Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Pozorište » Pozorišni repertoari » Pozorišni repertoari – oktobar 2020.
Pozorišni repertoari - oktobar 2020: MP "Duško Radović" - Dečak sa koferom (foto: Jelena Janković)
Pozorišni repertoari - oktobar 2020: MP "Duško Radović" - Dečak sa koferom (foto: Jelena Janković)

Pozorišni repertoari – oktobar 2020.

Pozorišni repertoari za oktobar 2020: pozorišta počinju sa radom, ali cela sezona je pod znakom pitanja i zavisiće od aktuelne epidemiološke situacije.

Pojedine predstave i događaje koji su vezani za pozorište opširnije smo predstavili na OVOM LINKU.

Pozorišni repertoari – oktobar 2020.
(kliknite na naziv pozorišta)

pozorišta - dub logo

Bitef teatar
Zvezdara teatar
KPGT
MP „Duško Radović“
Narodno pozorište
OP Dadov
Pan teatar
Pozorište „Boško Buha“
Pozorište lutaka „Pinokio“
Pozorište na Terazijama
Scena „Stamenković“
Teatar „Levo“
Teatar Vuk
DKSG
Kombank dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)
Dom omladine Beograda
UK „Stari grad“ (Parobrod)
Akademija 28
Teatar na Savi
Le Studio
Studentski kulturni centar
Reflektor teatar
DKCB
CZKD
Radionica integracije
KC Čukarica
Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica
Kuća kralja Petra I
Ben Akiba Comedy Club & Bar
Puls teatar, Lazarevac
Kuća Đure Jakšića
Dorćolsko narodno pozorište
Teatar na Brdu
KC Magacin
Centar za kulturu Lazarevac
SKC Obrenovac
********************************************

Muzej Jugoslavije

Mihaila Mike Jankovica 6
Subota, 3. oktobar 2020. (18.00) Doći će partizani opet
Reč je o specifičnom pozorišnom projektu autora Dušana Murića, koji se dopunjuje i razvija pri svakom novom izvođenju, a čija realizacija ilustruje dobru praksu dugogodišnje saradnje Muzeja sa nezavisnim umetničkim kolektivima. Predstavu, uz autora Dušana Murića, izvode i razvijaju Hristina Šormaz, Miloš Janjić, Nemanja Bošković, Jana Milenković, Jelena Mijić i Ivana Koraksić, uz pomoć prijatelja.
Predstava se igra na otvorenom, broj mesta je ograničen i potrebno prijaviti ovde.
********************************************

Bitef teatar

Skver Mire Trailović 1, 3236-234
Petak, 16. oktobar (20.00) Izgubljeni pejzaži – premijera
********************************************

Zvezdara teatar

Milana Rakića 38, 2419-664, 2414-527
Scena „Bata Stojković“
Subota, 10. oktobar (19.30) Voz
Ponedeljak, 12. oktobar (19.30) Generalna proba samoubistva
Sreda, 14. oktobar (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Subota, 17. oktobar (19.30) Večera budala
Nedelja, 18. oktobar (19.30) Korešpodencija
Sreda, 21. oktobar (19.30) Pasivno pušenje
Petak, 23. oktobar (19.30) Tre sorele
Nedelja, 25. oktobar (19.30) Večera budala
Utorak, 27. oktobar (19.30) Ljubav u Savamali
Petak, 30. oktobar (19.30) Feliks
Subota, 31. oktobar (19.30) Voz

Nova scena
Nema najavljenih predstava.
********************************************

KPGT

Radnička 3, Stara šećerana, 066/9773-129
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Malo pozorište “Duško Radović”

Aberdareva 1, Tašmajdan; 7858-439, 7858-440
www.malopozoriste.co.rs
Scena za decu
Zbog povrede glumice, otkazana je premijera i prva repriza predstave „Dečak sa koferom“.
Petak, 2. oktobar (20.00) Dečak sa koferom – premijera – otkazano
Subota, 3. oktobar (17.00) Guliver
Nedelja, 4. oktobar (12.00) Dečak sa koferom – otkazano
Subota, 10. oktobar (17.00) Kameni cvet
Nedelja, 11. oktobar (12.00) Cirkus Mario & Neta
Subota, 17. oktobar (17.00) Dečak sa koferom
Nedelja, 18. oktobar (12.00) Skoro svako može da padne, (osim čaplje)!
Petak, 23. oktobar (20.00) Dečak sa koferom
Subota, 24. oktobar (17.00) Mala škola rokenrola
Subota, 31. oktobar (17.00) Naglavačke

