Izdvajamo
Naslovna » BG svaštara » TV - kad ti se ne izlazi » RTS 2 i RTS 3: TV nastava za učenike osnovnih škola (13-16. april 2020)
Raspored časova - TV nastava: RTS 2 i RTS 3 (foto: Pixabay)
Raspored časova - TV nastava: RTS 2 i RTS 3 (foto: Pixabay)

RTS 2 i RTS 3: TV nastava za učenike osnovnih škola (13-16. april 2020)

TV nastava za učenike osnovnih škola organizovana je radnim danima na kanalima RTS 2 i RTS 3, a ovde je raspored časova od 13. do 16. aprila 2020.

Za učenike osnovnih škola emituje se posebno pripremljen i adaptiran obrazovni sadržaj u skladu sa propisanim planom i programom nastave i učenja. Časovi se od 23. marta emituju na dva kanala – RTS 2 i RTS 3.

 

Neradni dani su od petka do ponedeljka, 17. do 20. aprila. Prvi dan TV nastave je utorak, 21. april 2020.

Ministar prosvete Mladen Šarčević najavio je mogući polazak u škole početkom juna. Više na OVOM LINKU.

Raspored nastave za I razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 13. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik: Ja sam čudo video, narodna pesma
  2. Matematika: Oduzimanje brojeva (36-6 i 48-5), utvrđivanje
  3. Engleski jezik: My celebrations

Utorak, 14. april 2020. (8.00-9.40) – tematski dan: Uskrs

  1. Srpski jezik
  2. Matematika
  3. Likovna kultura

Sreda, 15. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika: Sabiranje i oduzimanje brojeva, utvrđivanje
  2. Srpski jezik: Značajne ličnosti srpskog jezika, književnosti i kulture
  3. Svet oko nas: Biljke i životinje u mom okruženju

Četvrtak, 16. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik: Golub i pčela, narodna priča
  2. Likovna kultura: Uskršnja jaja – ukrašavanje
  3. Matematika: Sabiranje brojeva (46+30)

Raspored nastave za II razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 13. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik: Šarenorepa, Grozdana Olujić, 2. deo
  2. Matematika: Broj jedan kao delilac i nula kao deljenik
  3. Engleski jezik: My celebrations

Utorak, 14. april 2020. (9.45-11.25) – tematski dan: Uskrs

  1. Srpski jezik
  2. Matematika
  3. Svet oko nas

Sreda, 15. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika: Deljivost brojeva. Sadržalac
  2. Srpski jezik: Pisanje rečce LI
  3. Svet oko nas: Šta je zajedničko živim bićima

Četvrtak, 16. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik: Lepo je sve što je malo, Dušan Radović
  2. Likovna kultura: Pravimo ambijent, kape, zastavice… za rođendansku proslavu
  3. Matematika: Deljenje, utvrđivanje

Raspored nastave za III razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 13. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik: Vrste reči, utvrđivanje
  2. Matematika: Deljenje sa ostatkom
  3. Engleski jezik: Celebrations around the world

Utorak, 14. april 2020. (11.30-13.10) – tematski dan: Uskrs

  1. Srpski jezik
  2. Matematika
  3. Priroda i društvo

Sreda, 15. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika: Usmeno i pismeno deljenje trocifrenog broja jednocifrenim (972:3)
  2. Srpski jezik: Domovina se brani lepotom, Ljubivoje Ršumović
  3. Priroda i društvo: Veza žive i nežive prirode

Četvrtak, 16. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik: Glavni delovi rečenice – subjekat i predikat
  2. Likovna kultura: Oblici i boje u prostoru
  3. Matematika: Usmeno i pismeno deljenje trocifrenog broja jednocifrenim brojem (216:4 i 612:4)

Raspored nastave za IV razred osnovne škole – RTS 2

Ponedeljak, 13. april 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik: Upotreba velikog slova u pisanju: imena država i pokrajina i njihovih stanovnika; imena naselja i njihovih stanovnika
  2. Matematika: Zavisnost količnika od promene delioca
  3. Engleski jezik: Celebrations around the world

Utorak, 14. april 2020. (13.15-14.55) – tematski dan: Uskrs

  1. Srpski jezik
  2. Matematika
  3. Likovna kultura

Sreda, 15. april 2020. (13.15-14.55)

  1. Matematika: Stalnost količnika
  2. Srpski jezik: Svitac pšeničar i vodeničar, Dobrica Erić
  3. Priroda i društvo: Prirodno-geografske odlike Srbije: reljef, vode i klima

Četvrtak, 16. april 2020. (13.15-14.55)

