Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za jun 2019.
Kinoteka - jun 2019: Aleksandar Saša Petrović i Bata Živojinović (Grupni portret sa damom, 1977)
Kinoteka - jun 2019: Aleksandar Saša Petrović i Bata Živojinović (Grupni portret sa damom, 1977)

Kinoteka – repertoari za jun 2019.

Tokom juna 2019. u Jugoslovenskoj kinoteci stari i noviji filmovi. Pored Festivala nitratnog filma, Kinoteka nudi još svašta u dve sale…

Na programu su filmski ciklusi: „Filmovi iz 1949“, „Program kratkih filmova Aleksandra Saše Petrovića“, Sećanje na…, Nemi dan, Moj izbor (Mira Furlan), „Da se ne zaboravi“.

Takođe, biće održane i sledeće manifestacije i ciklusi: Festival nitratnog filma, Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije, Dani hrvatskog filma.

Muzej Kinoteke, Kosovska 11 – Sala „Dinko Tucaković“

Subota, 1. jun
Filmovi iz 1949. godine
17.30… PRIČA O FABRICI (JUG, 1949)
Uloge: Marija Crnobori, Strahinja Petrović
Režija: Vladimir Pogačić

20.00… TREĆI ČOVEK (VB, 1949)
The Third Man
Uloge: Džozef Koten (Joseph Cotten), Orson Vels (Orson Welles)
Režija: Kerol Rid (Carol Reed)

Nedelja, 2. jun
17.00… MAJKA KATINA (JUG, 1949)
Uloge: Nada Skrinjar, Bert Sotlar
Režija: Nikola Popović

20.00… GORAK PIRINAČ (ITA, 1949)
Riso amaro
Uloge: Silvana Mangano (Silvana Mangano), Vitorio Gasman (Vittorio Gassmann)
Režija: Đuzepe de Santis (Giuseppe De Santis)

Ponedeljak, 3. jun
17.30… BUNTOVNIK (SAD, 1949)
The Fountainhead
Uloge: Gari Kuper (Gary Cooper), Patriša Nil (Patricia Neal)
Režija: King Vidor (King Vidor)

20.00… ŠAMPION (SAD, 1949)
Champion
Uloge: Kirk Daglas (Kirk Douglas), Merilin Maksvel (Marilyn Maxwell)
Režija: Mark Robson (Mark Robson)

Utorak, 4. jun
17.30… PESAK IVO DžIME (SAD, 1949)
Sands of Iwo Jima
Uloge: Džon Vejn (John Wayne), Džon Agar (John Agar)
Režija: Alan Dvon (Allan Dwan)

20.00… BIO SAM RATNA NEVESTA (SAD, 1949)
I Was a Male War Bride
Uloge: Keri Grant (Cary Grant), En Šeridan (Ann Sheridan)
Režija: Hauard Hoks (Howard Hawks)

Sreda, 5. jun
Noć srpskog filma
15.00… ZLOGONJE (besplatan ulaz)
17.00… KRALJ PETAR I
19.30… TAKSI BLUZ
21.30… JUŽNI VETAR
Pred svaki dugometražni film biće prikazan i jedan kratki film.
Cena karte je 100 dinara.

Četvrtak, 6. jun – nedelja, 16. jun
21. Festival nitratnog filma – najavu i program objavili smo na OVOM LINKU.

Ponedeljak, 17. jun
Sećanje na… Mihailo Miša Janketić
17.00… DEVOJKA SA KOSMAJA (JUG 1972)
ul: Mihailo Miša Janketić, Ljudmila Lisina, Mihailo Kostić – Pljaka
r: Dragovan Jovanović

19.00… UBISTVO NA PODMUKAO I SVIREP NAČIN I IZ NISKIH POBUDA (JUG 1969)
ul: Mihailo Miša Janketić, Marko Todorović, Aleksandar Gavrić
r: Živorad Žika Mitrović

21.00… HOROSKOP (JUG 1969)
ul: Mihailo Miša Janketić, Milena Dravić, Dragan Nikolić
r: Boro Drašković

