Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za avgust i septembar 2020.
Kinoteka: Istrebljivač (1982)
Kinoteka: Istrebljivač (1982)

Kinoteka – repertoari za avgust i septembar 2020.

Posle šest meseci pauze, Jugoslovenska kinoteka biće ponovo otvorena, a program počinje od 26. avgusta 2020. uz pridržavanje propisanih mera bezbednosti.

Opširnije o programu i novom početku rada možete da pročitate na OVOM LINKU.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Sreda, 26. avgust 2020.
18.00… SKUPLjAČI PERJA (JUG 1967) – restaurisana verzija
Uloge: Bekim Fehmiu, Olivera Katarina
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… ZA ŠAKU DOLARA (IT/ŠP/SRN, 1964)
Per unpugno di dollari
Uloge: Klint Istvud (Clint Eastwood), Đan Marija Volonte (Gian Maria Volontè)
Režija: Serđo Leone (Sergio Leone)

Četvrtak, 27. avgust 2020.
18.00… PEVAJMO NA KIŠI (SAD, 1952)
Singin’ in the Rain
Uloge: Debi Rejnolds (Debbie Reynolds), Džin Keli (Gene Kelly)
Režija: Stenli Donen (Stanley Donen), Džin Keli (Gene Kelly)

20.30… UVEĆANjE (VB/IT/SAD, 1966)
Blow-Up
Uloge: Dejvid Hemings (David Hemmings), Vanesa Redgrejv (Vanessa Redgrave)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Petak, 28. avgust 2020.
18.00… DAN VELIKIH TALASA (SAD, 1978)
Big Wednesday
Uloge: Džan-Majkl Vinsent (Jan-Michael Vincent), Geri Bjusi (Gary Busey)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

20.30… 8 1/2 (ITA/FRA 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Subota, 29. avgust 2020.
18.00… BULEVAR SUMRAKA (SAD, 1950)
Sunset Boulevard
Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

20.30… VRTOGLAVICA (SAD, 1958)
Vertigo
Uloge: Džejms Stjuart (James Stewart), Kim Novak (Kim Novak)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Nedelja, 30. avgust 2020.
18.00… SAMURAJ (FRA/ITA, 1967)
Le samouraï
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Natali Delon (Natalie Delon)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

20.30… ISTREBLjIVAČ (SAD, 1982)
Blade Runner
Uloge: Harison Ford (Harrison Ford), Rutger Hauer (Rutger Hauer)
Režija: Ridli Skot (Ridley Scott)

Ponedeljak, 31. avgust 2020.
18.00… SAV TAJ DžEZ (SAD, 1979)
All That Jazz
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Džesika Lang (Jessica Lange)
Režija: Bob Fosi (Bob Fosse)

20.30… BUNTOVNIK BEZ RAZLOGA (SAD 1955)
Rebel Without a Cause
Uloge: Džejms Din (James Dean), Natali Vud (Natalie Wood)
Režija: Nikolas Rej (Nicholas Ray)

Utorak, 1. septembar 2020.
18.00… AMERIČKA NOĆ (FRA/ITA 1973)
La nuit américaine
Uloge: Žaklin Bise (Jacqueline Bisset), Žan-Pjer Lod (Jean-Pierre Léaud)
Režija: Fransoa Trifo (François Truffaut)

20.30… TOMI (VB, 1975)
Tommy
Uloge: Oliver Rid (Oliver Reed), En Margret (Ann-Margret)
Režija: Ken Rasel (Ken Russell)

Sreda, 2. septembar 2020.
18.00… MALTEŠKI SOKO (SAD, 1941)
The Maltese Falcon
Uloge: Hemfri Bogart (Humphrey Bogart), Meri Astor (Mary Astor)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

20.30… U ZENITU SUNCA (FRA/ITA, 1960)
Plein soleil
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Rene Kleman (René Clément)

Četvrtak, 3. septembar 2020.
18.00… PROHUJALO SA VIHOROM (SAD, 1939)
Gone With the Wind
Uloge: Klark Gejbl (Clark Gable), Vivijen Li (Vivien Leigh)
Režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)

