Naslovna » Izlasci » Pozorište » Pozorišni repertoari » Pozorišni repertoari – decembar 2021.
Pozorišni repertoari - decembar 2021: Madlenianum - Koferče (foto: Duško Filipović)
Pozorišni repertoari - decembar 2021: Madlenianum - Koferče (foto: Duško Filipović)

Pozorišni repertoari – decembar 2021.

Pred vama su poslednji ovogodišnji pozorišni repertoari, za decembar 2021. godine. A na kraju, tradicionalno: srećna nova pozorišna godina!

Kao i obično, decembar je mesec za novogodišnje predstave (označili smo ovako: NG)… U beogradskim pozorištima očekuje vas nekoliko premijera i ovog meseca.

Pojedine predstave i događaje koji su vezani za pozorište opširnije smo predstavili na OVOM LINKU.

Pozorišni repertoari – decembar 2021.
(kliknite na naziv pozorišta)

Opera i teatar Madlenianum
Scena „Studio“
Bitef teatar
Zvezdara teatar
MP „Duško Radović“
Narodno pozorište
OP Dadov
Pan teatar
Pozorište „Boško Buha“
Pozorište lutaka „Pinokio“
Pozorište na Terazijama
Scena „Stamenković“
Teatar „Levo“
Teatar Vuk
DKSG
Kombank dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)
Dom omladine Beograda
UK „Stari grad“ (Parobrod)
Akademija 28
KPGT
Le Studio
Studentski kulturni centar
Reflektor teatar
DKCB
CZKD
Radionica integracije
KC Čukarica
Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica
Kuća kralja Petra I
Ben Akiba Comedy Club & Bar
Puls teatar, Lazarevac
Kuća Đure Jakšića
Dorćolsko narodno pozorište
Teatar na Brdu
KC Magacin
Centar za kulturu Lazarevac
SKC Obrenovac
Atelje 212
BDP
JDP
Teatrijum
Pozorištance Puž
Pozorište „Slavija“
Voždovački centar „Šumice“
********************************************

Razne lokacije

Božidarac (Radoslava Grujića 3, 4085-938)
Četvrtak, 9. decembar (20.00) Ako sam žena, nisam konj

Muzej Vuka i Dositeja (Gospodar-Jevremova 21)
Nedelja, 5. decembar (12.00) Dosije Dositej – pretpremijera
Nedelja, 23. januar 2022. (12.00) Dosije Dositej – premijera

Ruski dom (Kraljice Natalije 33)
Četvrtak, 16. decembar (19.00) Zločin i kazna

Opera i teatar Madlenianum

Glavna 32, tel. 011/316 27 97, blagajna@madlenianum.rs
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, tel. 011/21 80 400; 011/33 00 111, biletarnica@madlenianum.rs

Madlenianum - repertoar za decembar 2021.

Scena „Studio“

Kneginje Zorke 11b, 063/7794-441
Subota, 4. decembar – sreda, 8. decembar
Treći Angažman Fest

Više informacija kao i program festivala pogledajte na OVOM LINKU.

Nedelja, 12. decembar (20.00) Marija Magdalena
Subota, 18. decembar (20.00) Marija Magdalena

Bitef teatar

Skver Mire Trailović 1, 3236-234
Subota, 4. decembar (12.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00) Kao da kraj nije ni sasvim blizu
Nedelja, 5. decembar (12.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00) Kao da kraj nije ni sasvim blizu
Ponedeljak, 6. decembar (20.00) Lepa Brena prodžekt
Ponedeljak, 13. decembar (20.00) Seks-umetnost-komunizam
Sreda, 29. decembar (20.00) Izgubljeni pejzaži