Utorak, 18. jun
17.00… SAN (JUG 1966)
ul: Mihailo Miša Janketić, Ljubiša Samardžić, Mija Aleksić
r: Mladomir Puriša Đorđević

Sećanje na… Dušica Žegarac
19.00… DEVETI KRUG (JUG 1960)
ul: Dušica Žegarac, Boris Dvornik
r. France Štiglic

21.00… NEMIRNI (JUG 1967)
ul: Dušica Žegarac, Špela Rozin, Milena Dravić
r. Vojislav Kokan Rakonjac

Sreda, 19. jun
Nemi dan: Beogradski filmoplov
16.30… MAKS I TRI MUSKETARA (SAD, 1922)
The Three Must-Get-Theres
ul: Maks Linder (Max Linder), Džobina Ralston (Jobyna Ralston), Bul Montana (Bull Montana)
r. Maks Linder (Max Linder), Fred Kejven (Fred Caven)

TIHI DON (SSSR, 1930)
Tihij Don
ul: Andrej Abrikosov (Andrej Abrikosov), Jelena Maksimova (Jelena Maksimova)
r: Olga Preobraženskaja (Olga Preobraženskaja), Ivan Pravov (Ivan Pravov)

19.00… ŠANGAJSKI DOKUMENT (SSSR, 1928)
dokumentarni film
r: Jakov Bljoh (Jakov Bljoh)

KAIN I ARTEM (SSSR, 1928)
Kain i Artem
ul: Jelena Jegorova (Jelena Jegorova), V. Uvarov (V.Uvarov)
r: Pavel Petrov-Bitov (Pavel Petrov-Bitov)

21.00… SPOREDNO STEPENIŠTE (Nem, 1921)
Die Hintertreppe
ul: Heni Porten (Henny Porten), Fric Kortner (Fritz Kortner), Vilhelm Diterle (Wilhelm Dieterle)
r: Leopold Jesner (Leopold Jessner)

DVORAC I TVRĐAVA (SSSR, 1923)
Dvorac i krepost
ul: Genadij Mičurin (Genadii Michurin), K. Jakovljev (K.Jakovljev), S. Šiško (S. Šiško)
r: Aleksandr Ivanovskij (Aleksandr Ivanovskij)

Četvrtak, 20. jun
Sećanje na… Jelena Jovanović Žigon, godišnjica smrti
17.00… MOJA STRANA SVIJETA (JUG 1969)
ul: Jelena Jovanović Žigon, Izet Hajdarhodžić, Radmila Andrić
r: Vlatko Filipović

19.00… DVE NOĆI U JEDNOM DANU (JUG 1963)
ul: Jelena Jovanović Žigon, Boris Tešija, Špela Rozin
r: Radenko Ostojić

21.00… LAVIRINT SMRTI (SRN/JUG 1965)
Old Surehand
ul: Jelena Jovanović Žigon, Stjuart Grendžer (Stewart Granger), Vojislav Voja Mirić
r: Alfred Vorer (Alfred Vohrer)

Petak, 21. jun
Moj izbor: Mira Furlan
17.00… NA DOKOVIMA NjUJORKA (SAD 1954)
On the Waterfront
ul: Marlon Brando (Marlon Brando), Karl Malden (Karl Malden)
r: Elia Kazan (Elia Kazan)

19.00… ŽIL I DžIM (FR 1962)
Jules et Jim
ul: Žana Moro (Jeanne Morreau), Oskar Verner (Oscar Werner)
r: Fransoa Trifo (François Truffaut)

21.00… PRIZORI IZ BRAČNOG ŽIVOTA (ŠVE 1974)
Scener ur ett äktenskap
ul: Liv Ulman (Liv Ullmann), Erland Jozefson (Erland Josephson)
r: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Subota, 22. jun
16.30… PET LAKIH KOMADA (SAD 1970)
Five Easy Pieces
ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Karen Blek (Karen Black)
r: Bob Rafelson (Bob Rafelson)