Večernja / tinejdž scena
Nema najavljenih predstava
********************************************

Narodno pozorište u Beogradu

Francuska 3, 2620-946
Velika scena
Četvrtak, 1. oktobar (20.00) Svečani koncert Baleta NP
Nedelja, 4. oktobar (20.00) Trubadur – koncertno izvođenje
Utorak, 6. oktobar (20.00) Žene u D-molu / Duga božićna večera
Sreda, 7. oktobar (20.00) Travijata – koncertno izvođenje
Petak, 9. oktobar (20.00) Gospođa ministarka
Nedelja, 11. oktobar (12.00) Bastijen i Bastijena
Nedelja, 11. oktobar (20.00) Dama s kamelijama
Utorak, 13. oktobar (20.00) Vasa Železnova i drugi
Sreda, 14. oktobar (20.00) Ljubavni napitak
Četvrtak, 15. oktobar (20.00) Ko to tamo peva
Subota, 17. oktobar (20.00) Bela kafa
Nedelja, 18. oktobar (18.00) Koncert operskog studija „Borislav Popović“
Utorak, 20. oktobar (20.00) Balkanski špijun
Sreda, 21. oktobar (20.00) Izbiračica
Četvrtak, 22. oktobar (20.00) Svečani koncert Baleta NP
Petak, 23. oktobar (20.00) Kaligula
Nedelja, 25. oktobar (20.00) Manon Lesko – koncertno izvođenje
Utorak, 27. oktobar (20.00) Balkanski špijun
Sreda, 28. oktobar (20.00) Evgenije Onjegin – omaž Lidiji Pilipenko
Četvrtak, 29. oktobar (20.00) Balkanski špijun
Petak, 30. oktobar (20.00) Toska – koncertno izvođenje
Subota, 31. oktobar (20.00) Vasa Železnova i drugi

Scena „Raša Plaović“
Petak, 2. oktobar (20.00) Na dnu
Nedelja, 4. oktobar (20.30) Malo blago – diplomski ispit studenata FDU
Sreda, 7. oktobar (20.30) Play Shakespeare – diplomska predstava studenata FDU
Subota, 10. oktobar (20.30) Mali bračni zločini
Petak, 16. oktobar (20.30) Noćni pisac
********************************************

Omladinsko pozorište Dadov

Desanke Maksimović 6/1, 3243-643
Četvrtak, 1. oktobar (20.00) Ljubavna lektira
Petak, 2. oktobar (20.00) Ljubavna lektira
Sreda, 7. oktobar (20.00) Bečka stolica – diplomska predstava studenata AU
Četvrtak, 8. oktobar (20.00) Greta iz „Fausta“
Petak, 9. oktobar (20.00) Bečka stolica
Ponedeljak, 12. oktobar (20.00) Bečka stolica
Ponedeljak, 19. oktobar (20.00) Četiri godišnja doba
Utorak, 20. oktobar (20.00) Četiri godišnja doba
Petak, 30. oktobar (20.00) Ljubavna lektira
********************************************

Pan teatar

Bulevar kralja Aleksandra 298, 2418-524
Subota, 3. oktobar (17.00) Carevo novo odelo
Nedelja, 4. oktobar (12.00) Pinokio
Subota, 10. oktobar (17.00) Anin svet snova
Nedelja, 11. oktobar (12.00) Bajka o mudrom prasetu
Nedelja, 11. oktobar (17.00) Uspavana lepotica
Subota, 17. oktobar (17.00) Petar Pan
Nedelja, 18. oktobar (12.00) Crveni nosić
Nedelja, 18. oktobar (17.00) Šalalajkina čarolija
Subota, 24. oktobar (17.00) Crvenkapa
Nedelja, 25. oktobar (12.00) Snežana u zemlji patuljaka
Nedelja, 25. oktobar (17.00) Mala sirena
Subota, 31. oktobar (17.00) Pepeljuga
********************************************

Pozorište “Boško Buha”

