Naslovna » Izlasci » Pozorište » Pozorišni repertoari » Pozorišni repertoari – septembar 2022.
Pozorišni repertoari - septembar 2022: Madlenianum - Karenjina (foto: Viktor Zaikovski)
Pozorišni repertoari - septembar 2022: Madlenianum - Karenjina (foto: Viktor Zaikovski)

Pozorišni repertoari – septembar 2022.

Ovo su pozorišni repertoari za septembar 2022. U pojedinim pozorištima počeće nova sezona koja će doneti pregršt premijera i drugih uzbuđenja…

Pojedine predstave i događaje koji su vezani za pozorište opširnije smo predstavili na OVOM LINKU.

Pozorišni repertoari – septembar 2022.
(kliknite na naziv pozorišta)

Opera i teatar Madlenianum
Scena „Studio“
Bitef teatar
Zvezdara teatar
MP „Duško Radović“
Narodno pozorište
OP Dadov
Pan teatar
Pozorište „Boško Buha“
Pozorište lutaka „Pinokio“
Pozorište na Terazijama
Scena „Stamenković“
Teatar „Levo“
Teatar Vuk
DKSG
MTS dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)
Dom omladine Beograda
UK „Stari grad“ (Parobrod)
Akademija 28
KPGT
Le Studio
Studentski kulturni centar
Reflektor teatar
DKCB
CZKD
Radionica integracije
KC Čukarica
Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica
Kuća kralja Petra I
Stand up komedija
Puls teatar, Lazarevac
Kuća Đure Jakšića
Dorćolsko narodno pozorište
Teatar na Brdu
KC Magacin
Centar za kulturu Lazarevac
SKC Obrenovac
Atelje 212
BDP
JDP
Teatrijum
Pozorištance Puž
Pozorište „Slavija“
Voždovački centar „Šumice“
Jevrejski kulturni centar
********************************************

Bitef 2022

Razne lokacije; sajt
Petak, 23. septembar – nedelja, 2. oktobar
Bitef: Mi – junaci rada svog

Više informacija pročitajte na OVOM LINKU.

Opera i teatar Madlenianum

Glavna 32, tel. 011/316 27 97, blagajna@madlenianum.rs
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, tel. 011/21 80 400; 011/33 00 111, biletarnica@madlenianum.rs
Ponedeljak, 12. septembar (19.30) Karenjina
Pozorišni projekat „TriTformaT“ (Republika Belorusija) u saradnji sa Predsedničkim orkestrom Republike Belorusije.

Scena „Studio“

Kneginje Zorke 11b, 063/7794-441
Nema najavljenih predstava.

Bitef teatar

Skver Mire Trailović 1, 3236-234
Nema najavljenih predstava.

Zvezdara teatar

Milana Rakića 38, 2419-664, 2414-527
Scena Danilo Bata Stojković
Nema najavljenih predstava.

Nova scena
Nema najavljenih predstava. 

Malo pozorište “Duško Radović”

Aberdareva 1, Tašmajdan; 7858-439, 7858-440
www.malopozoriste.co.rs
Scena za decu
Subota, 10. septembar (18.00) Kad je bio mrak – premijera
Nedelja, 11. septembar (12.00) Kad je bio mrak
Subota, 17. septembar (17.00) Snežna kraljica
Nedelja, 18. septembar (12.00) Ukradeni princ i izgubljena princeza
Nedelja, 25. septembar (12.00) Kradljivci kokosovih oraha
Ponedeljak, 26. septembar (17.00) Bolje polje ili igranje re:publike – 23. Bitef Polifonija
Četvrtak, 29. septembar (11.00) Ukradeni princ i izgubljena princeza – 56. BITEF Showcase
Petak, 30. septembar (17.00) Dečak sa koferom – 56. BITEF Showcase
Subota, 1. oktobar (17.00) Snežna kraljica

Večernja / tinejdž scena
Sreda, 28. septembar (18.00) Romeo i Julija.

Narodno pozorište u Beogradu

Francuska 3, 2620-946
Velika scena
Ponedeljak, 12. septembar (20.00) Leche mon coeur – trupa AlterEgo(X)

pozorišta - dub logo

Scena „Raša Plaović“
Utorak, 6. septembar (19.00) Dan Indonezija: Mandalika – plesna drama

Omladinsko pozorište Dadov

Desanke Maksimović 6/1, 3243-643
Nema najavljenih predstava.