Zvezdara teatar

Milana Rakića 38, 2419-664, 2414-527
Subota, 4. decembar (19.30) Sportsko srce – premijera
Nedelja, 5. decembar (19.30) Knjiga o Milutinu
Ponedeljak, 6. decembar (19.30) Osama – Kasaba u Njujorku
Utorak, 7. decembar (19.30) Sportsko srce
Sreda, 8. decembar (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Četvrtak, 9. decembar (19.30) Knjiga o Milutinu
Petak, 10. decembar (19.30) Berači snova
Subota, 11. decembar (19.30) Ljubav u Savamali
Nedelja, 12. decembar (19.30) Knjiga o Milutinu
Ponedeljak, 13. decembar (19.30) Tre sorele
Utorak, 14. decembar (19.30) Knjiga o Milutinu
Sreda, 15. decembar (19.30) Tre sorele
Četvrtak, 16. decembar (19.30) Pasivno pušenje
Petak, 17. decembar (19.30) Bajka o pozorištu
Subota, 18. decembar (19.30) Hipnoza jedne ljubavi
Ponedeljak, 20. decembar (19.30) Klaustrofobična komedija
Sreda, 22. decembar (19.30) Sportsko srce
Četvrtak, 23. decembar (19.30) Ljubav u Savamali
Petak, 24. decembar (19.30) Sportsko srce
Subota, 25. decembar (19.30) Osama – Kasaba u Njujorku
Nedelja, 26. decembar (19.30) Berači snova
Ponedeljak, 27. decembar (19.30) Klaustrofobična komedija
Utorak, 28. decembar (19.30) Knjiga o Milutinu
Sreda, 29. decembar (19.30) Voz
Četvrtak, 30. decembar (19.30) Veče sa Matijom – NG 

Malo pozorište “Duško Radović”

Aberdareva 1, Tašmajdan; 7858-439, 7858-440
www.malopozoriste.co.rs
Scena za decu
Nedelja, 5. decembar (12.00) Kapetan Džon Piplfoks
Nedelja, 12. decembar (12.00) Ukradeni princ i izgubljena princeza

11, 12, 18, 19. 25. i 26. decembar (10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00)
Kradljivci kokosovih oraha – NG
(postoji mogućnost igranja predstave i radnim danima posle 11. decembra od 17.00 i 19.00 ili 18.00 i 20.00)

Večernja / tinejdž scena
Petak, 3. decembar (20.00) Opančareva putešestvija – Međunarodni dan osoba sa invaliditetom

Subota, 4. decembar, i sreda, 8. decembar
Treći Angažman Fest
Više na OVOM LINKU.

Utorak, 14. decembar (20.00) Kapetan Džon Piplfoks
Petak, 17. decembar (20.00) San letnje noći
Četvrtak, 23. decembar (20.00) San letnje noći

Narodno pozorište u Beogradu

Francuska 3, 2620-946
Velika scena
Sreda, 1. decembar (19.00) Ko to tamo peva
Četvrtak, 2. decembar (19.00) Velika drama
Petak, 3. decembar (19.00) Karmen
Nedelja, 5. decembar (19.00) Vuci i ovce
Ponedeljak, 6. decembar (19.00) Velika drama
Utorak, 7. decembar (19.00) Don Kihot
Sreda, 8. decembar (19.00) Orfej i Euridika
Subota, 11. decembar (19.00) Mamac
Nedelja, 12. decembar (19.00) Ožalošćena porodica
Ponedeljak, 13. decembar (19.00) Vuci i ovce
Utorak, 14. decembar (19.00) Ko to tamo peva
Sreda, 15. decembar (19.00) Norma
Četvrtak, 23. decembar (19.00) Nora – premijera
Petak, 24. decembar (19.00) Nora
Ponedeljak, 27. decembar (19.00) Krcko Oraščić
Utorak, 28. decembar (19.00) Dama s kamelijama
Sreda, 29. decembar (19.00) Krcko Oraščić
Četvrtak, 30. decembar (19.00) Slepi miš

Subota, 1. januar (12.00) Novogodišnji koncert – NG

pozorišta - dub logo

Scena „Raša Plaović“
PPetak, 3. decembar (20.00) Nenapisana pisma
Četvrtak, 9. decembar (20.00) Ženski orkestar
Petak, 10. decembar (20.00) Bela kafa
Subota, 11. decembar (20.00) Vlast
Nedelja, 12. decembar (20.00) Noćni pisac
Utorak, 14. decembar (20.00) Orlando
Sreda, 15. decembar (20.00) Iluzijæ
Petak, 17. decembar (20.00) Balkanski špijun
Subota, 18. decembar (20.00) Balkanski špijun
Utorak, 21. decembar (20.00) Mali bračni zločini
Četvrtak, 23. decembar (20.00) Koreografske minijature – revijalni program
Petak, 24. decembar (20.00) Vlast
Subota, 25. decembar (20.00) Balkanski špijun
Nedelja, 26. decembar (20.00) Carstvo mraka
Ponedeljak, 27. decembar (20.00) Iluzijæ
Utorak, 28. decembar (20.00) Vlast
Četvrtak, 30. decembar (20.00) Hasanaginica – 20 godina od premijere 

