
Režija: Mark Robson (Mark Robson)

19.00… MLADIĆ S TRUBOM (SAD 1950)
Young Man With a Horn
Uloge: Lorin Bekol (Lauren Bacall), Kirk Daglas (Kirk Douglas)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

21.00… TRI LjUBAVI (SAD 1953)
The Story of Three Loves
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Pjer Anđeli (Pier Angeli)
Režija: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli), Gofrid Rajnhart (Gottfried Reinhardt)

Četvrtak, 26. mart
16.30… DETEKTIVSKA PRIČA (SAD 1951)
Detective Story
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Elinor Parker (Eleanor Parker)
Režija: Vilijam Vajler (William Wyler)

18.30… ŽEĐ ZA ŽIVOTOM (SAD 1956)
Lust for life
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Entoni Kvin (Anthony Quinn)
Režija: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli), Džordž Kjukor (George Cukor)

21.00… OBRAČUN KOD O.K. KORALA (SAD 1957)
Gunfight at the O.K. Corral
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Bert Lankaster (Burt Lancaster)
Režija: Džon Strdžis (John Sturges)

Petak, 27. mart
18.00… STAZA SLAVE (SAD 1957)
Paths of Glory
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Ralf Miker (Ralph Meeker)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

20.00… SPARTAK (SAD 1960)
Spartacus
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
Režija: Stenli Kjubrik (Stanley Kubrick)

Subota, 28. mart
17.00… ĐAVOLjI UČENIK (VB/SAD 1959)
The Devil’s Disciple
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Kirk Daglas (Kirk Douglas)
Režija: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

19.00… ZABRANjENE STRASTI (SAD 1960)
Strangers When We Meet
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Kim Novak (Kim Novak)
Režija: Ričard Kvin (Richard Quine)

21.00… POSLEDNjI SUMRAK (SAD, 1961)
The Last Sunset
Uloge: Rok Hadson (Rock Hudson), Kirk Daglas (Kirk Douglas)
Režija: Robert Oldrič (Robert Aldrich)

Nedelja, 29. mart
17.00… PROTUVA (ITA/SFRJ/SAD 1973)
Scalawag
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Mark Lester (Mark Lester)
Režija: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Zoran Čalić

19.00… JEDNOM KO NIJEDNOM (SAD 1975)
Once Is No Enough
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Aleksis Smit (Alexis Smith)
Režija: Gaj Grin (Guy Greene)

21.00… FURIJA (SAD 1978)
The Fury
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Džon Kasavetes (John Cassavetes)
Režija: Brajan de Palma (Brian de Palma)

Ponedeljak, 30. mart
Šok koridor predstavlja: Crni horor
17.00… ŠUGAR HIL (SAD 1974)
Sugar Hill
Uloge: Marki Bej (Marki Bey), Robert Kveri (Robert Quarry)
Režija: Pol Maslanski (Paul Maslansky)

19.00… EJBI (SAD 1974)
Abby
Uloge: Kerol Spid (Carol Speed), Vilijam Maršal (William Marshall)
Režija: Vilijam Girdler (William Girdler)

21.00… BLAKULA (SAD 1972)
Blacula
Uloge: Vilijam Maršal (William Marshall), Voneta Makgi (Vonetta McGee)
Režija: Vilijam Krejn (William Crain)

Utorak, 31. mart
17.00… VRIŠTI, BLAKULA, VRIŠTI (SAD 1973)
Scream Blacula Scream
Uloge: Vilijam Maršal (William Marshall), Don Mičel (Don Mitchell)
Režija: Bob Keljan (Bob Kelljan)

19.00… GANjA I HES (SAD 1973)
Ganja & Hess
Uloge: Dvejn Džouns (Duane Jones), Marlen Klark (Marlene Clark)
Režija: Bil Gan (Bill Gunn)

21.00… LjUDI ISPOD STEPENIŠTA (SAD 1991)
The People Under the Stairs
Uloge: Brendon Adams (Brandon Quintin Adams), Everet Makgil (Everett McGill)
Režija: Ves Krejven (Wes Craven)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.