Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za mart 2022.
Kinoteka - repertoari za mart 2022: 70 godina Muzeja Kinoteke (foto: JK)
Kinoteka - repertoari za mart 2022: 70 godina Muzeja Kinoteke (foto: JK)

Kinoteka – repertoari za mart 2022.

Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka tokom marta 2022. u salama u Uzun Mirkovoj i Kosovskoj, pored redovnih ciklusa.

Na programu ovog meseca u Kinoteci: 50. FEST, Po željama gledalaca, Velikani svetskog filma (Monika Viti, Iv Montan), Piter Bogdanović na bis, Moj izbor: Radivoje Raša Andrić.

U Muzeju Kinoteke zainteresovani mogu da prate sledeće programe: Sećanja (Hardi Kriger, izbor Milana Vlajčića – posthumno, Leonid Kuravljov, Predrag Vranešević, Borivoj Dovniković – Bordo, Gaspar Ilijel, Ivet Mimije, Kevin Bilington, Lina Vertmiler, Ajvan Rajtman), Irish Film Week, Pjer Paolo Pazolini – sto godina od rođenja, Šok koridor predstavlja: Frankenštajn.

Sedamdeset godina Muzeja Kinoteke biće obeleženo u sredu, 2. marta 2022. godine.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Utorak, 1. mart – nedelja, 6. mart 2022.
50. FEST: Novi hrabri svet
Program je objavljen na OVOM LINKU.

Ponedeljak, 7. mart 2022.
19.00… Promocija knjige Anite Panić o Nedi Arnerić i projekcija filma nakon promocije knjige
VIŠNjA NA TAŠMAJDANU (JUG/SAD 1968)
Uloge: Neda Arnerić, Gojko Drulović
Režija: Stole Janković

Utorak, 8. mart 2022.
18.00 i 20.30… POP ĆIRA I POP SPIRA – restaurirana verzija
Uloge: Ljubinka Bobić, Renata Ulmanski
Režija: Sofija Soja Jovanović

Sreda, 9. mart 2022.
Nema najavljenih projekcija

Četvrtak, 10. mart 2022.
Po željama gledalaca
18.00… ZELENO SUNCE (SAD 1973)
Soylent Green
Uloge: Čarlton Heston (Charlton Heston), Li Tejlor-Jang (Leigh Taylor-Young)
Režija: Ričard Flajšer (Richard Fleischer)

20.30… KABARE (SAD, 1972) – 50 godina od premijere filma
Cabaret
Uloge: Lajza Mineli (Liza Minnelli), Majkl Jork (Michael York)
Režija: Bob Fosi (Bob Fosse)

Petak, 11. mart 2022.
Nema najavljenih projekcija

Subota, 12. mart 2022.
Velikani svetskog filma: Monika Viti
18.00… AVANTURA (ITA/FRA, 1960)
L’avventura
Uloge: Gabriele Ferceti (Gabriele Ferzetti), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20.30… NOĆ (ITA/FRA, 1961)
La notte
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Nedelja, 13. mart 2022.
18.00… POMRAČENjE (ITA/FRA, 1962)
L’eclisse
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

20.30… CRVENA PUSTINjA (ITA/FRA, 1964)
Il deserto rosso
Uloge: Monika Viti (Monica Vitti), Ričard Haris (Richard Harris)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Ponedeljak, 14. mart 2022.
18.00… FANTOM SLOBODE (ŠPA/ITA 1974)
Le fantôme de la liberté
Uloge: Žan-Klod briali (Jean-Claude Brialy), Monika Viti (Monica Vitti)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

20.30… MODESTI BLEJZ (VB 1966)
Modesty Blaise
Uloge: Monika Viti (Monica Vitti), Terens Stemp (Terence Stamp)
Režija: Džozef Louzi (Joseph Losey)

Utorak, 15. mart 2022.
18.00… DEMON AUTOSTOPA (ITA 1975)
Qui comincia l’avventura
Uloge: Monika Viti (Monica Vitti), Klaudija Kardinale (Carlo Di Palma)
Režija: Karlo Di Palma (Claudia Cardinale)