Omladinsko pozorište Dadov

Desanke Maksimović 6/1, 3243-643
Nema najavljenih predstava – pozorište se renovira.

Pan teatar

Bulevar kralja Aleksandra 298, 2418-524
Scena za decu
Subota, 4. decembar (12.00) Snežana u zemlji patuljaka
Subota, 4. decembar (17.00) Ja imam talenat
Nedelja, 5. decembar (12.00) Anin svet snova
Nedelja, 5. decembar (17.00) Pinokio
Subota, 11. decembar (17.00) Pipi Duga Čarapa u Kvizioneru
Nedelja, 12. decembar (12.00) Petar Pan
Nedelja, 12. decembar (17.00) Veliki svet male Zoe – premijera
Subota, 18. decembar (12.00) Aska i vuk
Subota, 18. decembar (17.00) Ja imam talenat
Subota, 25. decembar (12.00, 18.00) Askin novogodišnji nastup – NG
Nedelja, 26. decembar (18.00) Novogodišnji talenti – NG
Četvrtak, 30. decembar (18.00) Novogodišnji maskenbal – NG

Večernja scena
Petak, 17. decembar (20.00) Koronirajmo
Subota, 18. decembar (20.00) Desanka

Pozorište “Boško Buha”

Trg Republike 3, 2632-855; u toku je renoviranje!
Brojevi telefona u UK „Vuk“: 2441-187 i 064/8242-250

Scena za decu
Subota, 4. decembar (12.00) Hajdi
Nedelja, 5. decembar (12.00) Snežana i sedam patuljaka
Subota, 18. decembar (12.00) Snežna kraljica – sa Deda Mrazom – NG
Nedelja, 19. decembar (12.00) Aladinova čarobna lampa
Subota, 25. decembar (12.00 i 17.00) Snežana i sedam patuljaka
Nedelja, 26. decembar (12.00) Snežna kraljica – sa Deda Mrazom – NG
Utorak, 28. decembar (12.00) Snežna kraljica – sa Deda Mrazom – NG
Sreda, 29. decembar (12.00) Snežna kraljica – sa Deda Mrazom – NG
Četvrtak, 30. decembar (12.00) Snežna kraljica – sa Deda Mrazom – NG

Večernja scena
Petak, 10. decembar (20.00) Bokeški D-mol
Nedelja, 12. decembar (20.00) Bokeški D-mol – premijera
Subota, 18. decembar (20.00) Bokeški D-mol
Nedelja, 26. decembar (20.00) Bokeški D-mol
Ponedeljak, 27. decembar (19.30) Gospođa ministarka 

Pozorište lutaka “Pinokio”

Bulevar Mihajla Pupina 66 / Goce Delčeva 1, Novi Beograd; 2691-715
Subota, 4. decembar (12.00) Vuk i sedam jarića
Subota, 4. decembar (17.00) Pepeljuga
Nedelja, 5. decembar (12.00) Aladinova čarobna lampa
Nedelja, 5. decembar (17.00) Princeza na zrnu graška
Subota, 11. decembar (12.00) Šešir pun boja
Subota, 11. decembar (17.00) Zooteka
Nedelja, 12. decembar (12.00) Tri praseta
Nedelja, 12. decembar (17.00) Ružno pače
Subota, 18. decembar (12.00) Čarolija prijateljstva – NG
Subota, 18. decembar (17.00) Mačke zaslužuju poklon – NG
Subota, 25. decembar (12.00) Mačke zaslužuju poklon – NG
Subota, 25. decembar (17.00) Čarolija prijateljstva – NG
Nedelja, 26. decembar (12.00) Čarolija prijateljstva – NG
Nedelja, 26. decembar (17.00) Mačke zaslužuju poklon – NG

Do 24. januara 2022. (širom Beograda)
Novogodišnje predstave – NG
Više na OVOM LINKU.

