Naslovna » Izlasci » Sport » Letnje olimpijske igre – Tokio 2020: Raspored takmičenja srpskih sportista, 27. jul 2021. (TV)
Letnje olimpijske igre - Tokio 2020: Srpski sportisti - basketaši (foto: OKS)
Letnje olimpijske igre - Tokio 2020: Srpski sportisti - basketaši (foto: OKS)

Letnje olimpijske igre – Tokio 2020: Raspored takmičenja srpskih sportista, 27. jul 2021. (TV)

Letnje olimpijske igre – Tokio 2020 – u utorak, 27. jula 2021. Posle dve medalje na početku Igara, malo zatišje, ali srpski reprezentativci nižu pobede…

Basketaši su već u polufinalu pa je utakmica sa Rusijom važna samo zbog samopouzdanja; košarkašice su počele olimpijski turnir pobedom, a Đoković je drugom pobedom prošao u osminu finala.

Rezultate naših sportista iz dana u dan objavljivaćemo na OVOM LINKU.

Srpski sportisti na LOI, 27. jul 2021.

(TV, po našem vremenu; u Japanu je sedam sati više)

  • 2.00… Streljaštvo – vazdušni pištolj 10 m, miks: Zorana Arunović i Damir Mikec
  • 4.00… Džudo – 63 kg: Anja Obradović
  • 4.00… Streljaštvo – vazdušni pištolj 10 m, miks: Zorana Arunović i Damir Mikec – meč za bronzanu medalju
  • 6.00… Streljaštvo – vazdušna puška 10 m miks: Andrea Arsović i Milenko Sebić
  • 6.00… Streljaštvo – vazdušna puška 10 m miks: Sanja Vukašinović i Milutin Stefanović
  • 6.30… Tekvondo – +67 kg: Milica Mandić – Fejt Ogalo (Kenija)
  • 7.00… Vaterpolo: Srbija – Kazahstan
  • 7.20… Odbojka: Srbija – Japan
  • 8.30… Tekvondo – +65 kg: Milica Mandić – Aleksandra Kovaljčuk (Poljska)
  • 9.00… Tenis – singl: Miomir Kecmanović – Igo Amber, Francuska (2. meč po redu)
  • 9.30… Tekvondo – +65 kg, polufinale: Milica Mandić – Altea Lorin (Francuska)
  • 11.00… Basket 3×3: Srbija – Rusija
  • 12.18… Plivanje – 100 m slobodno: Andrej Barna
  • 13.21… Plivanje – 800 m slobodno: Vuk Čelić
  • 14.30… Tekvondo – +65 kg, finale: Milica Mandić – Li Da-bin (Južna Koreja)

Rezultati, 27. jul 2021.

••• ••• ••• Zorana Arunović i Damir Mikec (streljaštvo) plasirali se u finale; obezbedili su duel za bronzanu medalju; izgubili su od ukrajinskog para; 4. mesto

••• Anja Obradović (džudo) izgubila od Holanđanke Jan Fransen 0:10

••• Milica Mandić (tekvondo) je prošla u naredno kolo – pobedila je Fejt Ogalo iz Kenije, 13:0

••• Andrea Arsović i Milenko Sebić (streljaštvo): nisu se plasirali dalje, 16. mesto

••• Sanja Vukašinović i Milutin Stefanović (streljaštvo): nisu se plasirali dalje, poslednje, 29. mesto

••• Srbija – Kazahstan (vaterpolo): 19:5

••• Srbija – Japan (odbojka, ž): 3:0 (25:23, 25:16, 26:24)

••• Milica Mandić – Aleksandra Kovaljčuk (tekvondo): 11:4; Mandić se plasirala u polufinale

••• Milica Mandić – Altea Loran (tekvondo): 7:5; Mandić se plasirala u finale!!!

••• Miomir Kecmanović – Igo Amber 1:2 (6:4, 6:7, 5:7)

••• Srbija – Rusija (basket 3×3): 21:10 – Srbija igra u polufinalu

••• Andrej Barna (plivanje – 100 m slobodno): 5. mesto u grupi, 48.30; 13. mesto ukupno – ide u polufinale!
(Polufinale je 28. jula od 3.30.)

••• Vuk Čelić (plivanje – 800 m slobodno): 8.04:85 – poslednji u svojoj grupi u kvalifikacijama

••• MILICA MANDIĆ JE OSVOJILA ZLATNU MEDALJU (10:6 je pobedila Li Da-bin iz Južne Koreje)!!!

Svi rezultati prethodnih dana

Ponedeljak, 26. jul 2021.

Nedelja, 25. jul 2021.

Subota, 24 . jul 2021.

Srbija – medalje i rekordi

Srbija je, za sada, osvojila tri medalje:

  • Damir Mikec – srebrna medalja (vazdušni pištolj, 10 m)
  • Tijana Bogdanović – bronzana medalja (tekvondo)
  • Milica Mandić – zlatna medalja (tekvondo)

Po broju medalja, Srbija trenutno deli 15. mesto sa Slovenijom.

Novi nacionalni rekord:

  • plivanje (4×100 m slobodno) – muška štafeta: Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Nikola Aćin, Uroš Nikolić… 3:13,71

(danubeogradu.rs)

loading...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.