Naslovna » Izlasci » Sport » Letnje olimpijske igre – Tokio 2020: Raspored takmičenja srpskih sportista, 25. jul 2021. (TV)
Letnje olimpijske igre - Tokio 2020: Srpski sportisti u Japanu (foto: Pixabay)
Letnje olimpijske igre - Tokio 2020: Srpski sportisti u Japanu (foto: Pixabay)

Letnje olimpijske igre – Tokio 2020: Raspored takmičenja srpskih sportista, 25. jul 2021. (TV)

Letnje olimpijske igre – Tokio 2020 počele su veoma uspešno za Srbiju. Posle prvog dana, srpski sportisti osvojili su dve medalje.

Prvu medalju na Olimpijskim igrama za Srbiju (srebrnu) i svoju prvu olimpijsku medalju osvojio je Damir Mikec (vazdušni pištolj, 10 m), dok je Tijana Bogdanović (tekvondo) osvojila bronzanu medalju.

Rezultate naših sportista iz dana u dan objavljivaćemo na OVOM LINKU.

Srpski sportisti na LOI, 25. jul 2021.

(TV, po našem vremenu; u Japanu je sedam sati više)

  • 2.00… Streljaštvo, vazdušni pištolj, 10 m – Zorana Arunović i Jasmina Milovanović
  • 4.00… Veslanje, skif, četvrtfinale – Jovana Arsić
  • 4.00… Tenis – Ivana Jorović igra protiv Holanđanke Alison van Ujtvank
  • 4.48… Boks, 48-51 kg – Nina Radovanović protiv Kanađanke Mendi Bižol
  • 5.00… Basket 3×3 – Srbija – Poljska
  • 6.00… Streljaštvo, vazdušna puška, 10 m – Milutin Stefanović i Milenko Sebić
  • 7.20… Odbojka (ž) – Srbija – Dominikanska Republika
  • 8.25… Basket 3×3 – Srbija – Belgija
  • 11.20… Vaterpolo – Srbija – Španija
  • 12.21… Plivanje, kvalifikacije, 200 m slobodno – Velimir Stjepanović
  • 13.30… Plivanje (4×100 m slobodno) – muška štafeta: Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Nikola Aćin, Uroš Nikolić

Rezultati, 25. jul 2021.

••• Zorana Arunović (streljaštvo, vazdušni pištolj, 10 m) – 17. mesto sa 573 kruga (96, 97, 96, 95, 94 i 95)

••• Jasmina Milovanović (streljaštvo, vazdušni pištolj, 10 m) – 33. mesto sa 566 krugova (96, 94, 92, 92, 97 i 95)

••• Srbija – Poljska 15:12 (basket 3×3) – treća pobeda naših basketaša

••• Jovana Arsić (skif) – nije se plasirala u polufinale, 4. mesto (08:09:37)

••• Nina Radovanović (boks) – pobedila Mendi Bižol (5:0), plasirala se u osminu finala (bori se u četvrtak protiv Ornele Haviarimana iz Burundija)

••• Milenko Sebić (streljaštvo, vazdušna puška 10 m) – nije prošao kvalifikacije; 31. mesto (623 kruga)

••• Milutin Stefanović (streljaštvo, vazdušna puška 10 m) – nije prošao kvalifikacije; 33. mesto (621 krug)

••• Srbija – Dominikanska Republika (odbojka, ž) 3:0 (25:18, 25:12, 25:20)

••• Ivana Jorović – Van Ujtvank 0:2 (3:6, 2:6)

••• Srbija – Belgija 21:14 (basket 3×3)

••• Srbija – Španija 12:13 (vaterpolo)

••• Velimir Stjepanović (plivanje, 200 m slobodno) – drugi u svojoj kvalifikacionoj grupi, 1:46.26; plasirao se u polufinale

••• Plivanje (4×100 m slobodno) – muška štafeta – nije se plasirala u finale, ali je postavljen novi nacionalni rekord: 3:13,71!

Svi rezultati prethodnih dana

Subota, 24 . jul 2021.

Srbja – medalje

Srbija je, za sada, osvojila dve medalje:

  • Damir Mikec – srebrna medalja (vazdušni pištolj, 10 m)
  • Tijana Bogdanović – bronzana medalja (tekvondo)

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.