Pozorište na Terazijama

Trg Nikole Pašića 3 i Terazije 29; 3229-943
Subota, 4. decembar (19.30) Brodvejske vragolije
Nedelja, 5. decembar (19.30) Cigani lete u nebo
Utorak, 7. decembar (19.30) Sa druge strane jastuka
Sreda, 8. decembar (19.30) Sa druge strane jastuka
Subota, 11. decembar (19.30) Flashdance
Nedelja, 12. decembar (19.30) Flashdance
Subota, 18. decembar (19.30) Producenti
Utorak, 21. decembar (19.30) Flashdance
Sreda, 22. decembar (19.30) Flashdance
Petak, 24. decembar (19.30) Fantom iz opere
Subota, 25. decembar (19.30) Fantom iz opere
Nedelja, 26. decembar (19.30) Cigani lete u nebo 

Scena “Stamenković”

UK “Palilula” / Centar za kulturu „Vlada Divljan“, Mitropolita Petra 8; 2764-526 i 2753-586
Sreda, 8. decembar (20.00) Greta iz „Fausta“

Teatar “Levo”

Resavska 11; 064/2371-417
Četvrtak, 2. decembar (20.30) Misuri – obnovljena premijera
Subota, 11. decembar (20.30) Čovek, zver i vrlina
Nedelja, 12. decembar (20.30) Lari Tompson
Četvrtak, 23. decembar (20.30) Peta načina kako da oporavite svoje čakre nakon lude noći – BAŠ teatar
Petak, 24. decembar (20.30) Rastibuđilizovane Klejbezable

Teatar Vuk

Bulevar kralja Aleksandra 77а, 2424-860
Scena „Kult“
Ponedeljak, 6. decembar (20.00) Ukalupljivanje
Subota, 11. decembar (20.00) Riječki zbor Josip Kaplan
Sreda, 15. decembar (20.00) Idiot – skidanje sa krsta
Ponedeljak, 20. decembar (20.00) Ne oklevaj – improvizuj
Sreda, 22. decembar (20.00) Ne može nam niko ništa, jače smo od sudbine

Scena „Aleksandar Popović“
Sreda, 1. decembar (20.00) Ribarske svađe
Ponedeljak, 13. decembar (20.00) Venera u krznu
Petak, 24. decembar (20.00) Sećanja vode – premijera 

Dom kulture „Studentski grad“

Bulevar Zorana Đinđića 179, 2691-442
Utorak, 7. decembar (20.00) Životinjska farma – Dadov
Ponedeljak, 13. decembar (20.00) Pošto gvožđe – FDU
Ponedeljak, 20. decembar (20.00) Edit – Pozorište Tri groša / Edit Pjaf – Muzički teatar Mačak
Utorak, 21. decembar (20.00) Showcase – Institut za umetnički igru Beograd
Sreda, 22. decembar (20.00) Bombona – Dadov 

Kombank dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)

Trg Nikole Pašića 5a, 4250-100
Subota, 4. decembar (20.30) Stand up show
Nedelja, 12. decembar (15.00) Lepotica i zver – NG
Četvrtak, 23. decembar (20.00) Veselo devojačko veče

Dom omladine Beograda

Makedonska 22
Subota, 4. decembar – sreda, 8. decembar
Treći Angažman Fest

Više informacija kao i program festivala pogledajte na OVOM LINKU.

