Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za mart 2023.
Kinoteka - repertoari za mart 2023: Dvoboj do smrti / Duel (1971)
Kinoteka - repertoari za mart 2023: Dvoboj do smrti / Duel (1971)

Kinoteka – repertoari za mart 2023.

Jugoslovenska kinoteka tokom marta 2023. imaće projekcije u sali u Uzun Mirkovoj 1, kao i u Kosovskoj prvi put posle renoviranja sale u Muzeju Kinoteke.

U sali „Makavejev“ publika će početkom meseca gledati filmove u okviru 51. FEST-a i ciklusa PostFESTum, zatim serijale „Fokus“ (Nastasja Kinski, Izabel Iper), „Po željama gledalaca“, „Frankofonija“ i Festival indijskog filma

U Muzeju Kinoteke zainteresovani mogu da prate filmski program Beogradskog irskog festivala, serijale „Sećanja“ (Pirs Hagard, Majk Hodžiz, Silvija Sims, Ina Čurikova, Nađa Tiler, Branka Veselinović), „Velikani svetskog filma“ (Luj Mal), „Šok koridor predstavlja: Ruđero Deodato“ i prateći program 70. Martovskog festivala.

Podsećamo, u Uzun Mirkovoj je otvoren Legat Velimira Bate Živojinovića sa dve prateće izložbe. Više informacija objavili smo na OVOM LINKU.

U subotu, 4. marta 2023. od 18.00, u sali „Majavejev“, uoči projekcije digitalno restaurisanog filma „Tesa“, Jugoslovenska kinoteka će uručiti Zlatni pečat, svoje najviše priznanje za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti, slavnoj nemačkoj glumici Nastasji Kinski, koja je igrala u više od 60 filmova u Evropi i SAD.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

51. FEST - program: Kinoteka

PostFESTum program - Jugoslovenska kinoteka

Ponedeljak, 13. mart 2023.
Fokus: Nastasja Kinski
18.00… TESA (VB/FR, 1979)
Tess
Uloge: Nastasja Kinski (Nastassja Kinski), Piter Firt (Peter Firth)
Režija: Roman Polanski (Roman Polanski)

21.00… NEVERNO TVOJA (SAD, 1984)
Unfaithfully Yours
Uloge: Nastasja Kinski (Nastassja Kinski), Dadli Mur (Dudley Moore)
Režija: Hauard Zif (Howard Zieff)

Utorak, 14. mart 2023.
18.00… LjUDI MAČKE (SAD, 1982)
Cat People
Uloge: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
Režija: Pol Šreder (Paul Schrader)

20.30… PARIZ, TEKSAS (SRN/FRA/VB/SAD, 1984)
Uloge: Hari Din Stanton (Harry Dean Stanton), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

Sreda, 15. mart 2023.
Po željama gledalaca
18.00… SMEŠNO LICE (SAD, 1957)
Funny Face
Uloge: Odri Hepbern (Audrey Hepburn), Fred Aster (Fred Astaire)
Režija: Stenli Donen (Stanley Donen)
20.30… DRŽ’TE LOPOVA (SAD, 1955)
To Catch a Thief
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), Grejs Keli (Grace Kelly)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

Četvrtak, 16. mart 2023.
19.00… Promocija knjige i predstavljanje Legata Milana Vlajčića

Petak, 17. mart 2023.
Fokus: Izabel Iper
18.00… VIOLETA NOZIER (FRA/KAN, 1978)
Violette Nozière
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Stefani Odran (Stéphane Audran)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.30… PLETILjA ČIPKI (FRA/ŠVA/SRN, 1977)
La dentellière
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Iv Beneiton (Yves Beneyton)
Režija: Klod Goreta (Claude Goretta)

Subota, 18. mart 2023.
18.00… SVEDOCI NASILjA (SAD, 1987)
The Bedroom Window
Uloge: Stiv Gutenberg (Steve Guttenberg), Izabel Iper (Isabelle Huppert)
Režija: Kurtis Henson (Curtis Hanson)

20.30… CEREMONIJA (FRA/NEM, 1995)
La cérémonie
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Sandrin Boner (Sandrine Bonnaire)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

Nedelja, 19. mart 2023.
18.00… FRANCUSKI RULET (FRA/ŠVA, 1997)
Rien ne va plus
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Mišel Sero (Michael Serrault)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.30… PROFESORKA KLAVIRA (FRA/AUT, 2001)
The Piano Teacher
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Ani Žirardo (Annie Girardot)
Režija: Mihael Haneke (Michael Haneke)