20.30… VRUĆI KREVETI (ITA/ŠPA 1979)
Letti selvaggi
Uloge: Monika Viti (Monica Vitti), Ursula Andres (Ursula Andress)
Režija: Luiđi Zampa (Luigi Zampa)

Sreda, 16. mart 2022.
Nema najavljenih projekcija

Četvrtak, 17. mart 2022.
Piter Bogdanović na bis
18.00… POSLEDNjA BIOSKOPSKA PREDSTAVA (SAD, 1971)
The Last Picture Show
Uloge: Timoti Botoms (Timothy Bottoms), Džef Bridžis (Jeff Bridges)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

20.30… ŠTO TE TATA PUŠTA SAMU (SAD, 1972)
What’s Up, Doc?
Uloge: Barbra Strejsend (Barbra Streisand), Rajan O’Nil (Ryan O’Neal)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

Petak, 18. mart 2022.
18.00… MESEC OD HARTIJE (SAD, 1973)
Paper Moon
Uloge: Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Tejtum O’Nil (Tatum O’Neal)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

20.30… BIOSKOP ZA GROŠ (SAD, 1976)
Nickelodeon
Uloge: Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Bert Rejnolds (Burt Reynolds)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

Subota, 19. mart 2022.
Nema najavljenih projekcija

Nedelja, 20. mart 2022.
Po željama gledalaca
18.00… ZLATNO DOBA (ŠPA/POR/FRA 1992)
Belle Epoque
Uloge: Horhe Sans, Penelope Kruz
Režija: Fernadno Trueba

20.30… DAVITELj PROTIV DAVITELjA (JUG 1984)
Uloge: Taško Načić, Nikola Simić
Režija: Slobodan Šijan

Ponedeljak, 21. mart 2022.
Moj izbor: Radivoje Raša Andrić (i narednih dana od 18.00)
18.00… RIO BRAVO (SAD, 1959)
Rio Bravo
Uloge: Džon Vejn (John Wayne), Din Martin (Dean Martin)
Režija: Hauard Hoks (Howard Hawks)

Velikani svetskog filma: Iv Montan (i narednih dana od 20.30)
20.30… NADNICA ZA STRAH (FRA/ITA, 1953)
Le salaire de la peur
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Šarl Vanel (Charles Vanel)
Režija: Anri Žorž Kluzo (Henri Georges Cluzot)

Utorak, 22. mart 2022.
18.00… ČUDO U MILANU (IT, 1951)
Miracolo a Milano
Uloge: Ema Gramatika (Emma Gramatica), Franćesko Golizano (Francesco Golisano)
Režija: Vitorio de Sika (Vittorio De Sica)

20.30… SALEMSKE VEŠTICE (FRA/ITA 1957)
Les sorcières de Salem
Uloge: Simon Sinjore (Simone Signoret), Iv Montan (Yves Montand)
Režija: Rejmon Rulo (Raymond Rouleau)

Sreda, 23. mart 2022.
18.00… AMARKORD/SEĆAM SE (ITA/FRA, 1973)
Amarcord
Uloge: Bruno Canin (Bruno Zanin), Magali Noel (Magali Noël)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.30… VOLITE LI BRAMSA (FRA/SAD 1961)
Goodbye Again
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
Režija: Anatol Litvak (Anatole Litvak)

Četvrtak, 24. mart 2022.
18.00… NOĆ IGUANE (SAD, 1964)
The Night of the Iguana
Uloge: Ava Gardner (Ava Gardner), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

20.30… ŽIVETI RADI ŽIVOTA (FRA/IA 1967)
Vivre pour vivre
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Ani Žirardo (Annie Girardot)
Režija: Klod Leluš (Claude Lelouch)

Petak, 25. mart 2022.
18.00… SAV TAJ DžEZ (SAD, 1979)
All That Jazz
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Džesika Lang (Jessica Lange)
Režija: Bob Fosi(Bob Fosse)

20.30… JEDNE VEČERI, JEDAN VOZ (FRA/BEL 1968)
Un soir, un train
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Anuk Eme (Anouk Aimée)
Režija: Andre Delvo (André Delvaux)