Ustanova kulture „Stari grad“ (Parobrod)

Kapetan Mišina 6a
Subota, 4. decembar (16.00) Božićna priča – humanitarna akcija
Subota, 4. decembar (20.00) Bajkoholik
Subota, 11. decembar (20.00) Šuma na kraju vremena
Petak, 24. decembar (20.00) Gorke jagode
Subota, 25. decembar (20.00) Litica

Akademija 28

Nemanjina 28
Večernja scena
Sreda, 1. decembar (20.00) Tezga kao život
Četvrtak, 2. decembar (20.00) Stvarnije od života
Petak, 3. decembar (20.00) Stand up show: Neša Bridžis
Subota, 4. decembar (20.00) Ženski razgovori
Nedelja, 5. decembar (20.00) Život provincijskih plejboja
Četvrtak, 9. decembar (20.00) Eto zašto!
Petak, 10. decembar (20.00) Neki to vole vruće
Subota, 11. decembar (20.00) Idealna polovina
Utorak, 14. decembar (20.00) Šta me snađe?
Sreda, 15. decembar (20.00) Plastika
Četvrtak, 16. decembar (20.00) Tamo negde u centru sveta…
Petak, 17. decembar (20.00) Sumnjivo lice
Sreda, 22. decembar (20.00) Fajront
Četvrtak, 23. decembar (20.00) Priča se po gradu
Petak, 24. decembar (20.00) Kruševac geto
Ponedeljak, 27. decembar (20.00) Buba u uhu

Dečja scena
Subota, 4. decembar (17.00) Šašavo Zaleđeno kraljevstvo
Nedelja, 5. decembar (12.00) Crvenkapa
Subota, 11. decembar (17.00) Svetlucava i Sjajna
Nedelja, 12. decembar (12.00) Kli i Klak
Subota, 18. decembar (17.00) Snežna kraljica
Nedelja, 26. decembar (16.00) Pepeljugina novogodišnja žurka – NG 

KPGT

Radnička 3, Stara Šećerana; 066 977 31 29
Petak, 3. decembar (20.00) Ričard III
Subota, 4. decembar (20.00) Psovanje publike
Nedelja, 5. decembar (20.00) Strah i nada u SR Nemačkoj
Utorak, 7. decembar (20.00) Veliki pad
Subota, 11. decembar (20.00) Buba u uhu
Nedelja, 12. decembar (20.00) Strah i nada u SR Nemačkoj
Utorak, 14. decembar (20.00) Psovanje publike
Sreda, 15. decembar (20.00) Ljubavna priča
Četvrtak, 16. decembar (20.00) Strah i nada u SR Nemačkoj
Petak, 17. decembar (20.00) Veliki pad
Subota, 18. decembar (20.00) Ričard III
Ponedeljak, 20. decembar (20.00) Veliki pad
Utorak, 21. decembar (20.00) Ljubavna priča
Sreda, 22. decembar (20.00) Strah i nada u SR Nemačkoj
Četvrtak, 23. decembar (20.00) Buba u uhu
Subota, 25. decembar (20.00) Veliki pad
Petak, 31. decembar (20.00) Don Huan – premijera 

Le Studio

Poenkareova 26a, 064/1871-731
Nema najavljenih predstava.

Studentski kulturni centar

Kralja Milana 48
Petak, 3. decembar (19.00) Interpolacije + Vremensko strašilo; Đurđija Jelenković – performans
Četvrtak, 16. decembar – nedelja, 19. decembar… 11. FESTUM

Reflektor teatar

Dorćol Platz, Dobračina 59b; 060/3008-886
Ponedeljak, 6. decembar (20.00) Ćao svima
Nedelja, 12. decembar (20.00) Urednik
Ponedeljak, 13. decembar (20.00) Urednik
Ponedeljak, 27. decembar (20.00) Muškarčine

Dečji kulturni centar Beograda

Takovska 8
Nema najavljenih predstava

Do 24. januara 2022. (širom Beograda
Novogodišnja predstava „Trapavi Deda Mraz“ – NG
Više na OVOM LINKU.

Centar za kulturnu dekontaminaciju

Birčaninova 21, 3610-270
Nema najavljenih predstava

Radionica integracije

Savska 9 / II sprat
Nema najavljenih predstava

KC Čukarica

Turgenjevljeva 5, 3552-678
Večernja scena
Četvrtak, 2. decembar (20.00) Kovači – Bag teatar
Nedelja, 5. decembar (20.00) Boing boing – Artisti
Četvrtak, 9. decembar (20.00) Oženi me, majko!
Četvrtak, 16. decembar (20.00) Večernja škola – premijera
Četvrtak, 23. decembar (20.00) Suze su O.K.