Ponedeljak, 20. mart 2023.
18.00… HVALA ZA ČOKOLADU (FRA/ŠVA 2000)
Merci pour le chocolat
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Žak Ditron (Jacques Ditronc)
Režija: Klod Šabrol (Claude Chabrol)

20.30… OSAM ŽENA (FRA/ITA, 2002)
8 femmes
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Katrin Denev (Catherine Deneuve)
Režija: Fransoa Ozon (François Ozon)

Utorak, 21. mart 2023.
18.00… KRIK ŽIVOTA (FRA, 1976)
Docteur Françoise Gailland
Uloge: Ani Žirardo (Annie Girardot), Izabel Iper (Isabelle Huppert)
Režija: Žan-Luj Bertučeli (Jean-Louis Bertuccelli)

20.30… GABRIJELA (FRA/ITA/NEM, 2005)
Gabrielle
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Paskal Gregori (Pascal Greggory)
Režija: Patris Šero (Patrice Chéreau)

Sreda, 22. mart 2023.
Dani indijskog filma
19.00… NIRDžA (IND, 2016) – besplatna projekcija
Neerja
Uloge: Sonam Kapur (Sonam Kapoor), Šabana Azmi (Shabana Azmi)
Režija: Ram Madvani (Ram Madhvan)

Četvrtak, 23. mart 2023.
16.30… BADŽRANDŽI BAIDŽAN (IND, 2015)
Bajrangi Bhaijaan
Uloge: Salman Kan (Salman Khan), Karina Kapur Kan (Kareena Kapoor Khan)
Režija: Kabir Kan (Kabir Khan)

20.00… RUSTOM (IND, 2016)
Rustom
Uloge: Akšaj Kumar (Akshay Kumar), Ileana D’Kruz (Ileana D’Cruz)
Režija: Tinu Sureš Desai (Tinu Suresh Desai)

Petak, 24. mart 2023.
16.30… LAGAN (IND, 2001)
Lagaan: Once Upon a Time in India
Uloge: Amir Kan (Aamir Khan), Raguvir Jadav (Raghuveer Yadav)
Režija: Ašutoš Govariker (Ashutosh Gowariker)

20.00… AKIRA (IND, 2016)
Akira
Uloge: Sonaši Sinha (Sonakshi Sinha), Anurag Kajšap (Anurag Kashyap)
Režija: A. R. Murugados (A. R. Murugadoss)

Subota, 25. mart 2023.
17.30… PURNA, HRABROST NEMA GRANICE (IND, 2017)
Poorna: Courage Has No Limit
Uloge: Aditi Inamdar (Aditi Inamdar), Rahul Bose (Rahul Bose)
Režija: Rahul Bose (Rahul Bose), Prašant Pandej (Prashant Pandey)

20.00… HINDI ŠKOLA (IND, 2017)
Hindi Medium
Uloge: Irfan Kan (Irrfan Khan), Saba Kamar (Saba Qamar)
Režija: Saket Čaudari (Saket Chaudhary)

Nedelja, 26. mart 2023.
16.30… 3 IDIOTA (IND, 2009)
3 Idiots
Uloge: Amir Kan (Aamir Khan), Madavan (Madhavan)
Režija: Radžkumar Hirani (Rajkumar Hirani)

20.00… TRAŽEĆI PRAVU LjUBAV (IND, 2017)
Bareilly Ki Barfi
Uloge: Ajušman Kurana (Ayushmann Khurrana), Kriti Sanon (Kriti Sanon)
Režija: Ašvini Ijer Tivari (Ashwiny Iyer Tiwari)

Ponedeljak, 27. mart 2023.
Frankofonija
18.00… PAČVORK (KIP/IZR/SLO, 2021)
Patchwork
Uloge: Angeliki Papulia (Angeliki Papoulia), Džoj Riger (Joy Rieger)
Režija: Petros Šaralambus (Petros Charalambous)

20.30… SEZONA MIRA U PARIZU (JUG/FRA 1981)
Uloge: Dagan Nikolić, Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Predrag Golubivić

Utorak, 28. mart 2023.
18.00… ČOVEK UJEO PSA (BEL, 1992)
C’est arrivé près de chez vous
Uloge: Benoa Pulvord (Benoît Poelvoorde), Neli Paper (Nelly Pappert)
Režija: Remi Belvo (Rémy Belvaux), Andre Bonzel (Andre Bonzel), Benoa Pulvord (Benoît Poelvoorde)

