četvrtak,  
27. mart 2025.  
 

Ciklus koncerata „Muzikom kroz muzej“: Studentkinje violine i Uki Ovaskainen

Muzikom kroz muzej: Tara Kostadinović Muzikom kroz muzej: Tara Kostadinović
Muzikom kroz muzej: Tara Kostadinović

Studentkinje violine iz klase Maje Jokanović i Uki Ovaskainen nastupiće u okviru ciklusa koncerata „Muzikom kroz muzej“, 8. novembra 2021. od 19.00.

Istorijski muzej Srbije (IMS) i udruženje „Unica Art“ organizovaće nastup studentkinja Kate Stojanović i Tare Kostadinović, uz klavirsku saradnju finskog pijaniste Ukija Ovaskainena.

Peti koncert druge sezone ciklusa „Muzikom kroz muzej“ moći će da se prati na YouTube kanalu ili Facebook strani IMS-a.DuB - vinjeta: Online program

Na programu su dela kompozitora Maksa Bruha i Alfreda Šnitke, a pored toga, kao već prepoznatljiva osobenost ciklusa, biće izvedena i jedna numera iznenađenja jednog srpskog kompozitora iz muzičke arhivske građe Istorijskog muzeja Srbije.

Javnost će biti blagovremeno obaveštena o terminima, izvođačima i programima narednih koncerata u okviru ciklusa „Muzikom kroz muzej“.

Snimke koncerata, koji su realizovani u prethodnom periodu zainteresovani građani mogu da pronađu na YouTube kanalu IMS. (danubeogradu.rs)