Subota, 26. mart 2022.
18.00… PLAČLjIVKO (SAD, 1990)
Cry-Baby
Uloge: Džoni Dep (Johnny Depp), Ejmi Lokejn (Amy Locane)
Režija: Džon Voters (John Waters)

20.30… Z (FRA/AL, 1969)
Z
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Irena Papas (Irene Papas), Žan Luj Trentinjan (Jean-Louis Trintignant)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

Nedelja, 27. mart 2022.
18.00… PLAVI SOMOT (SAD, 1986)
Blue Velvet
Uloge: Kajl Maklohlan (Kyle McLachlan), Izabela Roselini (Isabella Rossellini)
Režija: Dejvid Linč (David Lynch)

20.30… CRVENI KRUG (FRA/ITA, 1970)
Le cercle rouge
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Iv Montan (Yves Montand)
Režija: Žan-Pjer Melvil (Jean-Pierre Melville)

Ponedeljak, 28. mart 2022.
18.00… ČUDNIJE OD RAJA (SAD/SRN 1984)
Stranger Than Paradise
Uloge: Džon Luri (John Lurie), Ester Balint (Eszter Balint)
Režija: Džim Džarmuš (Jim Jarmusch)

20.30… VESELA DRUŽINA (FRA/ITA 1974)
Vincent, François, Paul… et les autres
Uloge: Mišel Pikoli (Michel Piccoli), Iv Montan (Yves Montand)
Režija: Klod Sote (Claude Sautet)

Utorak, 29. mart 2022.
18.00… DAN KADA SU SE SVI SMEJALI (SAD, 1981)
They All Laughed
Uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Ben Gazara (Ben Gazzara)
Režija: Piter Bogdanović (Peter Bogdanovich)

20.30… DIVLjAK IZ PARIZA (FRA/ITA, 1975)
Le sauvage
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Simon Sinjore (Simone Signoret)
Režija: Kosta Gavras (Costa-Gavras)

Sreda, 30. mart 2022.
18.00… TAMNA ZVEZDA (SAD 1974)
Dark Star
Uloge: Den O’Benon (Dan O’Bannon), Brajan Narel (Brian Narelle)
Režija: Džon Karpenter (John Carpenter)

20.30… POLICIJSKI KOLT 357 (FRA 1976)
Police Python 357
Uloge: Iv Montan (Yves Montand), Fransoa Perije (Francois Perier)
Režija: Alen Korno (Alain Corneau)

Četvrtak, 31. mart 2022.
Nema najavljenih projekcija

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Utorak, 1. mart – ponedeljak, 7. mart 2022.
U susret FEST-u
Program je objavljen na OVOM LINKU.

Utorak, 8. mart 2022.
Sećanje na… Hardi Kriger
17.30… NENAJAVLjENI SASTANAK (VB 1959)
Chance meeting/Blind Date
Uloge: Hardi Kriger (Hardy Kruger), Stenli Bejker (Stanley Baker)
Režija: Džozef Louzi (Joseph Losey)

20.00… TAKSI ZA TOBRUK (FRA/ŠPA/SRN 1961)
Un Taxi Pour Tobrouk
Uloge: Hardi Kriger (Hardy Kruger), Lino Ventura (Lino Ventura)
Režija: Denis De La Patelije (Denys de la Patelliere)

Sreda, 9. mart 2022.
Sećanje na / Moj izbor Milan Vlajčić
17.30… LESI SE VRAĆA KUĆI (SAD, 1943)
Lassie Come Home
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Rodi Mekdauel (Roddy McDowall)
Režija: Fred M. Vilkoks (Fred M. Wilcox)

20.00… LEGENDA O ZEMLjI SIBIRSKOJ (SSSR, 1948)
Skazanie o zemle Sibirskoй
Uloge: Vladimir Družnikov (Vladimir Druzhnikov), Marina Ladinina (Marina Ladynina)
Režija: Ivan Pirev (Ivan Pyrev)