20.30… INVAZIJA VARVARA (KAN, 2003)
Les Invasions barbares
Uloge: Remi Žirar (Rémy Girard), Stefan Ruso (Stéphane Rousseau)
Režija: Deni Arkan (Denys Arcand)

Sreda, 29. mart 2023.
Po željama gledalaca
18.00… VELIKI REVOLVERAŠI (ITA/FRA, 1973)
Tony Arzenta / Big Guns
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Ričard Konte (Richard Conte)
Režija: Dučio Tesari (Duccio Tessari)

20.30… ZAPISANO NA VETRU (SAD, 1956)
Written on the Wind
Uloge: Rok Hadson (Rock Hudson), Doroti Meloun (Dorothy Malone)
Režija: Daglas Sirk (Douglas Sirk)

Četvrtak, 30. mart 2023. / petak, 31. mart 2023.
Nema planiranih projekcija.

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Petak, 3. mart 2023.
17.30… MEŠ (SAD, 1970)
MASH
Uloge: Donald Satrlend (Donald Sutherland), Eliot Guld (Elliot Gould)
Režija: Robert Altman (Robert Altman)

20.00… GOLI U SEDLU (SAD, 1969)
Easy Rider
Uloge: Denis Hoper (Dennis Hopper), Piter Fonda (Peter Fonda)
Režija: Denis Hoper (Dennis Hopper)

Subota, 4. mart 2023.
17.30… GOLI U SEDLU (SAD, 1969)
Easy Rider
Uloge: Denis Hoper (Dennis Hopper), Piter Fonda (Peter Fonda)
Režija: Denis Hoper (Dennis Hopper)

20.00… PET LAKIH KOMADA (SAD, 1970)
Five Easy Pieces
Uloge: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Karen Blek (Karen Black)
Režija: Bob Rafelson (Bob Rafelson)

Nedelja, 5. mart 2023.
17.30… PET LAKIH KOMADA (SAD, 1970)
Five Easy Pieces
Uloge: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Karen Blek (Karen Black)
Režija: Bob Rafelson (Bob Rafelson)

20.00… DVOBOJ DO SMRTI (SAD, 1971)
Duel
Uloge: Denis Viver (Dennis Weaver), Džeklin Skot (Jacqueline Scott)
Režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)

Ponedeljak, 6. mart 2023.
17.30… DVOBOJ DO SMRTI (SAD, 1971)
Duel
Uloge: Denis Viver (Dennis Weaver), Džeklin Skot (Jacqueline Scott)
Režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)

20.00… KVAKA 22 (SAD, 1970)
Catch 22
Uloge: Alan Arkin (Alan Arkin), Martin Balsam (Martin Balsam)
Režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

Utorak, 7. mart 2023.
17.30… KVAKA 22 (SAD, 1970)
Catch 22
Uloge: Alan Arkin (Alan Arkin), Martin Balsam (Martin Balsam)
Režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

20.00… KAD BI… (VB, 1968)
If
Uloge: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Dejvid Vud (David Wood)
Režija: Lindsi Anderson (Lindsay Anderson)

Sreda, 8. mart 2023.
17.30… KAD BI… (VB, 1968)
If
Uloge: Malkolm Makdauel (Malcolm McDowell), Dejvid Vud (David Wood)
Režija: Lindsi Anderson (Lindsay Anderson)

20.00… ZALjUBLjENE ŽENE (VB, 1969)
Women in Love
Uloge: Alen Bejts (Alan Bates), Oliver Rid (Oliver Reed)
Režija: Ken Rasel (Ken Russell)

Četvrtak, 9. mart 2023.
17.00… ZALjUBLjENE ŽENE (VB, 1969)
Women in Love
Uloge: Alen Bejts (Alan Bates), Oliver Rid (Oliver Reed)
Režija: Ken Rasel (Ken Russell)

19.30… MEŠ (SAD, 1970)
MASH
Uloge: Donald Satrlend (Donald Sutherland), Eliot Guld (Elliot Gould)
Režija: Robert Altman (Robert Altman)

Petak, 10. mart 2023.
Beogradski irski festival – filmski program
20.00… TIHA DEVOJČICA (2022)
An Cailín Ciúin/The Quiet Girl
Režija: Kolm Baleard (Colm Bairéad)