Scena za mlade – Studio BIS!
Petak, 10. decembar (20.00) Šta je bilo, deda – Studio „Bis!“; premijera
Petak, 17. decembar (20.00) Šta je bilo, deda – Studio „Bis!“

Dečja scena
Nema najavljenih predstava 

Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica

Miška Kranjca 7, 3582-493
Večernja scena
Nema najavljenih predstava

Dečje pozorište „Cvrle“
Subota, 4. decembar (17.00) Snežna kraljica
Nedelja, 5. decembar (12.00) Nije to sitnica biti pahuljica
Subota, 11. decembar (17.00) Festival baleta
Nedelja, 12. decembar (12.00) Novogodišnja Ceca Pereca – NG
Subota, 18. decembar (17.00) Novogodišnji urnebes – NG
Subota, 25. decembar (17.00) Čarobno putovanje sa Deda Mrazom – NG
Nedelja, 26. decembar (12.00) Novogodišnja Pepeljuga – NG

Kuća kralja Petra I

Vase Pelagića 40, 2652-986
Nema najavljenih predstava.

Ben Akiba Comedy Club & Bar

Braće Krsmanović 6, info: 060/3060-131
Sreda, 1. decembar (20.00) Radomir Nestorović – Stari dečak
Četvrtak, 2. decembar (20.00) Roast – Nova godina
Utorak, 7. decembar (20.00) Srđan Dinčić – U procesu
Sreda, 8. decembar (20.00) Crnji humor
Četvrtak, 9. decembar (20.00) Nikola Radojlović – Neprijatnost
Utorak, 14. decembar (20.00) Srđan Dinčić – Treće stanje
Sreda, 15. decembar (20.00) Veče novih komičara
Četvrtak, 16. decembar (20.00) Radomir Nestorović – Bez pritiska! 

Puls teatar

Hilandarska 2, Lazarevac; 8125-632
Ponedeljak, 6. decembar – sreda, 8. decembar… 9. Školski pozorišni festival
Sreda, 15. decembar – petak, 31. decembar… Otkačena novogodišnja bajka – NG
Sreda, 22. decembar (20.00) Violina, daire i pegla
Četvrtak, 30. decembar (18.00) Otkačena novogodišnja bajka – premijeraNG

Dorćolsko narodno pozorište

Solunska 24, scena „Kosmodrom“ i scena „Manufaktura“; 064/8235-209
Nema najavljenih predstava

Kuća Đure Jakšića

Skadarska 34
Nema najavljenih predstava.

Teatar na Brdu

Turgenjevljeva 5, 066/5109-815
Petak, 3. decembar (20.00) Prah
Subota, 4. decembar (20.00) Kerovi
Nedelja, 5. decembar (20.00) Petrijin venac
Ponedeljak, 6. decembar (20.00) Idem putem pa zagrlim drvo
Sreda, 8. decembar (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
Petak, 10. decembar (20.00) #Mačka pečena
Subota, 11. decembar (20.00) Zlatni lančić od bižuterije
Nedelja, 12. decembar (20.00) Frenki i Džoni
Utorak, 14. decembar (20.00) Celo telo tu me boli
Četvrtak, 16. decembar (20.00) Idem putem pa zagrlim drvo
Petak, 17. decembar (20.00) Petrijin venac
Subota, 25. decembar (20.00) Petrijin venac
Nedelja, 26. decembar (20.00) #Mačka pečena
Ponedeljak, 27. decembar (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka
Utorak, 28. decembar (20.00) Celo telo tu me boli
Sreda, 29. decembar (20.00) Boing boing 

