Završeni su radovi na tri od ukupno pet ulica u Zemunu – Beogradska, Dr Petra Markovića i Davidovićeva – čime je kompletirana prva faza rekonstrukcije.
Rekonstruisane ulice su danas otvorene. Prva faza rekonstrukcije obuhvatila je kompletnu modernizaciju sve tri ulice, uključujući novu kolovoznu konstrukciju, trotoare i poboljšanje vodovodne i kanalizacione infrastrukture, objašnjeno je iz Sekretarijata za investicije Grada Beograda.
Radovi na uređenju Beogradske ulice obuhvatali su uklanjanje stare kolovozne konstrukcije i postavljenje nove asfaltne podloge. U okviru hidrotehničkih radova, modernizovana je vodovodna mreža i rekonstruisana kišna kanalizacija u dužini od 163,87 metara. Ovim poboljšanjem značajno se smanjuje rizik od poplava i optimizuje odvođenje kišnice, čime se stvaraju bezbedniji uslovi za korisnike.

U Davidovićevoj ulici urađena je kompletna rekonstrukcija u dužini od 60 metara, izvedeni su hidrotehnički radovi koji obuhvataju modernizaciju vodovodne mreže i rekonstrukciju kišne kanalizacije, postavljena su 33 parking-stubića i šest đubrijera.
U Ulici dr Petra Markovića su urađeni značajni radovi u dužini od oko 100 metara, kao i plato između ulica Dr Petra Markovića i Davidovićeve. Stara kolovozna konstrukcija je takođe uklonjena, a nova asfaltna podloga je postavljena. Urađena je moderna hidrotehnička infrastruktura, uključujući novu vodovodnu mrežu u dužini od 154,98 metara i rekonstrukciju kišne kanalizacije. Pored toga, obnovljena je i javna rasveta, postavljeno 26 parking-stubića, 56 kocki od granita za sedenje i pet malih klupa.

Velika pažnja posvećena je hortikulturi, tako da su posađene ukupno 23 nove sadnice drvoreda, a postavljeno je i devet žardinjera sa sadnicama.
Bezbednost u saobraćaju dodatno je poboljšana postavljanjem nove horizontalne i vertikalne signalizacije.
Završetak radova u preostale dve ulice, Kosovskoj i Preradovićevoj, očekuje se nakon što JKP „Beogradske elektrane“ rekonstruiše vodovod posle završetka grejne sezone, čime će se stvoriti funkcionalne i estetski unapređene gradske arterije za protok saobraćaja. (Beoinfo)

Dan u Beogradu osnovan je 2011. godine i jedan je od najčitanijih lokalnih portala u Srbiji. Osnivač i glavni urednik je Nenad Mandić – Ah Neša.