Izdvajamo
Naslovna » Izlasci » Film » Bioskopski repertoari » Kinoteka – repertoari za oktobar 2019.
Kinoteka - oktobar 2019: Klaudija Kardinale
Kinoteka - oktobar 2019: Klaudija Kardinale

Kinoteka – repertoari za oktobar 2019.

Oktobar 2019. je idealan je za stare, dobre filmove. Pogledajte šta nudi Jugoslovenska kinoteka u salama u Uzun Mirkovoj 1 i Kosovskoj 11.

Publika će moći da prati cikluse filmova „Sećanje na…“, „Road Movie“, Moj izbor (Dejan Ubović), „U susret Sajmu knjiga: Egipat zemlja domaćin“ i „Velikani svetskog filma“ (Klaudija Kardinale).

U oktobru će biti i nekoliko značajnih manifestacija: Dani indonežanskog filma, Dani norveškog filma, Dani češkog filma, BosiFest, Dani ruskog filma, Srpsko-japanski festival kratkih filmova iMikro FAF.

Kinoteka (sala „Dušan Makavejev“), Uzun Mirkova 1

Utorak, 1. oktobar
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 2. oktobar
Dani indonežanskog filma
Svečano otvaranje
20.00… ŠTA SE DESILO SA LjUBAVLjU? 2 (IDN/MA/BRN 2016)
Ada Apa dengan Cinta? 2
Uloge: Nikolas Saputra (Nicholas Saputra), Dian Sastrovardojo (Dian Sastrowardoyo)
Režija: Riri Riza (Riri Riza)

Četvrtak, 3. oktobar
18.00 i 20.30… BALKANSKI ŠPIJUN (JUG 1984)
Projekcija restaurisane kopije filma
Uloge: Danilo Bata Stojković, Bora Todorović
Režija: Dušan Kovačević, Božidar Bota nikolić
Besplatan ulaz

Petak, 4. oktobar / subota, 5. oktobar / nedelja, 6. oktobar
Nema najavljenih projekcija

Ponedeljak, 7. oktobar
20.00… DIVLjAK (SAD 1953)
The Wild One
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Li Marvin (Lee Marvin)
Režija: Laslo Benedek (Laslo Benedek)
+
Prezentacija knjige i filmskog programa „Road Movie“

Utorak, 8. oktobar
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 9. oktobar
Dani norveškog filma – Retrospektiva Edit Karlmar (Edith Carlmar)
18.30… SMRT JE MILINA (NOR 1949)
Døden er et kjærtegn
Uloge: Klaus vise (Claus Wiese), Bjorg RiseRežija:Larsen (Bjørg Riiser-Larsen)
Režija: Edit Karlmar (Edith Carlmar)

Četvrtak, 10. oktobar
18.30… Masterklas Jan Erik Holsta i projekcije kratkih i dokumentarnih filmova Edit Karlmar

20.00… OSAKAĆEN (NOR 1951)
Skadeskutt
Uloge: Kasten Vinger (Carsten Winger), Eva Berg (Eva Bergh)
Režija: Edit Karlmar (Edith Carlmar)

Petak, 11. oktobar
20.00… NA SUNČANOJ STRANI (NOR 1956)
På solsiden
Uloge: Randi Kolstad (Randi Kolstad), Arne „Koks“ LIE (Arne „Coxx“ Lie)
Režija: Edit Karlmar (Edith Carlmar)

Subota, 12. oktobar
18.00… BUDALE NA PLANINI (NOR 1957)
Fjols til fjells
Uloge: Leif Juster (Leif Juster), Uni Bernhoft (Unni Bernhoft)
Režija: Edit Karlmar (Edith Carlmar)

20.00… POZAJMI MI SVOJU ŽENU (NOR 1958)
Lån meg din kone
Uloge: Tore Fos (Tore Foss), Sonja Vigert (Sonja Wigert)
Režija: Edit Karlmar (Edith Carlmar)

Nedelja, 13. oktobar
20.00… MLADI GREŠNICI (NOR 1959)
Ung flukt
Uloge: Liv Ulman (Liv Ullmann), Atle Merton (Atle Merton)
Režija: Edit Karlmar (Edith Carlmar)

Mala sala
18.00… AUTO SMRTI / TAČKA NESTANKA (SAD 1971)
Vanishing Point
Uloge: Beri Njuman (Barry Newman), Klivon Litl (Cleavon Little)
Režija: Ričard Sarafian (Richard C. Sarafian)

21.30… BEKSTVO (SAD 1972)
The Getaway
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Ali MekGrou (Ali MacGraw)
Režija: Sem Pekinpo (Sam Peckinpah)