Pan teatar

Bulevar kralja Aleksandra 298, 2418-524
Scena za decu
Subota, 3. septembar (12.00) Snežana u zemlji patuljaka
Subota, 3. septembar (17.00) Ja sam se zaljubiška
Nedelja, 4. septembar (12.00) Petar Pan
Nedelja, 4. septembar (17.00) Ja sam se zaljubiška
Subota, 10. septembar (17.00) Crvenkapa
Nedelja, 11. septembar (12.00) Pipi Duga Čarapa u Kvizioneru
Subota, 17. septembar (17.00) Pinokio
Nedelja, 18. septembar (12.00) Aladinova čarobna lampa
Nedelja, 18. septembar (17.00) Veliki svet male Zoe
Subota, 24. septembar (17.00) Bajka o mudrom prasetu
Nedelja, 25. septembar (12.00) Lepotica i zver

Pozorište “Boško Buha”

Trg Republike 3, 2632-855; u toku je renoviranje!
Brojevi telefona u UK „Vuk“: 2441-187 i 064/8242-250

Scena za decu
Subota, 17. septembar (12.00) Aladinova čarobna lampa
Utorak, 27. septembar (12.00) Hajdi

Večernja scena
Petak, 23. septembar (20.00) Ubistvo u Orijent ekspresu – pretpremijera
Subota, 24. septembar (20.00) Ubistvo u Orijent ekspresu – pretpremijera
Nedelja, 25. septembar (20.00) Ubistvo u Orijent ekspresu – premijera
Sreda, 28. septembar (20.00) Ubistvo u Orijent ekspresu
Petak, 30. septembar (20.00) Ubistvo u Orijent ekspresu

Pozorište lutaka “Pinokio”

Bulevar Mihajla Pupina 66 / Goce Delčeva 1, Novi Beograd; 2691-715
Subota, 17. septembar (12.00) Vuk i sedam jarića
Subota, 17. septembar (17.00) Karijus i Baktus
Nedelja, 18. septembar (12.00) Tri praseta
Nedelja, 18. septembar (17.00) Bela griva
Subota, 24. septembar (12.00) Bajka o začaranoj lepotici
Subota, 24. septembar (17.00) Pepeljuga

Pozorište na Terazijama

Trg Nikole Pašića 3 i Terazije 29; 3229-943
Utorak, 20. septembar (19.30) Mamma Mia!
Petak, 23. septembar (19.30) Flashdance
Nedelja, 25. septembar (19.30) Cigani lete u nebo
Petak, 30. septembar (19.30) Čikago

Scena “Stamenković”

UK “Palilula” / Centar za kulturu „Vlada Divljan“, Mitropolita Petra 8; 2764-526 i 2753-586
Večernja scena
Sreda, 28. septembar (20.00) Žensko srce u šinjelu

Teatar “Levo”

Resavska 11; 064/2371-417
Nema najavljenih predstava. 

Teatar Vuk

Bulevar kralja Aleksandra 77а, 2424-860
Scena „Kult“
Sreda, 21. septembar (20.00) Ukalupljivanje
Ponedeljak, 26. septembar (20.00) Ne oklevaj – improvizuj
Utorak, 27. septembar (20.00) Večito u ofsajdu

Scena „Aleksandar Popović“
Utorak, 13. septembar (20.00) Femkanje

Dom kulture „Studentski grad“

Bulevar Zorana Đinđića 179, 2691-442
Letnja scena
Do 4. septembra 2022.
Treće Pozorišno leto za decu
Repertoar i više informacija pogledajte na OVOM LINKU.

MTS dvorana (ex Dvorana Doma sindikata)

Trg Nikole Pašića 5a, 4250-100
Sreda, 16. novembar (20.00) Jimmy Carr – Terribly Funny

Dom omladine Beograda

Makedonska 22
Nema najavljenih predstava.

Ustanova kulture „Stari grad“ (Parobrod)

Kapetan Mišina 6a
Utorak, 13. septembar (18.00) Performans „Pir“ Stefana Aleksića
Sreda, 14. septembar (18.00) Arkadija
Nedelja, 18. septembar (19.00) Dar
Nedelja, 25. septembar (14.00) 23. BITEF Polifonija

Akademija 28

Nemanjina 28
Večernja scena
Petak, 16. septembar (20.00) The Best of… Neša Bridžis
Četvrtak, 22. septembar (20.00) Ženski razgovori
Nedelja, 25. septembar (20.00) Beskompromisni stend-ap – Semir Gicić
Utorak, 27. septembar (20.00) Dragi tata
Sreda, 28. septembar (20.00) Priča se po gradu
Četvrtak, 29. septembar (20.00) Buba u uhu

Dečja scena
Subota, 24. septembar (17.00) Šumske zavrzlame
Nedelja, 25. septembar (17.00) Neobičan superheroj

KPGT

Radnička 3, Stara Šećerana; 066 977 31 29
Nema najavljenih predstava.

Le Studio

Poenkareova 26a, 064/1871-731
Nema najavljenih predstava.