KC Magacin

Krajevića Marka 4
Nema najavljenih predstava

Centar za kulturu Lazarevac

Hilandarska 3, Lazarevac; 8123-344
Četvrtak, 16. decembar (20.00) Audijencija

SKC Obrenovac

Kralja Aleksandra I 63, 8721-361
Nema najavljenih predstava 

Atelje 212

Svetogorska 21
Scena „Mira Trailović“
Četvrtak, 2. decembar (19.30) Lažljivica
Petak, 3. decembar (19.30) Režim ljubavi
Subota, 4. decembar (19.30) Ova će biti ista
Nedelja, 5. decembar (19.30) 64
Utorak, 7. decembar (19.30) Pristanak
Sreda, 8. decembar (19.30) Pristanak
Četvrtak, 9. decembar (19.30) Slavna Florens
Petak, 10. decembar (19.30) Daboga te majka rodila
Subota, 11. decembar (19.30) Ova će biti ista
Nedelja, 12. decembar (19.30) Jedan Pikaso
Ponedeljak, 13. decembar (19.30) Ljubavno pismo
Utorak, 14. decembar (19.30) 64
Četvrtak, 16. decembar (19.30) Kafa i cigarete – pozdrav iz Beograda
Petak, 17. decembar (19.30) Dabogda te majka rodila
Subota, 18. decembar (19.30) Noćna straža
Ponedeljak, 20. decembar (19.30) Ovaj će biti drugačiji
Utorak, 21. decembar (19.30) Sin
Četvrtak, 23. decembar (19.30) Petrijin venac
Nedelja, 26. decembar (19.30) Brod plovi za Beograd – zvezde Ateljea pevaju – NG
Ponedeljak, 27. decembar (19.30) Brod plovi za Beograd – zvezde Ateljea pevaju – NG
Utorak, 28. decembar (19.30) Brod plovi za Beograd – zvezde Ateljea pevaju – NG

Scena „Petar Kralj“
Nema najavljenih predstava

Beogradsko dramsko pozorište

Mileševska 64a
Velika scena „Olivera i Rade Marković“
RUTA festival
Četvrtak, 2. decembar (19.00) Nosorog – Ulysses teatar
Petak, 3. decembar (19.00) Stranci – Dramski teatar, Skoplje
Subota, 4. decembar (19.00) Sedam dana – MGL, Ljubljana
Nedelja, 5. decembar (19.00) Šindlerov lift – Kamerni teatar 55, Sarajevo
Ponedeljak, 6. decembar (19.00) Konji ubijaju zar ne? – Gradsko pozorište, Podgorica

Petak, 10. decembar (19.00) Kamen
Subota, 11. decembar (19.00) Kamen – premijera
Nedelja, 12. decembar (19.00) Kamen
Ponedeljak, 13. decembar (19.00) Kamen
Utorak, 14. decembar (19.00) Tiho teče Misisipi
Sreda, 15. decembar (19.00) Tiho teče Misisipi
Ponedeljak, 20. decembar (19.00) Ko se boji Virdžinije Vulf
Utorak, 21. decembar (19.00) Ko se boji Virdžinije Vulf
Sreda, 22. decembar (19.00) Ko se boji Virdžinije Vulf
Četvrtak, 23. decembar (19.00) Kad su cvetale tikve
Petak, 24. decembar (19.00) Kad su cvetale tikve
Subota, 25. decembar (19.00) Baal
Ponedeljak, 27. decembar (19.00) Crna kutija
Utorak, 28. decembar (19.00) Crna kutija

Mala scena „Predrag Pepi Laković“
Nema najavljenih predstava

Jugoslovensko dramsko pozorište

Kralja Milana 50
Velika scena „Ljuba Tadić“
Sreda, 1. decembar (20.00) Putujuće pozorište Šopalović
Četvrtak, 2. decembar (20.00) Putujuće pozorište Šopalović
Petak, 3. decembar (20.00) Lorencačo
Subota, 4. decembar (20.00) Zagreb – Beograd via Sarajevo
Nedelja, 5. decembar (20.00) Ana Karenjina – NP Niš
Ponedeljak, 6. decembar (20.00) Široka zemlja
Utorak, 7. decembar (20.00) Uobraženi bolesnik
Sreda, 8. decembar (20.00) Kaspar
Četvrtak, 9. decembar (20.00) Široka zemlja
Petak, 10. decembar (20.00) Zašto je poludeo gospodin R?
Subota, 11. decembar (20.00) Pučina
Nedelja, 12. decembar (20.00) Zagreb – Beograd via Sarajevo
Sreda, 22. decembar (20.00) Alisa u zemlji strahova – premijera
Četvrtak, 23. decembar (20.00) Alisa u zemlji strahova
Petak, 24. decembar (20.00) Alisa u zemlji strahova
Subota, 25. decembar (20.00) Zagreb – Beograd via Sarajevo
Nedelja, 26. decembar (20.00) Tako je (ako vam se tako čini)
Ponedeljak, 27. decembar (20.00) Ujka Vanja
Utorak, 28. decembar (20.00) Hotel Slobodan promet
Sreda, 29. decembar (20.00) Pučina
Četvrtak, 30. decembar (20.00) Pučina