Petak-četvrtak, 4-10. septembar 2020.
BELDOCS 2020

Petak, 11. septembar 2020.
VELIKANI SVETSKOG FILMA – PEDRO ALMODOVAR
18.00… MATADOR (ŠPA, 1986)
Matador
Uloge: Antonio Banderas (Antonio Banderas), Asumpta Serna (Assumpta Serna)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… ŽENE NA RUBU NERVNOG SLOMA (ŠPA, 1988)
Mujeres al borde de un ataque de nervios
Uloge: Karmen Maura (Carmen Maura), Rosi de Palma (Rossy de Palma)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Subota, 12. septembar 2020.
18.00… VEŽI ME (ŠPA, 1989)
Átame!
Uloge: Viktorija Abril (Victoria Abril), Antonio Banderas (Antonio Banderas)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… VISOKE POTPETICE (ŠPA/FRA, 1991)
Tacones lejanos
Uloge: Viktorija Abril (Victoria Abril), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Nedelja, 13. septembar 2020.
18.00… KIKA (ŠPA/FRA, 1993)
Kika
Uloge: Veronika Forke (Verónica Forqué), Piter Kojoti (Peter Coyote)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… CVET MOJE TAJNE (ŠPA/FRA, 1995)
La flor de mi secreto
Uloge: Marisa Paredes (Marisa Paredes), Rosi de Palma (Rossy de Palma)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Ponedeljak, 14. septembar 2020.
18.00… ŽIVO MESO (ŠPA, 1997)
Carne trémula
Uloge: Havijer Bardem (Javier Bardem), Frančeska Neri (Francesca Neri)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… SVE O MOJOJ MAJCI (ŠPA, 1999)
Todo sobre mi madre
Uloge: Sesilija Rot (Cecilia Roth), Marisa Paredes (Marisa Paredes)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Utorak, 15. septembar 2020.
18.00… PRIČAJ S NjOM (ŠPA, 2002)
Hable con ella
Uloge: Rosario Flores (Rosario Flores), Havijer Kamara (Javier Cámara)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… LOŠE VASPITANjE (ŠPA, 2004)
La mala educación
Uloge: Gael Garsija Bernal (Gael García Bernal), Fele Martinez (Fele Martínez)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Sreda, 16. septembar 2020.
18.00… VRATI SE (ŠPA, 2006)
Volver
Uloge: Penelope Kruz (Penelope Cruz), Karmen Maura (Carmen Maura)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… PREKINUTI ZAGRLjAJI (ŠPA, 2009)
Los abrazos rotos
Uloge: Penelope Kruz (Penelope Cruz), Ljuis Omar (Lluís Homar)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Četvrtak, 17. septembar 2020.
18.00… KOŽA U KOJOJ ŽIVIM (ŠPA, 2011)
La piel que habito
Uloge: Antonio Banderas (Antonio Banderas), Elena Anaja (Elena Anaya)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

20.30… SLUČAJNI LjUBAVNICI (ŠPA, 2013)
Los amantes pasajeros
Uloge: Antonio de la Tore (Antonio de la Torre), Ugo Silva (Hugo Silva)
Režija: Pedro Almodovar (Pedro Almodóvar)

Petak, 18. septembar 2020.
SEĆANjE NA… ALAN PARKER
18.00… BAGZI MELON (VB, 1976)
Bagzi Malone
Uloge: Džodi Foster (Jodie Foster), Skot Bajo (Scott Baio)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

20.30… PONOĆNI EKSPRES (VB/SAD, 1978)
Midnight Express
Uloge: Bred Dejvis (Brad Davis), Džon Hart (John Hurt)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

Subota, 19. septembar 2020.
18.00… SAN O SLAVI (SAD, 1980)
Fame
Uloge: Edi Bart (Eddie Barth), Ajrin Kara (Irene Cara)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

20.30… PINK FLOJD ZID (SAD, 1982)
Pink Floyd the Wall
Uloge: Bob Geldof (Bob Geldof), Kristin Hargrivs (Christine Hargreaves)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

Nedelja, 20. septembar 2020.
18.00… PUCANj U MESEC (SAD, 1983)
Shoot the Moon
Uloge: Albert Fini (Albert Finney), Dajana Kiton (Diane Keaton)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

20.30… ANĐEOSKO SRCE (VB/KAN/SAD, 1987)
Angel Heart
Uloge: Miki Rork (Mickey Rourke), Robert de Niro (Robert De Niro)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