Studentski kulturni centar

Kralja Milana 48
Nema najavljenih predstava.

Reflektor teatar

Dorćol Platz, Dobračina 59b; 060/3008-886
Četvrtak, 1. septembar (20.00) Ustav – premijera
Sreda, 7. septembar (20.00) Ustav

Četvrtak, 13. oktobar (20.00) Ustav
Četvrtak, 17. novembar (20.00) Ustav
Ponedeljak, 12. decembar (20.00) Ustav

Dečji kulturni centar Beograda

Takovska 8
Nema najavljenih predstava.

Centar za kulturnu dekontaminaciju

Birčaninova 21, 3610-270
Nema najavljenih predstava. 

Radionica integracije

Savska 9 / II sprat
Nema najavljenih predstava.

KC Čukarica

Turgenjevljeva 5, 3552-678
Večernja scena
Nema najavljenih predstava.

Scena za mlade – Studio BIS!
Nema najavljenih predstava.

Dečja scena
Subota, 24. septembar (12.00) Čarobna kuhinja – Trupa „Maksimus art“

Centar za kulturu i obrazovanje Rakovica

Miška Kranjca 7, 3582-493
Dečje pozorište „Cvrle“
Nema najavljenih predstava.

Kuća kralja Petra I

Vase Pelagića 40, 2652-986
Nema najavljenih predstava.

Stand up komedija

Bitefartcafe Summer Stage, Kalemegdan
Subota, 3. septembar (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 6. septembar (21.00) Crnji humor
Subota, 10. septembar (21.00) Nikola Radojlović – Mala neprijatnost
Utorak, 13. septembar (21.00) Veče 4 komičara
Subota, 17. septembar (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 20. septembar (21.00) Radomir Nestorović – Bez pritiska
Subota, 24. septembar (21.00) Srđan Dinčić – U procesu
Utorak, 27. septembar (21.00) Veče 4 komičara

Puls teatar

Hilandarska 2, Lazarevac; 8125-632
Utorak, 6. septembar (20.00) Ljubav se nosi u tri
Ponedeljak, 12. septembar (12.00) Uplakana Katarina – Festival humora za decu
Utorak, 13. septembar (9.00-17.00) Revija dečjih dramskih trupa – Festival humora za decu
Ponedeljak, 19. septembar (20.00) Kao da ne bismo
Ponedeljak, 26. septembar (20.00) Vrapčić – predstava za decu

Dorćolsko narodno pozorište

Solunska 24, scena „Kosmodrom“ i scena „Manufaktura“; 064/8235-209
Nema najavljenih predstava.

Kuća Đure Jakšića

Skadarska 34
Nema najavljenih predstava.

Teatar na Brdu

Turgenjevljeva 5, 066/5109-815
Četvrtak, 29. septembar (20.00) Šećer je sitan osim kad je kocka

KC Magacin

Krajevića Marka 4
Nema najavljenih predstava.

Centar za kulturu Lazarevac

Hilandarska 3, Lazarevac; 8123-344
Četvrtak, 29. septembar (18.00) Princeza i dva ljuta gusara

SKC Obrenovac

Kralja Aleksandra I 63, 8721-361
Nema najavljenih predstava.

Atelje 212

Svetogorska 21
Scena „Mira Trailović“
Četvrtak, 15. septembar (20.00) Noćna straža
Petak, 16. septembar (20.00) Kafa i cigarete – pozdrav iz Beograda
Subota, 17. septembar (20.00) Rolerkoster
Nedelja, 18. septembar (20.00) Petrijin venac
Ponedeljak, 19. septembar (20.00) Galeb – AP „B. Krsmanović“, 100 godina postojanja
Sreda, 21. septembar (20.00) Avgust u okrugu Osejdž
Četvrtak, 22. septembar (20.00) Sin
Petak, 23. septembar (20.00) Dabogda te majka rodila
Subota, 24. septembar (20.00) 64
Nedelja, 25. septembar (20.00) Ljubavno pismo
Ponedeljak, 26. septembar (20.00) Pristanak
Četvrtak, 29. septembar (20.00) Rolerkoster
Petak, 30. septembar (20.00) 64

Scena „Petar Kralj“
Četvrtak, 15. septembar (20.30) Drama o kraju sveta – pretpremijera
Petak, 16. septembar (20.30) Drama o kraju sveta – premijera
Subota, 17. septembar (20.30) Posaditi drvo
Nedelja, 18. septembar (20.30) Slavna Florens
Ponedeljak, 19. septembar (20.30) Amsterdam
Utorak, 20. septembar (20.30) Jedan Pikaso
Četvrtak, 22. septembar (20.30) Lažljivica
Petak, 23. septembar (20.30) Ova će biti ista
Subota, 24. septembar (20.30) Ovaj će biti drugačiji
Nedelja, 25. septembar (20.30) Režim ljubavi
Ponedeljak, 26. septembar (20.30) Drama o kraju sveta
Utorak, 27. septembar (20.30) Posaditi drvo
Četvrtak, 29. septembar (20.30) Strujosek