Trg Republike 3, 2632-855; u toku je renoviranje!
Brojevi telefona u UK „Vuk“: 2441-187 i 064/8242-250

Scena za decu
Utorak, 13. oktobar (20.00) Snežana i sedam patuljaka – premijera
Subota, 17. oktobar (12.00) Snežana i sedam patuljaka – premijera
Subota, 24. oktobar (12.00) Snežana i sedam patuljaka
Subota, 31. oktobar (12.00) Pitam se, pitam, koliko sam bitan

Večernja scena
Četvrtak, 15. oktobar (20.00) Krčmarica Mirandolina
Ponedeljak, 19. oktobar (20.00) 39 stepenika
Ponedeljak, 26. oktobar (20.00) Krčmarica Mirandolina
Petak, 30. oktobar (20.00) Pošteni provalnik
********************************************

Pozorište lutaka “Pinokio”

Bulevar Mihajla Pupina 66 / Goce Delčeva 1, Novi Beograd; 2691-715
Subota, 3. oktobar (12.00) Dogodilo se u Lutkovu
Subota, 3. oktobar (17.00) Šešir pun boja
Nedelja, 4. oktobar (12.00) Uspavana lepotica
Nedelja, 4. oktobar (17.00) Lepotica i zver
********************************************

Pozorište na Terazijama

Trg Nikole Pašića 3 i Terazije 29; 3229-943
Četvrtak, 8. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka – pretpremijera
Petak, 9. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka – premijera
Subota, 10. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
Nedelja, 11. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
Subota, 17. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
Sreda, 21. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
Subota, 24. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
Nedelja, 25. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
Sreda, 28. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
Petak, 30. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
Subota, 31. oktobar (19.30) Sa druge strane jastuka
********************************************

Scena “Stamenković”

UK “Palilula” / Centar za kulturu „Vlada Divljan“, Mitropolita Petra 8; 2764-526 i 2753-586
Ulaz na sve predstave je besplatan.
Večernja scena
Subota, 3. oktobar (20.00) Beskonceptualni stand up
Četvrtak, 8. oktobar (20.00) Ljubav na seoski način
Utorak, 13. oktobar (20.00) Pinokio za odrasle
Sreda, 21. oktobar (20.00) Brakolomije
Sreda, 28. oktobar (20.00) Ja(o) meni

Predstave za decu
Subota, 3. oktobar (17.00) Plesom do snova
Nedelja, 11. oktobar (12.00) Crvenkapa
Nedelja, 18. oktobar (12.00) Pinokio
Nedelja, 25. oktobar (17.00) Kli i Klak
********************************************

Teatar “Levo”

Resavska 11; broj gledalaca je ograničen, rezervacija je obavezna: 064/2371-417
Nedelja, 4. oktobar (20.00) Stay Tuned – ispiti završne godine škole glume, ulaz za dž
Petak, 9. oktobar (20.00) Rastibuđilizovane klejbezable – ulaz za dž
Petak, 16. oktobar (20.30) Kutije
Subota, 17. oktobar (20.00) Evanesens ili kratko trajanje uz brzo nestajanje i zaborav – „Trupa“; ulaz za dž
Nedelja, 18. oktobar (20.30) Dom Bernarde Albe
Subota, 24. oktobar (20.30) Čovek, zver i vrlina
Nedelja, 25. oktobar (20.30) Lari Tompson
Petak, 30. oktobar (20.30) Seks i selo
********************************************

Teatar Vuk

Bulevar kralja Aleksandra 77а, 2424-860
Scena „Kult“
Nema najavljenih predstava.

Scena „Aleksandar Popović“
Utorak, 6. oktobar (20.00) Tica – pretpremijera
Subota, 17. oktobar (20.00) Kad je Niče plakao
********************************************

Dom kulture „Studentski grad“

Bulevar Zorana Đinđića 179, 2691-442
Ponedeljak, 5. oktobar (20.00) Upoznaj mog tatu
Sreda, 14. oktobar (20.00) Brak u stvari ljubav
Četvrtak, 29. oktobar (20.00) Plastelin – BDP
********************************************

Kombank dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)

Trg Nikole Pašića 5a, 4250-100
Petak, 9. oktobar (20.00) Stand up show
Subota, 24. oktobar (20.00) Đurologija
********************************************