Ponedeljak, 21. septembar 2020.
18.00… MISISIPI U PLAMENU (SAD, 1988)
Mississippi Burning
Uloge: Džin Hekman (Gene Hackman), Vilem Dafo (Willem Dafoe)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

20.30… EVITA (SAD, 1996)
Evita
Uloge: Madona (Madonna), Džonatan Prajs (Jonathan Pryce)
Režija: Alan Parker (Alan Parker)

Utorak, 22. septembar 2020.
VELIKANI SVETSKOG FILMA – LUIS BUNjUEL (Luis Buñuel)
18.00… TO SE ZOVE ZORA (FRA/ITA, 1956)
Cela s’appelle l’aurore
Uloge: Lučija Boze (Lucia Bosé), Žorž Maršal (Georges Marchal)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.30… ANDALUZIJSKI PAS (FRA, 1929)
Un chien andalou
Uloge: Simon Marej (Simonne Mareuil), Pjer Bačev (Pierre Batchef)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

ZLATNO DOBA (FRA, 1930)
L’âge d’or
Uloge: Gaston Modo (Gaston Modot), Lija Li (Lya Lys)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Sreda, 23. septembar 2020.
18.00… DEVOJKA (MEK, 1960)
The Young One
Uloge: Zakari Skot (Zachary Scott), Berni Hamilton (Bernie Hamilton)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.30… NAZAREN (MEK, 1959)
Nazarín
Uloge: Fransisko Rabal (Francisco Rabal), Marga Lopez (Marga López)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Četvrtak, 24. septembar 2020.
20.00… LUDI PJERO (FR/IT, 1965)
Pierrot le fou
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ana Karina (Anna Karina)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Petak, 25. septembar 2020.
18.00… VIRIDIJANA (ŠPA/MEK, 1961)
Viridiana
Uloge: Silvija Pinal (Silvia Pinal), Fransisko Rabal (Francisco Rabal)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.30… ANĐEO UNIŠTENjA (MEK, 1967)
El ángel exterminador
Uloge: Silvija Pinal (Silvia Pinal), Enrike Rambal (Enrique Rambal)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Subota, 26. septembar 2020.
18.00… DNEVNIK JEDNE SOBARICE (ITA/FRA, 1964)
Le journal d’une femme de chambre
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.30… LEPOTICA DANA (FRA/ITA, 1967)
Belle de jour
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Luis Bunjuel (Louis Bunuel)

Nedelja, 27. septembar 2020.
18.00… MLEČNI PUT (FRA/ITA, 1969)
La voie lactée
Uloge: Loran Terzjef (Laurent Terzieff), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.30… TRISTANA (ŠPA/ITA/FRA, 1970)
Tristana
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Fernando Rej (Fernando Rey)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Ponedeljak, 28. septembar 2020.
18.00… DISKRETNI ŠARM BURŽOAZIJE (FRA, 1972)
Le charme discret de la bourgeoisie
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Stefani Odran (Stéphane Audran)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.30… FANTOM SLOBODE (ŠPA/ITA, 1974)
Le fantôme de la liberté
Uloge: Žan-Klod Brijali (Jean-Claude Brialy), Adolfo Čeli (Adolfo Celi)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Utorak, 29. septembar 2020.
18.00… FANTOM SLOBODE (ŠPA/ITA, 1974)
Le fantôme de la liberté
Uloge: Žan-Klod Brijali (Jean-Claude Brialy), Adolfo Čeli (Adolfo Celi)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.30… TAJ MRAČNI PREDMET ŽELjA (FRA/ŠPA, 1977)
Cet obscur objet du désir
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Karol Buke (Carole Bouquet)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Bunuel)

Sreda, 30. septembar 2020.
18.00… TAJ MRAČNI PREDMET ŽELjA (FRA/ŠPA, 1977)
Cet obscur objet du désir
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Karol Buke (Carole Bouquet)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Bunuel)

20.30… DISKRETNI ŠARM BURŽOAZIJE (FRA, 1972)
Le charme discret de la bourgeoisie
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Stefani Odran (Stéphane Audran)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Muzej Jugoslovenske kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Utorak, 1. septembar 2020.
VELIKANI SVETSKOG FILMA – SOFIJA LOREN
17.30… NAPULjSKO ZLATO (ITA, 1954)
L’oro di Napoli
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Silvana Mangano (Silvana Mangano), Toto (Toto)
Režija: Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)