18.30… POSLEDNjI TANGO U PARIZU (FR/IT 1972)
Ultimo tango a Parigi
ul: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
r: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)

21.00… TAJNE I LAŽI (VB, 1996)
Secrets & Lies
ul: Timoti Spal (Timothy Spall), Brenda Bletin (Brenda Blethyn)
r: Majk Li (Mike Leigh)

Nedelja, 23. jun
16.30… ALISA VIŠE NE STANUJE OVDE (SAD 1974)
Alice Doesn’t Live Here Anymore
ul: Elen Brstin (Ellen Burtyn), Kris Kristoferson (Kris Kristofferson)
r: Martin Skorseze (Martin Scorsese)

18.30… ŽENA FRANCUSKOG PORUČNIKA (VB 1981)
The French Lieutenant’s Woman
ul: Meril Strip (Meryl Streep), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
r: Karel Rajs (Karel Reisz)

21.00… KROZ TALASE (DAN/ŠVE/FRA/HOL/NOR/IS/ŠPA 1996)
Breaking the Waves
ul: Emili Votson (Emily Watson), Stelan Skarsgard (Stellan Skarsgård)
r: Lars fon Trir (Lars von Trier)

Ponedeljak, 24. jun
Sećanje na… Vojislav Voja Mirić
17.00… ČUDNA DEVOJKA (JUG 1962)
ul: Vojislav Voja Mirić, Špela Rozin, Zoran Radmilović
r: Jovan Živanović

19.00… SLUŽBENI POLOŽAJ (JUG 1964)
ul: Vojislav Voja Mirić, Olivera Marković, Milena Dravić
r: Fadil Hadžić

21.00… DVOBOJ ZA JUŽNU PRUGU (JUG 1978)
ul: Vojislav Voja Mirić, Dragomir Bojanić Gidra, Neda Spasojević
r: Zdravko Velimirović

Utorak, 25. jun
17.00… BRAT DOKTORA HOMERA (JUG 1968)
ul: Vojislav Voja Mirić, Velimir Bata Živojinović, Ljuba Tadić
r: Živorad Žika Mitrović

19.00… DERVIŠ I SMRT (JUG 1974)
ul: Vojislav Voja Mirić, Velimir Bata Živojinović, Pavle Vuisić, Olivera Katarina
r: Zdravko Velimirović

21.00… TRI (JUG 1965)
ul: Vojislav Voja Mirić, Velimir Bata Živojinović, Slobodan Perović
r: Aleksandar Saša Petrović

Sreda, 26. jun – nedelja, 30. jun
Revija filmskog stvaralaštva dece i omladine Srbije
Program će biti objavljen naknadno
*************************************************************

Kinoteka, Uzun Mirkova 1 – Sala „Makavejev“

Subota, 1. jun
18.00… Program kratkih filmova Aleksandra Saše Petrovića
UZ DRUGA JE DRUG (JUG, 1955)
LET NAD MOČVAROM (JUG, 1956)
PETAR DOBROVIĆ (JUG, 1957)
PUTEVI (JUG, 1958)
RAT – RATU, ILI DIMITRIJE TUCOVIĆ (JUG, 1960)
ZAPISNIK (JUG, 1964)
SABORI (JUG, 1965)
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… GRUPNI PORTRET SA DAMOM (FRA/SRN, 1977)
Gruppenbild mit Dame
Uloge: Romi Šnajder (Romy Schneider), Bred Durif (Brad Douriff)
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Nedelja, 2. jun
18.00… SEOBE (JUG/FRA, 1989)
Uloge: Izabel Iper (Isabelle Huppert), Rišar Beri (Richard Berry)
Režija: Aleksandar Saša Petrović

20.30… SEOBE 2 (JUG/FRA, 1989)
Uloge: Dragan Nikolić, Vladislava Vladica Milosavljević
Režija: Aleksandar Saša Petrović