Četvrtak, 10. mart 2022.
17.30… ŽIVOT OHARU (JP, 1952)
Saikaku ichidai onna
Uloge: Toširo Mifune (Toshirô Mifune), Kinujo Tanaka (Kinuyo Tanaka)
Režija: Kendži Mizoguči (Kenji Mizoguchi)

20.00… ARTISTI I MODELI (SAD, 1955)
Artists and Models
Uloge: Džeri Luis (Jerry Lewis), Din Martin (Dean Martin)
Režija: Frenk Tešlin (Frank Tashlin)

Petak, 11. mart 2022.
17.30… PONOĆNA ZVONA (ŠV/FRA/ŠPA, 1965)
Chimes at Midnight
Uloge: Orson Vels (Orson Welles), Žana Moro (Jeanne Moreau)
Režija: Orson Vels (Orson Welles)

20.00… MLEČNI PUT (FR/IT, 1969)
La voie lactée
Uloge: Laran Tarzief (Laurent Terzieff), Mišel Pikoli (Michel Piccoli)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Buñuel)

Subota, 12. mart 2022.
17.00… MAJSTOR I MARGARITA (ITA/JUG, 1972)
Il maestro e Margherita
Uloge: Ugo Tonjaci (Ugo Tognazzi), Mimsi Farmer (Mimsy Farmer)
Režija: Aleksandar Saša Petrović

19.00… ČEŽNjA VERONIKE FOS (SRN, 1982)
Die Sehnsucht der Veronika Voss
Uloge: Rozel Ceh (Rosel Zech), Hilmar Tate (Hilmar Thate)
Režija: Rajner Verner Fasbinder (Reiner Werner Fassbinder)

21.00… KUVAR, LOPOV, NjEGOVA ŽENA I NjEN LjUBAVNIK (HOL/VB/FR, 1989)
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover
Uloge: Majkl Gambon (Michael Gambon), Helen Miren (Helen Mirren)
Režija: Piter Grinavej (Peter Greenaway)

Nedelja, 13. mart 2022.
Irish Film Week / Beogradski filmski festival
19.00… ISKUPLjENjE (IR 2020)
REDEMPTION OF A ROGUE
Uloge: Aron Monahan (Aaron Monaghan), Ajlin O’Mara (Aisling O’Mara)
Režija: Filip Doerti (Philip Doherty)

Ponedeljak, 14. mart 2022.
18.00… BLARNI (IR 1938)
Uloge: Džimi O’Dea (Jimmy O’Dea), Noel Pursel (Noel Purcell)
Režija: Hari O’Donovan (Harry O’Donovan)

20.00… FEJT I BRANKO (IR 2020)
FAITH AND BRANKO
dokumentarni film
Režija: Ketrin Harte (Catherine Harte)

Utorak, 15. mart 2022.
18.00… VOLI SEBE DANAS (IR 2021)
LOVE YOURSELF TODAY
dokumenarni film
Režija: Ros Kilin (Ross Killeen)

20.00… FIL LINOT: PESME ZA NAKON ŠTO ODEM (IR 2020)
PHIL LYNOTT: SONGS
FOR WHILE I’M AWAY
dokumentarni film
Režija: Emer Rejnolds (Emer Reynolds)

Sreda, 16. mart 2022.
18.00… ULIKS FILM (IR 2020)
ULYSSES | FILM
Uloge: Pol Durkan (Raul Durcan), Liza Lambe (Lisa Lambe)
Režija: Alan Gilsenan (Alan Gilsenan)

SUSRET (IR 2022)
AN ENCOUNTER
kratki film
Uloge: Mozes Marfi (Moses Murphy), Geri Lajdon (Gary Lydon)
Režija: Keli Kembel (Kelly Campbell)

20.00… SKLONIŠTE (IR 2021)
FOSCADH (SHELTER)
Uloge: Donal O Helaj (Dónall Ó Héalai), Flonuala Flaerti (Fionnuala Flaherty)
Režija: Šon Bretnač (Seán Breathnach)

Četvrtak, 17. mart 2022.
18.00… FIL LINOT: PESME ZA NAKON ŠTO ODEM (IR 2020)
PHIL LYNOTT: SONGS
FOR WHILE I’M AWAY
dokumentarni film
Režija: Emer Rejnolds (Emer Reynolds)