Ponedeljak, 14. oktobar / utorak, 15. oktobar
Nema najavljenih projekcija

Sreda, 16. oktobar
Dani češkog filma
18.30… TOMAN (ČŠ 2018)
Toman
Uloge: Jirži Mačaček (Jirí Machácek), Katerina Vinterova (Katerina Winterová)
Režija: Ondrej Trojan (Ondrej Trojan)

Četvrtak, 17. oktobar
18.00… JAN PALAH (ČŠ 2018)
Jan Palach
Uloge: Viktor Zavadil (Viktor Zavadil), Mihael Balkar (Michael Balcar)
Režija: Robert Sedlaček (Robert Sedlácek)

20.30… BEKSTEJDž (SVK/ČŠ 2018)
Backstage
Uloge: Ben Kristovao (Ben Cristovao), Mari Havraova (Mary Havranová)
Režija: Andrea Sedlačkova (Andrea Sedlácková)

Petak, 18. oktobar
18.00… INTIMNI NEPRIJATELj
Duverný neprítel
Uloge: Vojtek Dik (Vojtech Dyk), Gabrijela Marčinkova (Gabriela Marcinková)
Režija: Karel Janak (Karel Janák)

20.30… OSMICE (ČŠ 2014)
Osmy
Uloge: Ivan Trojan (Ivan Trojan), Zuzana Stivinova (Zuzana Stivínová)
Režija: Jirži Štrah (Jirí Strach)

Subota, 19. oktobar
18.00… SVETLA TAČKA (SVK 2017)
Svetlé miesto
dokumentarni film
Režija: Dušan rančik (Dušan Trančík)

20.30… TATINA VOLGA
Tátova volha
Uloge: Eliška Balzerova (Eliska Balzerová), Tatjana Vilhelmova (Tatiana Vilhelmová)
Režija: Jirži Vejdelek (Jirí Vejdelek)

Nedelja, 20. oktobar
18.00… VEK MIROSLAVA ZIKMUNDA (ČŠ 2014)
Století Miroslava Zikmunda
dokumentarni film
Režija: Petr Horki (Petr Horký)

Ponedeljak, 21. oktobar – sreda, 23. oktobar
BosiFest 2019 – program pogledajte OVDE

Četvrtak, 24. oktobar – nedelja, 27. oktobar
Dani ruskog filma
Program će biti objavljen naknadno

Ponedeljak, 28. oktobar
Nema najavljenih projekcija

Utorak 29. oktobar – četvrtak, 31. oktobar
Srpsko-japanski festival kratkih filmova
Program će biti objavljen naknadno

Muzej kinoteke (sala „Dinko Tucaković“), Kosovska 11

Utorak, 1. oktobar
Strah od leptira
18.00… POLjUBAC ŽENE PAUKA (BR/SAD, 1985)
Kiss of the Spider Woman
Uloge: Vilijem Hart (William Hurt), Raul Hulia (Raul Julia)
Režija: Hektor Babenko (Hector Babenco)

20.30… CRNI BOMBARDER (SRJ 1992)
Uloge: Anica Dobra, Dragan Bjelogrlić
Režija: Dako Bajić

Sreda, 2. oktobar
18.00… VIRDžINA (JUG/FRA 1991)
Uloge: Miodrag Krivokapić, Marta Keler
Režija: Srđan Karanović

20.30… MARBLE ASS (SRJ, 1995)
Uloge: Vjeran Miladinović – Merlinka, Nenad Džoni Racković
Režija: Želimir Žilnik

Četvrtak, 3. oktobar
Dani indonežanskog filma
18.00… KOBOJ FAKULTET (IDN 2019)
Koboy Kampus
Uloge: Džejson Ranti (Jason Ranti), Riki Harun (Ricky Harun)
Režija: Pidi Baik (Pidi Baiq), Tubagus Dedi (Tubagus Deddy)

20.30… BOVEN DIGOEL (IDN 2017)
Boven Digoel
Uloge: Džošua Matulesi (Joshua Matulessy), Krisin Hakim (Christine Hakim)
Režija: FH Puronom (FX Purnomo)

Petak, 4. oktobar
18.00… VIĐENO I NEVIĐENO (IDN/HOL/AUS/KAT 2017)
Sekala Niskala
Uloge: Tali Titi Kaših (Thaly Titi Kasih), Ida Bagus Putu Raditja Mahijasena (Ida Bagus Putu Radithya Mahijasena)
Režija: Kamila Andini (Kamila Andini)