Studio JDP
Četvrtak, 2. decembar (20.30) Beogradska trilogija
Sreda, 8. decembar (20.30) Proslava
Petak, 10. decembar (20.30) Moj muž
Subota, 11. decembar (20.30) Beogradska trilogija
Nedelja, 12. decembar (20.30) Moj muž
Četvrtak, 16. decembar (20.30) Beogradska trilogija
Subota, 18. decembar (20.30) Dok nas smrt ne razdvoji
Subota, 25. decembar (20.30) Moj muž
Nedelja, 26. decembar (20.30) Moj muž 

Teatrijum – nova letnja scena

Kapetan Mišino zdanje, Studentski trg 1
Nema najavljenih predstava

Pozorištance Puž

Radoslava Grujića 21
Petak, 3. decembar (18.00) Besna glista
Subota, 4. decembar (14.00 i 17.00) Besna glista
Nedelja, 5. decembar (12.00) Besna glista
Subota, 11. decembar (12.00, 17.00) Besna glista
Nedelja, 12. decembar (12.00, 17.00) Besna glista
Sreda, 15. decembar – petak, 31. decembar… Doček Deda Mraza – NG 

Pozorište „Slavija“

Svetog Save 16-18
Sreda, 1. decembar (20.00) Ljubav i padeži
Četvrtak, 2. decembar (20.00) Brak mrak
Petak, 3. decembar (20.00) Ubiću se, majke mi – premijera
Subota, 4. decembar (20.00) Perverzije u Čikagu
Nedelja, 5. decembar (20.00) Dr Feler
Ponedeljak, 6. decembar (20.00) Sex Bomb
Utorak, 7. decembar (20.00) Ma… skinućeš se ti!
Sreda, 8. decembar (20.00) Ima para nema para
Četvrtak, 9. decembar (20.00) Lopuže
Petak, 10. decembar (20.00) Reče mi jedan čoek…
Subota, 11. decembar (20.00) Tuđe slađe – premijera
Nedelja, 12. decembar (20.00) Kirija
Ponedeljak, 13. decembar (20.00) Komedija zabune
Utorak, 14. decembar (20.00) Koštana
Sreda, 15. decembar (20.00) Vlast
Četvrtak, 16. decembar (20.00) Samci i samice
Petak, 17. decembar (20.00) Jasmin na stranputici
Subota, 18. decembar (20.00) Opasna ljubavna igra
Nedelja, 19. decembar (20.00) Karamazovi
Ponedeljak, 20. decembar (20.00) Svingeri
Utorak, 21. decembar (20.00) Sponzoruša
Sreda, 22. decembar (20.00) Sumnjivo lice
Četvrtak, 23. decembar (20.00) Tuđe slađe
Petak, 24. decembar (20.00) Cabares cabarei
Subota, 25. decembar (20.00) Krevet za šestoro
Nedelja, 26. decembar (20.00) Ima nešto što bi trebalo da znaš
Ponedeljak, 27. decembar (20.00) Žene novac sudije
Utorak, 28. decembar (20.00) Zašto i kako ubiti muža
Sreda, 29. decembar (20.00) Zvezdani Gypsy Cabaret – premijera
Četvrtak, 30. decembar (20.00) Ljubav na seoski način 

Voždovački centar „Šumice“

Ustanička 125/1
Dečije predstave
Subota, 4. decembar (19.00) Čarolija na kraju predstave

Večernja scena
Utorak, 7. decembar (19.00) Tigar – Fuad Tabučić

Moguće su izmene u repertoarima u toku meseca!

(danubeogradu.rs)