Naslovna » Izlasci » Sport » Letnje olimpijske igre – Tokio 2020: Raspored takmičenja i rezultati srpskih sportista, 24. jul 2021. (TV)
Letnje olimpijske igre - Tokio 2020: Srpski sportisti (foto: Pixabay)
Letnje olimpijske igre - Tokio 2020: Srpski sportisti (foto: Pixabay)

Letnje olimpijske igre – Tokio 2020: Raspored takmičenja i rezultati srpskih sportista, 24. jul 2021. (TV)

Letnje olimpijske igre – Tokio 2020 otvorene su u petak u 13.00 po srednjoevropskom vremenu na Olimpijskom stadionu, a srpski sportisti su već nastupili.

Prva takmičarka Olimpijskog tima Srbije koja je nastupala na Igrama u Tokiju bila je veslačica Jovana Arsić, koja je veslala kvalifikacionu trku u disciplini skif. Trku je završila na trećem mestu, što joj je donelo plasman u četvrtfinale. Jovana je trku završila sa vremenom 7:46.74, a ispred nje bile su takmičarke iz Holandije i Novog Zelanda. Nastupiće u ponedeljak u prepodnevnim časovima po lokalnom vremenu, kada je očekuje trka četvrtine finala.

Posle Jovane Arsić, danas više naših olimpijaca izlazi na sportska borilišta…

Rezultate naših sportista iz dana u dan objavljivaćemo na OVOM LINKU.

Srpski sportisti na LOI, 24. jul 2021.

(TV, po našem vremenu)

  • 1.30… Streljaštvo – vazdušna puška 10 m, Andrea Arsović
  • 1.30… Streljaštvo – vazdušna puška 10 m, Sanja Vukašinović
  • 3.00… Tekvondo – 49 kg, Tijana Bogdanović
  • 3.20… Veslanje – dvojac bez kormilara, Miloš Vasić i Martin Mačković
  • 4.00… Džudo – 48 kg, Milica Nikolić
  • 4.00… Tenis – singl, Nina Stojanović
  • 5.00… Basket 3×3, Srbija – Kina
  • 5.00… Stoni tenis – singl, Žolt Peto
  • 6.00… Streljaštvo – vazdušni pištolj 10 m, Damir Mikec
  • 7.00… Tenis – singl, Miomir Kecmanović
  • 8.00… Tenis – dubl, Nina Stojanović i Aleksandra Krunić
  • 8.25… Basket 3×3 – Srbija – Holandija
  • 9.00… Tenis – singl, Novak Đoković
  • 13.00… Plivanje – 400 m mešovito, Anja Crevar
  • 13.15… Stoni tenis – singl, Dimitrije Levajac
  • 13.25… Plivanje – 100 m prsno – Čaba Silađi

Rezultati, 23/24. jul 2021.

••• Jovana Arsić (veslanje, skif) – plasirala se u četvrtfinale

••• Andrea Arsović (streljaštvo) – završila takmičenje u kvalifikacijama; 29. mesto (623.3 poena)

••• Sanja Vukašinović (streljaštvo) – završila takmičenje u kvalifikacijama; 44. mesto (617.8 poena)

••• Basket 3×3: Srbija – Kina 22:13; Srbija – Holandija 16:15

••• Miloš Vasić i Martin Mačković (veslanje) – plasirali se u polufinale dvojca bez kormilara; 3. mesto (polufinale je u utorak)

••• ••• Milica Nikolić (džudo) – pobedila Francuskinju Širine Bukli; izgubila u osmini finala od Ukrajinke Darije Bilodil

••• Nina Stojanović (tenis) – pobedila Japanku Nao Hibino (6:3, 6:3)

••• ••• Tijana Bogdanović (tekvondo) – u prvom kolu izgubila od Adrijane Sereso iz Španije (4:12); repasaž – može da se bori za bronzanu medalju

••• Žolt Peto (stoni tenis) – izgubio u prvom kolu od Grka Panajotisa Gionisa (0:4)

••• Miomir Kecmanović (tenis) – pobedio Poljaka Kamila Majhšaka 2:0 (6:4, 6:2)

••• Damir Mikec (streljaštvo) – OSVOJIO JE SVOJU PRVU OLIMPIJSKU MEDALJU I PRVU MEDALJU – SREBRNU – ZA SRBIJU U TOKIJU!!!

••• Novak Đoković (tenis) – pobedio je Uga Delijena iz Bolivije 2:0 (6:2, 6:2)

••• Nina Stojanović i Aleksandra Krunić (tenis, dubl) – izgubile od Kineskinja Ksu i Jang 1:2 (6:4, 4:6, 16:18)

••• Anja Crevar (plivanje) – 6. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, nije se plasirala u finale (4.40,50)

••• Čaba Silađi (plivanje) – 8. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi, nije se plasirao u finale (1.00,19)

••• Tijana Bogdanović (tekvondo) – OSVOJILA JE BRONZANU MEDALJU!!!

••• Dimitrije Levajac (stoni tenis) – izgubio je od Rusa Kirila Skačkova 4:2 (11:4,11:13, 6:11, 11:7, 11:5, 11:8).

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.