Dom omladine Beograda

Makedonska 22
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Ustanova kulture „Stari grad“ (Parobrod)

Kapetan Mišina 6a
Subota, 3. oktobar (20.00) Zagonetka revolucije – DAH teatar
********************************************

Akademija 28

Nemanjina 28
Večernja scena
Subota, 3. oktobar (20.00) Kakva ti je žena, takav ti je život
Nedelja, 4. oktobar (20.00) Zašto i kako ubiti muža
Četvrtak, 8. oktobar (20.00) Neispričano
Nedelja, 11. oktobar (20.00) Ukrađena ličnos’
Petak, 16. oktobar (20.00) Ko je ovde idiot?
Sreda, 21. oktobar (20.00) Udaj se muški
Četvrtak, 22. oktobar (20.00) Dragi tata
Petak, 23. oktobar (20.00) Dogodine u isto vreme
Subota, 24. oktobar (20.00) Idealna polovina
Nedelja, 25. oktobar (20.00) Kakva ti je žena, takav ti je život
Četvrtak, 29. oktobar (20.00) Raj na Zemlji
Petak, 30. oktobar (20.00) Plastika
Subota, 31. oktobar (20.00) Obično veče

Dečja scena
Subota, 3. oktobar (17.00) Zlatokosa – premijera
Nedelja, 4. oktobar (12.00) Svetlucava i Sjajna
Nedelja, 4. oktobar (16.00) Pepa Prase
Subota, 10. oktobar (17.00) Krcko Oraščić
Nedelja, 11. oktobar (12.00) Robin Hud
Nedelja, 11. oktobar (16.00) LOL lutkice
Subota, 17. oktobar (17.00) Kli i Klak
Nedelja, 18. oktobar (12.00) Tri musketara
Nedelja, 18. oktobar (16.00) Vampirina
Subota, 24. oktobar (17.00) Vukašin i Crvenkapa
Nedelja, 25. oktobar (12.00) Vile i vilenjaci
Nedelja, 25. oktobar (16.00) Patrolne šape
Subota, 31. oktobar (17.00) Škola za male detektive
Nedelja, 1. novembar (12.00) Ceca Pereca i mudri poslastičar Peca
Nedelja, 1. novembar (16.00) Maša i meda
********************************************

Teatar na Savi

Novi Beograd; Blok 45, Savski kej. Info: 06​2/8272-183​
Nema najavljenih predstava
********************************************

Le Studio

Poenkareova 26a, 064/1871-731
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Studentski kulturni centar

Kralja Milana 48
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Reflektor teatar

Dorćol Platz, Dobračina 59b; 060/3008-886
Utorak, 13. oktobar (20.00) Sumnjivo lice
Ponedeljak, 19. oktobar (20.00) Muškarčine
Ponedeljak, 26. oktobar (20.00) Ekstremizam: Kako ja ovo sinu da objasnim?
********************************************

Dečji kulturni centar Beograda

Takovska 8
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Centar za kulturnu dekontaminaciju

Birčaninova 21, 3610-270
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Radionica integracije

Savska 9 / II sprat
Nema najavljenih predstava
********************************************

KC Čukarica

Turgenjevljeva 5, 3552-678
Večernja scena
Četvrtak, 8. oktobar (20.00) Hronika dogovorene smrti – premijera
Četvrtak, 15. oktobar (20.00) Miš – Dramski studio Obrenovačkog pozorišta
Četvrtak, 22. oktobar (20.00) Ulaz za krupnu stoku
Četvrtak, 29. oktobar (20.00) Mikrofonija

Scena za mlade
Petak, 9. oktobar (20.00) Pokondirena tikva – Studio BIS i KCČ
Petak, 23. oktobar (20.00) Poziv na pogubljenje – Studio BIS

Dečja scena
Subota, 3. oktobar (12.00) Psić i mačkica – Pozorištance „Bubamara“
Subota, 10. oktobar (12.00) Vreme za bajku – Pozorištance „Bubamara“
Subota, 17. oktobar (12.00) Lav i miš – Ars longa
Subota, 24. oktobar (12.00) Kralj i majmun – Ars longa
Subota, 31. oktobar (12.00) Čistoća je pola zdravlja – Ars longa
********************************************

Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica

Miška Kranjca 7, 3582-493
Večernja scena
Nema najavljenih predstava

Dečje pozorište „Cvrle“
Subota, 3. oktobar (17.00) Čarolija na kraju predstave – Kofer teatar
Nedelja, 4. oktobar (12.00) Potraga za blagom – Kofer teatar
Subota, 10. oktobar (17.00) Uspavana lepotica – Maximus
Nedelja, 11. oktobar (12.00) Mala sirena – Cvrle
Subota, 17. oktobar (17.00) Spasa dosada – Maximus
Nedelja, 18. oktobar (12.00) Aska i vuk – Kofer teatar
Subota, 24. oktobar (17.00) Hrabri krojač – Maximus
Nedelja, 25. oktobar (12.00) Petar Pan – Cvrle
Subota, 31. oktobar (17.00) Crvenkapa – Maximus
********************************************

Kuća kralja Petra I

Vase Pelagića 40, 2652-986
Četvrtak, 1. oktobar (10.00) Dan umetničke igre
za decu od šest od 10 godina sa prebivalištema na GO Savski venac
********************************************

Ben Akiba Comedy Club & Bar

Braće Krsmanović 6, info: 060/3060-131
Četvrtak, 1. oktobar (19.30) Raša Nestorović i Vuk Vujačić
Nedelja, 4. oktobar (19.30) Srđan Dinčić – Treće stanje
Sreda, 7. oktobar (19.30) Veče crnog humora
Četvrtak, 8. oktobar (19.30) Jelena Radanović – Imam plan
Nedelja, 11. oktobar (19.30) Veče tri komičara
Utorak, 13. oktobar (19.30) Srđan Dinčić – Treće stanje
Četvrtak, 15. oktobar (19.30) Nikola Radojlović – Ne bih da mračim
Nedelja, 18. oktobar (19.30) Veče improvizacije
Utorak, 20. oktobar (19.30) Srđan Dinčić – Treće stanje
Sreda, 21. oktobar (19.30) Veče crnog humora
Četvrtak, 22. oktobar (19.30) Radomir Nestorović – Stari dečak
Nedelja, 25. oktobar (19.30) Jelena Radanović – Imam plan
Utorak, 27. oktobar (19.30) Srđan Dinčić – Treće stanje
Četvrtak, 29. oktobar (19.30) Veče tri komičara
********************************************

Puls teatar

Hilandarska 2, Lazarevac; 8125-632
Predstave za decu
Ponedeljak, 5. oktobar (18.00) Srebrni car – premijera
Ponedeljak, 12. oktobar (18.00) Srebrni car
Subota, 17. oktobar (13.00) Srebrni car

Večernja scena
Utorak, 20. oktobar (20.00) Lavina – RP Novi Pazar
Sreda, 28. oktobar (20.00) Violina, daire i pegla
Subota, 31. oktobar (20.00) Violina, daire i pegla – Pozorište „Slavija“
********************************************

Dorćolsko narodno pozorište

Solunska 24, scena „Kosmodrom“ i scena „Manufaktura“; 064/8235-209
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Kuća Đure Jakšića

Skadarska 34
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Teatar na Brdu

Turgenjevljeva 5, 066/5109-815
Četvrtak, 1. oktobar (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
Nedelja, 4. oktobar (20.00) Zlatni lančić od bižuterije
Četvrtak, 8. oktobar (20.00) Celo telo tu me boli
Subota, 10. oktobar (20.00) Zaustavite Zemlju, hoću da izađem
Subota, 17. oktobar (20.00) Idem putem pa zagrlim drvo
Utorak, 20. oktobar (20.00) Pazi šta želiš
Četvrtak, 22. oktobar (20.00) Kerovi
Ponedeljak, 26. oktobar (20.00) Prah
Utorak, 27. oktobar (20.00) Celo telo tu me boli
Četvrtak, 29. oktobar (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
Subota, 31. oktobar (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
********************************************

KC Magacin

Krajevića Marka 4
Nema najavljenih predstava.
********************************************

Centar za kulturu Lazarevac

Hilandarska 3, Lazarevac; 8123-344
Sreda, 14. oktobar (20.00) Sumrak bogova
********************************************

SKC Obrenovac

Kralja Aleksandra I 63, 8721-361
Nema najavljenih predstava.
********************************************
(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.