Ponedeljak, 3. jun
19.00… Vojnofilmski centar Zastava film u saradnji s Jugoslovenskom kinotekom:
Da se ne zaboravi – 20 godina od NATO agresije na SRJ
„Odlikovane ratne brigade – 125. motorizovana brigada“
Reditelj: Marko Kamenica

„Ratna beležnica 126. brigade“
dokumentarni film
Reditelj: Danilo Peškvan

Utorak, 4. jun
18.00 i 20.30… MADAM X (SAD, 1966)
Madame X
Uloge: Lana Tarner (Lana Turner), Džon Forsajt (John Forsythe)
Režija: Dejvid Louel Rič (David Lowell Rich)

Sreda, 5. jun
60 godina od premijere filma „Put u visoko društvo“
18.00 i 20.30… PUT U VISOKO DRUŠTVO (VB, 1959)
Room at the Top
Uloge: Lorens Harvi (Laurence Harvey), Simon Sinjore (Simone Signoret)
Režija: Džek Klejton (Jack Clayton)

Četvrtak, 6. jun – nedelja, 16. jun
21. Festival nitratnog filma – najavu i program objavili smo na OVOM LINKU.

Subota, 8. jun
18.00… Specijalna projekcija filma: ELEMENTARNE ČESTICE (NEM 2006)
Elementarteilchen
ul: Moric Blajbtroj (Moritz Bleibtreu), Franka Potente (Franka Potente)
r: Oskar Reler (Oskar Roehler)

Ponedeljak, 17. jun
19.00-21.00… DA SE NE ZABORAVI – 20 godina od NATO agresije na SRJ
Odlikovane ratne brigade 37. motorizovana brigada, reditelj Marko Kamenica, trajanje 15 minuta;
Dokumentarni film „Milenijumska greška“, reditelj Aleksandar Kajević, trajanje 39 minuta;
BESPLATNA PROJEKCIJA

Utorak, 18. jun / sreda, 19. jun / četvrtak, 20. jun
Nema projekcija

Petak, 21. jun / subota, 22. jun / nedelja, 23. jun
Dani hrvatskog filma

Petak, 21. jun
19.00… Hommage – Dušan Makavejev (1932-2019) i Mihovil Pansini (1926-2015)
OSMIJEH ’61.
r: Dušan Makavejev.
Jugoslavija, 1961, 15′

ZAHOD
r: Mihovil Pansini
Jugoslavija, 1963, 16′ 50“

20.00… Svečano otvaranje: MALI
r: Antonio Nuić
HR 2018, 90′
Zlatna Arena za najbolji film festivala, Pula 2018.

Subota, 22. jun
18.00… Retrospektiva Igor Bezinović:
SVE PO KUNU!, 2017, 1′
NATPROSJEČAN, 2008, 19′
ČEKANJE, 2014, 3′
ČLANAK 4 STAVAK 2, 2010, 7′
– blok filmova od 30′

18.45… Retrospektiva Igor Bezinović:
KRATKI OBITELJSKI FILM, 2016, 20′
GOSPODINE!, 2015, 2′
VERUDA – FILM O BOJANU, 2015, 34′
– blok filmova od 56′

20.00… Najbolje hrvatske animacije:
JEŽEVA KUĆICA, kratki animirani, Eva Cvijanović, Kanada, HR 2017, 10′
BICIKLISTI, kratki animirani, Veljko Popović, HR, Francuska 2018, 7′ 20“
3. RUJNA 2015, 2018, režija Sara Jurinčić, eksperimentalni, 15′
– blok filmova od 45′

21.00… KRATKI IZLET, 2017
r: Igor Bezinović
dugometražni igrani, 75′
Velika Zlatna arena za najbolji film i Zlatna arena za najbolje oblikovanje zvuka, Pula 2017.