20.00… U ZNAKU VENERE (ITA, 1955)
Il segno di Venere
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)
Režija: Dino Rizi (Dino Risi)

Sreda, 2. septembar 2020.
17.30… ŠTETA ŠTO JE TAKVA (ITA, 1955)
Peccato che sia una canaglia
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Vitorio de Sika (Vittorio De Sica), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Alesandro Blazeti (Alessandro Blasetti)

20.00… ĆOĆARA (ITA/FRA, 1960)
La Chiociara
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo)
Režija: Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)

Četvrtak, 3. septembar 2020.
17.30… CRNA ORHIDEJA (SAD, 1958)
The Black Orchid
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Entoni Kvin (Anthony Quinn)
Režija: Martin Rit (Martin Ritt)

20.00… JUČE, DANAS, SUTRA (ITA/FRA, 1963)
Ieri, oggi, domani
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Vitorio de Sika (Vittorio de Sica)

Petak, 4. septembar 2020.
17.30… ARABESKA (SAD, 1966)
Arabesque
Uloge: Gregori Pek (Gregory Peck), Sofija Loren (Sophia Loren)
Režija: Stenli Donen (Stanley Donnen)

20.00… BRAK NA ITALIJANSKI NAČIN (ITA/FRA, 1964)
Matrimonio all’ Italiana
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)

Subota, 5. septembar 2020.
17.30… SABLASTI (ITA/FRA, 1967)
Questi fantasmi
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Vitorio Gasman (Vittorio Gassman)
Režija: Renato Kastelani (Renato Castellani)

20.00… GROFICA IZ HONGKONGA (VB, 1967)
A Countess From Hong Kong
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Marlon Brando (Marlon Brando)
Režija: Čarli Čaplin (Charles Chaplin)

Nedelja, 6. septembar 2020.
17.30… PRESUDA (FRA/ITA, 1974)
Verdict
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Žan Gaben (Jean Gabin)
Režija: Andre Kajat (André Cayatte)

20.00… KASANDRIN MOST (VB/ITA/SRN/SAD, 1976)
The Cassandra Crossing
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Ričard Haris (Richard Harris)
Režija: Džordž Pan Kosmatos (George Pan Cosmatos)

Ponedeljak, 7. septembar 2020.
17.30… IZUZETAN DAN (ITA/KAN, 1977)
Una giornata particolare
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Sofija Loren (Sophia Loren)
Režija: Etore Skola (Ettore Scola)

20.00… VISOKA MODA (SAD, 1994)
Pret-a-Porter
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Robert Altman (Robert Altman)

Utorak, 8. septembar 2020.
VELIKANI SVETSKOG FILMA – KLOD ŠABROL (Claude Chabrol)
17.30… NAIVNE DEVOJKE (FRA/ITA, 1960)
Les bonnes femmes
Uloge: Stefani Odran (Stéphane Audran), Bernadet Lafon (Bernadette Lafont)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… TIGAR VOLI SIROVO MESO (FRA/ITA, 1964)
Le Tigre aime la chair fraîche
Uloge: Rože Anen (Roger Hanin), Danijela Bjanki (Daniella Bianchi)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Sreda, 9. septembar 2020.
17.30… MARI ŠANTAL (FRA/ITA/ŠPA/MAR, 1965)
Marie Chantal contre Dr. Kha
Uloge: Mari Lafore (Marie Laforêt), Fransisko Rabal (Francisco Rabal)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… DEMARKACIONA LINIJA (FRA, 1966)
La ligne de démarcation
Uloge: Džin Siberg (Jean Seberg), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Četvrtak, 10. septembar 2020.
17.30… ŠAMPANjSKE UBICE (FRA, 1967)
Le scandale
Uloge: Entoni Perkins (Anthony Perkins), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… NEK ZVER KREPA (FRA/ITA, 1969)
Que la bête meure
Uloge: Mišel Dišosoa (Michel Duchaussoy), Karolin Selije (Caroline Cellier)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Petak, 11. septembar 2020.
17.30… NEVERNA ŽENA (ITA/FRA, 1969)
La femme infidèle
Uloge: Stefani Odran (Stéphane Audran), Mišel Buke (Michel Bouquet)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… KRIK U TAMI (FRA/ITA, 1970)
Le boucher
Uloge: Stefani Odran (Stéphane Audran), Žan Jan (Jean Yanne)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Subota, 12. septembar 2020.
17.30… DOKTOR POPOL (FRA/ITA, 1972)
Docteur Popaul
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Mija Farou (Mia Farrow)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… CRVENE NOĆI (FRA/ITA, 1974)
Les noces rouges
Uloge: Mišel Pikoli (Michel Piccoli), Stefani Odran (Stéphane Audran)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Nedelja, 13. septembar 2020.
17.30… KRVNI SRODNICI (KAN/FRA, 1978)
Les liens de sang
Uloge: Donald Saterlend (Donald Sutherland), Liza Langloa (Lisa Langlois)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.00… VIOLETA NOZIJER (FRA/KAN, 1978)
Violette Nozière
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Stefani Odran (Stéphane Audran)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Ponedeljak, 14. septembar 2020.
SEĆANjE NA… OLIVIJA DE HEVILEND
17.30… KAPETAN BLAD (SAD, 1935)
Captain Blood
Uloge: Erol Flin (Errol Flyn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

