sreda,  
10. septembar 2025.  
 

Avioni Vojske Srbije nad Beogradom do 20. septembra 2025.

Dan u Beogradu: Vesti dana Dan u Beogradu: Vesti dana
Dan u Beogradu: Vesti dana

Ministarstvo odbrane saopštilo je da će, u okviru priprema za vojnu paradu „Snaga jedinstva“, avioni Vojske Srbije nadletati Beograd do 20. septembra.

Vojna parada biće održana ispred Palate Srbija u Beogradu 20. septembra a povodom Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave.

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović juče je obišao deo jedinica Vojske Srbije koje se intenzivno pripremaju za vojnu paradu.

U ovoj fazi priprema jedinice se zajednički uvežbavaju na vojnim aerodromima u Batajnici i Kovinu te kasarni Vojne akademije na Banjici.

Posetioci će, kako navode, biti u prilici da izbliza vide defile jedinica Vojske Srbije i kadeta Vojne akademije, defile savremenih borbenih sredstava na vozilima i plovnih objekata na Dunavu, kao i nalet vazduhoplova. Program će upotpuniti egzercir Garde i prikaz dela sposobnosti jedinica Vojske Srbije.

Komandant vojne parade je general Milan Mojsilović.