Nedelja, 23. jun
18.00… Retrospektiva Igor Bezinović:
OD KRŠANA DO PEROJA, 2015, kratki dokumentarni, 7′
DOM JE TAMO GDJE JE SRCE, 2013, kratki dokumentarni, 4′
KARTOLINE, 2018, dugometražni dokumentarni, 60′
– blok filmova od 71′

20.00… Hrvatski kratki igrani film:
BILA SOBA, kratki igrani, r. Mladen Stanić, HR 2018, 20′
(Zlatna kolica za najbolji hrvatski film na Zagreb film festivalu 2018)
MARICA, kratki igrani, r. Judita Gamulin, HR 2017, 19′
(Nagrada za najbolju kameru Tomislavu Sutlaru na Danima Hrvatskog filma 2018)
– blok filmova od 39′

21.00… Svečano zatvaranje: LADA KAMENSKI
r: Sara Hribar i Marko Šantić, HR 2018, 71′.
(Zlatna arena za scenario, najbolju žensku ulogu i najbolju debitantkinju, Pula 2018)

Ponedeljak, 24. jun
Nema projekcija

Utorak, 25. jun
18.00 i 20.30… LjUBAV I MODA (JUG 1960) – restaurisana kopije filma
ul: Desanka Beba Lončar, Dušan bulajić, Mija Aleksić, Miodrag Petrović Čkalja
r: Ljubomir Radičević

Sreda, 26. jun
Sećanje na… Doris Dej
17.00… Ne šalji mi cveće (SAD, 1964)
Send Me No Flowers
ul: Rok Hadson (Rock Hudson), Doris Dej (Doris Day)
r: Norman Džuison (Norman Jewison)

19.00… GRAD U MRAKU (SAD, 1968)
Where Were You When the Lights Went Out?
ul: Doris Dej (Doris Day) , Robert Mors (Robert Morse)
r: Haj Averbek (Hy Averback)

21.00… POMERI SE DRAGA (SAD, 1963)
Move over, darling
ul: Doris Dej (Doris Day), Džejms Garner (James Garner)
r: Majkl Gordon (Michael Gordon)

Četvrtak, 27. jun
17.00… VOLI ME ILI ME OSTAVI (SAD, 1955)
Love me or leave me
ul: Doris Dej (Doris Day), Džejms Kegni (James Cagney)
r: Čarls Vidor (Charles Vidor)

19.00… ČOVEK KOJI JE SUVIŠE ZNAO (SAD, 1956)
The Man Who Knew Too Much
ul: Džejms Stjuart (James Stewart), Doris Dej (Doris Day)
r: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

21.00… PONOĆNA ČIPKA (SAD, 1960)
Midnight lace
ul: Doris Dej (Doris Day), Reks Harison (Rex Harrison)
r: Dejvid Miler (David Miller)

Petak, 28. jun
Sećanje na… BIBI ANDERSON
17.00… ČETVORO NA LETOVANjU (IT 1966)
Violenza al sole
ul: Đulijano Đema (Giuliano Gemma), Bibi Anderson (Bibi Andersson)
r: Florestano Vanćini (Florestano Vancini)

19.00… DVOBOJ KOD DIJABLA (SAD 1965)
Duel at Diablo
ul: Džejms Garner (James Garner), Bibi Anderson (Bibi Andersson)
r: Ralf Nelson (Ralph Nelson)

21.00… PERSONA (ŠVE 1966)
Persona
ul: Bibi Anderson (Bibi Andersson), Liv Ulman (Liv Ullmann)
r: Ingmar Bergman (Ingmar Bergman)

Subota, 29. jun
Filmovi iz 1949.
18.00… MAJKA KATINA (JUG 1949)
ul: Nada Skrinjar, Bert Sotlar
r: Nikola Popović

20.30… GORAK PIRINAČ (IT 1949)
Riso amaro
ul: Silvana Mangano (Silvana Mangano), Vitorio Gasman (Vittorio Gassmann)
r: Đuzepe De Santis (Giuseppe De Santis)

Nedelja, 30. jun
18.00… ČUDOVORNI MAČ (JUG 1950)
ul: Rade Marković, Vera Ilić-Đukić
r: Vojislav Nanović

20.30… BULEVAR SUMRAKA (SAD 1950)
Sunset Boulevard
ul: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
r: Bili Vajlder (Billy Wilder)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.