Subota, 11. mart 2023.
18.00… LIRA (2022)
Lyra (Leer-rah)
Režija: Alison Milar (Alison Millar)

20.00… NIŠTA SE NE MOŽE POREDITI (2021)
Nothing Compares
muzički dokumentarni film
Režija: Katrin Ferguaon (Kathryn Ferguson)

Nedelja, 12. mart 2023.
18.00… STRAŠNO STVORENjE (2022)
Horrible Creature
dokumentarni film
Režija: Anja Stejplton (Áine Stapleton)

20.00… PAS PO IMENU NOVAC (2019)
A Dog Called Money
muzički dokumentarni film
Režija: Simus Marfi (Seamus Murphy)

Ponedeljak, 13. mart 2023.
18.00… 100 GODINA ULIKSA (2022)
100 Years of Ulysses
dokumentarni film
Režija: Ruan Magan (Ruán Magan)

20.00… MLADI PLATON (2021)
Young Plato
dokumentarni film
Režija: Deklan MekGrat (Declan McGrath), Ni Šinan (Neasa Ní Chianáin)

Utorak, 14. mart 2023.
18.00… PAS PO IMENU NOVAC (2019)
A Dog Called Money
muzički dokumentarni film
Režija: Simus Marfi (Seamus Murphy)

20.00… STRAŠNO STVORENjE (2022)
Horrible Creature
dokumentarni film
Režija: Anja Stejplton (Áine Stapleton)

Sreda, 15. mart 2023.
17.00… ATLANTIK (2016)
dokumentarni film
Režija: Risterd O’Domnejl (Risteard O’Domhnail)

19.00… LIRA (2022)
Lyra (Leer-rah)
Režija: Alison Milar (Alison Millar)

20.00… KORACI SLOBODE (2021)
Steps of Freedom
muzički dokumentarni film
Režija: Ruan Magan (Ruán Magan)

Četvrtak, 16. mart 2023.
17.00… CEV (2010)
dokumentarni film
Režija: Risterd O’Domnejl (Risteard O’Domhnail)

19.00… KORACI SLOBODE (2021)
Steps of Freedom
muzički dokumentarni film
Režija: Ruan Magan (Ruán Magan)

21.00… NIŠTA SE NE MOŽE POREDITI (2021)
Nothing Compares
muzički dokumentarni film
Režija: Katrin Ferguaon (Kathryn Ferguson)

Petak, 17. mart 2023.
17.00… MLADI PLATON (2021)
Young Plato
dokumentarni film
Režija: Deklan MekGrat (Declan McGrath), Ni Šinan (Neasa Ní Chianáin)

19.00… 100 GODINA ULIKSA (2022)
100 Years of Ulysses
dokumentarni film
Režija: Ruan Magan (Ruán Magan)

21.00… TIHA DEVOJČICA (2022)
An Cailín Ciúin/The Quiet Girl
Režija: Kolm Baleard (Colm Bairéad)

Subota, 18. mart 2023.
Sećanje na… Pirs Hagard
17.30… OTROV CRNE MAMBE (VB, 1981)
Venom
Uloge: Klaus Kinski (Klaus Kinski), Oliver Rid (Oliver Reed)
Režija: Pirs Hagard (Piers Haggard)

Sećanje na… Majk Hodžiz
20.00… FLAŠ GORDON (VB/SAD, 1980)
Flash Gordon
Uloge: Sem Džouns (Sam J. Jones), Melodi Anderson (Melody Anderson)
Režija: Majk Hodžiz (Mike Hodges)

Nedelja, 19. mart 2023.
Sećanje na… Silvija Sims
17.30… NEMA DRVEĆA NA ULICI (VB, 1958)
No Trees on the Street
Uloge: Silvija Sims (Sylvia Syms), Herbert Lom (Herbert Lom)
Režija: Dži Li Tompson (J.Lee Thompson)

20.00… 48 SATI DO SMRTI (MEK/SAD, 1966)
El Mal
Uloge: Glen Ford (Glenn Ford), Stela Stivens (Stella Stevens)
Režija: Hilberto Gaskon (Gilberto Gazcon)

Ponedeljak, 20. mart 2023.
Sećanje na… Ina Čurikova
17.30… VASA (SSSR, 1982)
Vassa
Uloge: Ina Čurikova (Inna Čurikova), Valentina Teličkina
Režija: Gleb Panfilov