20.30… DžAMIJA I SILEK (IDN 2017)
Surau dan Silek
Uloge: Randu Arini (Randu Arini), Beri F. Čeln (Barry F. Cheln)
Režija: Arief Malimundo (Arief Malinmudo)

Subota, 5. oktobar
18.00… VITEZ KRIS (IDN 2017)
Knight Kris
kratki animirani film
Režija: Antonius (Antonius)

20.30… ŠTA SE DESILO SA LjUBAVLjU? 2 (IDN/MA/BRN 2016)
Ada Apa dengan Cinta? 2
Uloge: ikolas Saputra (Nicholas Saputra), Dian Sastrovardojo (Dian Sastrowardoyo)
Režija: Riri Riza (Riri Riza)

Nedelja, 6. oktobar
18.00… VITEZ KRIS (IDN 2017)
Knight Kris
kratki animirani film
Režija: Antonius (Antonius)

20.30… INSTANT HEROJ (IDN 2016)
Jagoan Instan
Uloge: Meriam Belina (Meriam Bellina), Kevin Džulio (Kevin Julio)
Režija: Fadžar bustomi (Fajar Bustomi)

Ponedeljak, 7. oktobar
18.00… IKRO, PUT DO ZVEZDA (IDN 2019)
Iqro petulangan meraih bintang
Uloge: Ajša Nura Datau (Aisha Nurra Datau), Čok Simbara (Cok Simbara)
Režija: Igbal Aldžafri (Iqbal Alfajri)

20.30… BOVEN DIGOEL (IDN 2017)
Boven Digoel
Uloge: Džošua Matulesi (Joshua Matulessy), Krisin Hakim (Christine Hakim)
Režija: FH Puronom (FX Purnomo)

Utorak, 8. oktobar
18.00… KOBOJ FAKULTET (IDN 2019)
Koboy Kampus
Uloge: Džejson Ranti (Jason Ranti), Riki Harun (Ricky Harun)
Režija: Pidi Baik (Pidi Baiq), Tubagus Dedi (Tubagus Deddy)

20.30… DžAMIJA I SILEK (IDN 2017)
Surau dan Silek
Uloge: Randu Arini (Randu Arini), Beri F. Čeln (Barry F. Cheln)
Režija: Arief Malimundo (Arief Malinmudo)

Sreda, 9. oktobar
Road Movie 1
17.00… DIVLjAK (SAD 1953)
The Wild One
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Li Marvin (Lee Marvin)
Režija: Laslo Benedek (Laslo Benedek)

19.00… GOLI U SEDLU (SAD 1969)
Easy Rider
Uloge: Piter Fonda (Peter Fonda), Denis Hoper (Dennis Hopper)
Režija: Denis Hoper (Dennis Hopper)

21.00… PARIZ-TEKSAS (FRA, 1984)
Paris, Texas
Uloge: Hari Din Stanton (Harry Dean Stanton), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

Četvrtak, 10. oktobar – subota, 12. oktobar
Mikro FAF
Program će biti objavljen naknadno

Nedelja, 13. oktobar
Road Movie 2
18.00… 24 ČASA LE MANA (SAD, 1971)
Le Mans
Uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Zigfrid Rauh (Siegfried Rauch)
Režija: Li H. Kacin (Lee H. Katzin)

20.30… DVOBOJ DO SMRTI (SAD 1971)
Duel
Uloge: Denis Viver (Dennis Weaver), Džeklin Skot (Jacqueline Scott)
Režija: Stiven Spilberg (Steven Spielberg)

Ponedeljak, 14. oktobar
Predviđene projekcije biće održane u Maloj sali u Uzun Mirkovoj, 13. oktobra.

Utorak, 15. oktobar
18.00… SUROVA ZEMLjA (SAD 1973)
Badlands
Uloge: Martin Šin (Martin Sheen), Sisi Spejsek (Sissy Spacek)
Režija: Terens Malik (Terence Malick)

20.30… MESEC OD PAPIRA (SAD 1973)
Paper Moon
Uloge: Rajan O’Nil (Ryan O’Neal), Tejtum O’Nil (Tatum O’Neal)
Režija: Piter Bogdanovič (Peter Bogdanovich)

Sreda, 16. oktobar
17.00… SMOKI I BANDIT (SAD 1977)
Smokey and the Bandit
Uloge: Bert Rejnolds (Burt Reynolds), Seli Fild (Sally Field)
Režija: Hal Nidam (Hal Needham)