  1. Srpski jezik: Promenljive i nepromenljive reči
  2. Likovna kultura: Kolaž, frotaž, dekolaž, asamblaž (1. deo)
  3. Matematika: Zavisnost proizvoda od promene činilaca i količnika od promene deljenika i delioca, utvrđivanje

Raspored nastave za V razred osnovne škole – RTS 3

Ponedeljak, 13. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik: Glagolski vid i rod
  2. Matematika: Deljenje decimalnog broja prirodnim brojem, obrada
  3. Istorija: Rim u doba carstva, dominat

Utorak, 14. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika: Deljenje decimalnih brojeva, obrada
  2. Srpski jezik: Infinitiv
  3. Biologija: Značaj biljaka za čoveka, obrada

Sreda, 15. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Srpski jezik: Prezent – glagolski oblik
  2. Tehnika i tehnologija: Konstruktivno modelovanje, 2. deo, algoritmi od ideje do realizacije
  3. Geografija: Vode na kopnu

Četvrtak, 16. april 2020. (8.00-9.40)

  1. Matematika: Deljenje decimalnih brojeva, utvrđivanje
  2. Engleski jezik: What’s your favourite food?
  3. Biologija: Izrada herbarijuma

Raspored nastave za VI razred osnovne škole – RTS 3

Ponedeljak, 13. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik: Narodna književnost
  2. Matematika: Nejednačine u skupu racionalnih brojeva, primena, utvrđivanje
  3. Istorija: Srpska despotovina i pad pod Osmanlije

Utorak, 14. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika: Jednačine i nejednačine u skupu racionalnih brojeva, sistematizacija
  2. Srpski jezik: Epske pesme – kosovski tematski krug
  3. Fizika: Određivanje gustine čvrstih tela, obrada

Sreda, 15. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Srpski jezik: Pluskvamperfekat i glagolski oblici
  2. Biologija: Nasleđivanje i evolucija, tematsko ponavljanje
  3. Geografija: Regionalna geografija, obrada

Četvrtak, 16. april 2020. (9.45-11.25)

  1. Matematika: Pravougli koordinatni sistemi u ravni, obrada (interdisciplinari čas)
  2. Engleski jezik: Were you having fun cooking last week?
  3. Fizika: Određivanje gustine čvrstih tela, utvrđivanje

Raspored nastave za VII razred osnovne škole – RTS 3

Ponedeljak, 13. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik: Stilske figure, obnavljanje
  2. Matematika: Primena proporcija, 2. deo, utvrđivanje
  3. Istorija: Drugi srpski ustanak i borba za autonomiju

Utorak, 14. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika: Primena proporcija, 3. deo, utvrđivanje
  2. Srpski jezik: Dnevnik Ane Frank
  3. Biologija: Sistem organa za izlučivanje, utvrđivanje

Sreda, 15. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Srpski jezik: Padeži, obnavljanje
  2. Geografija: Severna Amerika, sistematizacija
  3. Hemija: Pisanje jednačina hemijskih reakcija, obrada

Četvrtak, 16. april 2020. (11.30-13.10)

  1. Matematika: Zavisne veličine, sistematizacija
  2. Engleski jezik: A good nice meal!
  3. Fizika: Rad na račun promene energije, utvrđivanje

Raspored nastave za VIII razred osnovne škole – RTS 3

Ponedeljak, 13. april 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik: Sistematizacija stilskih figura
  2. Matematika: Valjak, sistematizacija
  3. Istorija: Tok i završetak Drugog svetskog rata
  4. Fizika: Magnetno polje stalnih magneta, magnetno polje električne struje, utvrđivanje

Utorak, 14. april 2020. (13.15-15.30)

  1. Matematika: Kupa, pojam i elementi, obrada
  2. Srpski jezik: Most na Žepi, Ivo Andrić
  3. Biologija: Greške u biologiji (interdisciplinarni čas)
  4. Geografija: Srbi u regionu

Sreda, 15. april 2020. (13.15-15.30)

  1. Srpski jezik: Služba reči, glavni rečenični članovi
  2. Engleski jezik: Practice makes it perfect!
  3. Istorija: Tok i završetak Drugog svetskog rata u Jugoslaviji, sistematizacija
  4. Hemija: Biološki važna organska jedinjenja proteini, obrada

Četvrtak, 16. april 2020. (13.15-15.30)

  1. Matematika: Kupa, pojam i elementi, utvrđivanje
  2. Geografija: Srbi u dijaspori
  3. Fizika: Dejstvo magnetnog polja na strujni provodnik, obrada
  4. Biologija: Energetska efikasnost, utvrđivanje

(danubeogradu.rs)

loading...

Jedan komentar

  1. Da li mogu da dobijem odgovor sta je trebalo da urade za domaci 14.04 iz likovnog

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.