Sećanje na… Nađa Tiler
20.00… DEVOJKA ROZMARI (SRN, 1958)
Das Madchen Rosemarie
Uloge: Nađa Tiler (Nadja Tiller), Piter Van Ajk (Peter van Eyck)
Režija: Rolf Tile (Rolf Thiele)

Utorak, 21. mart 2023.
Sećanje na… Branka Veselinović
17.30… ZAJEDNIČKI STAN (JUG, 1960)
Uloge: Miodrag Petrović Čkalja, Branka Veselinović
Režija: Marijan Vajda

20.00… NARODNI POSLANIK (JUG, 1964)
Uloge: Petre Prličko, Branka Veselinović
Režija: Stole Janković

Sreda, 22. mart 2023.
Velikani svetskog filma… Luj Mal
17.30… LIFT ZA GUBILIŠTE (FRA, 1958)
Ascenseur pour l’échafaud
Uloge: Žana Moro (Jeanne Morreau), Moris Rone (Maurice Ronet)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

20.00… LjUBAVNICI (FRA, 1958)
Les amants
Uloge: Žana Moro (Jeanne Moreau), Žan-Mark Bori (Jean-Marc Bory)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Četvrtak, 23. mart 2023.
17.30… VIVA MARIJA (FRA/ITA, 1965)
Viva Maria!
Uloge: Žana Moro (Jeanne Morreau), Brižit Bardo (Brigitte Bardot)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

20.00… PRIVATAN ŽIVOT (FRA/ITA, 1962)
Vie privée
Uloge: Brižit Bardo (Brigitte Bardot), Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni),
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Petak, 24. mart 2023.
17.30… KRADLjIVAC IZ PARIZA (FRA/ITA, 1967)
Le voleur
Uloge: Žan-Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Ženevjev Bižol (Geneviève Bujold)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

20.00… LAKOMB LISJEN (FRA, 1974)
Lacombe Lucien
Uloge: Pjer Blaz (Pierre Blaise), Auror Kleman (Aurore Clement)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Subota, 25. mart 2023.
17.30… SLATKA MALA (SAD, 1978)
Pretty Baby
Uloge: Bruk Šilds (Brooke Shields), Kit Karadin (Keith Carradine)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

20.00… ATLANTIK SITI (FRA/KAN, 1980)
Atlantic City
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Suzan Sarandon (Susan Sarandon)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Nedelja, 26. mart 2023.
17.30… DOVIĐENjA, DECO (FRA/SRN/ITA, 1987)
Au revoir les enfants
Uloge: Gaspar Manes (Gaspard Manesse), Rafael Fejto (Raphael Fejtö)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

20.00… KOBNA VEZA (VB/FRA, 1992)
Damage
Uloge: Džeremi Ajrons (Jeremy Irons), Žilijet Binoš (Juliette Binoche)
Režija: Luj Mal (Louis Malle)

Ponedeljak, 27. mart 2023.
Šok koridor predstavlja: Ruđero Deodato
18.00… AFERA KONKORD (ITA, 1979)
Concorde Affaire
Uloge: Džejms Francisko (James Franciscus), Mimzi Farmer (Mimsy Farmer)
Režija: Ruđero Deodato (Ruggero Deodato)

20.00… POSLEDNjI SVET LjUDOŽDERA (ITA, 1977)
Ultimo mondo cannibale
Uloge: Masimo Foski (Massimo Foschi), Mi Mi Laj (Me Me Lai)
Režija: Ruđero Deodato (Ruggero Deodato)

Utorak, 28. mart 2023.
18.00… KUĆA NA KRAJU PARKA (ITA, 1980)
La casa sperduta nel parco
Uloge: Dejvid Hes (David Hess), Eni Bel (Annie Belle)
Režija: Ruđero Deodato (Ruggero Deodato)

20.00… HOLOKAUST LjUDOŽDERA (ITA, 1980)
Cannibal Holocaust
Uloge: Robert Kerman (Robert Kerman), Frančeska Čardi (Francesca Ciardi)
Režija: Ruđero Deodato (Ruggero Deodato)

Sreda, 29. mart 2023. – subota, 1. april 2023.
Laureati Martovskog festivala
INFO

(danubeogradu.rs)

Uređuje: Ah Neša

Novinar iz Beograda od 1992. godine, osnivač je i glavni i odgovorni urednik portala Dan u Beogradu.