20.00… SIN (SAD/IR 2021)
SON
Uloge: Emil Hirš (Emile Hirsch), Luk Dejvid Blum (Luke David Blumm)
Režija: Ajvan Kavanag (Ivan Kavanagh)

Petak, 18. mart 2022.
18.00… VOLI SEBE DANAS (IR 2021)
LOVE YOURSELF TODAY
dokumenarni film
Režija: Ros Kilin (Ross Killeen)

20.00… SKLONIŠTE (IR 2021)
FOSCADH (SHELTER)
Uloge: Donal O Helaj (Dónall Ó Héalai), Flonuala Flaerti (Fionnuala Flaherty)
Režija: Šon Bretnač (Seán Breathnach)

Subota, 19. mart 2022.
18.00… FEJT I BRANKO (IR 2020)
FAITH AND BRANKO
dokumentarni film
Režija: Ketrin Harte (Catherine Harte)

20.00… SIN (SAD/IR 2021)
SON
Uloge: Emil Hirš (Emile Hirsch), Luk Dejvid Blum (Luke David Blumm)
Režija: Ajvan Kavanag (Ivan Kavanagh)

Nedelja, 20. mart 2022.
18.00… ULIKS FILM (IR 2020)
ULYSSES | FILM
Uloge: Pol Durkan (Raul Durcan), Liza Lambe (Lisa Lambe)
Režija: Alan Gilsenan (Alan Gilsenan)

SUSRET (IR 2022)
AN ENCOUNTER
kratki film
Uloge: Mozes Marfi (Moses Murphy), Geri Lajdon (Gary Lydon)
Režija:Keli Kembel (Kelly Campbell)

20.00… ISKUPLjENjE (IR 2020)
REDEMPTION OF A ROGUE
Uloge: Aron Monahan (Aaron Monaghan), Ajlin O’Mara (Aisling O’Mara)
Režija: Filip Doerti (Philip Doherty)

Ponedeljak, 21. mart 2022.
Sećanje na… Leonid Kuravljov
17.30… AFONjA (SSSR, 1975)
Afonя
Uloge: Leonid Kuravljov (Leonid Kuravlёv), Evgenij Leonov (Evgeniй Leonov)
Režija: Georgij Danelija (Georgiй Daneliя)

Sećanje na… Predrag Vranešević
20.00… OKTOBERFEST (JUG 1987)
Uloge: Svetislav Bule Goncić, Goran Cvijanović
Režija: Dragan Kresoja

Utorak, 22. mart 2022.
Sećanje na… Borivoj Dovniković – Bordo
17.30… LUTKICA (JUG 1961)
Režija: Borivoj Dovniković

ZNATIŽELjA (JUG 1966)
Režija: Borivoj Dovniković

KREK (JUG 1968)
Režija: Borivoj Dovniković

PUTNIK DRUGOG RAZREDA (JUG 1973)
Režija: Borivoj Dovniković

Sećanje na… Gaspar Ilijel
20.00… VERIDBA JE DUGO TRAJALA (FRA/SAD, 2004)
Uloge: Odri Totu (Audrey Tautou), Gaspar Ilijel (Gaspard Ulliel)
Režija: Žan Pjer Žene (Jean-Pierre Jeunet)

Sreda, 23. mart 2022.
Sećanje na… Ivet Mimije
17.30… SEDMORICA JAŠU U PAKAO (SAD, 1965)
The Reward
Uloge: Maks fon Sidov (Max von Sydow), Ivet Mimije (Yvette Mimieux)
Režija: Serž Burginjon (Serge Bourguignon)

Sećanje na… Kevin Bilington
20.00… INTERLUDIJ (VB 1968)
Interlude
Uloge: Oskar Verner (Oskar Werner), Barbara Feris (Barbara Ferris)
Režija: Kevin Bilington (Kevin Bilington)