20.00… ROBIN HUD (SAD, 1938)
The Adventures of Robin Hood
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz), Vilijam Kitli (William Keighley)

Utorak, 15. septembar 2020.
17.30… PRIVATNI ŽIVOT ELIZABETE I ESEKSA (SAD, 1939)
Private lives of Elizabeth and Essex
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

20.00… ŠERIF IZ DODž SITIJA (SAD, 1939)
Dodge City
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

Sreda, 16. septembar 2020.
17.30… DA ZORA NE SVANE (SAD, 1941)
Hold Back the Dawn
Uloge: Šarl Boaje (Charles Boyer), Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Mičel Lejzen (Mitchel Leisen)

20.00… TAMNO OGLEDALO (SAD, 1946)
The Dark Mirror
Uloge: Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend), Lu Ers (Lew Ayres)
Režija: Robert Siodmak (Robert Siodmak)

Četvrtak, 17. septembar 2020.
17.30… MOJA ROĐAKA RAHELA (SAD, 1952)
My Cousin Rachel
Uloge: Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Henri Koster (Henry Koster)

20.00… PONOSNI BUNTOVNIK (SAD, 1958)
The Proud Rebel
Uloge: Alan Led (Alan Ladd), Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Majkl Kertiz

Petak, 18. septembar 2020.
17.30… BRODOLOMNICI IZ BOINGA 747 (SAD, 1977)
Airport ’77
Uloge: Džek Lemon (Jack Lemmon), Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Džeri Džejmson (Jerry Jameson)

20.00… TIHO, TIHO, ŠARLOTA (SAD, 1964)
Hush… Hush, Sweet Charlotte
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), Olivija de Hevilend (Olivia de Havillend)
Režija: Robert Oldrič (Robert Aldrich)

Subota, 19. septembar 2020.
VELIKANI SVETSKOG FILMA – MIŠEL PIKOLI
17.30… TABARIN (FRA/ITA, 1958)
Tabarin
Uloge: Mišel Pikoli (Michel Piccoli), Silvija Lopez (Sylvia Lopez)
Režija: Rišar Potje (Richard Pottier)

20.00… PREZIR (FRA/ITA, 1963)
Le mépris
Uloge: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Žan-Lik Godar (Jean-Luc Godard)

Nedelja, 20. septembar 2020.
17.30… LjUBAVNI IZAZOV (FRA/ITA, 1968)
La chamade
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Alen Kavalije (Alain Cavalier)

20.00… DNEVNIK JEDNE SOBARICE (ITA/FRA, 1964)
Le journal d’une femme de chambre
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Luis Bunjuel (Louis Buñuel)

Ponedeljak, 21. septembar 2020.
17.30… SITNICE KOJE ŽIVOT ZNAČE (ŠVA/FRA/ITA, 1970)
Les choses de la vie
Uloge: Mišel Pikoli (Michel Piccoli), Romi Šnajder (Romy Schneider)
Režija: Klod Sote (Claude Sautet)

20.00… LEPOTICA DANA (FRA/ITA, 1967)
Belle de jour
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Luis Bunjuel (Louis Buñuel)