19.00… NADNICA ZA STRAH (SAD 1977)
Wages of Fear/Sorcerer
Uloge: Roj Šajder (Roy Scheider), Bruno Kremer (Bruno Cremer)
Režija: Vilijam Fridkin (William Friedkin)

21.00… DIVLjI U SRCU (SAD 1990)
Wild at Heart
Uloge: Nikolas Kejdž (Nicolas Cage), Lora Dern (Laura Dern)
Režija: Dejvid Linč (David Lynch)

Četvrtak, 17. oktobar
Sećanje na… Enio Gvarineri (Ennio Guarnieri)
17.30… PUTOVANjE (1977)
Il viaggio
Uloge: Sofija Loren (Sophia Loren), Ričard Barton (Richard Burton)
Fotografija: Enio Gvarnieri (Ennio Guarnieri)
Režija: Vitorio De Sika (Vittorio De Sica)

Sećanje na… Pjer Lom (Pierre Lhomme)
20.00… SIRANO (FRA 1990)
Cyrano de Bergerac
Uloge: Žerar Depardje (Gerard Depardieu), An Broše (Anne Brochet)
Fotografija: Pjer Lom (Pierre Lhomme)
Režija: Žan Pol Rapno (Jean-Paul Rappeneau)

Petak, 18. oktobar
Moj izbor: Dejan Ubović
17.00… ZAČARAN (SAD 1945)
Spellbound
Uloge: Gregori Pek (Gregory Peck), Ingrid Bergman (Ingrid Bergman)
Režija: Alfred Hičkok (Alfred Hitchcock)

19.00… TAJ MRAČNI PREDMET ŽELjA (FRA/ŠPA 1977)
Cet obscur objet du désir
Uloge: Fernando Rej (Fernando Rey), Karol Buke (Carole Bouquet)
Režija: Luis Bunjuel (Luis Bunuel)

21.00… DO KRAJA SVETA (NEM/FRA/AUS/SAD 1991)
Bis ans Ende der Welt
Uloge: Vilijam Hart (William Hurt), Solveiž Domarten (Solveig Dommartin)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

Subota, 19. oktobar
16.30… SERPIKO (SAD/ITA 1973)
Serpico
Uloge: Al Paćino (Al Pacino), Džon Rendolf (John Randolph)
Režija: Sidni Lamet (Sidney Lumet)

19.00… TELESNA STRAST (SAD 1981)
Body Heat
Uloge: Vilijam Hart (William Hurt), Ketlin Tarner (Kathleen Turner)
Režija: Lorens Kezden (Lawrence Kasdan)

21.00… GLAD ZA KRVLjU (VB/SAD 1983)
The Hunger
Uloge: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Dejvid Bouvi (David Bowie)
Režija: Toni Skot (Tony Scott)

Nedelja, 20. oktobar
17.00… EVROPA (ŠPA/DAN/ŠVE/FRA/NEM/ŠVE, 1991)
Uloge: Žan-Mark Bar (Jean-Marc Barr), Barbara Sukova (Barbara Sukowa)
Režija: Lars fon Trir (Lars von Trier)

19.00… ZLI PORUČNIK (SAD, 1992)
Bad Lieutenant
Uloge: Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Viktor Argo (Victor Argo)
Režija: Ejbel Ferara (Abel Ferrara)

21.00… RASPLOŽEN ZA LjUBAV (HK/KIN, 2000)
Faa yeung nin wa
Uloge: Toni Či Vai Leng (Tony Chiu Wai Leung), Magi Čeng (Maggie Cheung)
Režija: Vong Kar Vai (Wong Kar Wai)

Ponedeljak, 21. oktobar
U susret Sajmu knjiga: Egipat zemlja domaćin
18.00… ARAPSKA PRINCEZA (EG 1963)
Amirat el Arab
Uloge: Varda el Džazeira (Warda el Jazairia), Rušdi Abaza (Rushdy Abaza)
Režija: Niazi Mustafa (Niazi Mostafa)

20.30… LjUBAV U SENCI PIRAMIDA (EG 1965)
Gharam fi al-Karnak
Uloge: Farida Fahmi (Farida Fahmy), Mahmud Reda (Mahmoud Reda)
Režija: Ali Reda (Aly Reda)

Utorak, 22. oktobar
18.00… GREH (EG 1965)
El haram
Uloge: Fateh Hamama (Faten Hamamah), Zaki Rustum (Zaki Rustum)
Režija: Henri Barakat (Henry Barakat)

20.30… ZEMLjA (EG 1970)
Al-ard
Uloge: Mahmud Al Meleji (Mahmoud Al Meleji), Nagva Ibrahim (Nagwa Ibrahim)
Režija: Jusef Šahin (Youssef Chahine)