Četvrtak, 24. mart 2022.
Pjer Paolo Pazolini – sto godina od rođenja
17.30… PROSJAK (ITA 1961)
Accatone
Uloge: Franko Ćiti (Franco Citti), Franka Pasut (Fanca Pasut)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20.00… MAMA ROMA (ITA 1962)
Mamma Roma
Uloge: Ana Manjani (Anna Magnani), Franko Ćiti (Franco Citti)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

Petak, 25. mart 2022.
17.30… JEVANĐELjE PO MATEJU (ITA/FRA 1964)
Il vangelo secondo Matteo
Uloge: Enrike Irazokui (Enrique Irazoqui), Margeria Karuzo (Margheria Caruso)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20.00… TEOREMA (ITA 1968)
Teorema
Uloge: Silvana Mangano (Silvana Mangano), Terens Stemp (Terence Stamp)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

Subota, 26. mart 2022.
17.30… DEKAMERON (ITA/FRA/ZAP.NEM 1971)
Il Decameron
Uloge: Franko Ćiti (Franco Citti), Nineto Davoli (Ninetto Davoli)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20.00… KANTERBERIJSKE PRIČE (ITA/FRA 1972)
I racconti di Canterbury
Uloge: Hju Grifit (Hugh Griffith), Laura Beti (Laura Betti)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

Nedelja, 27. mart 2022.
17.30… CVET 1001 NOĆI (ITA/FRA 1974)
Il fiore delle mille e una notte
Uloge: Franko Ćiti (Franco Citti), Nineto Davoli (Ninetto Davoli)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

20.00… SALO (ITA/FRA 1975)
Salò o le 120 giornate di Sodoma
Uloge: Paolo Bonačeli (Paolo Bonacelli), Đorđo Kataldi (Giorgio Cataldi)
Režija: Pjer Paolo Pazolini (Pier Paolo Pasolini)

Ponedeljak, 28. mart 2022.
Sećanje na… Lina Vertmiler
17.30… PASKVALINO LEPOTAN (ITA, 1975)
Pasqualino Settebellezze
Uloge: Đankarlo Đanini (Giancarlo Giannini), Fernando Rej (Fernando Rey)
Režija: Lina Vertmiler (Lina Wertmüller)

Sećanje na… Ajvan Rajtman
20.00… LUDOST U KAMPU (KAN, 1979)
Meatballs
Uloge: Bil Mari (Bill Murray), Harvi Atkin (Harvey Atkin)
Režija: Ajvan Rajtman (Ivan Reitman)

Utorak, 29. mart 2022.
17.30… I JA SAM TVOJ TATA (SAD, 1997)
Fathers’ Day
Uloge: Robin Vilijams (Robin Williams), Bili Kristal (Billy Crystal)
Režija: Ajvan Rajtman (Ivan Reitman)

20.00… ISTERIVAČI DUHOVA (SAD, 1984)
Ghostbusters
Uloge: Bil Mari (Bill Murray), Den Akrojd (Dan Aykroyd)
Režija: Ajvan Rajtman (Ivan Reitman)

Sreda, 30. mart 2022.
Šok koridor predstavlja: Frankenštajn
18.00… FRANKENŠTAJN (SAD, 1931)
Frankenstein
Uloge: Kolin Klajv (Colin Clive), Boris Karlof (Boris Karloff)
Režija: Džejms Vejl (James Whale)

20.00… FRANKENŠTAJNOVA NEVESTA (SAD, 1935)
Bride of Frankenstein
Uloge: Boris Karlof (Boris Karloff), Elsa Lančester (Elsa Lanchester)
Režija: Džejms Vejl (James Whale)

Četvrtak, 31. mart 2022.
18.00… NEVESTA (VB/SAD, 1985)
The Bride
Uloge: Sting (Sting), Dženifer Bils (Jennifer Beals)
Režija: Frenk Rodam (Franc Roddam)

20.00… FRANKENŠTAJNOVO PROKLETSTVO (VB, 1957)
The Curse of Frankenstein
Uloge: Piter Kušing (Peter Cushing), Kristofer Li (Christopher Lee)
Režija: Terens Fišer (Terence Fisher)

(danubeogradu.rs)