Beogradsko dramsko pozorište

Mileševska 64a
Velika scena „Olivera i Rade Marković“
Subota, 24. septembar (19.30) Magbet – premijera
Nedelja, 25. septembar (19.30) Magbet

Mala scena „Predrag Pepi Laković“
Petak, 2. septembar (20.00) Tramvaj zvani želja – pretpremijera
Subota, 3. septembar (20.00) Tramvaj zvani želja – premijera
Nedelja, 4. septembar (20.00) Tramvaj zvani želja

BDP arena
Četvrtak, 8. septembar (20.00) Mizantrop – pretpremijera
Petak, 9. septembar (20.00) Mizantrop – premijera
Nedelja, 11. septembar (20.00) Mizantrop
Sreda, 14. septembar (20.00) Duo Elar

Naši dani – festival je odložen
Ponedeljak, 26. septembar (20.00) Duh koji hoda
Utorak, 27. septembar (20.00) Kod večite slavine – SNP
Sreda, 28. septembar (20.00) Kafka Machine – SNP
Četvrtak, 29. septembar (20.00) Ko je ubio Dženis Džoplin? – SNP 

Jugoslovensko dramsko pozorište

Kralja Milana 50
Velika scena „Ljuba Tadić“
Subota, 17. septembar (20.00) Edip – premijera
Nedelja, 18. septembar (20.00) Edip
Utorak, 20. septembar (20.00) Edip
Sreda, 21. septembar (20.00) Alisa u zemlji strahova
Petak, 23. septembar (20.00) Ujka Vanja
Ponedeljak, 26. septembar (20.00) Pučina
Utorak, 27. septembar (20.00) Čudo u Šarganu
Sreda, 28. septembar (20.00) Putujuće pozorište Šopalović
Četvrtak, 29. septembar (20.00) Putujuće pozorište Šopalović
Petak, 30. septembar (20.00) Edip

Studio JDP
Petak, 23. septembar (20.30) Beogradska trilogija
Petak, 30. septembar (20.30) Moj muž

Teatrijum – nova letnja scena

Kapetan Mišino zdanje, Studentski trg 1
Nema najavljenih predstava

Pozorištance Puž

Radoslava Grujića 21
Subota, 17. septembar (12.00) Zlatna ribica
Nedelja, 18. septembar (17.00) Zlatna ribica
Subota, 24. septembar (12.00 i 17.00) Gusarijada
Nedelja, 25. septembar (12.00 i 17.00) Džinovska torta

Pozorište „Slavija“

Svetog Save 16-18
Četvrtak, 1. septembar (20.00) Ljubav & padeži
Petak, 2. septembar (20.00) Ubiću se majke mi
Subota, 3. septembar (20.00) Zašto i kako ubiti muža
Utorak, 6. septembar (20.00) Svingeri
Četvrtak, 8. septembar (20.00) Dr Feler
Petak, 9. septembar (20.00) Tuđe slađe
Subota, 10. septembar (20.00) Opasna ljubavna igra
Utorak, 13. septembar (20.00) Krevet za šestoro
Sreda, 14. septembar (20.00) Koštana
Četvrtak, 15. septembar (20.00) Zašto i kako ubiti muža
Petak, 16. septembar (20.00) Vlast
Subota, 17. septembar (20.00) Komedija zabune
Nedelja, 18. septembar (20.00) Ima nešto što bi trebalo da znaš
Utorak, 20. septembar (20.00) Karamazovi
Sreda, 21. septembar (20.00) Lopuže
Četvrtak, 22. septembar (20.00) Brak mrak
Petak, 23. septembar (20.00) Sponzoruša
Subota, 24. septembar (20.00) Cabares cabarei
Ponedeljak, 26. septembar (20.00) Perverzije u Čikagu
Utorak, 27. septembar (20.00) Upoznaj mog tatu
Sreda, 28. septembar (20.00) Samci i samice
Četvrtak, 29. septembar (20.00) Kirija
Petak, 30. septembar (20.00) Sumnjivo lice

Voždovački centar „Šumice“

Ustanička 125/1
Nema najavljenih predstava

Jevrejski kulturni centar

Jevrejska 16 (rezervacije: jevrejski.kc@gmail.com)
Nema najavljenih predstava.

Moguće su izmene u repertoarima u toku meseca!

(danubeogradu.rs)