Sreda, 23. oktobar
18.00… MUMIJA (EG 1969)
Al-mummia
Uloge: Ahmed Marei (Ahmed Marei), Ahmad Hegazi (Ahmad Hegazi)
Režija: Čadi Abdel Salam (Chadi Abdel Salam)

20.30… ALEKSANDRIJA… ZAŠTO? (EG 1979)
Iskanderija… lih?
Uloge: Nagla Fati (Naglaa Fathi), Ahmed Zaki (Ahmed Zaky)
Režija: Jusef Šahin (Youssef Chahine)

Četvrtak, 24. oktobar
Sećanje na… Kerol Linli (Carol Lynley)
17.00… PRIČA O DžIN HARLO (SAD, 1965)
Harlow
Uloge: Kerol Linli (Carol Lynley), Efrem Zimbalist Džunior (Efrem Zimbalist JRežija:)
Režija: Gordon Daglas (Gordon Douglas)

19.00… BANI LEJK JE NESTALA (VB, 1965)
Bunny Lake is missing
Uloge: Kerol Linli (Carol Lynley), Lorens Olivije (Laurence Olivier)
Režija: Oto Preminger (Otto Preminger)

21.00… MISTERIJA STAROG MLINA (VB, 1966)
The Shuttered room
Uloge: Kerol Linli (Carol Lynley), Gig Jang (Gig Young)
Režija: Dejvid Grin ( David Greene)

Petak, 25. oktobar
Velikani svetskog filma: Klaudija Kardinale
17.00… DEVOJKA SA KOFEROM (ITA/FRA 1961)
La ragazza con la valigia
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žak Perin (Jacques Perrin)
Režija: Valerio Zurlini (Valerio Zurlini)

19.00… OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (ITA 1958)
I soliti ignoti
Uloge: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

21.00… 8 1/2 (ITA/FRA 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Subota, 26. oktobar
18.00… BUBOVA DEVOJKA (ITA/FRA 1964)
La ragazza di Bube
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Džordž Čakiris (George Chakiris)
Režija: Luiđi Komenčini (Luigi Comencini)

20.00… GEPARD (ITA/FRA 1963)
Il Gattopardo
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Nedelja, 27. oktobar
17.00… ČUDOVIŠNE ŽENE (ITA/FRA 1966)
Le fate
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Gastone Moskin (Gastone Moschin)
Režija: Mauro Bolonjini (Mauro Bolognini), Mario Moničeli (Mario Monicelli), Antonio Pjetranđeli
(Antonio Pietrangeli), Lučiano Salče (Luciano Salce)

19.00… OPLjAČKAJ BLIŽNjEGA SVOGA (ITA 1968)
Ruba al prossimo tuo
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Rok Hadson (Rock Hudson)
Režija: Frančesko Maseli (Francesco Maselli)

21.00… DRAGE ZVEZDE VELIKOG MEDVEDA (ITA 1965)
Vaghe stelle dell’orsa… / Sandra
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Ponedeljak, 28. oktobar
18.00… REVOLVERAŠICE (VB/FRA/ITA/ŠPA 1971)
Les pétroleuses
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Brižit Bardo (Brigitte Bardot)
Režija: Kristijan- Žak (Christian-Jaque)

20.00… BILO JEDNOM NA DIVLjEM ZAPADU (ITA/SAD 1968)
C’era una volta il West
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Henri Fonda (Henry Fonda)
Režija: Serđo Leone (Sergio Leone)

Utorak, 29. oktobar
18.00… MARSELjSKI KLAN (FRA/ITA, 1972)
La Scoumoune
Uloge: Žan Pol Belmondo (Jean-Paul Belmondo), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Hose Đovani (Jose Giovanni)

20.00… FICKARALDO (NEM/PER, 1982)
Fitzcarraldo
Uloge: Klaus Kinski (Klaus Kinski), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Verner Hercog (Werner Herzog)

Sreda, 30. oktobar
18.00… 8 1/2 (ITA/FRA 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

20.00… GEPARD (ITA/FRA 1963)
Il Gattopardo
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Četvrtak, 31. oktobar
18.00… DRAGE ZVEZDE VELIKOG MEDVEDA (ITA 1965)
Vaghe stelle dell’orsa… / Sandra
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

20.30… 20.00… BILO JEDNOM NA DIVLjEM ZAPADU (ITA/SAD 1968)
C’era una volta il West
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Henri Fonda (Henry Fonda)
Režija: Serđo Leone (Sergio Leone)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.