Utorak, 22. septembar 2020.
17.30… BENDžAMIN (FRA, 1968)
Benjamin; Ou les Memories d’un Puceau
Uloge: Mišel Morgan (Michèle Morgan), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Mišel Devil (Michel Deville)

20.00… DILINDžER JE MRTAV (ITA, 1969)
Dillinger è morto
Uloge: Mišel Pikoli (Michel Piccoli), Anita Palenberg (Anita Pallenberg)
Režija: Marko Fereri (Marco Ferreri)

Sreda, 23. septembar 2020.
17.30… ATENTAT (FRA/ITA/SRN, 1972)
L’attentat
Uloge: Žan-Luj Trentinjan (Jean-Louis Trentignant), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Iv Boase (Yves Boisset)

20.00… VELIKO ŽDRANjE (FRA/ITA, 1973)
La grande bouffe
Uloge: Mišel Pikoli (Michel Piccoli), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni)
Režija: Marko Fereri (Marco Ferreri)

Četvrtak, 24. septembar 2020.
17.30… VESELA DRUŽINA (FRA/ITA, 1974)
Vincent, François, Paul… et les autres
Uloge: Mišel Pikoli (Michel Piccoli), Iv Montan (Yves Montand)
Režija: Klod Sote (Claude Sautet)

20.00… IMAMO PAPU (ITA/FRA, 2011)
Habemus Papam
Uloge: Mišel Pikoli (Michel Piccoli), Nani Moreti (Nanni Moretti)
Režija: Nani Moreti (Nanni Moretti)

Petak, 25. septembar 2020.
VELIKANI SVETSKOG FILMA – ŠON KONERI
17.30… DR NO (VB, 1962)
Dr. No
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Ursula Andres (Ursula Andress)
Režija: Terens Jang (Terence Young)

20.00… MARNI (SAD, 1964)
Marnie
Uloge: Tipi Hedren (Tippi Hedren), Šon Koneri (Sean Connery)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Subota, 26. septembar 2020.
17.30… SAMO DVAPUT SE ŽIVI (VB, 1967)
You Only Live Twice
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Akiko Vakabajaši (Akiko Wakabayashi)
Režija: Luis Gilbert (Lewis Gilbert)

20.00… DIJAMANTI SU VEČNI (VB, 1971)
Diamonds Are Forever
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Džil Sent Džon (Jill St. John)
Režija: Gaj Hamilton (Guy Hamilton)

Nedelja, 27. septembar 2020.
17.30… VETAR I LAV (SAD, 1975)
The Wind and the Lion
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Kendis Bergen (Candice Bergen)
Režija: Džon Milijus (John Milius)

20.00… ROBIN HUD I MARIJAN (SAD, 1976)
Robin and Marian
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Odri Hepbern (Audrey Hepburn)
Režija: Ričard Lester (Richard Lester)

Ponedeljak, 28. septembar 2020.
17.30… VELIKA PLjAČKA ZLATNOG VOZA (VB, 1977)
The First Great Train Robbery
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Donald Saterlend (Donald Sutherland)
Režija: Majkl Krajton (Michael Crichton)

20.00… NIKAD NE RECI NIKAD (VB/SAD/SRN, 1983)
Never Say Never Again
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Kim Bejsinger (Kim Basinger)
Režija: Irvin Keršner (Irvin Kershner)

Utorak, 29. septembar 2020.
17.30… GORŠTAK (VB, 1986)
Highlander
Uloge: Kristofer Lamber (Christopher Lambert), Šon Koneri (Sean Connery)
Režija: Rasel Malkahi (Russell Mulcahy)

20.00… IME RUŽE (ITA/SRN/FRA, 1986)
Der Name der Rose
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Kristijan Slejter (Christian Slater)
Režija: Žan Žak Ano (Jean Jaques Annaud)

Sreda, 30. septembar 2020.
17.30… NESALOMIVI (SAD, 1987)
The Untouchables
Uloge: Kevin Kostner (Kevin Costner), Šon Koneri (Sean Connery)
Režija: Brajan de Palma (Brian de Palma)

20.00… LOV NA CRVENI OKTOBAR (SAD, 1990)
The Hunt for Red October
Uloge: Šon Koneri (Sean Connery), Alek Boldvin (Alec Baldwin)
Režija: Džon Maktirnan (John McTiernan)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.